ελληνική μουσική
    647 online   ·  210.831 μέλη

    Για βιβλιοφάγους και όχι μόνο

    mariaaa
    04.02.2006, 20:19
    Διαβάζω μανιωδώς βιβλία.Ότι κατά καιρούς τύχει να πέσει στα χέρια μου!
    Αν έχετε να προτείνετε κάτι που έχετε διαβάσει και σας έχει μείνει αξέχαστο...
    Για μένα και άλλους που σίγουρα ενδιαφέρονται!
    theotita
    04.02.2006, 20:34
    Λοιπόν Μαράκι,

    αν και δεν ξέρω αν σ' αρέσει το ιστορικό μυθιστόρημα ή το περιπετειώδες, εγώ θα σου προτείνω έναν συγγραφέα που συνδυάζει και τα δύο. Πρόκειται για τον Βαλέριο Μάσιμο Μανφρέντι. Τα τέσσερα βιβλία του που έχω διαβάσει είναι: Ο Πύργος της Μοναξιάς, Ο Φαραώ της Άμμου, Ο Χρησμός και ο Τύραννος των Συρακουσών.
    Το τελευταίο - που είναι και το τελευταίο βιβλίο που διάβασα - είναι και το αγαπημένο μου, από τον συγκεκριμένο συγγραφέα και το πιο ιστορικό από τα υπόλοιπα!

    Θα τα ξαναπούμε σύντομα φαντάζομαι, μιας και forums που αφορούν βιβλία είναι συνήθως από τ' αγαπημένα μου! Μουσική και βιβλίο - υπάρχει καλύτερος συνδυασμός;



    Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : theotita στις 04-02-2006 20:36 ]
    thank
    04.02.2006, 20:50
    Μαρία, theotita, υπάρχουν 2 τόπικ που έχουν ανοίξει και πραγματικά .. κάθεσαι και τα χαζεύεις ..., Ειναι και τα δύο σε αυτήν εδώ, τη ίδια ενότητα.

    - "Ας μιλήσουμε για βιβλία. Τί λέτε ?"
    - "Ας μοιραστούμε αναγνώσεις."

    εκεί υπάρχουν εντυπώσεις, προτάσεις, σχόλια για βιβλία. Δεν έχουν εμφανιστεί το τελευταίο διάστημα σχόλια πάνω σε αυτά, ίσως γι αυτό δεν το βλέπετε. Tο καλό ειναι πως έχουν ανοίξει εδώ και καιρό, οπότε υπάρχουν και γνώμες μελών που σήμερα ισως να μη γράφουν συχνά. :):)

    (Ελπίζω κάποτε να μάθω πως γίνεται το λινκ, ώστε να διευκολύνω)
    ageras
    04.02.2006, 21:16
    Θα σε διευκολύνω εγώ Θάνο.....λοιπόν πατήστε εδώ για το "Ας μιλήσουμε για βιβλία.."
    εδώ για το "Συστήστε μου κάποιο βιβλίο" και εδώ
    για το "ας μοιραστούμε αναγνώσεις"


    Live and let live


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 04-02-2006 21:16 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 04-02-2006 21:20 ]
    jorge
    04.02.2006, 21:19
    Εσύ πας βουρ για moderator
    ageras
    04.02.2006, 21:20
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 04-02-2006 στις 21:19 έγραψε:

    Εσύ πας βουρ για moderator




    χαχαχαχαχαχα γιατί όχι!!!!!!

    mariaaa
    04.02.2006, 21:52
    Nα σας πω κι εγω με τη σειρα μου οτι πριν κανω το νεο topic εψαξα αλλα δε βρηκα τα υπολοιπα σχετικα σε καποια απο τα οποια ειχα απαντησει!
    Ευχαριστω πολυ παντως!
    Το βιβλιο ειναι ο καλυτερος μοας φιλος νομιζω!(μετα τη μουσικη!)