ελληνική μουσική
    696 online   ·  210.830 μέλη

    Στο Παρα Πέντε: Σχόλια & εντυπώσεις !

    pastella
    06.02.2006, 23:42
    Αχ, τι γέλιο και στο σημερινό! Είχε και όλους τους Β' ρόλους μαζεμένους και ακούσαμε απίστευτες ατάκες απανωτά...A ρε Ζουμπι, είσαι μια θεάάά!!!

    Μια από τις ατάκες από τη συνήθη ύποπτη Ντάλια? (Διάλογος Φώτη-Ντάλιας)
    Ντ: Τι είναι αυτό που τρώς?
    Φ: Φαγκρί
    Ντ: Φαγκρί???Πρώτη φορά το ακούω!...
    ...
    ...
    Ντ: Να σε ρωτήσω, βγαίνει και σε άλλα χρώματα?
    Φ: Δηλαδή?
    Ντ: Φαγκρί, Φαμπέζ, Φαμώβ...


    lefty23
    07.02.2006, 13:52
    Έτσι μπραβο... να γραφετε και καμια ατακα της σειρας για εμας που ειμαστε εκτος Ελλαδας και δεν μπορουμε πλεον να την παρακολουθουμε!


    doritsa78
    07.02.2006, 14:57
    Quote:

    Το μέλος Christine στις 06-02-2006 στις 23:42 έγραψε:

    Αχ, τι γέλιο και στο σημερινό! Είχε και όλους τους Β' ρόλους μαζεμένους και ακούσαμε απίστευτες ατάκες απανωτά...A ρε Ζουμπι, είσαι μια θεάάά!!!

    Μια από τις ατάκες από τη συνήθη ύποπτη Ντάλια? (Διάλογος Φώτη-Ντάλιας)
    Ντ: Τι είναι αυτό που τρώς?
    Φ: Φαγκρί
    Ντ: Φαγκρί???Πρώτη φορά το ακούω!...
    ...
    ...
    Ντ: Να σε ρωτήσω, βγαίνει και σε άλλα χρώματα?
    Φ: Δηλαδή?
    Ντ: Φαγκρί, Φαμπέζ, Φαμώβ...






    KIT_KAT
    07.02.2006, 18:38
    Ρε παιδιά, μην τρελαινόμαστε. Είδα τα τελευταία επεισόδια της σειράς για να διαπιστώσω γιατί όλος αυτός ο ντόρος και δεν μπορώ να πω, ναι, περνά πολύ ευχάριστα η ώρα αλλά τίποτα παραπάνω. Το χιούμορ σας φαίνεται τόοοσο πετυχημένο; Ειδικά αυτό με το φαγκρί ήταν φοβερή κρυάδα (φανταστείτε το σκηνικό, να το έλεγε κάποιος στην παρέα σας σε ταβέρνα, ποια θα ήταν η αντίδραση). Επίσης με τη Θεοπούλα έχει παραγίνει το κακό (ένα αστείο την πρώτη φορά που το λες είναι αστείο, τη δεύτερη ίσως, αλλά την τρίτη είναι για κλάματα). Σίγουρα η σειρά ξεχωρίζει γιατί είναι πολύ πετυχημένο και πρωτότυπο το σενάριο και οι χαρακτήρες (το άπειρο γέλιο το ρίχνω με τις γκριμάτσες του Σπύρου - Καπουτζίδη), αλλά μην υπερβάλλουμε για τις ατάκες. Η πρωτιά των "Δύο Ξένων" σ' αυτό δεν απειλείται ούτε κατά διάνοια.
    ViPeR
    07.02.2006, 20:30
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 07-02-2006 στις 18:38 έγραψε:

