ελληνική μουσική
    755 online   ·  210.832 μέλη

    Παγκύπρια Συναυλία

    neerie
    27.01.2006, 11:57
    Παγκύπρια Συναυλία "Παλμοί Μουσικής - Ελπίδα Ζωής"

    Έξι κορυφαίες φωνές μαζί σε μια σκηνή!

    Ελευθερία Αρβανιτάκη
    Μελίνα Ασλανίδου
    Δήμητρα Γαλάνη
    Μελίνα Κανά
    Ανδριάνα Μπάμπαλη
    Τάνια Τσανακλίδου

    15 Φεβρουαρίου 2006, Στάδιο ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Λευκωσία, ώρα 8:30μ.μ

    Τιμή εισιτηρίων:
    Κερκίδα - 20 λίρες, Αρένα - 15 λίρες

    Εισιτήρια προπωλούνται. (τηλ. Γαλαξίας 24818212)

    neerie
    13.02.2006, 09:13
    Συμπατριώτες... Θα πάει κανείς??


    buddy
    13.02.2006, 12:37
    Λες....??


    neerie
    14.02.2006, 10:33
    Λέω λέω... Άντε να μαζευόμαστε...
    KIT_KAT
    14.02.2006, 12:54
    Τι λέτε τώρα ρε παιδιά! Κορυφαία συναυλία!!!
    neerie
    14.02.2006, 14:36
    πες τα κατερινάκι!

    άντε, έλα μια βόλτα κι εσύ!
    KIT_KAT
    14.02.2006, 14:41
    Τι καλά που θα ήταν βρε Νίκη!!
    neerie
    16.02.2006, 10:52
    Παιδιά η συναυλία ήταν καταπληκτική!

    Τα λόγια μου είνα φτωχά για να περιγράψουν αυτό που είδα... Προσωπικά δεν έτυχε να ασχοληθώ ποτέ ιδιαίτερα με τη δισκογραφία των συγκεκριμένων αλλά χθες αντιλήφθηκα πόσα έχανα τόσο καιρό!

    Είπαν όλες μαζί στην αρχή μια ωραία, ειδικά φτιαγμένη εκδοχή του "τι ζητάω"... Μετά η κάθε μια είπε 4-5 δικά της (εκτός η Μπάμπαλη, είπε 2) με τελευταία την Αρβανιτάκη που είπε λίγα παραπάνω, καλώντας και τις άλλες στη σκηνή.

    Θα πω απλά ότι όλες ήταν υπέροχες, μοναδικές, η κάθε μια σε ταξίδευε με τη φωνή, τη μουσική, το στυλ και με τον τρόπο της... Πρώτη φορά ένιωσα τόσα συναισθηματικά σκαμπανεβάσματα σε συναυλία, (το λεγόμενο emotional roller coaster). Σε κάθε τραγούδι τους ένιωθα διαφορετικά, ο κόσμος μου γινόταν παιγνιδάκι στα χέρια τους (στις νότες τους μάλλον) κι αυτό ήταν πραγματικά ότι καλύτερο για ένα συνηθισμένο βράδυ Τετάρτης...

    Κατά τα άλλα δηλώνω πραγματικά γοητευμένη από Ασλανίδου και Κανά, καταπληκτικές ερμηνείες, σίγουρα θα τις προσέξω περισσότερο στο εξής... Η Μπάμπαλη πραγματικό ταλέντο, θα πάει μπροστά...

    Για τη Γαλάνη τώρα τι να πει κανείς, βετεράνος στο χώρο της, ξέρει να χειρίζεται τη φωνή της, τα τραγούδια της, το κοινό της, ήταν ένα μίνι ταξίδι μπροστά πίσω...

    Η Αρβανιτάκη δε χωράει αμφιβολία είναι άψογη στα live της, φωνάρα, ξεχωριστή παρουσία, σε λιώνει με τα μακό και λοιπά γλυκά της τραγουδάκια...

    Άφησα τελευταία την Τσανακλίδου διότι πραγματικά έμεινα ΑΦΩΝΗ! Δεν την έχασα από τα μάτια μου (ή τα αυτιά μου) ούτε λεπτό αλλά και να το ήθελα έχει ένα μοναδικό τρόπο να σε καθηλώνει! Τρομερή ερμηνεία όλο πάθος, τραγούδια και ενορχήστρωση, η τρέλα της και η κίνηση της στη σκηνή δε σου άφηναν περιθώριο να αμφισβητήσεις την υπεροχή της! Υποκλίνομαι κυρία Τάνια, με έχετε καταπλήξει!

    Αυτά τα ολίγα, για να πω ότι χθες βράδυ ένιωσα το μεγαλείο της γυναικείας διάστασης στη μουσική, από την πιο γλυκιά κι απαλή ώς την πιο δυναμική, τρελή και παθιασμένη φωνή και ψυχοσύνθεση!!






    andri14
    16.02.2006, 12:55
    ...σνιφ, σνιφ, ήθελα πολύ ν απάωωωωωωωωωωωωωωωωωω...ουααααααααααααααααααααουαααααααααααα.
    Από ότι έμαθα τα εισητήρια εξαντλήθηκαν αμέσως μόλις ανακοινώθηκε.....
    neerie
    16.02.2006, 13:15
    Άντρη μου εισητήρια είχε και στην είσοδο χθες... Γιατί δε με ρώτησες βρε?

    Πάντως από ότι είδα τη βιντεογραφούσαν, ήταν εκεί το Sigma άρα κάποια στιγμή θα τη δούμε και στην tv!