ελληνική μουσική
    1091 online   ·  210.851 μέλη

    Εχετε βρει το αλλο σας μισό ή οχι ακομα;

    elenakielenio
    20.01.2006, 07:42
    το αλλο μου μισο ποτε ουτε που το επσαχνα αλλα νομιζω οταν δεν το ψαχνεις τοτε ειναι που το βρησκεις.. νομιζω οτι το εχω βρει αλλα σιγουρη δεν ειμαι ακομη
    μια μερα θα το βρω που θα μου παει


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 20-01-2006 12:40 ]
    Brokenchord
    20.01.2006, 12:06
    Τι να λέω τώρα μεγάλη ιστορία άσε .
    antonLOrd
    20.01.2006, 13:21
    Το έχω βρει και ποτέ δεν πρόκειται να το αφήσω..Φυσικά μιλάω για την μουσική..Πάντα δίπλα σου όταν την θες..
    Exartate
    20.01.2006, 18:10
    Αφού τα πάμε καλά με τη συγνώμη
    και καταθέτω τα όπλα μου στο γέλιο σου
    αφού μιλάμε ίδια γλώσσα
    μη ζητάς κι άλλα τόσα
    από αυτά που η καρδιά μπορεί
    να αγαπάει και να συγχωρεί

    Ευρικαααααααααα!!!!!!!

    ageras
    20.01.2006, 19:53
    Μπαααααααααα!!!!!!!!
    gazakas
    20.01.2006, 20:01
    Αφού ρωτάτε αν έχουμε βρει το άλλο μας μισό, αυτό σημαίνει ότι είμαστε μισοί;
    Other_side
    20.01.2006, 20:03
    Άλλο σου μισό και πράσινα άλογα. Βασικά νομίζω μεγαλύτερες πιθανότητες έχεις να βρεις πράσινα άλογα. Παίρνεις ένα λευκό το βάφεις πράσινο και ΝΑ! Ή κατεβαίνεις στη στάση της γκαλερί. Νομίζω ένας πίνακας στο βάθος εκεί πίσω απο τις μεγάλες κολόνες και τα ποτήρια της σαμπάνιες, εκεί πίσω πριν την έξοδο κινδύνου νομίζω πως θα βρεις τον πίνακα με τα πράσινα άλογα.

    Πράσινα άλογα επίσης υπάρχουν στο Μετρόπολις. Στο Μοναστηράκι έστω. Στο δισκάδικο στο υπόγειο. Εκείνο με τα βινύλια απο Πάνξ Ρομάνα. Έχω να πάω εκεί σίγουρα 6 χρόνια...Τί θυμήθηκα...

    Άλλο σου μισό και ιστορίες για τρελούς. Τρελούς θα βρεις στο σκάκι. Είναι αυτοί με το στρογγυλό κεφάλι, ο ένας πάει λοξά στα λευκά καρέ, ο άλλος στα μαύρα. Σαν τρελός απο τη μία μεριά μέχρι την άλλη φτάνει αν θες. Τρελούς θα βρεις στα στούντιο. Να ηχογραφουν. Τρελούς να δημιουργούν.

    Τρελούς που πάνω σε πράσινα άλογα το άλλο τους μισό αναζητούν...
    alexia-vicky
    20.01.2006, 22:47
    οχι....Ελπιζω καποια στιγμη να συναντηθουμε....
    DavidDT
    21.01.2006, 11:34
    Ερευνώ.....
    Που θα πάει....
    Θα το πετύχω,και τότε... θα δεί.................
    doritsa78
    21.01.2006, 16:59
    Οχι ακομα.Ισως ειναι στο δρομο και με ψαχνει.Μονο να μην τρακαρουμε.Περιμενω να χτυπησει την πορτα.
    Kali
    21.01.2006, 20:32
    Πιστεύω πως το να ψάχνεις το άλλο σου μισό είναι μια βλακεία για την οποία πρωτομίλησε ο Πλάτων.Ο γνωστός Έλλην φιλόσοφος.Έλεγε δε ότι ο κάποτε υπήρχε ένα ον με δύο κεφάλια,τέσσερα χέρια,τέσσερα πόδια και είταν μάλιστα ερμαφρόδιτο!Έτσι μπορούσε να πολλαπλασιάζεται μόνο του, να αμύνεται,αφού έβλεπε προς όλες τις κατευθήνσεις και ήταν φυσικά παντοδύναμο!Άρα δεν χρειαζόταν τους Θεούς.
    Τσατίστηκε κι ο Δίας και πέταξε ένα κεραυνό για το χωρίσει στα δύο!Από τη δύναμη του κεραυνού το μισό εκτοξεύθηκε προς μια κατεύθηνση και το άλλο προς την αντίθετη!Κι από τότε το ένα ψάχνει απεγνωσμένα να βρεί το άλλο!

