ελληνική μουσική
    611 online   ·  210.851 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    jorge
    27.01.2011, 10:01

    Διορθώθηκε επίσης ένα πρόβλημα με τα embedded videos από το YouTube. To Youtube άλλαξε τον κώδικά του και έπρεπε κι εμείς να κάνουμε τις σχετικές αλλαγές. Ορίστε λοιπόν:


    alkyoni
    27.01.2011, 12:27

    Στα προφιλ των μελων,  εκει που ειναι τα στατιστικα.... και γραφει: "τελευταια βολτα", εμφανιζεται ενας 10ψηφιος αριθμος και οχι η ωρα....{#emotions_dlg.wacko}{#emotions_dlg.helpsmilie}


    jorge
    27.01.2011, 12:45
    Σε λίγες ώρες θα αλλάξουν οι σελίδες των Προφίλ, οπότε μην σας προβληματίζει
    Moonchild92
    27.01.2011, 19:14

    Μια που πιάσαμε συζήτηση για προφίλ και σχετικά, έχω ένα θέμα με τον Firefox. Όποτε ανοίγω τη σελίδα του προφίλ μου βγαίνει αυτό που βλέπεις στην εικόνα κάτω: όλα το ένα κάτω απ' το άλλο και δεν μπορώ να διακρίνω τίποτα. Links και σχετικά λειτουργούν κανονικά, αλλά αναγκάζομαι να μαρκάρω όλο το κείμενο(ctrl+a) για να μπορέσω να τα βρω και να τα διαβάσω... Κι ακόμα δεν μπορώ να ανοίξω τα ποστ που έχουν βαθμολογηθεί αρνητικά. Στον IE όλα λειτουργούν κανονικά, το Firefox μόνο έχει το θέμα αυτό. Μπορεί να γίνει κάτι, jorge;


    επισυναπτόμενα: profil2.bmp profil.bmp 
    jorge
    28.01.2011, 00:33
    Γεια σου Βαγγέλη. Κάτι γίνεται με τις bmp και δεν βλέπω κάτι. Νομίζω παντως πως με τα νεα προφίλ σε λιγες ώρες/ημέρες θα είμαστε μια χαρά. Οι σελιδες που αναφέρεις ...απλα δε θα υπαρχουν. Say goodbye to all, που λέει και ο Chris De Burgh...
    inkve
    29.01.2011, 16:17

    το θεωρω προβλημα η στηλη επι του πιεστηριου να γεμιζει με ενημερωσεις(παντελως αχρηστες) του στυλ ο ταδε εκανε φιλο του τον ταδε....η ο δηνα σχολιασε το blog του αλλου.

    αυτη ακριβως την στιγμη υπαρχουν τουλαχιστον 30 ενημερωσεις τετοιου ειδους που περισσοτερο σχεση εχουν με ενα site γνωριμιων παρα με μουσικη.

     πιστευω ειναι ευκολο(τουλαχιστον οχι δυσκολο) να γινει μια ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ αναλογη λιστα για οσους θελουν να ενημερωνονται για τα νεα των blogs η της φιλιες αναμεσα στα μελη.


    jorge
    29.01.2011, 16:20
    Μα αυτο εχει γινει εδω και περιπου μιση ώρα :)
    inkve
    29.01.2011, 17:16

    σημασια εχει η ωρα που εγινε η οτι γινεται ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ??

    δεν ειναι πολυ καλυτερο να γινει μια ξεχωριστη λιστα για αυτες τις ενημερωσεις???


    Oraclas
    30.01.2011, 00:09

    Ένα θεματάκι έχω με τα φιλικά Βlogs.. (Διαχείριση Blog \ Ρυθμίσεις \ Φιλικά Blogs)
    Πήγα να προσθέσω ένα και μου βγαίνει ένα μήνυμα ότι υπάρχει κενό:

    "ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα παρακάτω μέλη δεν έχουν blog ή δεν υπάρχουν και έτσι δεν περάστηκαν στα links του blog σας:"

    Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει κενό και όλα τα μέλη έχουν blog.. Πάντως τα έχασα τα φιλικά blogs..

    Θα μου πεις  βράδυ Σαββάτου σου θυμήθηκε..


    jorge
    30.01.2011, 02:40

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 29-01-2011 στις 17:16 έγραψε...

    σημασια εχει η ωρα που εγινε η οτι γινεται ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ??

