ελληνική μουσική
    571 online   ·  210.848 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    mary_omikron
    13.05.2015, 07:15

    Φακελλάκι αναβοσβήνει συνεχώς και σε μένα χωρίς να έχω μήνυμα, δεν διορθώνεται με CTRL+F5 και μήνυμα στον Geo321 δεν έχω στείλει ποτέ Smile

    Το νέο σύστημα μηνυμάτων μ΄αρέσει γιατί έχει αμεσότητα επικοινωνίας, αλλά θα ήταν πληρέστερο αν με την ολοκλήρωσή του υπήρχε και δυνατότητα αποστολής αρχείων.


    SakisKouroupos
    13.05.2015, 10:11
    Μπράβο Αλκυονίτσα..πες να σε προσλάβουνε στο τμημα πληροφορικής, βέβαια στα videos αυτή τη στιγμή δεν εμφανίζονται εικόνες αλλά μια κοινή για όλα You Tube, ελπίζω κάτι να φτιάχνουν και να επανέλθει. Επίσης το φακελάκι συνεχίζει να αναβοσβήνει...Το έρριξα στο explorer, αλλά δυστυχώς όπως είπες μάλλον έχει σβηστεί κάποιο plugin και δεν ξέρω ποιό είναι και πως να το επαναφέρω.Αν γνωρίζεις κάτι μου λες...Σ ευχαριστώ και πάλι για την ουσιαστική βοήθειά σου ! Καλή σου μέρα ....
    jorge
    13.05.2015, 12:00
    Ενεργοποιήθηκε και η δυνατότητα αποστολής αρχείων

    Επίσης απενεργοποιήθηκε η δυνατότητα που δίναμε στους guests να επικοινωνήσουν, κάτι που φαίνεται οτι προκαλούσε τα προβλήματα που αναφέρατε, τα οποία λογικά λύθηκαν. Η εφαρμογή του τσατ δεν είναι δικής μας κατασκευής με αποτέλεσμα να χρειαζεται λίγος χρόνος μέχρι να το κάνουμε να δουλέψει σωστά. Αν δείτε πάλι τίποτα περίεργο, πείτε μου.
    SakisKouroupos
    13.05.2015, 15:46
    Οκ.Ευχαριστώ.Θα σας ενημερώσω.
    BADEDAS
    13.05.2015, 23:09
    Οταν παω να ψηφισω σαν ΦΒ μου λει: Δεν μπορείς να ψηφίσεις. Διαπιστώσαμε πως έχεις ήδη λογαριασμό στο MusicHeaven, που έχει δικαίωμα ψήφου. Για να ψηφίσεις, αποσυνδέσου από το Facebook (πάτα το μπλε κουμπί δεξιά) και συνδέσου με το λογαριασμό σου στο MusicHeaven Οταν παω να ψηφισω σαν ΜΗ μου λει: Ο λογαριασμός σου στο MusicHeaven δεν πληροί τα κριτήρια που έχουμε θέσει. Μπορείς όμως να ψηφίσεις με το λογαριασμό σου στο Facebook, πατώντας το μπλε κουμπί δεξιά: Οτι και αν κανω, το ενα με στελνει στο αλλο και δεν μπορω να ψηφισω απο κανενα.
    mary_omikron
    13.05.2015, 23:15

    Αποσυνδέσου απο το ΜΗ.

    Μπες στην σελίδα ασύνδετη και πήγαινε στην ψηφοφορία.... εκει θα πατήσεις το F σύνδεση και θα σου ζητήσει να συνδεθεις στο φέης για να ψηφίσεις.


    suspect
    15.05.2015, 00:46
    Υπαρχει προβλημα με τα προσωπικα μηνυματα. Δεν μπορω να κανω ουτε ομαδικη διαγραφη ουτε ατομικη, τιποτα. Ουτε καν αποστολη. Εχω πατησει και ctrl-F5 τιποτα...
    PetrosTser
    15.05.2015, 00:55

    Πλέον για ανταλλαγή μηνυμάτων έχουμε την μπάρα του chat, που όπως θα έχεις δει είναι λίγο τύπου facebook. Αυτό που βλέπεις πατώντας την επιλογή "Μηνύματα" πάνω-πάνω δεν είναι πλέον αυτό που έβλεπες παλιά, αλλά είναι προσαρμοσμένο στα νέα δεδομένα.

