ελληνική μουσική
    740 online   ·  210.849 μέλη

    Τάνια Τσανακλίδου στο Μετρό

    xristos
    13.01.2006, 16:30
    Μου ήρθε κι αυτό... Ενημερώνω:

    Από τη Δευτέρα 23 Ιανουαρίου, ξεκινάει τις εμφανίσεις της στη μουσική σκηνή ΜΕΤΡΟ η Τάνια Τσανακλίδου. Κάθε Δευτέρα και Τρίτη το Μετρό θα φιλοξενεί μία παράσταση που θα στηρίζεται στη γοητεία του απρόβλεπτου και στη διάθεση για αυτοσχεδιασμό.

    Η Τάνια Τσανακλίδου ανατρέπει για μία ακόμα φορά τα δεδομένα και έρχεται στο ΜΕΤΡΟ με διάθεση να παρουσιάσει κάτι νέο κάτι καινούργιο. Ήχοι ηλεκτρικοί, σύγχρονοι, με «πολλά γκάζια» από την Τάνια και τους τέσσερις σπουδαίους μουσικούς τον Σωτήρη Λεμονίδη στα πλήκτρα, τον Δημήτρη Μπαρμπαγάλα στις κιθάρες,τον Βαγγέλη Κοντόπουλο στο μπάσο και τον Σπύρο Παναγιωτόπουλο στα τύμπανα.

    Ένα παιχνίδι τραγουδιών με δύναμη και ένταση δοσμένα με ερμηνείες ψυχής και με το εκρηκτικό ταμπεραμέντο της Τάνιας Τσανακλίδου συνθέτουν τη καινούργια παράσταση στην οποία όλοι γίνονται μια παρέα και τραγουδούν από Βαμβακάρη έως και Radiohead γιατί όπου υπάρχει αλήθεια όλα μπορούν να συμβούν και να συναντηθούν .

    Η Τάνια Τσανακλίδου επί σκηνής αφήνεται, υποδύεται ρόλους, αποκαλύπτεται. Προχωρώντας ένα βήμα πιο πέρα βλέπει σε κάθε τραγούδι ένα διαφορετικό ρόλο που καλείται να ερμηνεύσει. Λέει στο κόσμο τη δική της ιστορία που τυχαίνει να είναι και ιστορία όλων. Πιο ώριμη και σοφότερη αφήνεται ακόμα πιο εύκολα στα τραγούδια και όπως λέει και η ίδια «…..στη σκηνή τι ακριβώς κάνουμε; Σώζουμε τη ψυχή μας ή είναι απλώς ένα επιτήδευμα όπως όλα τα άλλα; Νομίζω πως για το πρώτο αγωνιζόμαστε…».

    Μαζί με την Τάνια Τσανακλίδου, μία από τις πιο ενδιαφέρουσες νέες παρουσίες στο χώρο η Ευσταθία η οποία εντυπωσίασε από τις πρώτες της κιόλας εμφανίσεις στη δισκογραφία και κατάφερε να δώσει ένα προσωπικό στίγμα στα σύγχρονα μουσικά δρώμενα .

    dimitrapan
    13.01.2006, 16:38
    Το καλύτερο νέο της ημέρας! Να 'σαι καλά Χρήστο!
    ageras
    20.01.2006, 15:21
    Αυτά είναι...Αν και την Ευσταθία δεν την πολυσυμπαθώ αλλά την Τάνια θα πάω τρέχοντας να την ακούσω!!!!!!!Λατρεμένη..........
    aggeliki
    28.01.2006, 01:16
    Υπέροχο πρόγραμμα...καταπληκτική Τάνια...!!!

    Ο ήχος ηλεκτρικός,τα τραγούδια ένα κι ένα!
    Η Ευσταθεία ανγχωμένη και αυτό φαινόταν...

    Απ'τα καλύτερα προγράμματα που έχω δεί ποτέ!