ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.848 μέλη
    kifa
    03.02.2006, 15:52
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 03-02-2006 στις 15:26 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος doritsa78 στις 03-02-2006 στις 15:04 έγραψε:
    [i]
    Καλη επιτυχια που δεν την χρειαζεστε.Θα σκισετε!
    Αν πατε σημερα ή αυριο να το κανονισουμε.





    Δεν ξέρω.... να ρωτήσω.....

    Κίφα θα πας ..............απόψε;;;;;;;;;;;;



    [/I]



    ... Λέω να περάσω μια βόλτα ...χαχαχαχα......


    Περα από τη πλάκα όμως , θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα από αυτό εδώ το Τοπικ τον Γιώργο ( ορφέους ) που έκανε τις απαραίτητες κινήσεις ώστε να βρεθώ στην μουσική παρέα του Παλάγκο ... Γιώργο σε ευχαριστώ από καρδιάς...

    Επίσης είμαι πολύ χαρούμενος που μετά από αρκετό καιρό θα συνεργαστώ με το Γιώργο ( Giorgo ) που εκτός από πολύ καλό παιδί και πολύ καλός πιανίστας έχει "αισθητική" της μουσικής ακριβώς όμοια με εμένα, οπότε ( όπως καταλαβαίνετε ) δεν μας πηρε και αρκετή ώρα για να φτιάξουμε την Play list για την οποία χαίρομαι ιδιέταιρα που έχει τη μορφή που έχει ... ( οταν μας ακούσετε θα καταλάβετε ... ) ...


    Γιώργο και Γιώργο , σας ευχαριστώ πολύ :) ....



    Orfeus
    03.02.2006, 16:16
    Quote:

    Το μέλος kifa στις 03-02-2006 στις 15:52 έγραψε:


    .......θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα από αυτό εδώ το Τοπικ τον Γιώργο ( ορφέους ) που έκανε τις απαραίτητες κινήσεις ώστε να βρεθώ στην μουσική παρέα του Παλάγκο ... Γιώργο σε ευχαριστώ από καρδιάς...







    Ο λογαριασμός μου στην Musicheaven Bank



    Everybody must give something back, for something they get.....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 03-02-2006 16:34 ]
    Giorgos
    03.02.2006, 16:58
    Παιδάκια, σας ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές. Ελπίζουμε να σας δούμε κι από κοντά για να γίνουμε όλοι μια παρέα όπως κάθε φορά.

    Πολλές πολλές ευχαριστίες στον Orfeus μας που έκανε τις επαφές με το μαγαζί. Thank you, George

    E, κι όσο για το πρόγραμμα...από τη στιγμή που το μαγαζί δήλωσε υπεύθυνα ότι αυτό είναι θέμα αποκλειστικά και μόνο των μουσικών (Thank you, Μάριε ), τότε δε θα μπορούσε παρά να ήταν παιχνιδάκι η οργάνωση του προγράμματος. Εξάλλου, με τον Κώστα δεν είμαστε χθεσινοί, οπότε η επικοινωνία η μουσική και η επί σκηνής είναι δεδομένη. Πλέον τον ξέρω και με ξέρει καλά. Κι είναι πολύ σημαντικό για οποιονδήποτε μουσικό να ξέρει ότι μπορεί να βασιστεί επί σκηνής στον συνεργάτη του. Ε, κι όσον αφορά στη φωνή του, όσοι ήσαστε στα προηγούμενα live, πήρατε μια γεύση για το τι μπορεί να κάνει!

    Τώρα, για την playlist, αυτό που έχω να πω a priori είναι ότι περιμένω ένα διαφορετικό, ανανεωμένο πρόγραμμα, βασισμένο στην αισθητική μας κι όχι στα "πρέπει" της νύχτας ή του κάθε μαγαζιού. Όχι πως δεν θα ειπωθούν τα κομμάτια τα "δικά μας", αλλά από τη στιγμή που έχουμε την απόλυτη ελευθερία στο μουσικό μέρος, να είστε βέβαιοι ότι θα ακούσετε ένα πολύ πιο προσωπικό πρόγραμμα. Και ελπίζω να αγγίξει πολλούς από τη μουσική μας κοινότητα.

