ελληνική μουσική
    644 online   ·  210.833 μέλη

    Ανδριάνα Μπάμπαλη - Μην πεις ποτέ

    search
    25.01.2006, 15:29
    ΑΝΔΡΙΑΝΑ ΜΠΑΜΠΑΛΗ - ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΠΟΤΕ



    01.Κάθε Κυριακή
    02.Μην πεις ποτέ
    03.Τ'αστέρια προειδοποιούν
    04.Άλλα αντ' άλλων
    05.Αγρίμι
    06.Άργησα να σε καταλάβω
    07.Με χρειάζεται
    08.Θα βρεις το δάσκαλό σου
    09.Τραγούδι μου τρελό
    10.Σερενάτα
    11.Ωμέγα

    Επιτέλους ενα Ελληνικό CD που στερείται μιζέριας , ξεκουρδισιάς , και εχει συγκεκριμένη αισθητική πρόταση .

    Μια ολοκληρωμένη τραγουδίστρια .

    Επιτέλους κανονικά τραγούδια , και όχι ντιτζεϊλίκια και άμουσα κολάζ .

    Μπράβο !
    XeniaRodo
    25.01.2006, 15:40
    Tι εννοείς στερείται μιζέριας ?
    jorge
    25.01.2006, 16:51
    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

    «Μην Πεις Ποτέ»
    το καινούριο cd της Ανδριάνας Μπάμπαλη

    Δέκα τραγούδια, δέκα μουσικές στιγμές σημαντικών συνθετών και στιχουργών όπως η Δήμητρα Γαλάνη, ο Στάμος Σέμσης, ο Κώστας Λειβαδάς,
    ο Θοδωρής Γκόνης, ο Οδυσσέας Ιωάννου, ο Νίκος Μωραΐτης, ο Γιώργος Παυριανός αλλά και η Ανδριάνα Μπάμπαλη
    &
    ένα ενδέκατο τραγούδι, η «Σερενάτα»
    του Λάκη Παπαδόπουλου και της Μαριανίνας Κριεζή σε διασκευή του Άκη Κατσουπάκη.

    10 τραγούδια που δεν τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο απ’ ότι η ίδια η Ανδριάνα. Τραγούδια φωτεινά, τραγούδια που σε παρασύρουν στην διάθεσή που εκπέμπουν, τραγούδια που ήρθαν για να τα αγαπήσουμε και να τα τραγουδήσουμε με την πρώτη ακρόαση.

    Η Ανδριάνα Μπάμπαλη ήταν η φιγούρα και η φωνή που είχαμε προσέξει όλοι στο πλευρό του Νίκου Πορτοκάλογλου για έξι ολόκληρα χρόνια. Κάπως έτσι ήρθε και η συμμετοχή της στο soundtrack του “Μπραζιλέρο” που έγραψε ο Νίκος Πορτοκάλογλου με το “Δεν είναι αργά για θαύματα”… Και όντως δεν ήταν!
    Αμέσως μετά έρχεται ο πρώτος προσωπικός της δίσκος “Και η γη γυρίζει” και η Ανδριάνα εκτοξεύεται στα ραδιοφωνικά charts με το «Μοίρα μου έγινες». Το ελληνικό τραγούδι έχει κερδίσει μια ολοκαίνουρια παρουσία, μια ξεχωριστή φωνή, αναγνωρίσιμη, με ιδιαίτερη χροιά και εξαιρετική σκηνική παρουσία.
    Όσο για τα live…, εμφανίζεται στο πλευρό του Νίκου Πορτοκάλογλου, συνεργάζεται με τον Μάνο Πυροβολάκη και τον Κώστα Λειβαδά, ενώ πέρυσι τον χειμώνα αποδέχεται την πρόσκληση - πρόκληση και εμφανίζεται στην “Αθηνών Arena” δίπλα στον Γιώργο Νταλάρα και τον Αντώνη Ρέμο. Συμμετέχει στη συναυλία - αφιέρωμα για την Βίκυ Μοσχολιού στο πλάι των μεγαλύτερων γυναικείων φωνών του ελληνικού τραγουδιού.
    Φέτος προσγειώνεται στον Σταυρό του Νότου, «Με τον Σταυρό στο χέρι...» μαζί με τον Ζακ Στεφάνου και τον Γιώργη Χριστοδούλου!

