ελληνική μουσική
    498 online   ·  210.840 μέλη

    Στο Παρα Πέντε: Σχόλια & εντυπώσεις !

    doritsa78
    01.02.2006, 21:40
    Αναφερομαι στην κωμικη σειρα του Mega που προβαλει καθε Δευτερα.Νομιζω ειναι απο τις πιο πετυχημενες σειρες που φετος προβαλει η τηλεοραση,με εξυπνες ατακες και φοβερους διαλογους.Δεν εχω χασει επεισοδιο.Εσεις?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 12-10-2006 21:14 ]


    Brokenchord
    01.02.2006, 22:02
    Μια από τα ίδια Ντόρα αναρωτιέμαι όμως τι θα γίνει με την ζούμπι που την σταμάτησε ο τύπος στις σκάλες με το πιστόλι Καλά και αυτοί πήγαν και η πέντε μπροστά στην πόρτα !!! Άμα δεν έκανε την βλακεία η Ντάλια μια χαρά θα ήμασταν
    Bruce_Dicki13
    01.02.2006, 22:30
    Quote:

    Το μέλος Brokenchord στις 01-02-2006 στις 22:02 έγραψε:

    Μια από τα ίδια Ντόρα αναρωτιέμαι όμως τι θα γίνει με την ζούμπι που την σταμάτησε ο τύπος στις σκάλες με το πιστόλι Καλά και αυτοί πήγαν και η πέντε μπροστά στην πόρτα !!! Άμα δεν έκανε την βλακεία η Ντάλια μια χαρά θα ήμασταν




    καλητερα γιατι τωρα εχει αγωνια! θεοπουλα 4ever!!!
    aggeliki
    01.02.2006, 23:20
    Θεοπουλα,Ντάλια,Ζουμπουλία,Σοφία Θεές!!!!
    geordan
    02.02.2006, 00:44
    Είμαι κι εγώ κολλημένος μ' αυτό το σήριαλ. Δυο τρεις φορές μου έχει ξανασυμβεί αυτό. Επειδή γενικότερα νομίζω ότι τα πραγματικά καλά σήριαλ είναι αυτά που δεν τα βλέπει ο πολύς κόσμος, με αυτό έχω μείνει έκπληκτος.

    Οι συντελεστές είναι άψογοι, το σενάριο έξυπνο, οι επαναλήψεις του δεν κουράζουν, γέλιο και συγκίνηση δένουν έστω και για τρία τέταρτα της ώρας και όλα είναι μαγικά. Φαίνεται πως οι άνθρωποι που το φτιάχνουν έχουν ταλέντο και πως αυτοί που παίζουν το ευχαριστιούνται εξίσου. Μακάρι να συνεχιστεί έτσι μέχρι το τέλος.

    Όσοι δεν το βλέπουν πρέπει να το δουν οπωσδήποτε στις επαναλήψεις.
    jorge
    02.02.2006, 01:23
    Συμφωνώ απόλυτα με τον geordan. Επίσης να προσθέσω πως όλο το σενάριο είναι πραγματικά προσεγμένο. Σε καμιά περίπτωση δεν υπάρχει χυδαιότητα, πονηριά, ευτελής σεξισμός κλπ πράγμα σπάνιο στα κανάλια μας...

    Η Θεοπούλα είναι όλα τα λεφτά
    T_A_Z_Z
    02.02.2006, 02:35
    Λοιπόν...μετά από μια πρόχειρη αναζήτηση στο internet παρατήρησα ότι γίνεται μεγάααααλος χαμός για το Παρά Πέντε. Μερικές ιστοσελίδες με καλό υλικό (περιλήψεις, φωτογραφίες, video αποσπάσματα κτλ κτλ):
    http://www.sto-asanser.com/
    http://stoparapente.15.forumer.com/


    @Νεφελάκι...ακόμη γελάς;;
    nefos
    02.02.2006, 02:41


    @ Kale me koitane kala kala sthn vivliothhkh!

    XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

    Antriko eisai apsogos!

    XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

    * (kapoios mou xrwstaei kati dvds. . . kai den einai o Antrikos...)
    EffieKakaflika
    02.02.2006, 10:09
    Τέλειο!!
    Ό,τι καλύτερο στην τηλεόραση φέτος...
    Έχω χάσει τα δύο τελευταία επεισόδια βέβαια...
    ΦΟΒΕΡΟ!
    Γελάω απίστευτα με Θεοπούλα, Ντάλια και Ζουμπουλία...

    dimitrapan
    02.02.2006, 11:10
    ΘΕΟΠΟΥΛΑ FOR EVER!!!!!!!!!! (Όχι η κολλητή μου, η άλλη...)
    Emaki
    02.02.2006, 12:25
    Νομίζω ότι είναι η πιο πετυχημένη σειρά που έχει προβληθεί στην Tv!
    Κάθε Δευτέρα στο σπίτι έχουμε "meeting" με τις κολλητές μου για να την δούμε!
    Δεν έχουμε χάσει επεισόδιο!
    Γελάμε απίστευτα!