    Καλή μας αρχή
    12plus
    03.02.2006, 17:12
    Φάτε τους παιδιά! Καλή επιτυχία!
    thank
    03.02.2006, 18:16
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 03-02-2006 στις 16:16 έγραψε:

    Ο λογαριασμός μου στην Musicheaven Bank



    Everybody must give something back, for something they get.....
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 03-02-2006 16:34 ]

    [/I]


    ναι ναι, ολα εκει !!!!!!! υπόσχομαι πως θα πανε για αγαθοεργίες !!!!!! (Δεν βλέπω κίνηση όμως και έχουμε και ανάγκες !!!!!) Ο ορφέας ειναι υπεράνω εξάλλου, μου έχει δώσει κωδικούς κλπ !!!! Για κανένα ψώνιο στις εκπτώσεις .... But ... I' ll give you SOMETHING back, ....

    Τέτοια κάνε και αν δεν δεις την άλλη Τετάρτη όλα τα κανάλια εκεί, να μή με λένε Θάνο !!!!!!!! Α και όχι ΝΕΤ και τέτοια. Ουτε red, ροκfm, μελωδίες κλπ .....ξέρεις εσύ. Και έχουν και αυτόν τον τσαμπουκά ξέρεις οι ρεπόρτερς. Πρώτον θα πρέπει να απολογηθείς γιατί υπάρχεις και μετά γιατί έπαιξες σε ρόκ το Γιάννη μου το μαντήλι σου !!! Και θα λες .... ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΓΛΟΥ !!!!! ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΓΛΟΥ με την κάμερά του και τον Θάνο με το κινητό του !!!!!!!

    Καλά ... Παιδιά ειναι απίστευτος !!!!!! Δεν παίζεται ....

    Emaki
    03.02.2006, 18:31
    Καλή επιτυχία και απο μένα!
    Πάντα τέτοια!


    nefos
    03.02.2006, 18:55
    Quote:


    Το μέλος Orfeus στις 03-02-2006 στις 16:16 έγραψε:

    Ο λογαριασμός μου στην Musicheaven Bank





    @ E? Kale to link bgazei to profile mou. . . Orfeako mou?
    nefos
    03.02.2006, 19:03



    @ Good luck se olous kai eidika gia apopse ston Giorgo & Kifa .



    επισυναπτόμενα: good luck.jpg 
    DimitrisDimitriadis
    03.02.2006, 19:09
    Quote:

    Το μέλος nefos στις 03-02-2006 στις 18:55 έγραψε:

    Quote:

    [i]
    Το μέλος Orfeus στις 03-02-2006 στις 16:16 έγραψε:

    Ο λογαριασμός μου στην Musicheaven Bank







    @ E? Kale to link bgazei to profile mou. . . Orfeako mou?

    [/I]





    Τι λες βρε Νεφέλι? Στο δικό μου το προφίλ βγάζει!

    Απ' ότι φαίνεται ο Orfeus έχει κέφια!!!

    Καμιά καρδιά δεν υπέφερε ποτέ όταν ξεκίνησε να αναζητήσει τα όνειρά της, γιατί κάθε στιγμή αναζήτησης είναι μια στιγμή συνάντησης με το Θεό και την αιωνιότητα...(P. Coelho)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DimitrisDimitriadis στις 03-02-2006 19:11 ]
    DimitrisDimitriadis
    03.02.2006, 19:15
    Κωστή και Γιώργο, σας εύχομαι το καλύτερο!!!

    Με την πρώτη ευκαιρία θα έρθω να σας δω... μπορεί και σήμερα...



    Καμιά καρδιά δεν υπέφερε ποτέ όταν ξεκίνησε να αναζητήσει τα όνειρά της, γιατί κάθε στιγμή αναζήτησης είναι μια στιγμή συνάντησης με το Θεό και την αιωνιότητα...(P. Coelho)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DimitrisDimitriadis στις 03-02-2006 19:17 ]
    nefos
    03.02.2006, 19:15


    @ XAXAXAXAXA Orfea eisai apsogos!