    search
    25.01.2006, 22:36
    Xenia,
    εννοώ πως τα τραγούδια δεν είναι νταουνο-κλαψο-ψευτοεντεχνο-τέτοια .

    ελπίζω να σε κάλυψα .

    Επίσης , επειδή σε εχω παρακολουθήσει και ξέρω οτι θα ορμήξεις να το φας το κορίτσι , άκουσε please το δίσκο πρώτα ...

    cheers !
    search
    EffieKakaflika
    26.01.2006, 10:02
    Θα διαφωνήσω. Άκουσα τα δύο που έχουν κυκλοφορήσει (τη Σερενάτα, και το Μην πεις ποτέ) κι έχω να πώ ότι είναι αρκετά μίζερο και αρκετά λίγο για να το φορτώσουμε με επαίνους... Βέβαια, επιφυλάσσομαι γιατί δεν έχω ακούσει όλο το δίσκο...
    Αν αυτή η χλυαρή φωνή έχει κάνει τον δίσκο που "στερείται μιζέριας , ξεκουρδισιάς , και εχει συγκεκριμένη αισθητική πρόταση", τι πρέπει να πούμε για το δίσκο της Μελίνας Ασλανίδου;
    Βέβαια περί ορέξεως ουδείς λόγος...
    XeniaRodo
    26.01.2006, 10:20
    Quote:

    Το μέλος search στις 25-01-2006 στις 22:36 έγραψε:

    Xenia,
    εννοώ πως τα τραγούδια δεν είναι νταουνο-κλαψο-ψευτοεντεχνο-τέτοια .

    ελπίζω να σε κάλυψα .

    Επίσης , επειδή σε εχω παρακολουθήσει και ξέρω οτι θα ορμήξεις να το φας το κορίτσι , άκουσε please το δίσκο πρώτα ...

    cheers !
    search





    Aγαπητέ, με προκαλείς...
    αν εννοείς "νταουνο-κλαψο-ψευτοεντεχνο-τέτοια ." το Mάλαμα ή το "Θανάση" (όπως τον λέει και ένας φίλος), γιατί φαντάζομαι ότι κάτι τέτοιο εννοείς, τότε να μου λείπουν τα τραγούδια του κορισιού... Aν όχι πες μου τι εννοεις....
    Προσωπικά αν κάτι θεωρώ ψευτο-έντεχνο είναι η Mπάμπαλη και ο Πυροβολάκης...

    Eπειδή το μόνο που έχω ακούσει είναι η διασκευή της Aρλέτας, η οποία δε μου άρεσε, τότε φαντάζομαι ότι τα υπόλοιπα θα είναι χειρότερα .... -χωρίς να λέω βέβαια ότι αυτό που ακούγεται πιο πολύ είναι και το καλύτερο ενός δίσκου-.

    Nα που πάλι βρέθηκα να ασχολούμαι με την πάρτη της, αλλά βρε παιδί μου, ένα πράγμα που σιχαίνομαι στη ζωή μου είναι η αδικία. Θεωρώ τόσο άδικο να τρώω στη μάπα αυτήν την κοπέλα και να θάβονται άλλα εξαιρετικά και κλάσεως ανώτερα πράματα...

    Tέλος, για να μην πω περισσότερα, είμαι διατεθειμένη να αναθεωρήσω την προσωπική μου γνώμη γι' αυτό το κορίτσι αν η ίδια αλλάξει (που δεν το κόβω).
    Σέβομαι το ότι αρέσει και όλα αυτά που γράφω παραπάνω εκφράζουν αποκλειστικά εμένα..