    -Για να διαγράψεις κάτι, πηγαίνεις στην μπάρα του chat, επιλέγεις το άτομο που σε ενδιαφέρει και, στο παράθυρο συνομιλίας που σου ανοίγει, στο γραναζάκι πάνω δεξιά, επιλέγεις "Clear Conversation".

    -Για να απαντήσεις, μπορείς με δύο τρόπους: α) από την μπάρα του chat επιλέγεις το άτομο στο οποίο θες να γράψεις και κάνεις κλικ στο όνομά του για να σου ανοίξει το παράθυρο συνομιλίας, β) από την επιλογή "Μηνύματα" (όπου όλα τα μηνύματα είναι καταχωρημένα σε φακέλους ανά άτομο) επιλέγεις τον φάκελο που σε ενδιαφέρει για να σου εμφανίσει την πλήρη συνομιλία και κάνεις κλικ στο "Απάντηση" (σου ανοίγει το παράθυρο συνομιλίας και πάλι).

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 15-05-2015 00:57 ]


    SakisKouroupos
    15.05.2015, 09:14
    Ητανε στραβό ... τόφαγε κι ο γάιδαρος.... Λοιπόν εδώ γίνεται ένας χαμός! Στο Firefox που το είχα δεν φαίνονται όπως έχω πει τα διάφορα σημεία για να ανοίγουν (μπάρες-τραγούδια κλπ) αλλά μπορώ και στέλνω μην. Στο Explorer που το πήγα δεν μπορω να στελνω μην , δεν ακούγονται τα τραγούδια, στα Videos οι εικόνες δείχνουν όλες Youtube αλλά τουλάχιστον ανοίγουν και στο ράδιο ακούγεται μέσω Winamp. Ρωτήστε αν θέλετε μήπως πρέπει να μου ξαναεγκαταστήσουν όλο το πρόγραμμα στο Firefox ή στο Explorer ?
    essendream
    15.05.2015, 14:16

    Αν επέστρεφες στο Mozila και του έκανες αναβάθμιση θα βοηθούσε καθόλου;

    Δεν ξέρω....ας πει και κάποιος πιο εξοικειωμένος με κομπιούτερ.....

    Αν είσαι εγγεγραμμένος και σε άλλα παρόμοιου τύπου site μπες να δεις αν σου κάνει κι εκεί τα ίδια κόλπα!!! {#emotions_dlg.rockon}


    essendream
    15.05.2015, 14:21

    Παράθεση:

    Το μέλος PetrosTser στις 15.05.2015, 00:55 έγραψε...

    Πλέον για ανταλλαγή μηνυμάτων έχουμε την μπάρα του chat, που όπως θα έχεις δει είναι λίγο τύπου facebook. Αυτό που βλέπεις πατώντας την επιλογή "Μηνύματα" πάνω-πάνω δεν είναι πλέον αυτό που έβλεπες παλιά, αλλά είναι προσαρμοσμένο στα νέα δεδομένα.

    -Για να διαγράψεις κάτι, πηγαίνεις στην μπάρα του chat, επιλέγεις το άτομο που σε ενδιαφέρει και, στο παράθυρο συνομιλίας που σου ανοίγει, στο γραναζάκι πάνω δεξιά, επιλέγεις "Clear Conversation".

    -Για να απαντήσεις, μπορείς με δύο τρόπους: α) από την μπάρα του chat επιλέγεις το άτομο στο οποίο θες να γράψεις και κάνεις κλικ στο όνομά του για να σου ανοίξει το παράθυρο συνομιλίας, β) από την επιλογή "Μηνύματα" (όπου όλα τα μηνύματα είναι καταχωρημένα σε φακέλους ανά άτομο) επιλέγεις τον φάκελο που σε ενδιαφέρει για να σου εμφανίσει την πλήρη συνομιλία και κάνεις κλικ στο "Απάντηση" (σου ανοίγει το παράθυρο συνομιλίας και πάλι).

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 15-05-2015 00:57 ]



    Καταλάθος έβαλα το like! Eδώ υπάρχει απάντηση κυρίως για την ανταλλαγή μηνυμάτων και σβήσιμο απο το chat, αν όμως κάποιος θέλει να σβήσει όλο το ιστορικό των περασμένων μηνυμάτων του τι γίνεται;; Δεν υπάρχει κάποια λειτουργία γι αυτό ενώ στο προηγούμενο τρόπο μηνύματος υπήρχε!!!