    Ante pali bghkes off topic!
    houlina
    03.02.2006, 19:32
    καλή αρχή και ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας ακούσω κάποια μέρα
    Giorgos
    03.02.2006, 21:58
    Μόλις γύρισα σπίτι από το soundcheck για να τσιμπήσω κάτι στα γρήγορα (μένω τραγικά κοντά...), κι αυτό που έχω να πω σαν πρώτη εντύπωση είναι ότι, με τις κοσνόλες και τα μόνιτορ, έχουμε φτιάξει πολύ όμορφο ήχο και κυρίως καθαρό, χωρίς βαβούρα, σφυρίγματα κλπ. Όλα ρολόι και σε χρόνο μηδέν!

    12plus, thank, Emaki, DimitrisDimitriadis & houlina, ευχαριστούμε για τις ευχές! Ελπίζουμε να έχουμε τη χαρά να σας δούμε από κοντά και να γίνουμε όλοι μια παρέα (Houlina, ξέρεις εσύ, θα στα είπε ο Βασίλης τι έγινε την Τετάρτη ). Δημήτρη, μακάρι να σε απολαύσουμε και σένα απόψε -αν και δεν ξέρω αν θα βρεθεί κιθάρα αντάξια του παιξίματός σου!

    Σε μισή ώρα ξεκινάμε. Άντε, bon appetit! Τα λέμε μετά το live
    nefos
    04.02.2006, 03:43
    Quote:


    Το μέλος Giorgos στις 03-02-2006 στις 21:58 έγραψε:

    12plus, thank, Emaki, DimitrisDimitriadis & houlina, ευχαριστούμε για τις ευχές!





    @ Kai nefos Giorgo mou kai nefos. . . oloklhro asteri sou evala!

    Parto pali . . .



    επισυναπτόμενα: good luck.jpg 
    dimitrapan
    04.02.2006, 04:00
    Quote:

    Το μέλος nefos στις 04-02-2006 στις 03:43 έγραψε:

    Quote:

    [i]
    Το μέλος Giorgos στις 03-02-2006 στις 21:58 έγραψε:

    12plus, thank, Emaki, DimitrisDimitriadis & houlina, ευχαριστούμε για τις ευχές!





    @ Kai nefos Giorgo mou kai nefos. . . oloklhro asteri sou evala!

    Parto pali . . .




    [/I]



    Αμ, εμένα δεν με ξέχασε??? Φίλοι μετά σου λέει...
    Orfeus
    04.02.2006, 04:18
    Πολύ όμορφα ήτανε.
    Μπράβο παιδιά...



    Υ.Γ. Δεν έκανα παρασπονδίες αυτή τη φορά!
    Έμεινα στα ροκάκια μου εκεί κάπου προς το φινάλε!!!

    Ε....χωρίς κάμερες τι να κάνει κανείς.......


    tetraktis
    04.02.2006, 04:32
    Μόλις το διάβασα παιδιά! ! !

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ! ! !





    GL
    04.02.2006, 04:33
    Διαβαζω τωρα οτι ΠΗΓΑΜΕ ΠΕΡΙΦΗΜΑ!

    Μπραβο στα παιδια μας!Αντε να οργανωθουμε σιγα σιγα και να κανουμε στεκι το συγκεκριμενο μαγαζακι.....



    GL
    04.02.2006, 04:44
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 04-02-2006 στις 04:18 έγραψε:

    Ε....χωρίς κάμερες τι να κάνει κανείς.......







    Τετοια να λες να περνει θαρρος ο Γλου!
    Desmar
    04.02.2006, 04:53

    ...κάμερες θα έχουμε αύριο ...

    ήταν όμορφα ... μελωδικά ... μουσική μπουάτ ...

    με παρέα μεταξύ άλλων φίλων οι ...Γιώργηδες: faltso (μετά της συζύγου του)... orfeus ... falimento ... Χριστινάκι (chris25) ... τραγουδήσαμε όλοι μαζί όμορφες μπαλάντες ... θυμηθήκαμε παλιότερα κομμάτια ... και περάσαμε super ...

    Γιώργο ... Κώστα ... καλή συνέχεια



    Η πιο χαμένη μέρα μας είναι αυτή που πέρασε δίχως καθόλου γέλιο...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Desmar στις 28-05-2008 03:02 ]