    Ρε παιδιά, μην τρελαινόμαστε. Είδα τα τελευταία επεισόδια της σειράς για να διαπιστώσω γιατί όλος αυτός ο ντόρος και δεν μπορώ να πω, ναι, περνά πολύ ευχάριστα η ώρα αλλά τίποτα παραπάνω. Το χιούμορ σας φαίνεται τόοοσο πετυχημένο; Ειδικά αυτό με το φαγκρί ήταν φοβερή κρυάδα (φανταστείτε το σκηνικό, να το έλεγε κάποιος στην παρέα σας σε ταβέρνα, ποια θα ήταν η αντίδραση). Επίσης με τη Θεοπούλα έχει παραγίνει το κακό (ένα αστείο την πρώτη φορά που το λες είναι αστείο, τη δεύτερη ίσως, αλλά την τρίτη είναι για κλάματα). Σίγουρα η σειρά ξεχωρίζει γιατί είναι πολύ πετυχημένο και πρωτότυπο το σενάριο και οι χαρακτήρες (το άπειρο γέλιο το ρίχνω με τις γκριμάτσες του Σπύρου - Καπουτζίδη), αλλά μην υπερβάλλουμε για τις ατάκες. Η πρωτιά των "Δύο Ξένων" σ' αυτό δεν απειλείται ούτε κατά διάνοια.





    Περί ο ορέξεως ……. Εκεί που δεν άντεξαν τα νεύρα μου στο χθεσινό επεισόδιο ήταν εκεί που η Ζουμπι προσπαθούσε να δείξει στην Αμαλία ότι ο άλλος είναι δολοφόνος
    ioannade
    07.02.2006, 20:57
    εννοειται οτι το παρακολουθω..... δε χανω με τιποτα βραδια γεματα περιπετεια,δραση και πολυ γελιο......!!!!!!
    Brokenchord
    07.02.2006, 22:12
    Quote:

    Το μέλος ViPeR στις 07-02-2006 στις 20:30 έγραψε:
    Εκκεί που δεν άντεξαν τα νεύρα μου στο χθεσινό επεισόδιο ήταν εκεί που η Ζουμπι προσπαθούσε να δείξει στην Αμαλία ότι ο άλλος είναι δολοφόνος




    Εμένα μου ήρθε να σπάσω την τηλεόραση ιδικά στο σημείο που λέει η Αμαλία.
    Α! από δέλτα ξεκινάει όχι όχι μην μου πεις θέλω να μαντέψω εμείς καιγόμαστε και αυτή με το βιολί της (Γιατί όλες η όμορφες είναι και χαζές.........γκουχ γκουχ .......εξαιρούνται οι παρόντες........ )

    FaNTaZie
    18.02.2006, 19:53
    Eeee oxi kai den ksepernaei tous 2 ksenous se atakes! Ekeino to xioumor mou fainotan xazo tis perissoteres fores, kai oi ithopoioi den itan kai oi kalyteroi. S' auto gelas kai me tis fatses tous, oxi mono me auta pou lene :)



    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 07-02-2006 στις 18:38 έγραψε:

    Ρε παιδιά, μην τρελαινόμαστε. Είδα τα τελευταία επεισόδια της σειράς για να διαπιστώσω γιατί όλος αυτός ο ντόρος και δεν μπορώ να πω, ναι, περνά πολύ ευχάριστα η ώρα αλλά τίποτα παραπάνω. Το χιούμορ σας φαίνεται τόοοσο πετυχημένο; Ειδικά αυτό με το φαγκρί ήταν φοβερή κρυάδα (φανταστείτε το σκηνικό, να το έλεγε κάποιος στην παρέα σας σε ταβέρνα, ποια θα ήταν η αντίδραση). Επίσης με τη Θεοπούλα έχει παραγίνει το κακό (ένα αστείο την πρώτη φορά που το λες είναι αστείο, τη δεύτερη ίσως, αλλά την τρίτη είναι για κλάματα). Σίγουρα η σειρά ξεχωρίζει γιατί είναι πολύ πετυχημένο και πρωτότυπο το σενάριο και οι χαρακτήρες (το άπειρο γέλιο το ρίχνω με τις γκριμάτσες του Σπύρου - Καπουτζίδη), αλλά μην υπερβάλλουμε για τις ατάκες. Η πρωτιά των "Δύο Ξένων" σ' αυτό δεν απειλείται ούτε κατά διάνοια.




    the_mist
    19.02.2006, 10:51
    Εγώ πάντως συγκριτικά θα προτιμούσα τους Δύο Ξένους.
    antonLOrd
    19.02.2006, 15:19
    Quote:

    Το μέλος the_mist στις 19-02-2006 στις 10:51 έγραψε:

    Εγώ πάντως συγκριτικά θα προτιμούσα τους Δύο Ξένους.