    Πολύ συγκινητική ιστοριούλα ε?
    Αλλά και πάλι..αν είναι να ερωτευτείς to death, θα ερωτευτείς θες δε θες!!!
    johnpsilos
    21.01.2006, 23:30
    Εγώ ρε παιδιά δεν βρήκα ούτε το πρώτο μισό θα βρω το άλλο!!!!!!!!!!


    Hastaroth
    21.01.2006, 23:52
    Πρός το παρόν είμαι σέ αναζήτηση τού άλλου δέκατου έκτου (και δή παρεστιγμένου)....


    fantasma
    22.01.2006, 12:23
    το άλλο μισό το βρήκα, αλλά έχασα το πρώτο...........


    ερώτηση: αν είσαι 280 κιλά, πόσο πρέπει να είναι το άλλο μισό?
    140 η 280?

    NazeLee
    22.01.2006, 22:55
    Xεχ! Να με βρεί εκείνο!!! (Καλά λέω )
    Hastaroth
    23.01.2006, 09:00
    Χε χε κι'εγώ το ίδιο λέω αλλά ποιός μ'ακούει....


    Red-Rose
    23.01.2006, 09:32
    εδω κι εναμιση χρονο εχω βρει το αλλο μου μισο... ειναι ο ανθρωπος που με συμπληρωνει, με κανει να αισθανομαι 'ζωντανη', μου δειχνει την αγαπη του, ειναι διπλα μου και στη χαρα και στη λυπη, ειναι αυτο που λεμε... 'ο τελειος αντρας..' οσο περναει ο καιρος ο ενθουσιασμος και ο ερωτας μου γι αυτον τον ανθρωπο μεγαλωνουν... καθως επισης και η αγαπη μας... μπορει να ειμαστε μαζι μονο 18 μηνες αλλα εχουμε περασει και δυσκολες στιγμες,αν δεν υπηρχε αγαπη θα ειχαμε χωρισει αλλα η αγαπη ξεπερνα τα εμποδια και βρισκει λυσεις στα προβληματα... ειμαι απιστευτα ευτυχισμενη που τον εχω διπλα μου... με ανεχεται και με αντεχει με τα ελλατωματα μου... η καθε στιγμη μοιαζει μαγικη κοντα του...

    σαφως τα αισθηματα ειναι αμοιβαια και δε με στηριζει μονο αυτος, αλλα ειμαι κι εγω παντα διπλα του γιατι σκοπος της ζωης μου πλεον ειναι να τον κανω οσο το δυνατο περισσοτερο ευτυχισμενο... το μονο που θελω ειναι να τον βλεπω να χαμογελαει και να ειναι ευτυχισμενος


    ageras
    23.01.2006, 12:10
    Quote:

    Το μέλος NazeLee στις 22-01-2006 στις 22:55 έγραψε:

    Xεχ! Να με βρεί εκείνο!!! (Καλά λέω )




    Απ'το στόμα μου το πήρες!!!!

    elenigeladari
    23.01.2006, 14:53
    τώρα να πώ ότι δεν το βρήκα, θα πώ ψέματα... αλλά και απο την άλλη αν πω ότι το βρήκα πάλι ψέματα θα πω... έτσι προτιμώ να μην απαντήσω ακόμα... θα ρωτήσω πρώτα τον δικηγόρο μου...
    creativeburst
    05.03.2006, 00:46
    Ίσως μια μέρα το βρώ...το απρόσμενο άλωστε έίναι το πιο μαγικό και συναρπαστικό..