    Aυτά και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...
    Kαλημέρα σας


    7bo4
    26.01.2006, 11:07
    παιδιά καλημέρα,

    είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ. την έχω κάνει πολλές φορές αυτή την κουβέντα με φίλους και γνωστούς και με αποτέλεσμα τις περισσότερες από αυτές να φεύγω στεναχωρημένος. μην ξεχνάμε όμως κάτι. αυτοί τους οποίους σχολιάζουμε κάθε φορά έχουν μπει στο χώρο και παράγουν....ή για άλλους δεν παράγουν. δεκτό. εμείς τί κάνουμε? το δικό μας πνεύμα που είναι? η δικιά μας υπογραφή που βρίσκεται? μ' αυτά τα ερωτήματα σταμάτησα να μπαίνω σε αντίστοιχες κουβέντες και να στεναχωριέμαι. η κριτική είναι καλή αλλά η πιθανή απουσία της δικής μας μουσικής προσωπικότητας πρέπει να μας προβληματίζει περισσότερο.

    καλή επιτυχία λοιπόν σε όλους!
    XeniaRodo
    26.01.2006, 11:20
    Quote:

    Το μέλος 7bo4 στις 26-01-2006 στις 11:07 έγραψε:

    παιδιά καλημέρα,

    είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ. την έχω κάνει πολλές φορές αυτή την κουβέντα με φίλους και γνωστούς και με αποτέλεσμα τις περισσότερες από αυτές να φεύγω στεναχωρημένος. μην ξεχνάμε όμως κάτι. αυτοί τους οποίους σχολιάζουμε κάθε φορά έχουν μπει στο χώρο και παράγουν....ή για άλλους δεν παράγουν. δεκτό. εμείς τί κάνουμε? το δικό μας πνεύμα που είναι? η δικιά μας υπογραφή που βρίσκεται? μ' αυτά τα ερωτήματα σταμάτησα να μπαίνω σε αντίστοιχες κουβέντες και να στεναχωριέμαι. η κριτική είναι καλή αλλά η πιθανή απουσία της δικής μας μουσικής προσωπικότητας πρέπει να μας προβληματίζει περισσότερο.

    καλή επιτυχία λοιπόν σε όλους!






    με προκαλείς κι εσύ αγαπητέ...
    Tο θέμα είναι το ΠΩΣ εχουν μπει στο χώρο και TI παράγουν.
    Aν θέλω να μπω στο χώρο κι εγώ έτσι και με τέτοια τραγούδια τον ξέρω τον τρόπο. Tο δικό μου το πνεύμα υπάρχει και η δικιά μου υπογραφή επίσης όπως και των περισσοτέρων εδώ μέσα που ασχολούνται με τη μουσική...

    Tο ότι κάποιος είναι στο χώρο και πουλάει σε σημαίνει ότι είναι αξιόλογος και δες από μονος σου πόσοι τέτοιοι υπάρχουν.


    EffieKakaflika
    26.01.2006, 11:34
    Το θέμα είναι ποιοι παράγουν στο προσκήνιο και ποιοι στο παρασκήνιο... Καταλαμβάνουν χώρο άνθρωποι στο προσκήνιο οι οποίοι παράγουν σε επίπεδο 3 ενώ υπάρχουν άνθρωποι σε επίπεδο 10 που αγνοούνται, γιατί οι εταιρείες αρνούνται να τους υποστηρίξουν... Μας λέει κάτι αυτό; Το ότι η κοπελίτσα αυτή με την χλυαρή για μένα φωνή έχει κάνει ήδη 2 δίσκους και δεν ξέρω πόσες συμμετοχές, επειδή μόνο και μόνο είναι κολλητή του Πορτοκάλογλου, ενώ άτομα όπως η Γιώτα Νέγκα παράδειγμα (που είναι στο χώρο από το 1992 και έγινε αναγνωρίσιμη μόλις πριν 2-3 χρόνια) παλεύουν δεκαετίες για να μπορέσουν να δώσουν αυτά που έχουν, τα οποία είναι πολύ πιο αξιόλογα από τα άλλα.
    Αυτό είναι το θέμα... Εγώ απλά λέω ότι, ναι, να κοιτάμε τα χάλια μας (αν είναι χάλια) πριν κρίνουμε τους άλλους, αλλά να ξέρουμε και να ξεχωρίζουμε το καλό απ'τό μέτριο και από το κακό.
    ageras
    26.01.2006, 13:59

