ελληνική μουσική
    756 online   ·  210.833 μέλη

    Το πιο ωραιο μερος του κοσμου που εχετε επισκεφθεί

    johnrgal
    14.11.2008, 13:41

    Δεν έχω πάει και σε πολλά μέρη εκτός Ελλάδος..Αλλά ένα απ'τα λίγα που πήγα είναι η Ολλανδία!!!!Απίστευτο μέρος...Και ειδικά τα δυτικά χωριουδάκια.....

    Τώρα από Ελλάδα τί να πω?Απο που να ξεκινήσεις και που να τελειώσεις!!!!


    elenimous
    18.07.2010, 20:09

    οσο πιο πολυ ταξιδευεισ ,ανακαλυπτεισ οτι ακομα δεν εχεισ δει τιποτα!ΕΙναι ωραια η ελλαδα αλλα οχι και το κεντρο του κοσμου!Απο τα ταξιδια που εχω κανει (δυστυχωσ οχι οσα θα ηθελα να εχω κανει)τα  ωραιοτερα ειναι στη ινδια-δυο ταξιδια,-το ανεπαναλειπτο τοπιο στην αναπουρνα  κο ρυφη  στα ιμαλαια κοντα στη λιμνη ποκαρα ,εκει οπου ο ουρανοσ, ακουμπα τη γη!!!Εκει ειδα το ωραιοτερο πρασινο χρωμα τησ γησ!!!!! Τοσινικο τειχοσ ,το γκουιλιν στη κινα,ενδοχωρα του  μπαλι,ντισνειγουορλντ στο ορλαντο τησ φλοριντα  (τελικα εχω πολλα!) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ, Πραγα κ.α   ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!


    elenimous
    18.07.2010, 21:13


    Το μέλος elenimous στις 18-07-2010 στις 20:09 έγραψε...

    οσο πιο πολυ ταξιδευεισ ,ανακαλυπτεισ οτι ακομα δεν εχεισ δει τιποτα!ΕΙναι ωραια η ελλαδα αλλα οχι και το κεντρο του κοσμου!Απο τα ταξιδια που εχω κανει (δυστυχωσ οχι οσα θα ηθελα να εχω κανει)τα  ωραιοτερα ειναι στη ινδια-δυο ταξιδια,-το ανεπαναλειπτο τοπιο στην αναπουρνα  κο ρυφη  στα ιμαλαια κοντα στη λιμνη ποκαρα ,εκει οπου ο ουρανοσ, ακουμπα τη γη!!!Εκει ειδα το ωραιοτερο πρασινο χρωμα τησ γησ!!!!! Τοσινικο τειχοσ ,το γκουιλιν στη κινα,ενδοχωρα του  μπαλι,ντισνειγουορλντ στο ορλαντο τησ φλοριντα  (τελικα εχω πολλα!) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ, Πραγα κ.α   ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ.
    ΞΕΧΑΣΑ  ΑΙΓΥΠΤΟ,κρουαζιερα στο Νειλο(ολα τα λεφτα!!),4χ4 σαφαρι στην ερημο σαχαρα(Τυνησια),καταρακτεσ Νια;γαρα....

     


    pianoteacher
    18.07.2010, 22:11

    Στο Erice, στην Σικελία. Ένα υπέροχο χωριουδάκι χτισμένο μέσα σε ένα μεσαιωνικό κάστρο! Υπέροχο!!! Περπατάς στα δρομάκια και νομίζεις οτι θα σου πεταχτεί από τη γωνία ο ιππότης πάνω στο άλογο με την πανοπλία και την κλεμένη πριγκίπισσα!!!!


    rollinngstone
    18.07.2010, 23:20

    Σ' όλη μου τη ζωή δεν εχω ταξιδέψει σε πολλά μέρη. Αλλά έστω από αυτά τα λίγα το πιο αγαπητό είναι το χωριό μου. Τι γλυκές αναμνήσεις έχω ζήσει εκεί...Η παιδική ζωή μου ήταν άρρηκτα συνδεδεμένη μ' αυτό το μέρος, καθώς περνούσα τον περισσότερο και καλύτερό μου χρόνο εκεί, αν και έμενα σε πόλη. Δεν ήταν κάτι εντυπωσιακό ή κάτι εξωπραγματικό. Ήταν ένα απλό κοινό χωριουδάκι καταμεσής του κάμπου και τοποθετημένο στην ζεστή χούφτα του ήλιου, όπως χιλιάδες άλλα. Αλλά κάτι μαγικό, κάτι μυστηριακό σχεδόν με έσπρωχνε κοντά του. Το αγαπούσα. Αγαπούσα την εξοχή που υπήρχε γύρω του, αγαπούσα τη γραφικότητά του. Όλα αυτά είχαν μια απερίγραπτη γλύκα. Και ακόμα και σήμερα έτσι νιώθω. Όποτε επισκέπτομαι αυτό το μέρος, όλες οι παλιές αναμνήσεις επανέρχονται νοσταλγικά στη μνήμη μου και θαρρώ ότι τις βλέπω ξανά μπροστά μου ολοζώντανες και αληθινές.


    gjb94
    18.07.2010, 23:27

    Θα ήθελα να πάω στην Πόλη , αλλά δεν έχω πάει !!!

    Το πιο ωραίο μέρος είναι η παραλία της Τρανής Αμούδας στην Νικήτη Χαλκηδικής!!!!


    creativeburst
    24.07.2010, 10:21

    Στην παραλία πετανοί στην Κεφαλλονια...απλά τέλεια..


    EKTORAS7911
    27.07.2010, 15:15

    Το Μεταξουργείο. Άντε και τα Πατήσια καλά είναι αλλά με τίποτα δεν παίζεται να βρίσκεσαι κέντρο π.χ. Ομόνοια και να λιάζεσαι στους 45 βαθμούς κελσίου υπό σκιάν!  {#emotions_dlg.happycrazy}


    wintermelody
    27.07.2010, 15:48
    Η Κέρκυρα είναι Γαμάτη!!!!Έχει καλό φαγητό καλό ποτό και πάνω απ'όλα θεϊκές παραλίες=)