    Μπα σε καμία περίπτωση.. Οι Δύο Ξένοι ήταν μονότονο έργο..Ενώ η δράση και το γέλιο του παρα πέντε σε κάνουν να μην θες να χάσεις επεισόδιο....
    eneni
    19.02.2006, 19:19
    Και ο διαχειριστής της Ντάλιας δεν ειναι τέλειος;
    το μικρό της Πόνυ!

    EffieKakaflika
    20.02.2006, 10:14
    Πάντως από τα επεισόδια που είδα στο δεύτερο κύκλο παρατήρησα ότι επειδή έχει πιο πολλή δράση δεν έχει τόσο πετυχημένες ατάκες όπως στον πρώτο κύκλο (που γέλαγα μέχρι δακρύων).

    Θυμάστε το επεισόδιο με το camping και τη σκηνή;
    που έλεγε η Ντάλια "παιδιά νυχτώνει να πάμε και στο ξενοδοχείο"...
    Πολύ γέλιο...
    doritsa78
    20.02.2006, 11:26
    Quote:

    Το μέλος eneni στις 19-02-2006 στις 19:19 έγραψε:

    Και ο διαχειριστής της Ντάλιας δεν ειναι τέλειος;
    το μικρό της Πόνυ!




    Ναι αυτο με τα ονοματα κιν.σχεδιων,τι γέλιο!!!
    ariel4217
    21.02.2006, 09:24
    Βρε παιδιά, λύστε μου μια απορία.
    Αυτή η νύφη της Θεοπούλας,(η κοντή ντε, αυτή που φταίει για όλα), πόσο κοντή είναι για να την λέει και η Θεοπούλα κοντή???????(Ε, ρε κάτι απορίες που έχει ο κόσμος.......).Και επιπλέον, θέλει στ' αλήθεια να τη δηλητηριάσει????????
    eleni
    21.02.2006, 13:33
    Quote:

    Το μέλος ariel4217 στις 21-02-2006 στις 09:24 έγραψε:

    Βρε παιδιά, λύστε μου μια απορία.
    Αυτή η νύφη της Θεοπούλας,(η κοντή ντε, αυτή που φταίει για όλα), πόσο κοντή είναι για να την λέει και η Θεοπούλα κοντή???????(Ε, ρε κάτι απορίες που έχει ο κόσμος.......).Και επιπλέον, θέλει στ' αλήθεια να τη δηλητηριάσει????????





    Εγώ πάλι γιατί πιστεύω οτι θα είναι πολύ ψηλή και κουκλάρα.......
    ariel4217
    21.02.2006, 14:02
    Σωστόοοοοοοοο!!!!!!
    Ειναι κι αυτό μια άποψη...Και η Θεοπούλα τη ζηλεύει? Πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα μάθουμε, πάω στοίχημα ότι η κοντή θα παίξει κάποιο ρόλο!
    Emaki
    21.02.2006, 14:05
    Κοντή ή ψηλή τι σημασία έχει!
    Η Θεοπούλα είπε την ατάκα πάλι

    "κοίταξα κάτω απ' τον φιόγκο μήπως βρω κάρτα αλλαγής αλλά δεν είχε!"

    Φοβερή!!!!!!!!!!!

    Πολύ γέλιο!


    eleni
    21.02.2006, 14:08

    Αλήθεια είδατε το χθεσινό επεισόδιο?
    Τις κονκάρδες τις είδατε?......FREE ΖΟΥΜΠΙ
    Λέτε να ήταν και η Ντάλια στο 3 live του musicheaven?


    spathasref
    21.02.2006, 14:26
    Όντως πολύ ωραία σειρά, αλλά το "είσαι το ταίρι μου" δε συγκρίνεται...
    ΛΑΖΑΡΟΣ RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    doritsa78
    21.02.2006, 16:46
    Quote:

    Το μέλος eleni στις 21-02-2006 στις 14:08 έγραψε:


    Αλήθεια είδατε το χθεσινό επεισόδιο?
    Τις κονκάρδες τις είδατε?......FREE ΖΟΥΜΠΙ
    Λέτε να ήταν και η Ντάλια στο 3 live του musicheaven?





    Μας αντιγραφουν Ελενη μου?Αν ηταν η Νταλια στο λαιβ,θα ξεχωριζε με το μαλλι.