    Νομίζω πως μπορώ να δώσω μερικές απαντήσεις.Πριν όμως θα ήθελα να τονίσω οτι σέβομαι τις απόψεις όλων σας και δεν προσπαθώ να σας αλλάξω γνώμη.Άλλωστε αν συμφωνούσαμε σε όλα η ίδια μας η ζωή θα ήταν πολύ,πολύ βαρετή!!
    Λοιπόν.....
    Η Αντριάνα δεν έιναι κολλητή του Πορτοκάλογλου.Η ιστορία της έχει ως εξής...
    Πριν κάποια χρόνια ο Νίκος έκανε μια ακρόαση για τραγουδίστριες που θα ήθελε να έχει μαζί του στις συναυλίες.Η Αντριάνα ενώ δούλευε σε τράπεζα πήγε στην ακρόαση και την δέχτηκε ο Νίκος.Έτσι ξεκίνησε λόιπόν.Να αναφέρω επίσης ότι είναι και καλή μουσικός.Προσωπικά δεν την έχω στα τοπ ως τραγουδίστρια αλλά μ'αρέσει γιατί έχει κάτι το ξεχωριστό στην ερμηνεία της.Η τελευταία της δουλειά μου άρεσε αρκετά και θα διαφωνήσω με την φίλη μου την Ξένια και θα πώ οτι η Σερενάτα ως διασκευή δια χειρός Κατσουπάκη λέει πολλά.Έφη μου να αναφέρω συμπτωματικά ότι η Αντριάνα με την Γιώτα είναι πολύ καλές φίλες από τα παλιά!!!!!
    Επίσης να επισημάνω ότι τον Μάνο Πυροβολάκη δεν τον θεωρώ ψευτοέντεχνο αλλά τον θεωρώ έναν σπουδαίο καλλιτέχνη και άνθρωπο που παλεύει πολλά χρόνια για να πετύχει κατι καλό.
    Αυτά φίλοι μου!!!!



    XeniaRodo
    26.01.2006, 14:23
    Quote:
    Νομίζω πως μπορώ να δώσω μερικές απαντήσεις.Πριν όμως θα ήθελα να τονίσω οτι σέβομαι τις απόψεις όλων σας και δεν προσπαθώ να σας αλλάξω γνώμη.Άλλωστε αν συμφωνούσαμε σε όλα η ίδια μας η ζωή θα ήταν πολύ,πολύ βαρετή!!
    Λοιπόν.....
    Η Αντριάνα δεν έιναι κολλητή του Πορτοκάλογλου.Η ιστορία της έχει ως εξής...
    Πριν κάποια χρόνια ο Νίκος έκανε μια ακρόαση για τραγουδίστριες που θα ήθελε να έχει μαζί του στις συναυλίες.Η Αντριάνα ενώ δούλευε σε τράπεζα πήγε στην ακρόαση και την δέχτηκε ο Νίκος.Έτσι ξεκίνησε λόιπόν.Να αναφέρω επίσης ότι είναι και καλή μουσικός.Προσωπικά δεν την έχω στα τοπ ως τραγουδίστρια αλλά μ'αρέσει γιατί έχει κάτι το ξεχωριστό στην ερμηνεία της.Η τελευταία της δουλειά μου άρεσε αρκετά και θα διαφωνήσω με την φίλη μου την Ξένια και θα πώ οτι η Σερενάτα ως διασκευή δια χειρός Κατσουπάκη λέει πολλά.Έφη μου να αναφέρω συμπτωματικά ότι η Αντριάνα με την Γιώτα είναι πολύ καλές φίλες από τα παλιά!!!!!
    Επίσης να επισημάνω ότι τον Μάνο Πυροβολάκη δεν τον θεωρώ ψευτοέντεχνο αλλά τον θεωρώ έναν σπουδαίο καλλιτέχνη και άνθρωπο που παλεύει πολλά χρόνια για να πετύχει κατι καλό.
    Αυτά φίλοι μου!!!!



