ελληνική μουσική
    617 online   ·  210.826 μέλη
    catz
    02.02.2006, 10:14
    Προσοχή!!!! Μια γυναίκα σε ένα νυχτερινό κέντρο διασκέδασης αρπάχτηκε από 5 ανδρες,
    οι οποίοι σύμφωνα με τις εκθέσεις του νοσοκομείου και της αστυνομίας, την βίασαν πρίν την παρατήσουν.

    Ανίκανη να θυμηθεί τα γεγονότα του βραδιού, δοκιμές αργότερα επιβεβαίωσαν τους επαναλαμβανόμενους βιασμούς
    μαζί με τα ίχνη Pohypnol στο αίμα της και Progesterex, το οποίο είναι ουσιαστικά ένα μικρό χάπι αποστείρωσης.

    Το φάρμακο χρησιμοποιείται τώρα από τους βιαστές στα πάρτι για να βιάζουν και να αποστειρώνουν τα θύματά τους. Το Progesterex είναι διαθέσιμο στους κτηνιάτρους για να αποστειρώνουν τα ζώα.

    Υπάρχει η φήμη ότι το Progesterex χρησιμοποιείται μαζί με Rohypnol, το φάρμακο βιασμών.
    Με το Rohypnol, το μόνο που πρέπει να κάνουν είναι να το ρίξουν στο ποτό του κοριτσιού.
    Το κορίτσι δεν μπορεί να θυμηθεί τίποτα το επόμενο πρωί, όλων αυτών που πραγματοποιήθηκαν την προηγούμενη νύχτα.

    Το Progesterex, που διαλύεται στα ποτά εξίσου εύκολα, είναι τέτοιο που το θύμα δεν συλλαμβάνει από τον βιασμό και ο βιαστής δεν ανησυχεί για να κάνει τεστ πατρότητας που να τον αναγνωρίζει μήνες αργότερα.
    Τα αποτελέσματα του φαρμάκου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ - είναι Μ*Ο*Ν*Ι*Μ*Α.

    Το Progesterex σχεδιάστηκε για να αποστειρώνει τα άλογα. Οποιοδήποτε γυναίκα παίρνει αυτό ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙ.

    Οι νυφίτσες μπορούν να πάρουν αυτό το φάρμακο από τον καθένα που είναι σε κτηνιατρική σχολή ή σε οποιοδήποτε πανεπιστήμιο.
    Είναι τόσο εύκολο,και με το Progesterex πρόκειται να γίνει έξαρση του παντού στα πανεπιστήμια.
    Πιστέψτε το ή όχι, υπάρχουν ακόμα και sites στο internet λέγοντας στους ανθρώπους πώς να το χρησιμοποιήσουν. Παρακαλώ διαβιβάστε αυτό σε οποιοδήποτε ξέρετε, ειδικά στα κορίτσια. Να είστε προσεκτικοί όταν είστε έξω και να μην αφήνετε το ποτό σας αφύλακτο.



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : catz στις 01-03-2006 11:42 ]
    KIT_KAT
    02.02.2006, 10:31
    catz
    02.02.2006, 12:11
    Κοίτα να δεις !

    ευτυχώς .

    Υποθέτω τότε πως βιάστηκα να χαρακτηρίσω τον νεοέλληνα .
    Ίσως απλά χρησιμοποιεί την παλιά , δικιμασμένη συνταγή : μπαράκι/χασίς/σκυλάδικο/πατσάς/κόκα και μετά ο βιασμός .

    Συγγνώμη για τη σκληρότητα , περνάω κρίση ανθελληνισμού .
    KIT_KAT
    02.02.2006, 12:24
    Κατά μία έννοια κι εγώ οπότε

    (Δεν πιστεύω να άλλαξε η γνώμη σου για το νεοέλληνα επειδή το email αυτό είναι hoax άλλωστε )
    rory166
    02.02.2006, 13:28
    χαρακτηριστικη ατακα νεοελληνα..."δεν βαριεσαι...."μιλαω απο πρωσοπικη εμπειρια,αλλωστε ειμαι ενας απο αυτους........!!!!
    dimitrapan
    02.02.2006, 14:12
    Είτε συμβαίνουν από Νεοέλληνες είτε από Νεοζηλανδούς, είναι καλό να τα έχουμε αυτά υπ' όψιν μας. Ευχαριστούμε Θοδωρή...
    yiannisyiannis
    02.02.2006, 15:28
    Βρε παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Γιατί τόση απέχθεια για τους "Νεοέλληνες" λεπροί είναι; Τι θα πει τελικά "Νεοέλληνας", πως τον ορίζετε και ποια είναι τα χαρακτηριστικά του; Κι έπειτα υπάρχει μόνο ένας τύπος Νεοέλληνα; Για τους Νεοαμερικάνους, Νεοεγγλέζους κλπ έχετε καλύτερη γνώμη; Εκείνοι δηλαδή υπερτερούν;
    Jimy
    02.02.2006, 15:45
    Συνειρμικά μου ήρθε ένα παλαιότερο κομμάτι του Αντώνη Βαρδή:

    "Νεοέλληνες με γειά σας τα καινούργια σας τα στέκια χαρισμά σας,
    δεν μου φτάνει αυτή η νύχτα στήνω γλέντι σ'άλλη πίστα μαζί μας Στέλλιο ρίχτα
    Για τους φίλους που αγαπάω δυό χαμόγελα χρωστάω κι απόψε τραγουδάω
    Πές μας τί θα κάνεις τώρα έτσι όπως σε καταντήσαν πατρίδα σερβιτόρα"

    Είναι απο τον δίσκο "Στην Ελλάς του 2000" και στο συγκεκριμένο κομμάτι έχει συμμετοχή ο Στέλιος Καζαντζίδης και οι Αφοι Κατσιμοίχα


    catz
    02.02.2006, 21:10
    εντελώς τυχαία ,
    μόλις έγραψα το πρωί στο forum αυτό που αποδείχθηκε hoax και το ονόμασα "Νεοέλληνας" ,
    πηγαίνοντας κάπου (που δε με βόλευε το μετρό) με το αυτοκίνητο , άκουσα μετά απο χρόνια το "Έλληνας , νεοέλληνας" του τζιμάκου .

    Μαράθηκε η λουλουδιαδμένη ιτιά , και ψήλωσε η κοντούλα λεμονιά ...

    Καίω τα δέντρα , χτίζω μαιζονέτες , θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες ...

    Μήπως θα 'πρεπε να περιμένουμε κι άλλο , να φτάσουμε όσο πιο χαμηλά γίνεται για να συγκρινόμαστε και με τους Αμερικάνους ?

    dijo
    23.02.2006, 16:33
    Ελλάς πατρίς μου, δεν σ' αγαπώ,
    για σε δεν καίω ποτέ λιβάνι,
    πάντα για σένα κακό θα πω,
    κι ούτε σου πλέκω κι εγώ στεφάνι.

    Όμως, συγχώρει τον μισητόν,
    Πατρίς γλυκεία και τροφοδότις,
    κι εις τόσον πλήθος πατριωτών,
    ας είναι κι ένας μη πατριώτης.

    Γεώργιος Σουρής
    Astron
    23.02.2006, 17:01
    Πολλά μπορεί να με ενοχλούν στους σημερινούς Έλληνες, αλλά όχι και συνδυάσουμε την έννοια του βιαστή και του εγκληματία με τον Νεοέλληνα...
    Εγκληματίες υπάρχουν παντού και μάλιστα η Ελλάδα είναι απ' τις χώρες που έχουν σχετικά μικρή εγκληματικότητα.
    DavidDT
    23.02.2006, 17:11
    Quote:

    Το μέλος Astron στις 23-02-2006 στις 17:01 έγραψε:

    Πολλά μπορεί να με ενοχλούν στους σημερινούς Έλληνες, αλλά όχι και συνδυάσουμε την έννοια του βιαστή και του εγκληματία με τον Νεοέλληνα...
    Εγκληματίες υπάρχουν παντού και μάλιστα η Ελλάδα είναι απ' τις χώρες που έχουν σχετικά μικρή εγκληματικότητα.




    Συμφωνώ Astron,με κάλυψες απόλυτα.
    jorge
    23.02.2006, 17:28
    Catz πρέπει να σβήσεις τα στοιχεία που αναφέρονται κάτω κάτω, στο αρχικό σου μήνυμα. Δεν έχει νόημα να δημοσιεύεις τα προσωπικά στοιχεία αυτού που σου έστειλε το email. Πηγαίνεις πάνω δεξιά και επιλέγεις Τροποποίηση.


    Pucca
    24.02.2006, 08:11
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 23-02-2006 στις 17:28 έγραψε:

    Catz πρέπει να σβήσεις τα στοιχεία που αναφέρονται κάτω κάτω, στο αρχικό σου μήνυμα. Δεν έχει νόημα να δημοσιεύεις τα προσωπικά στοιχεία αυτού που σου έστειλε το email. Πηγαίνεις πάνω δεξιά και επιλέγεις Τροποποίηση.







    ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΣΒΗΣΕ ΤΑ Π.ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ MAIL ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΙΤΙΑ
    ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΧΑΜΕΝΟ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΑΜΕ!!!
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!! ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ!
    XeniaRodo
    24.02.2006, 09:17
    Quote:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 02-02-2006 στις 15:28 έγραψε:

    Βρε παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Γιατί τόση απέχθεια για τους "Νεοέλληνες" λεπροί είναι; Τι θα πει τελικά "Νεοέλληνας", πως τον ορίζετε και ποια είναι τα χαρακτηριστικά του; Κι έπειτα υπάρχει μόνο ένας τύπος Νεοέλληνα; Για τους Νεοαμερικάνους, Νεοεγγλέζους κλπ έχετε καλύτερη γνώμη; Εκείνοι δηλαδή υπερτερούν;





    συμφωνώ....
    jorge
    24.02.2006, 09:22
    Quote:

    Το μέλος Pucca στις 24-02-2006 στις 08:11 έγραψε:

    ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΣΒΗΣΕ ΤΑ Π.ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ MAIL ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΙΤΙΑ
    ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΧΑΜΕΝΟ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΑΜΕ!!!
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!! ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ!





