ελληνική μουσική
    442 online   ·  210.844 μέλη
    pokopik
    10.08.2007, 12:47
    συμπαθητικη παρουσια, με αισθηση του χιουμορ στα τραγουδια του..Πρεπει να γουσταρει και λιγο τα μπλουζ...! αλλα δεν ειναι και καμμια τρομερη αποκαλυψη στο Ελληνικο τραγουδι!
    teressa
    10.08.2007, 14:40
    Επειδη εχει προσωπικο υφος που τον κανει αναγνωρισιμο στο αυτι μας,δεν σημαινει οτι ειναι καλος απαραιτητα.Επειδη ειναι συμπαθης,δεν σημαινει οτι κρινεται γι'αυτο.Η μουσικη του ειναι πολυ μετρια και ηδη επαναλαμβανομενη.Φωνη δεν ειναι τοσο αναγκαια για τα τραγουδια που λεει και σιγουρα ειναι τοσο μετρια και κοινοτυπη οσο ολων αυτων που τραγουδανε ροκ,με αυτο το βαρυ σιγμα και τα μακροσυρτα φωνηεν,που ειναι τοσο βαρετο πια.Αν κρινουμε και απο τους τραγουδοποιους βγηκαν τα τελευταια χρονια,ειναι τοσο λιγος και σιγουρα ευπεπτος.Φυσικα ειναι καλυτερος απο το συρφετο που βγαινει καθε τοσο και δειχνει να εχει ηθος.Και καποια τραγουδια του ειναι καλα.
    Dimitrulalala
    10.08.2007, 19:30
    Παράθεση:

    Το μέλος teressa στις 10-08-2007 στις 14:40 έγραψε...

    Επειδη εχει προσωπικο υφος που τον κανει αναγνωρισιμο στο αυτι μας,δεν σημαινει οτι ειναι καλος απαραιτητα.Επειδη ειναι συμπαθης,δεν σημαινει οτι κρινεται γι'αυτο.Η μουσικη του ειναι πολυ μετρια και ηδη επαναλαμβανομενη.Φωνη δεν ειναι τοσο αναγκαια για τα τραγουδια που λεει και σιγουρα ειναι τοσο μετρια και κοινοτυπη οσο ολων αυτων που τραγουδανε ροκ,με αυτο το βαρυ σιγμα και τα μακροσυρτα φωνηεν,που ειναι τοσο βαρετο πια.Αν κρινουμε και απο τους τραγουδοποιους βγηκαν τα τελευταια χρονια,ειναι τοσο λιγος και σιγουρα ευπεπτος.Φυσικα ειναι καλυτερος απο το συρφετο που βγαινει καθε τοσο και δειχνει να εχει ηθος.Και καποια τραγουδια του ειναι καλα.



    Νομίζω πως με καλύπτει απόλυτα το παραπάνω.Μπράβο σου Τερέζα!!
    renabill
    11.08.2007, 13:02
    Εντάξει δεν είναι και το αστέρι, αλλά τουλάχιστον έχει κάποια συμπαθητικά τραογυδάκια και λίγο ήθος και μυαλό, πράγμα σπάνιο για τους καλλιτέχνες της εποχής μας.
    koukou-tsa
    11.08.2007, 21:04
    εγω νομιζω πως εχει ταλεντο,το ποσο θα το δειξει ο χρονος ,μαλλον ειναι και καλο παιδι (οχι οτι αυτο μας αφορα αμεσα...) αλλα πανω απ ολα δεν ειναι δηθεν οπως ποοοολοι "καλλιτέχνες" ...
    δεν τον εχω δει ακομα live...δεν ξερω αν παιζει σωστα-καλα καποιο οργανο( μουσικο) ,αλλα γενικα μου ειναι συμπαθης και σαν τραγουδοποιος και σαν τυπος.
    koukou-tsa
    15.08.2007, 18:03
    Μπήκα στο post και τι να δω….
    ..................................
    Τι έγινε ρε παιδιά ???

