ελληνική μουσική
    570 online   ·  210.848 μέλη
    mvenierakis
    12.05.2006, 23:54
    Εφτιαξα ενα fan club για την Cow Parade - Παρέλαση των Αγελαδων, όπου μπορεί ο καθένας να δει φωτογραφίες των αγελάδων και σημεία σε όλη την Αθηνα που υπάρχουν αγελάδες. Αν γραφτει στο club (απλά ηλεκτρονική αίτηση - δωρεάν) μπορεί να δημοσιεύει φωτογραφίες, σχόλια και καινούρια σημεία με αγελάδες!!

    Οσοι ενδιαφέρεστε :

    http://clubs.pathfinder.gr/cowparade/
    thanasena
    13.05.2006, 00:57
    Pragmatika einai thaumasies oi agelades stin Athina!Exoun topothetisei tin kathe mia se analogo me tin proswpikotita tis xwro!!
    p.x. stin Ermou i agelada legetai Dia-dromi
    eksw apo to hotel M.Bretania legetai Basilissa
    Endiaferon!
    rory166
    13.05.2006, 01:08
    μεχρι τις 7 γυρναγα στην αθηνα
    και δεν ειδα ουτε μια περιφημη αγελαδα...
    πιθανο αιτιο-->στραβομαρα
    alexia-vicky
    13.05.2006, 14:40
    Εντελως στραβος ομως, παιδακι μουυυυυυυυ

    ειναι τελειες, υπεροχες και μ'αρεσουν παρα πολυ...
    εντελως, χαζοχαρουμενο οκκκκκ αλλα.....
    challenger_4
    13.05.2006, 15:28
    ORISTEEE???
    Τι λέτε ρε παιδιά? Ποιές αγελάδες? Τί κάνουν οι αγελάδες στην Αθήνα? Και γιατί βρίσκονταί εκεί?
    SinDenial
    13.05.2006, 16:17
    Ναι, κι εμένα μου άρεσε σαν ιδέα -- μου θύμισε κάτι περίεργες παρεμβάσεις που πετυχαίνει κανείς σε πόλεις του εξωτερικού...

    Έχουμε χιούμορ τελικά!

    -Sino.
    rory166
    13.05.2006, 19:59
    Quote:

    Το μέλος alexia-vicky στις 13-05-2006 στις 14:40 έγραψε:

    Εντελως στραβος ομως, παιδακι μουυυυυυυυ

    ειναι τελειες, υπεροχες και μ'αρεσουν παρα πολυ...
    εντελως, χαζοχαρουμενο οκκκκκ αλλα.....






    τελειες...φανταστικες......
    τι εχασα...μα ειναι δυνατον...??

    maroulaki_321
    13.05.2006, 21:03
    Μιλάμε είναι ΟΤΙ ΠΙΟ ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟ εχω δεί ποτέ μου....
    Γιατί να μην βάλουν μαγνητοφωνημένα μουγκρητα έτσι να είναι πιο ρεαλιστικό.
    Μπλιάχ
    rory166
    13.05.2006, 23:45
    Quote:

    Το μέλος maroulaki_321 στις 13-05-2006 στις 21:03 έγραψε:

    Μιλάμε είναι ΟΤΙ ΠΙΟ ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟ εχω δεί ποτέ μου....
    Γιατί να μην βάλουν μαγνητοφωνημένα μουγκρητα έτσι να είναι πιο ρεαλιστικό.
    Μπλιάχ







    eleana
    14.05.2006, 04:25
    Wraia ιδεα το Cow PArade δεν λεω...
    Πιο ωραιο που την συνδιασαν και με το event της Eurovision.
    Αλλά.................Για αλλη μια φορα αποδειχθηκε πως η Ψωροκωσταινα δεν ξερει απο αγελαδες... Εχει συνηθισει στα κατσικια...(και στις κατσικες)
    ΠΑΡΑΞΕΝΟ που....: Σε ολα τα προηγουμενα 30 Cow PArades σε αλλες πολεις, καθε φορα επιλεγονταν και αγοραζονταν απο εταιρειες, 200-800 αγελαδες.Εκει δηλωναν οτι περα απο τα εξοδα της εκθεσης ολα τα υπολοιπα χρηματα πηγαιναν φυσικα σε ιδρυματα.Και αυτος ηταν ο λογος που γινοταν η εκθεση. Εδω ακουσα οτι θα παει μονο το 50% στα ιδρυματα.
    ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΑΛΙ...:Που εδω βρεθηκαν χρηματα μονο για 75 αγαλματα.Προφανως ολοι οι μεγαλοι χορηγοι επενδυσαν ολες τις χορηγειες στην ιερη κ φιλανθρωπη εκστρατεια της κυριας Βισση και δεν ειχαν αλλα προς ενισχυση της Τεχνης και των Ορφανων?
    ΠΑΡΑΞΕΝΟ που...:Αν εισαι "νεος και ταλαντουχος" ζωγραφος,για να εχεις την τιμη να επιλεχθει η μακετα της αγελαδας σου στη συλλογη,οσο πρωτοτυπη,χιουμοριστικη και μοναδικη και αν ειναι, δεν θα εχεις πολλες ελπιδες, εκτος και εαν:
    1. εισαι η γυναικα του Βαλυρακη
    2 .εχεις μπαρμπα στο mega,
    3.γκομενο στην Coca Cola.
    ΠΑΡΑΞΕΝΟ επισης (και αυτοι που ασχοληθηκαν με το θεμα θα καταλαβουν) πως, αφου απαιτουν πρωτοτυπια στις ιδεες της διακοσμησης της αγελαδας γιατι οσες επελεξεν στην Ελλαδα, ειναι αντιγραφα απο προηγουμενα Cow Parades?
    Αχ Αθανατο Ελληνικο Πνευμα..