    Δες λίγο πάλι το επι του πιεστηρίου. Δεν εμφανίζονται πλέον οι "φιλίες" :)

    Oracla θα το δω και θα σου πω.


    reteos
    30.01.2011, 13:17

    Αντικατέστησα τον Η/Υ μου και δεν ακούω ραδιόφωνο του Μ/Η, ενώ άλλους σταθμούς τους ακούω κανονικά . Το πρόβλημα υπήρχε πρό της μεταφοράς στον καινούργιο server.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : reteos στις 30-01-2011 13:18 ]


    jorge
    30.01.2011, 13:31
    Λειτουργικό σύστημα; Browser;
    reteos
    30.01.2011, 16:34

    Windows7- Mozilla firefox


    Oraclas
    30.01.2011, 22:28

    Παράθεση:

    Το μέλος reteos στις 30-01-2011 στις 16:34 έγραψε...

    Windows7- Mozilla firefox



    Γιάννη,
    κατέβασε το Winamp. Μπορεί το πρόβλημα να οφείλεται στο Media Player.


    reteos
    31.01.2011, 18:36
    Σε ευχαριστώ πολύ Τάσο . Πράγματι, με το που κατέβασα , το Winamp ακούω πλέον κανονικά .
    djmetronomos
    05.02.2011, 18:47

    Η πρόταση για "φιλία"  μέσω προφίλ με μπερδεύει λίγο... Μπαίνω στο προφίλ που με ενδιαφέρει, έχει 2 επιλογές... φιλία & μήνυμα... γράφω το μήνυμα στο μικρό κουτάκι, κάνω κλικ στο "Αποστολή" και ...τίποτα!
    Φαντάζομαι ότι αυτό είναι το μήνυμα που θα συνοδεύει την πρόταση για "φιλία"... Το γράφω από την αρχή, "απσοτολή", τίποτα... Μήπως το μήνυμα προωθείται και απλά δεν εμφανίζεται κάποια επιβεβαίωση, ότι εστάλη? Στην πρόταση για "φιλία" πάντως, μου λεέι ότι ότι έγινε η αποστολή... Δύο φορές μου συνέβη, σε 2 διαφορετικά προφίλ...
    νομίζω είναι λίγο μπερδεμένος ο τρόπος που έχει στηθεί. Πιστεύω ότι αν υπήρχε μια επιλογή - πρόταση φιλίας μαζί με το συνοδευτικό μήνυμα, θα ήταν πιο εύκολο...


    jorge
    05.02.2011, 19:41

    Παράθεση:

    Το μέλος djmetronomos στις 05-02-2011 στις 18:47 έγραψε...

    Η πρόταση για "φιλία"  μέσω προφίλ με μπερδεύει λίγο... Μπαίνω στο προφίλ που με ενδιαφέρει, έχει 2 επιλογές... φιλία & μήνυμα... γράφω το μήνυμα στο μικρό κουτάκι, κάνω κλικ στο "Αποστολή" και ...τίποτα!
    Φαντάζομαι ότι αυτό είναι το μήνυμα που θα συνοδεύει την πρόταση για "φιλία"...

    Όχι Άκη, αυτό είναι ενα απλό προσωπικό μήνυμα. Όντως πάντως είχε πρόβλημα στον Internet Explorer και όταν το πατούσες δεν συνέβαινε κάτι. Τώρα δουλεύει κανονικά. Ευχαριστούμε για την επισήμανση :)


    PsycheLovesDragonflies
    15.02.2011, 19:30

    Βοήθεια. Δε μπορώ να προσθέσω το τουμπελέκι στα μουσικά όργανα που παίζω! Γενικά, οι επιλογές της εν λόγω σελίδας, η οποία έχει την παρακάτω μορφή, δεν εμφανίζονται.

    MusicHeaven, edit instruments

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PsycheLovesDragonflies στις 15-02-2011 19:33 ]


    ThePinkPanther
    15.02.2011, 23:55

    Παράθεση:

    Το μέλος PsycheLovesDragonflies στις 15-02-2011 στις 19:30 έγραψε...

    Βοήθεια. Δε μπορώ να προσθέσω το τουμπελέκι στα μουσικά όργανα που παίζω! Γενικά, οι επιλογές της εν λόγω σελίδας, η οποία έχει την παρακάτω μορφή, δεν εμφανίζονται.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PsycheLovesDragonflies στις 15-02-2011 19:33 ]



     

     

    Firefox: View->Page Style->Basic Page Style





    επισυναπτόμενα: ScreenShotS0-new3953016.jpg 
    Enjoy2Music
    16.02.2011, 17:22
    Γιατί δε μου εμφανίζει την ‘υπογραφή’ η ‘μοτο’ στις συνομιλίες μου στο forum ?