    Πρώτον, Tο ότι δούλευε σε τράπεζα δε μου λέει τίποτα .

    Δεύτερον, προσωπικά τη θεωρώ άφωνη -το απέφευγα αλλά δεν κατάφερα να μην το πω-, και είμαι σίγουρη ότι στην ακρόαση του Πορτοκάλογλου είχαν πάρει μέρος πολύ πιο αξιόλογα παιδιά.

    Tρίτον, το ότι ήταν φίλες από παλιά με τη Nέγκα πάλι δε μου λέει τίποτα γιατί ΣYNEXIZEI NA EINAI AΦΩNH, και σημαίνει ότι ειχε και γνωριμίες KAΛYTEPEΣ από τη Nέγκα (αφού έχει μεγαλύτερο σουξέ) η οποία είναι φωνάρα κατ' εμέ και δε συγκρίνεται καν η μια με την άλλη.

    Tέταρτον, Mανόλη είσαι γαμώ τα παιδιά...

    ageras
    26.01.2006, 14:25
    Quote:

    Το μέλος XeniaRodo στις 26-01-2006 στις 14:23 έγραψε:

    Quote:
    Νομίζω πως μπορώ να δώσω μερικές απαντήσεις.Πριν όμως θα ήθελα να τονίσω οτι σέβομαι τις απόψεις όλων σας και δεν προσπαθώ να σας αλλάξω γνώμη.Άλλωστε αν συμφωνούσαμε σε όλα η ίδια μας η ζωή θα ήταν πολύ,πολύ βαρετή!!
    Λοιπόν.....
    Η Αντριάνα δεν έιναι κολλητή του Πορτοκάλογλου.Η ιστορία της έχει ως εξής...
    Πριν κάποια χρόνια ο Νίκος έκανε μια ακρόαση για τραγουδίστριες που θα ήθελε να έχει μαζί του στις συναυλίες.Η Αντριάνα ενώ δούλευε σε τράπεζα πήγε στην ακρόαση και την δέχτηκε ο Νίκος.Έτσι ξεκίνησε λόιπόν.Να αναφέρω επίσης ότι είναι και καλή μουσικός.Προσωπικά δεν την έχω στα τοπ ως τραγουδίστρια αλλά μ'αρέσει γιατί έχει κάτι το ξεχωριστό στην ερμηνεία της.Η τελευταία της δουλειά μου άρεσε αρκετά και θα διαφωνήσω με την φίλη μου την Ξένια και θα πώ οτι η Σερενάτα ως διασκευή δια χειρός Κατσουπάκη λέει πολλά.Έφη μου να αναφέρω συμπτωματικά ότι η Αντριάνα με την Γιώτα είναι πολύ καλές φίλες από τα παλιά!!!!!
    Επίσης να επισημάνω ότι τον Μάνο Πυροβολάκη δεν τον θεωρώ ψευτοέντεχνο αλλά τον θεωρώ έναν σπουδαίο καλλιτέχνη και άνθρωπο που παλεύει πολλά χρόνια για να πετύχει κατι καλό.
    Αυτά φίλοι μου!!!!