    Και τότε μου ρθε το τραγούδι του Πορτοκαλογλου

    Τι λείπεi....(lyra made in Pirovolakis)....
    Τι φταίει .......(pali lyra made in Pirovolakis)....



    Τι λείπει ????
    Το σχόλιο του «Κινέζα» και η απάντηση μου

    Τι φταίει ????
    1. Απαγορεύεται η προσβολή των Θείων, η αποστολή εθνικιστικών, ρατσιστικών, ξενοφοβικών, σεξιστικών......

    και λέω εγω τώρα :
    ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ (και το ξερετε)
    αλλα σεξιστικη έκφραση ήταν το "γιατρός του έρωτα" ????
    Αν ναι ,τότε μηπως να αλλαξουμε και το "music Hεaven" γιατι εγω ειμαι αθεος κι οταν ακουω - διαβαζω για παραδεισους - ουρανους και τέτοια κατι με πιανει και μπορει να κατεβω στο συνταγμα και να αυτοπυρποληθώ σαν κουρδος για την τιμη του Νιτσε....λεμε τωρα...

    Εκτιμω οτι υπερβαλουμε λιγο(δε λεω ,ισως ολοι,αλλα ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ...)...

    Με Χαρά - Εκτιμηση Και ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ

    Ο Εν musicheaven Αδελφος KouKou-Tsa




    Hakouna Matata

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : koukou-tsa στις 15-08-2007 18:09 ]


    MagicaDeSpell
    15.08.2007, 23:21
    Αγαπητε koukou-tsato parathrhsa ki eγηω το μεσημερι μπηκα και ειχαν εξαφανιστει τι να πω πια ε δεν νομιζω οτι γραψατε κατι μεμπτο ελεος δηλαδη
    Kinezes_trexoun_gimnes
    15.08.2007, 23:28
    Εντάξει....να πω για τον Εμιρλή να πάει να κάνει μια επέμβαση να ανοίξουν επιτέλους κανονικά τα σαγόνια του να μπορεί να λέει τα φωνήεντα κανονικά΄.... όριστε αυτό διαγραψτε το να έχετε και λόγο....


    marylin
    16.08.2007, 00:49
    Τον είδα σε μια συναυλία των Κοργιαλά - Ευρυδίκης πέρυσι και ήταν πολύ συμπαθητικός, αρκετά επικοινωνιακός, ξεσήκωσε τον κόσμο. Άλλη φορά δεν έτυχε να τον δω μέχρι σήμερα. Έχω να σας πω ότι γενικά δε μπορεί όλοι οι καλλιτέχνες να αρέσουν σε όλους, πιο παλιά ήμουν κι εγώ πολύ αυστηρή αλλά τώρα πλέον χαλάρωσα λίγο. Κάθε είδος μουσικής έχει την ώρα του και εξαρτάται από τη διάθεση και την παρέα.
    Kinezes_trexoun_gimnes
    16.08.2007, 01:56
    Aς μου πει τουλάχιστον με ενα ΠΜ αυτός που μου διεγραψε τα post.... "Εγω τα διεγραψα ρε....γιαυτο και γιαυτο το λόγο...."
    koukou-tsa
    16.08.2007, 11:40
    Ε ναι λοιπον ,το ομολογω!!!!!
    εγω το διεγραψα γιατι μου τη σπας ...

    παλιο "Κινεζα".....