    Ντάλια , Ζουμπουλία ,Θεοπούλα όλα τα λεφτά , αλλά και η Αμαλία έκανε πάταγο!

    Έχω ακούσει ότι θα κινδυνέψει κάποιος στην σειρα.
    Νομίζω η Ζουμπι...για να δούμε!

    Φιλάκια παιδια!


    andreas_f330
    02.02.2006, 12:56
    η κοντη ποια ειναι ρε παιδια που αναφερει συνεχεια η θεοπουλα;

    παντως ειναι τι δευτερο σιριαλ που μου κανει τοσο μεγαλη εντυπωση μετα απο τους δυο ξενους
    pastella
    02.02.2006, 13:03
    Καλα, χρονια ειχαμε να δουμε τοσο καλο σηριαλ στην τηλεοραση, με το γελιο να βγαινει αβιαστα και αφθονα σε καθε ατακα

    Η κοντη Αντρεα ειναι η νυφη της Θεοπουλας, γυναικα του γιου της

    Να συμφωνησω κι εγω με το χορχε στο οτι το γελιο της σειρας δεν βασιζεται στις σεξουαλικες ατακες η σε βρισιες και αυτο την κανει ιδαιτερα αγαπητη σε εμενα τουλαχιστον. Ποτε αλλωτε ειχε μια σειρα τοση επιτυχια χωρις τα 3 συστατικα (και καλα) στοιχεια- βρισιες, ρομαντζο, γκευ. Επιτελους!

    Υ.Γ.: Εννοειται πως η Θεοπουλα κ οι κυριες Ζουμπουλια κ Νταλια ειναι απιστευτες... Ρεσιταλ ερμηνειας απο τις Κωνσταντινιδου και Καρυδη!
    rory166
    02.02.2006, 13:21
    η αληθεια ειναι οτι δν εχω κατσει να το παρακολουθησω και πολυ....αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει γινει τοσο δημοφιλες!!!(ελπιζω να μη με παρετε με τις πετρες!!)
    T_A_Z_Z
    02.02.2006, 13:38
    Quote:

    Το μέλος EffieKakaflika στις 02-02-2006 στις 10:09 έγραψε:

    Τέλειο!!
    Ό,τι καλύτερο στην τηλεόραση φέτος...
    Έχω χάσει τα δύο τελευταία επεισόδια βέβαια...
    ΦΟΒΕΡΟ!
    Γελάω απίστευτα με Θεοπούλα, Ντάλια και Ζουμπουλία...






    Αυτό το Σάββατο 4/2 το MEGA προβάλλει σε επανάληψη τα τελευταία 2 επεισόδια στις 11:15 το πρωί!!!!

    ¶λλη μια μέρα που ξημέρωσε μακρυά σου
    άλλη μια μέρα που δεν θα 'χω τι να δω


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : T_A_Z_Z στις 02-02-2006 13:40 ]
    antonLOrd
    02.02.2006, 17:04
    Είναι κορυφή.... Για μένα, μαζί με το Κωνστατίνου & Ελένης είναι τα καλύτερα που έχω δει...
    jorge
    02.02.2006, 17:08
    Quote:

    Το μέλος T_A_Z_Z στις 02-02-2006 στις 13:38 έγραψε:

    Αυτό το Σάββατο 4/2 το MEGA προβάλλει σε επανάληψη τα τελευταία 2 επεισόδια στις 11:15 το πρωί!!!!




    Α ωραία, κι εγώ τα είχα χάσει
    ageloudaki
    02.02.2006, 17:10
    Παιδιά το έργο είναι καταπληκτικό και συμφωνώ απόλυτα που λέτε ό.τι είναι πραγματικά προσεγμένο.
    Σε καμιά περίπτωση δεν υπάρχει χυδαιότητα, πονηριά, ευτελής σεξισμός κλπ....




    Θεοπούλα και Ντάλια
    For ever
    the best!!!!
    stipiothliptis
    02.02.2006, 19:34
    Πράγματι είναι η σειρά που ξεχωρίζει, χωρις βέβαια-κατα τη γνώμη μου πάντα-να ξεπερνάει τους "singles"...
    zw
    02.02.2006, 20:33
    Εγω παντως παιδια πιστευω οτι ειναι τελοιο.Απο οτι ακουσα η ζουμπι θα παει νοσοκομειο απο την σφαιρα και η Αμαλια θα παει και αυτη νοσοκομειο αλλα δεν ξερω γιατι!