    Πρώτον, Tο ότι δούλευε σε τράπεζα δε μου λέει τίποτα .

    Δεύτερον, προσωπικά τη θεωρώ άφωνη -το απέφευγα αλλά δεν κατάφερα να μην το πω-, και είμαι σίγουρη ότι στην ακρόαση του Πορτοκάλογλου είχαν πάρει μέρος πολύ πιο αξιόλογα παιδιά.

    Tρίτον, το ότι ήταν φίλες από παλιά με τη Nέγκα πάλι δε μου λέει τίποτα γιατί ΣYNEXIZEI NA EINAI AΦΩNH, και σημαίνει ότι ειχε και γνωριμίες KAΛYTEPEΣ από τη Nέγκα (αφού έχει μεγαλύτερο σουξέ) η οποία είναι φωνάρα κατ' εμέ και δε συγκρίνεται καν η μια με την άλλη.

    Tέταρτον, Mανόλη είσαι γαμώ τα παιδιά...





    Κι εσύ Ξένια!!!!!!!!Τι καλύτερο από την διαφωνία!!!
    Άντε 'γεια μας!!!
    XeniaRodo
    26.01.2006, 14:34

    φιλάκια

    ρε γαμώτο, τι παιδιά είστε στεις εδώ μέσα...


    τρελλαίνομαι να διαφωνώ μαζίσας....
    jorge
    26.01.2006, 14:53
    Δηλαδή Ξένια, εμένα θα με αντιπαθήσεις αν σου πω οτι ...συμφωνώ απόλυτα μαζί σου;;

    Και για μένα λοιπόν, η φωνή της Αντριάνας δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο. Από την πρώτη στιγμή που την άκουσα ζωντανά (συναυλία Πορτοκάλογλου στο Ίλιον) μου φάνηκε οτι θέλει απίστευτη δουλειά για να μπορεί να σταθεί μόνη της. Δυστυχώς το ίδιο διαπίστωσα και το επόμενο διάστημα στις εμφανίσεις της στο Λυκαβηττό και στην Αρένα. Βελτιώνεται συνεχώς, αλλά εξακολουθεί να είναι πολύ "λίγη", ενώ είναι και υπερπροβεβλημένη. Ίσως σε 10 χρόνια είναι έτοιμη... για δεύτερες φωνές...

    Το άλλο που δεν ξέρω είναι το γιατί ο Νίκος ο Πορτοκάλογλου δεν έχει πλέον δίπλα του την Ροβέννα Αλευρά, μια καταπληκτική φωνή με δυναμισμό και "ροκιά" που έδενε απόλυτα με το δικό του ύφος... Γιατί προτίμησε την Αντριάνα;

    Πάντως όλα τα παραπάνω αφορούν στη φωνή της Μπάμπαλη και όχι την ίδια την Αντριάνα, που μου είναι συμπαθέστατη.

    ΥΓ. Το νέο δίσκο δεν τον έχω ακούσει, γιατί τον έχασε το εσωτερικό μας courrier. Περιμένω λοιπόν να τον (ξανα)στείλει ο xristos, που μάλλον πήζει
    EffieKakaflika
    26.01.2006, 15:38
    Quote:

    Το μέλος ageras στις 26-01-2006 στις 13:59 έγραψε:


    Νομίζω πως μπορώ να δώσω μερικές απαντήσεις.Πριν όμως θα ήθελα να τονίσω οτι σέβομαι τις απόψεις όλων σας και δεν προσπαθώ να σας αλλάξω γνώμη.Άλλωστε αν συμφωνούσαμε σε όλα η ίδια μας η ζωή θα ήταν πολύ,πολύ βαρετή!!



