ελληνική μουσική
    734 online   ·  210.833 μέλη

    Στο Παρα Πέντε: Σχόλια & εντυπώσεις !

    JaNick
    02.02.2006, 20:58
    Αυτο που το κάνει τοσο φοβερό είναι το μυστήριο που κρύβεται απο πίσω... 'Ομως πολύ εύστοχα οι αστείες καταστάσεις κανουν το ενδιαφέρον του τηλεθεατή να μην αναλώνεται ολοκληρωτικά πανω σε αυτο... Αλλωστέ είναι κωμική σειρά......

    Μετα τις "Σαββατογεννημένες" ο Καπουζίδης "γράφει" παλι.......!!!
    Brokenchord
    02.02.2006, 23:47
    Χμμ τελικά δεν ειναι καθόλου τυχαίο που με λένε Φώτη

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 02-02-2006 23:48 ]
    theotita
    03.02.2006, 00:25
    Τί να πω γι' αυτή τη σειρά που μας έχει κλέψει την καρδιά και μας έχει πάρει τα μυαλά;!

    Τα έχετε πει ήδη όλα! Έξυπνο χιούμορ και ευστοχες ατάκες, καλοδουλεμένοι χαρακτήρες (Θεοπούλα, Ζουμπουλία, Ντάλια, Αμαλία - χωρίς να υποτιμό τους υπόλοιπους) και από συγραφική άποψη αλλά και από υποκριτική, σασπενς, ταχύτητα, καλό τραγούδι τίτλων, κλπ κλπ!

    Πιστεύω πως ο Καπουτζίδης απέδειξε ότι δεν είναι διάτοντας αστέρας κι ότι ήρθε γιανα μείνει και να μας κραταέι κολλημένους στην T.V.!

    ΟΛΕ!
    nightwalker
    03.02.2006, 16:06
    Εγω ξερω και την συνεχεια,αλλα δεν σας την λεω.. (εκτος και αν το επιθυμειτε..)
    doritsa78
    03.02.2006, 16:12
    Quote:

    Το μέλος nightwalker στις 03-02-2006 στις 16:06 έγραψε:

    Εγω ξερω και την συνεχεια,αλλα δεν σας την λεω.. (εκτος και αν το επιθυμειτε..)



    Οχι να μην τη πεις για να εχει περισσοτερο σασπενς.
    nightwalker
    03.02.2006, 16:22
    o.k!no problem!
    doritsa78
    03.02.2006, 16:32
    Quote:

    Το μέλος nightwalker στις 03-02-2006 στις 16:22 έγραψε:

    o.k!no problem!




    lianameladaki
    03.02.2006, 17:29
    αχ,παιδια,κι' εμενα μ'αρεσει παρα παρα παρα πολυ το παρα 5!!!!!!!!! ενα απο τα 2 ποιο αγαπημενα μου σειριαλ φετος[το αλλο ειναι το ''μονη εξ'αμελειας!!!] και ενα απο τα αγαπημενα μου ever μαζι με τους singles!!!
    αλλα ακομα καλητερο ειναι οταν το βλεπεις με τις κολλητες σου!!!!!!!!!

    α,και....ΠΟΥΛΗΣΑΜΕ Τ'ΑΜΠΕΛΙΑ!!!
    ΘΕΟΠΟΥΛΑ FOR EVER!!!!!!!!!!!!!!
    ginab
    03.02.2006, 17:33
    ΟΚ!Ολοι συμφωνούμε πως η σειρά είναι τέλεια!!ποιός όμως λέτε να είναι ο δολοφόνος?
    Emaki
    03.02.2006, 18:42
    Ο Δολοφόνος?
    Λοιπον μετά απο σύσκεψη που κάναμε μια Δευτέρα βράδυ με τις κολλήτες (που σας έγραψα και παραπάνω)
    σκεφτήκαμε το εξής:
    ο Σταυριανίδης (αυτός που πεθανε στο ασανσερ) πιθανόν να έχει κάποιο διδυμο αδελφό που τα έχει σχεδιάσει όλα αυτά , ο οποίος είναι και ο δολοφόνος.