    Απίστευτο!!
    catz
    01.03.2006, 12:00
    Άργησα λίγο (μια βδομαδούλα) να μπω στο topic ...

    Φίλε yiannisyiannis , τα 2 παραδείγματα που αναφέρεις (νεοεγγλέζοι και νεοαμερικάνοι) τα θεωρώ πολύ κοντά στην ψυχοσύνθεση του νεοέλληνα .
    Ίσως οι εγγλέζοι να έχουν κι ένα μικρό ελαφρυντικό...(λόγω φύσης κυρίως)
    Οι έλληνες είναι απλά ξιπασμένοι . Αδίστακτοι πολλές φορές !

    Και το κακό είναι οτι πάει απ' το κακό στο χειρότερο .
    Φτάσαμε πλέον στο σημείο να σκοτώνουν στην ψύχρα για ντίλια ... (βλ. vodafone).

    Νομίζω οτι τα πράγματα είναι απλά .
    Στην καθημερινότητά σας πόσους βλέπετε να σας αντιμετωπίζουν αγνά , χωρίς να σκεφτούν να σας εκμεταλευτούν ?
    και πόσους που με την πρώτη ευκαιρία θα σας πατούσαν για να αποκομίσουν κάτι ?

    Λυπάμαι , αλλά σε μένα το ποσοστό βγαίνει γύρω στο 70% . Στην καθημερινότητα .
    Στη δουλειά , θα έλεγα με άνεση 90% .

    αυτά

    PS. jorge , sorry που δεν τό 'σβησα νωρίτερα , δε σε είχα δει ,
    puca , ωραία πράγματα , και να σκεφτείς οτι δε τον ξέρω καν τον άνθρωπο .
    rory166
    19.07.2006, 02:15
    Κάνω βουτιές σε βόθρο με εικόνες
    φουσκώνω τα βυζιά μου με ορμόνες
    θέλω να γίνω σαν αμερικάνος
    μ' αρέσει στα κρυφά κι ο Μητροπάνος

    Έλληνας , νεοέλληνας
    Μαράθηκε η λουλουδιασμένη ιτιά
    ψήλωσε η κοντούλα λεμονιά
    στα Σάλωνα δε σφάζουνε αρνιά
    δε πάει το παπάκι στη ποταμιά
    Η Παπαλάμπραινα γυμνή χαϊδεύει δώρο συσκευή
    σ' ένα τηλεπαιχνίδι πουλημένο
    Πουλάκι ξένο, πουλί χαμένο
    μου τρώει τα σπλάχνα δε βγάζω άχνα

    Καίω τα δέντρα χτίζω μεζονέτες
    θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες
    σ' ένα κλουβί-γραφείο σαν αγρίμι
    παίζω ατέλειωτο ,βουβό ταξίμι

    Έλληνας...

    Φάκα Adidas μου 'πιασε τη φτέρνα
    μπερδεύω το juke box με τη λατέρνα
    πάνω απ’ του τάφου μου το κυπαρίσσι
    μαύρη χελώνα μ' έχει κατουρήσει

    Έλληνας...


    O περιφημος νεοελληνας.Πετυχημενο τραγουδακι του Τζιμη Πανουση....

    ποτε μη στηριζεις τα ονειρα σου στα αστερια...αφου αυτα δεν στηριζονται πουθενα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rory166 στις 19-07-2006 02:25 ]


    kifa
    19.07.2006, 04:16
    Δεν συμφωνώ ( πάντα σε προσωπική βάση ) ότι μπορούμε να συνδέουμε τον όρο ( ή τη λέξη ή τέλος πάντων χαρακτηρίστε το όπως θέλετε :) .. ) Έλληνα με τον όρο Νεοέλληνα, ούτε μπορούμε να συνδυάζουμε τη λέξη που μας χαρακτηρίζει ως Έθνος και ώς λαό βάζοντας μπροστά ένα απλό -Νεό.. Οι δύο όροι ή έννοιες κατ εμέ απέχουν πολύ η μία από την άλλη. .. Προσωπικά πάντα η οποιαδήποτε σύγκριση ή ταύτιση μεταξύ τους με βρίσκει κάθετα αντίθετο...


    tzouv
    19.07.2006, 12:12
    βασικα παιδες δεν πρεπει να χαρακτηριζουμε μονο νεοελληνας αλλα νεοανθρωπος η νεοκοσμος γιατι στην εποχη μας ειναι ο ορισμος του σιγα μωρε και τι εγινε ετσι αθωα κοριτσια υποβαλλονται στην ορεξη καθε απανθρωπου και το κουβαλουν για μια ζωη...