    Συμφωνώ όσο δεν πάει άλλο...
    Quote:


    Λοιπόν.....
    Η Αντριάνα δεν έιναι κολλητή του Πορτοκάλογλου.Η ιστορία της έχει ως εξής...
    Πριν κάποια χρόνια ο Νίκος έκανε μια ακρόαση για τραγουδίστριες που θα ήθελε να έχει μαζί του στις συναυλίες.Η Αντριάνα ενώ δούλευε σε τράπεζα πήγε στην ακρόαση και την δέχτηκε ο Νίκος.
    Έτσι ξεκίνησε λόιπόν.Να αναφέρω επίσης ότι είναι και καλή μουσικός.Προσωπικά δεν την έχω στα τοπ ως τραγουδίστρια αλλά μ'αρέσει γιατί έχει κάτι το ξεχωριστό στην ερμηνεία της.




    Ως μουσικό δεν έχω να πώ τίποτα κακό... Ως φωνή όμως μου φαίνεται ότι θυμίζει πολύ από Τσαλιγοπούλου και πολύ από Ασλανίδου χωρίς να έχει την δυναμική της Τσαλιγοπούλου και τον συναισθηματισμό της Ασλανίδου...
    Αυτό για την τράπεζα επίσης δεν μου λέει κάτι...

    Quote:

    Η τελευταία της δουλειά μου άρεσε αρκετά και θα διαφωνήσω με την φίλη μου την Ξένια και θα πώ οτι η Σερενάτα ως διασκευή δια χειρός Κατσουπάκη λέει πολλά.



    Η Σερενάτα δεν μου άρεσε διόλου... Παρ'όλο που την διασκευή την έκανε ο Κατσουπάκης, εξαιρετικός κατά τα άλλα... Θεωρώ ότι δεν έχει προστεθεί κάτι αξιόλογο στο τραγούδι, και δεν μου προκαλεί τίποτα εκτός απο την νοσταλγία "μόλις πάω σπίτι να βάλω την Αρλέτα να ακούσω"...
    Quote:

    Έφη μου να αναφέρω συμπτωματικά ότι η Αντριάνα με την Γιώτα είναι πολύ καλές φίλες από τα παλιά!!!!!



    Συγνώμη τι σχέση έχει αυτό;;; Εγώ μίλησα για ανθρώπους που αξίζουν και παιδεύονται και άλλους που δεν αξίζουν (όχι τόσο εν πάση περιπτώσει) και γνωρίζουν την αναγνώριση... Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο γίνεται αυτό...

    Quote:

    Αυτά φίλοι μου!!!!








    Ναι όντως, ευτυχώς, που μπορούμε να συμφωνήσουμε να διαφωνούμε!!!

    Κι εγώ μια μπυρίτσα παιδιά!!!

    Ζωή, μου χρωστάς και σου χρωστώ...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : EffieKakaflika στις 26-01-2006 15:43 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : EffieKakaflika στις 26-01-2006 15:54 ]
    XeniaRodo
    26.01.2006, 15:45
    Aυτό με τη Pοβέννα Aλευρά το έχω αναρρωτηθεί κι εγώ πολλάκις.

    Aπό την πρώτη φορά που την άκουσα μου άρεσε η φωνή της και είναι κρίμα να την κάνει στην άκρη ο κος Πορτοκάλογλου για να συνεργάζεται ΣYNEXEIA με τη διδα Aντριάννα...

    τέλος πάντων, ο χρόνος θα δείξει αγαπητοί....
    ageras
    26.01.2006, 16:00
    Στην όμορφη τρελοπαρέα μας!!!!!!
    Έφη ,Ξένια, κ.τλ!!!!!

    EffieKakaflika
    26.01.2006, 16:05
    Έχουμε γίνει αλκοολικοί εδώ μέσα με τις διαφωνίες μας... χιιικ...
    XeniaRodo
    26.01.2006, 16:08
    Άντε βρε και στη Mπάμπαλη μια


    EffieKakaflika
    26.01.2006, 16:14
    Στην υγειά της!!! (Να δεις εσύ αξιοπρέπεια και υπεράνω συμπεριφορά!!!!)