    Το συμπερασμα αυτό το βγάλαμε για 2 λόγους
    α)Αν Παρατηρήσετε την φωνή του τώρα "αφεντικού" μοιάζει πολύ με του Σταυριανιδη
    β) μας φαίνεται απίθανο ο συγκεκριμένος ηθοποιος να έπαιξε τόσο μικρό λόγο στην σειρά.

    Πώς σας φαίνεται το σενάριο μας?

    Φιλιά σε όλους!
    Ραντεβού της Δευτέρα στις 22:00 στις οθόνες μας!
    Καλο ΣΚ!
    Exartate
    03.02.2006, 18:54
    Η πιο επυτιχημενη Ελληνικη κωμικη σειρα που εχω δει, η χημια των ηθοποιων ειναι τρομερη και αυτο βοηθαει στο αποτελεσμα το οποιο ειναι υπερ ικανοποιητικο!!!!!
    Ευγε σε ολους τους συντελεστες!!!!
    mariaaa
    03.02.2006, 19:09
    Ενα πραγμα θα σας πω!
    Καθε Δευτερα βραδυ μαζευομαστε απο τις 9 καμια δεκαπενταρια
    παιδια σε καποιο σπιτι και κανουμε κερκιδα!
    Ειναι απιστευτα τελειο!
    Εχω καιρο να γελασω με καποια σειρα χωρις πιεση!
    Οποιος το χανει,χανει πολλα!
    ViPeR
    03.02.2006, 20:44
    Quote:

    Το μέλος Emaki στις 03-02-2006 στις 18:42 έγραψε:

    Ο Δολοφόνος?
    Λοιπον μετά απο σύσκεψη που κάναμε μια Δευτέρα βράδυ με τις κολλήτες (που σας έγραψα και παραπάνω)
    σκεφτήκαμε το εξής:
    ο Σταυριανίδης (αυτός που πεθανε στο ασανσερ) πιθανόν να έχει κάποιο διδυμο αδελφό που τα έχει σχεδιάσει όλα αυτά , ο οποίος είναι και ο δολοφόνος.

    Το συμπερασμα αυτό το βγάλαμε για 2 λόγους
    α)Αν Παρατηρήσετε την φωνή του τώρα "αφεντικού" μοιάζει πολύ με του Σταυριανιδη
    β) μας φαίνεται απίθανο ο συγκεκριμένος ηθοποιος να έπαιξε τόσο μικρό λόγο στην σειρά.

    Πώς σας φαίνεται το σενάριο μας?





    Δεν νομίζω.. μάλλον για σενάρια ταινίας του Hollywood μου κάνει αυτό!!!!!!