    εξω οι σεξιστες
    εξω οι ρατσιστες
    εξω οι αθεοιστες
    εξω οι εθνικοφρονες

    ζητω ο Χριστοδουλος
    ζητω ο Νταλαρας
    ζητω η Μαριω
    ζητω κι ο Μακρο
    MagicaDeSpell
    16.08.2007, 11:59
    Τωρα που ομολογησες κυριε koukoutsa διαλεξε τροπους βασανιστηριων (κινεζικων εννοειται)


    koukou-tsa
    16.08.2007, 14:09
    "Τωρα που ομολογησες κυριε koukoutsa διαλεξε τροπους βασανιστηριων (κινεζικων εννοειται) "

    Λοιπον....
    Θα φτιαξω στο στουντιο (με μια φιλη μου Κινεζα!!!) την "πιπα της ειρηνης" του Εμιρλή (και να πουμε οτι η Ειρηνη ειναι κοπελα απ την Λαμια...το λεμε κι ας διαγραφουμε...) μεταγλωτισμενη στα κινεζικα....

    ή δεκαδες κινεζες που θα ειναι γυμνες, θα τρεχουν ....να παρουν αυτογραφο απο τον Εμιρλή...

    ή θα τον βαλω να πει στα κινεζικα "δεν με πειραζει ΚΑΘΟΛΟΥ -μη σας πω οτι το απολαμβανω κι ολας - που ο Εμιλης οταν προφερει το σ(σιγμα) ακουγετε σαν ζ-τζ...." ....

    ή να πει (στα κινεζικα παντα) "δεν ξερω ποιον θαυμαζω πιο πολυ τον Εμιρλη ή την Μαριω....Θελω τωρα αυτογραφο (στο στηθος )και απο τους δυο !!!!!!!!!!!!! " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    jorge
    16.08.2007, 14:37
    Guys, σβηνονται και posts (πολλα εκ των οποιων εχουν τρελο χιουμορ) που ειναι ειτε εντελως ασχετα με το θεμα, ειτε ειναι τυπου ΠΜ (δεν αφορουν τους υπολοιπους). Μην το παρετε προσωπικα, καθως δεν κοιταμε ονοματα σε τετοιες περιπτωσεις. Απλα σεβομαστε τον κοσμο που μπαινει να διαβασει κατι σχετικο με το θεμα.

    Δοξα τω Θεω, χωρος για χιουμορ υπαρχει.
    Kinezes_trexoun_gimnes
    16.08.2007, 14:48
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 16-08-2007 στις 14:37 έγραψε...

    Guys, σβηνονται και posts (πολλα εκ των οποιων εχουν τρελο χιουμορ) που ειναι ειτε εντελως ασχετα με το θεμα, ειτε ειναι τυπου ΠΜ (δεν αφορουν τους υπολοιπους). Μην το παρετε προσωπικα, καθως δεν κοιταμε ονοματα σε τετοιες περιπτωσεις. Απλα σεβομαστε τον κοσμο που μπαινει να διαβασει κατι σχετικο με το θεμα.

    Δοξα τω Θεω, χωρος για χιουμορ υπαρχει.


    Κατανοητό αγαπητέ... εντάξει λοιπόν.... νομίζω ότι μπορεί το θέμα να θεωρηθεί λήξαν... άντε γιατί τον κάναμε μεγάλη φίρμα στο ΜΗ τον Εμιρλή στα καλά καθούμενα....
    koukou-tsa
    16.08.2007, 16:12
    τον ποιον ????
    rompa
    31.08.2008, 15:00

    Άκουσα πρόσφατα το νέο δίσκο του Εμιρλή . Είναι καλός . Ευχάριστες μελωδίες . Ξεχώρισα ένα τραγούδι με τίτλο " Το τραγούδι της κάμπιας  " , το "Περασμένα Ξεχασμένα" και  το "Όσα η αγάπη μου χρωστά " .


    john1987
    31.08.2008, 15:52

    Συμπαθης αλλα εξαιρετικα αφωνος,αχρωμος,αγευστος κτλ


    MissRoro
    31.08.2008, 17:48

    Tίποτα το ιδιαίτερο.........


    fireroc
    31.08.2008, 18:23

    κατι τετοιο προσβαλουν το ελληνικο ροκ!  ροκ ειναι αυτη?  ξεπεσμος! οταν ακουσα οτι θεορειτε ροκ φρικαρα!