ελληνική μουσική
    431 online   ·  210.817 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    STEFANOS604
    08.08.2015, 14:17

    Πρόσφατα ποστάρισα απαντώντας σε ερώτηση άρθρου ΕΔΩ :

    Διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει πλέον (?) δυνατότητα Full Editor πχ για εισαγωγή φωτογραφίας και video αντί του συνδέσμου.

    Είναι προσωρινό πρόβλημα , έχω εγώ πρόβλημα με το PC μου ή έτσι θα είναι ;

    Ευχαριστώ


    STEFANOS604
    23.09.2015, 09:58

    Σε συνέχεια του ακριβώς προηγούμενου ποσταρίσματος ,που αφορά τα σχόλια στα άρθρα , να επισημάνω και τα εξής όταν γίνει μελλοντική βελτίωση του editor :

    • Το κείμενο δεν χωρίζεται σε παραγράφους αλλά εμφανίζεται ενιαίο έτσι που όταν είναι μακροσκελές δημιουργεί ‘’πονοκέφαλο’’.
    • Λέξεις που απαιτούν έμφαση δεν φαίνονται bold
    • Ένα παρατιθέμενο link δεν γίνεται highlighted και ο επισκέπτης αντί κλικ πρέπει να το επιλέξει ή αν αυτό είναι σε μακροσκελές κείμενο να προσπερνιέται.
    • η μη δυνατότητα εισαγωγής φωτογραφίας από υφιστάμενο link , απ’ ευθείας ή μέσω εισαγωγής attachments, είναι κάτι ,που όταν απαιτείται, κάνει το σχόλιο ‘’μουντό’’.
    • Το πιο σπουδαίο είναι ότι πριν την αλλαγή του editor τα μέλη που συμμετείχαν στη συζήτηση του άρθρου ,σε κάθε νέο σχόλιο , ελάμβαναν e-mail αντί ειδοποίησης στο περισκόπιο, με αποτέλεσμα μέλη που συνδέονται κάπου – κάπου ή απέχουν για μεγάλο διάστημα και δεν τους ενδιαφέρει το περισκόπιο,  να μη ενημερώνονται  για τυχόν απάντηση στο σχόλιο τους.

    STEFANOS604
    01.10.2015, 17:14

    Παράθεση:

    Το μέλος STEFANOS604 στις 23.09.2015, 09:58 έγραψε...
    .......Το πιο σπουδαίο είναι ότι πριν την αλλαγή του editor τα μέλη που συμμετείχαν στη συζήτηση του άρθρου ,σε κάθε νέο σχόλιο , ελάμβαναν e-mail αντί ειδοποίησης στο περισκόπιο, με αποτέλεσμα μέλη που συνδέονται κάπου – κάπου ή απέχουν για μεγάλο διάστημα και δεν τους ενδιαφέρει το περισκόπιο,  να μη ενημερώνονται  για τυχόν απάντηση στο σχόλιο τους....

    Πριν λίγο έλαβα e-mail (για σχόλιο στα άρθρα) που σημαίνει ότι το πρόβλημα ,ως προς αυτό το σημείο, αποκαταστάθηκε


    STEFANOS604
    11.10.2015, 21:08

    To Youtube δίνει δυνατότητες : Σχολιασμών , Υπότιτλων…

    Έχω διαπιστώσει ότι τα Videos που έχουν υπότιτλους , στο ΜΗ είναι απενεργοποιημένοι (κλικ στο εικονίδιο εμφανίζει ένδεξη : Captions off ) . Είναι πρόβλημα ή έχουν απενεργοποιηθεί ;

    EDIT:

     Πράγματι κλικάροντας το εικονίδιο και μετά κλικάροντας το  captions off δίνει υπομενού με τη λέξη Greek . Κλικάροντας την , εμφανίζονται οι υπότιτλοι.

    Σε άλλες ιστοσελίδες παρατήρησα ότι όταν υπάρχουν υπότιτλοι εμφανίζονται χωρίς καμμιά ενέργεια.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την STEFANOS604, 12-10-2015 19:21 ]


    STEFANOS604
    09.01.2016, 16:00

    Προσπάθησα 3 φορές να γράψω σχόλιο στο τρέχον άρθρο ''Μουσικές Πτώσεις'' αλλά δεν δίνεται κειμενογράφος. Δοκίμασα άλλα άρθρα και δεν υπάρχει το πρόβλημα αυτό.


    jorge
    09.01.2016, 18:26
    Στα άρθρα του συγκεκριμένου μέλους τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    01.12.2017, 15:10

    Καλησπέρα. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο εικονίδιο "ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΑΚΡΟΑΤΕΣ". Ακούω το ραδιόφωνο του ΜΗ πολλές ώρες και οι ώρες αυτές δεν ανταποκρίνονται στις ώρες που αναφέρονται στο εικονίδιο "Φανατικοί ακροατές" . Διαφέρει ο πραγμαστικός χρόνος από τον ραδιοφωνικό? Ε.Σ.