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    SakisKouroupos
    15.05.2015, 18:05

    Θα προτιμούσα να απαντήσει κάποιος ...που να γνωρίζει.... Τι είναι αυτό το ANTISPAMM που βγήκε πριν να στείλλω αυτό το μήνυμα?

    [ τροποποιήθηκε από τον/την SakisKouroupos, 15-05-2015 18:07 ]


    essendream
    15.05.2015, 19:45
    Βγαινει συχνά! Εμένα μου το βγάζει και στο facebook!!! Mην σε απασχολεί πάντως κοίτα για όλα τα άλλα!
    SakisKouroupos
    16.05.2015, 09:24
    Οκ Τα έφτιαξα όλα ...Το μόνο που συνεχίζει είναι στα Videos που τα εμφανίζει όλα με εικόνα του you Tube. Είναι θέμα του ΜΗ να μην το ψάχνω?
    SakisKouroupos
    17.05.2015, 18:57

    Θα απαντήσει κάποιος να μην το ψάχνω και τα χαλάσω όλα? Το ίδιο είχε γίνει και με το φακελάκι που αναβόσβηνε, υπήρχε και σε άλλους. Και κάτι ακόμα , τα τραγούδια του διαγωνισμού κάνουν παύσεις ενδιάμεσα σαν να φορτώνουν και συνεχίζουν σε λίγο...Περιμένω απάντηση....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την SakisKouroupos, 17-05-2015 19:10 ]


    PetrosTser
    18.05.2015, 01:08

    Παράθεση:

    Το μέλος SakisKouroupos στις 17.05.2015, 18:57 έγραψε...

    Και κάτι ακόμα , τα τραγούδια του διαγωνισμού κάνουν παύσεις ενδιάμεσα σαν να φορτώνουν και συνεχίζουν σε λίγο...Περιμένω απάντηση....



    Ε μήπως όντως φορτώνουν; :P Φαντάζομαι ότι, αν για κάποιο λόγο δεν έχεις καλό σήμα εκείνη την στιγμή, ή τρέχεις κάτι άλλο παράλληλα, είναι πιθανό να σου κολλάει. Το λέω με την ίδια λογική που και στο YouTube π.χ. μπορεί να τύχει να δυσκολευτείς να παρακολουθήσεις ένα βίντεο. Δεν είναι θέμα του YouTube αυτό και δεν περιμένεις να σου απαντήσουν κάτι... Θα πρότεινα να το τσεκάρεις ξανά. Εγώ πάντως δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα σε κανένα γκρουπ.

    --------------

    Υ.Γ. (προς διαχείριση): Σχετικά με το φακελάκι, ενώ δεν έχω παρατηρήσει κάποια δυσλειτουργία (ανάβει κάθε φορά που έχεις μήνυμα από την μπάρα του τσατ), μήπως πλέον είναι περιττό να αναβοσβήνει (δεδομένου ότι όταν σου στέλνουν μήνυμα σού βγαίνει το σχετικό παραθυράκι συνομιλίας); Και όχι μόνο περιττό αλλά και λίγο δύσχρηστο, γιατί, ενώ έχω αναγνώσει το μήνυμα από το παράθυρο συνομιλίας, μετά θα πρέπει να πάω και να κάνω κλικ και στα "Μηνύματα" για να πάψει να αναβοσβήνει. Πολύ κακό για το τίποτα μου φαίνεται :)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 18-05-2015 01:09 ]


    suspect
    18.05.2015, 17:33
    Πετρο σε ευχαριστω φιλε αλλα η διαφορα ειναι πως εμφανιζονται μηνυματα απο το απωτερο παρελθον που ειχα σβησει, οποτε και με το clear δεν καταφερνω κατι γιατι παλι εκει τα βλεπω και δεν μπορω να καταλαβω γιατι αλλαξε η ομαδικη διαγραφη οπως και η ομαδικη αποστολη. Στη μπαρα του τσατ δεν βρισκεις πολλες φορες το ατομο που θελεις και στο fb ολα τα ανωτερω μπορεις φυσικα να τα κανεις. so much truble for nothing....