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : eleana στις 14-05-2006 04:34 ]
    rouli726
    14.05.2006, 10:34
    Mia kai zo stin Patra,molis xthes eida stin tileorasi ena sxetiko reportaz kai pragmatika einai polu prototupo kai euxaristo theama etsi pou vriskomaste gia ta kala stin anoiksi!Makari na do ki ego kammia otan anevo Athina!
    P.S.:Eidate pou katigorousan ton Arnaoutoglou kapoioi;;;Tora pou gemise i Athina agelades tsimoudia oloi oi..."poiotikoi"!Polu goustaro tin Ellada!!!

    "Aκου λοιπόν..
    Σα δε μπορείς άλλο να παλέψεις,
    είτε το θες είτε όχι,
    θα πεθάνεις."
    Μπρέχτ



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 14-05-2006 10:35 ]
    vouliakis
    20.09.2006, 11:24
    Ανάρπαστες οι αγελάδες


    Αθήνα


    Ανάρπαστες έγιναν σε δημοπρασία όλες οι εικαστικές αγελάδες της Cow Parade της Αθήνας. Και οι 91 αγελάδες - έργα τέχνης πουλήθηκαν στη δημοπρασία για τους σκοπούς της Ένωσης Δέκα Σωματείων που συσπειρώθηκαν Μαζί για το Παιδί, αποφέροντας πάνω από 950.000 ευρώ.

    Όπως γράφει την Τετάρτη η εφημερίδα Τα Νέα, πιο ακριβή αγελάδα της δημοπρασίας αναδείχθηκε η «Εμπριμέ» του ζωγράφου Γιάννη Παυλίδη, που είχε χορηγό τη Media Strom και... έβοσκε στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Αθηναίων. Ο τυχερός που την απέκτησε προσέφερε 21.000 ευρώ.

    Δεύτερη πιο ακριβή αγελάδα ήταν η αγελάδα - ταυροκαθάπτης στα «Αγελαδοκαθάψια» της γλύπτριας Ναταλίας Μελά, με αναβάτη έναν τσολιά, που ήταν στημένη στην πλατεία Συντάγματος (έπιασε 20.000 ευρώ), ενώ τρίτη, με 16.000 ευρώ, ήταν η αγελάδα ΑφροΔΥΤΗ, που στεκόταν στην πλατεία της Παλαιάς Βουλής, έργο της εγγονής της Νάτας, Ναταλίας Τσουκαλά.

    Το Cow Parade ξεκίνησε πριν από οκτώ χρόνια, σαν ένα παιχνίδι από δύο καλλιτέχνες, πατέρα και γιο, τους Βάλτερ και Πασκάλ Κναπ. Η παρέλαση οργανώθηκε σε πολλές χώρες, κινητοποιώντας καλλιτέχνες, χορηγούς και κοινό. Γνώρισε δε, τέτοια επιτυχία, που οργανώθηκε σε διεθνή εταιρεία, η οποία διαθέτει πάντα τα έσοδά της για μη κερδοσκοπικούς σκοπούς.

    Πηγή: news.in.gr


    KAKOFONIKS
    20.09.2006, 12:07
    Μπράβο στα παιδιά πολύ καλή πρωτοβουλία!
    megaloserwtikos
    21.09.2006, 00:41
    Εντάξει, πλακίτσα είχαν...

    rory166
    21.09.2006, 00:45
    ολα τα λεφτα εχει η αγελαδα-spiderman εκει απεναντι απο την Παντειο!!
    prochatz
    21.09.2006, 01:06
    Ρε παιδιά εγώ είμαι περίεργος ή όντως είναι χάλια η cow parade???
    Ποιός δίνει 21.000Ε για να πάρει μία πλαστική, βαμμένη αγελάδα??? Το θέμα δεν είναι αυτό... Το θέμα είναι ότι αυτό το παρουσιάζουνε για τέχνη!!! Ήμαρτον...

    Πάλι καλά που, ακόμα κι έτσι, τα χρήματα πήγαν για φιλανθρωπικό σκοπό.
    koini_maria
    21.09.2006, 01:13

    Είναι μπλιαχ κατά την άποψή μου αυτές οι παλιοπολύχρωμες αγελάδες !
    Έλεος !
    Μόνο αυτές οι δυο έξω από το ΤΙΤΑΝΙΑ έχουν ωραίες αναφορές .
    prochatz
    21.09.2006, 01:18
    Πες τα χρυσόστομη!!!
    vouliakis
    21.09.2006, 01:28
    Καλά βρε παιδιά... Αν δεν σας άρεσαν μην αγοράσετε (αν έχει περισσέψει καμιά, δηλαδή)...




    margo
    21.09.2006, 02:02
    Εγώ πάντως τις συμπάθησα τις..τρελές αγελάδες!!