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    04.05.2018, 10:57

    Καλημέρα. Το εικονίδιο με τα ακουστικά, που αποδεικνύει ότι είσαι συνδεδεμένος με το ραδιόφωνο του ΜΗ, έχει "εξαφανιστεί". Το αποτέλεσμα είναι να μην εμφανίζονται τα ονομάτα των φανατικών ακροατών. Τι μπορεί να γίνει με αυτό; Ε.Σ.


    jorge
    04.05.2018, 13:46
    Θα το κοιτάξουμε Ευαγγελία, με την αλλαγή στον server υπάρχουν πολλά ζητήματα που προκύπτουν.
    NikosKaplanis
    07.06.2018, 13:06

    Καλημέρα σας,

    είμαι το μέλος NikosKaplanis και προσπαθώ να προσθέσω ένα νέο βίντεο που δημοσίευσα στο κανάλι μου στο YouTube με τίτλο "ΘΑ ΜΑΙ ΕΔΩ"
    Link

    " target="_blank" target="_new">> και μόλις βάλω όλα τα στοιχεία που απαιτούνται και πατήσω το κουμπί "ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ" λαμβάνω την απάντηση "το βίντεο υπάρχει ήδη". Δεν έχω καταχωρήσει άλλο βίντεο με αυτόν τον τίτλο και ως τώρα δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα με όσα βίντεο έχω δημοσιεύσει στην ιστοσελίδα σας. 

    Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά;

    Ευχαριστώ

    nickaplanis@yahoo.com


    killbill2
    09.07.2018, 12:39
    Δεν λειτουργεί η ενημέρωση του blog χρήστη. Εμφανίζεται το μήνυμα "Σφάλμα 1921" Επίσης η Αναζήτηση πάνω δεξιά δεν φαίνεται να λειτουργεί. Ότι και να γράψεις εμφανίζει τα ίδια αποτελέσματα
    jorge
    10.07.2018, 12:39
    Η αναζήτηση διορθώθηκε. Σχετικά με το σφάλμα 1921, πρέπει να λύθηκε και αυτό. Αν όχι, συνεχίζει να γίνεται όταν δημιουργείται ΝΕΟ post ή όταν κάνεις edit κάποιο υφιστάμενο;
    bassistasibanezsr300
    28.01.2019, 05:34

    Καλημέρα,

    Θα ήθελα να ενημεφωθει ηλικία στο προφίλ μου αν είναι εύκολο ώστε να ανταποκρινεται στην πραγματική μου (30 ετων). Επίσης δεν μπορω να ανεβάσω καμιά φωτογραφία γιατί δεν εμφανίζεται καν το κουμπί του upload. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!


    jorge
    30.01.2019, 13:56
    Η ηλικία αφαιρέθηκε από το προφίλ στο Blog.
    STEFANOS604
    27.02.2019, 13:00

    Στο άρθρο http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=News&file=article&id=4676

    Όπως και σ’ όλα τα άλλα, πχ στο παρακάτω κείμενο, αλλά και σ’ όλο το άρθρο, ακριβώς πάνω από την 2η φωτογραφία , δεν είναι εμφανείς (τουλάχιστον υπογραμμισμένες ή με μπλε χαρακτήρες…!) οι υπερσυνδέσεις που στον εδώ editor του φόρουμ φαίνονται υπογραμμισμένες, εκτός αν το ποντίκι διέλθει πάνω απ’ τις υπερσυνδεδεμένες λέξεις!!!

     

    <<Επειδή η "ποιότητα" ήχου δεν είναι κάτι απτό για τους περισσότερους ανθρώπους, είναι ένας τομέας όπου οι αδίστακτοι βουτούν και κάνουν εξωφρενικούς ισχυρισμούς και απ’ ότι φαίνεται (δείτε εδώ δεκάδες τέτοιες εταιρείες – που σημαίνει ότι πουλάνε - Nordost Odin at $28,000 for 2 meters - παρόμοιες τιμές για καλώδια ηχείων) …>>

    [ τροποποιήθηκε από τον/την STEFANOS604, 27-02-2019 13:00 ]


    jorge
    26.10.2019, 00:40
    Ναι, κάποια τέτοια posts τα διαγράψαμε. Δεν έχουν κάποιο νόημα.
    alkyoni
    05.10.2021, 22:20

    Χαιρετω ολα τα musicheavenakia  μετα απο αρκετο καιρο!!!

    Κατι που διαπιστωσα μολις συνδεθηκα,  ειναι οτι υπαρχει προβλημα στην εμφανιση της ωρας εδω στο site.

    Eνω συνδεθηκα μετα τις 00:00 , στο προφιλ μου εδειχνε οτι μπηκα στις 21:30 περιπου, δηλαδη δειχνει 3 ωρες πριν απο την πραγματικη ωρα. Αυτο ισως γινεται και στα ποστς . Θα το δω τωρα που γραφω...

    Κατα τα αλλα....

    Εχθες που επεσε το fb , ηρθα απο δω για να συνδεθω , αλλα ειχα προβλημα με την συνδεση μου  και δεν μπηκα τελικα. Θυμηθηκα οταν επεφτε ο σερβερ του ΜΗ παλιοτερα , οταν ειχαμε και το ραδιοφωνο και ηταν σα να χαναμε το συμπαν μας...!!!!!
    Keep walking on MusicΗeaven... κι αντε να ξαναμαζευομαστε σιγα-σιγα...{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.inlove}


    freddieKrueger
    28.11.2022, 09:51
    Καλημέρα καλή βδομάδα Δε μπορώ να στείλω η να απαντήσω σε ΠΜ Ευχαριστώ
    jorge
    29.11.2022, 14:06
    Θα το δούμε, ευχαριστώ.
    freddieKrueger
    29.11.2022, 17:30

    Καλησπέρα αγαπητέ Γιώργο ...Από PC μπορώ να στείλω κι αυτό γιατί μπορώ να εντοπίσω το ειδικό νέο εικονίδιο αποστολής 

    Αντίθετα στο smartphone android δεν εμφανίζεται πουθενά το εικονίδιο με αποτέλεσμα να μη μπορώ να απαντήσω σε ΠΜ

    Αν μπορεί να διορθωθεί θα το εκτιμούσα

    Ευχαριστώ