    Σπύρος Power!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    NazeLee
    03.02.2006, 23:56
    Χμ, εγώ δεν είχα σκεφτεί καν να ψάξω για το δολοφόνο-απλά αφήνω τη σειρά να με αιφνιδιάζει -κυρίως με τις ατάκες της (όπως τότε που στήνανε σκηνή και όταν η Ντάλια ρώτησε για 20η φορά "τί κάνει αυτό?", και κείνη τη στιγμή η σκηνή λύθηκε, της απάντησε ο άλλος: "τίποτα...").
    Ο τυπάς που έγραψε το σενάριο είναι τρομερός για τη δουλειά που έκανε, όπως και ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι ηθοποιοί. Ζουμπουλία και Ντάλια forever!!!! (εχμ, οι αγαπημένες μου!)
    Νομίζω (και ελπίζω) ότι τίποτα δε θα χαλάσει μέχρι να φτάσει στο τέλος της. Και αυτό γιατί κάπου διάβασα ότι το κανάλι τον πίεζε να γράψει και άλλα επεισόδια (για να συμβαδίσει με το πρόγραμμα της τηλεοπτικής σεζόν μάλλον), όμως δεν το δέχτηκε λέγοντας πως το story και ο κύκλος της ταινίας είναι συγκεκριμένος-άρα και τα επεισόδια. Προσεκτικός ο μικρός, έξυπνος και προπαντώς διαβασμένος!! Τρομερά έξυπνες οι κινήσεις του να μην πάει με τη μόδα και την έυκολη λύση που συνηθίζεται στις τόσες άλλες σειρές εδώ και χρόνια (τα είπαν οι προηγούμενοι), αλλά και να μείνει κολλημένος στο στόχο του: όσα επεισόδια χρειάζεται ώστε να μην κάνει κοιλιά η σειρά, και να μείνει το ίδιο δροσερή σαν το πρώτο επεισόδιο. Μέχρι στιγμής δηλαδή, αλλά φτού φτού μην τη ματιάσω! Οπωσδήποτε θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά για μελλοντικές δουλειές του.
    LOTTE
    04.02.2006, 11:43
    πράγματι είναι η καλύτερη κωμωδία της χρονιάς .
    Ελπίζω όμως να μη δεχτεί ο Καπουτζίδης να συνεχιστεί για δευτερη χρονιά.
    Φοβάμαι πως θα καταντήσει βαρετό.... όπως συνέβη και με το καφέ της Χαράς.
    ageloudaki
    05.02.2006, 20:36
    Quote:

    Το μέλος Emaki στις 03-02-2006 στις 18:42 έγραψε:

    Ο Δολοφόνος?
    Λοιπον μετά απο σύσκεψη που κάναμε μια Δευτέρα βράδυ με τις κολλήτες (που σας έγραψα και παραπάνω)
    σκεφτήκαμε το εξής:
    ο Σταυριανίδης (αυτός που πεθανε στο ασανσερ) πιθανόν να έχει κάποιο διδυμο αδελφό που τα έχει σχεδιάσει όλα αυτά , ο οποίος είναι και ο δολοφόνος.

    Το συμπερασμα αυτό το βγάλαμε για 2 λόγους
    α)Αν Παρατηρήσετε την φωνή του τώρα "αφεντικού" μοιάζει πολύ με του Σταυριανιδη
    β) μας φαίνεται απίθανο ο συγκεκριμένος ηθοποιος να έπαιξε τόσο μικρό λόγο στην σειρά.

    Πώς σας φαίνεται το σενάριο μας?

    Φιλιά σε όλους!
    Ραντεβού της Δευτέρα στις 22:00 στις οθόνες μας!
    Καλο ΣΚ!





    Ο ηθοποιός που υποδύεται τον κακό και εμείς μέχρι στιγμής ακούμε μονό την φωνή του είναι ο Δημήτρης Πετρόπουλος. Κι απ’ όσα ξέρω για την συνέχεια του έργου ο κακός δεν έχει καμιά σχέση με τον Σταυριανίδη
    eneni
    05.02.2006, 23:45
    Ενας καλός λόγος για να έρθει η Δευτέρα!
    Απίστευτο χιουμορ, εξιαρετικοι ηθοποιοι και χαρακτηρες ηρωων, πολυ καλη σκηνοθεσια κλπ κλπ. Και επιτελους κατι καινουριο!
    Μπραβο τους!

    manos2828
    05.02.2006, 23:52
    είχα καιρό να διασκεδάσω τόσο με σειρά στην τηλεόραση. Μπράβο στον Καπουτζίδη. Ευφιέστατο!
    XeniaRodo
    06.02.2006, 12:17
    Eπιτέλους και κάτι της προκοπής στην Eλληνική τηλεόραση των σκουπιδιών...
    Όαση πραγματική...

    O μόνος λόγος που ανοίγω την TV είναι αυτό και ο Mπομπ Σφουγγαράκης...



    επισυναπτόμενα: logo 2.jpg 
    doritsa78
    06.02.2006, 13:54
    Για να δουμε τι θα συμβει σημερα.