ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.851 μέλη

    Ο Θοδωρής Παυλάκος κάθε Τετάρτη στo 5/4 LIVE

    jorge
    06.02.2006, 20:49
    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 5/4 LIVE

    ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΠΑΥΛΑΚΟ ΣΤΟ 5/4 LIVE
    TΕΤΑΡΤΗ 22.00

    Ειναι καλο να ξερεις οτι μπορεις στην μεση της εβδομαδας να κανεις ενα διαλειμμα, να χαλαρωσεις ,και να ταξιδεψεις πινωντας ενα ποτο και ακουγοντας τον Θοδωρη Παυλακο να σε περιπλανει με τις μπαλαντες του μεσα στα διαφορα μουσικα στυλ. Καθε Τεταρτη το 5/4 live ταξιδευει με τον Θοδωρη Παυλακο σε μια unplugged βραδια και σας περιμενει στη Φιλιππου 14 στο Μικρολιμανο στον Πειραια.

    Ωρα εναρξης 22.00

    Κρατησεις: 210-4830355, 6936-154154

    Εισοδος με ποτο 10 ευρω



    επισυναπτόμενα: pavel.jpg 
    PARATERISTAS
    06.02.2006, 23:40
    θα ηθελα να εκφρασω την επιθυμια να στηριξουμε τον θοδωρη..ειναι εξαιρετικος τραγουδοποιος-αν και βρισκομαστε σπανια πλεον γιατι ειμαστε χαμενοι στην δημιουργια(και οχι μονο).Θα ηθελα και να τον ευχαριστησω δημοσια γιατι πριν εναμιση περιπου χρονο θελησε να παρει μαζι του στα λαιβ ενα πιτσιρικα μπαλανταδορο(εμενα!??)και να του δειξει το παλκο...ΘΟΔΩΡΗ να εισαι καλα-θα ανταμωσουμε εκει...κι αν κατι καταφερω..παντα θα σε θυμαμαι και θα στο αποδειξω...ΕΛΑ ΝΑ μαζευομαστε για 5/4 τις τεταρτες..
    sue-mommy
    07.02.2006, 00:44
    Το Θοδωρή Παυλάκο τον είδα και τον άκουσα πρώτη φορά πέρσι το φθινόπωρο στο μπαράκι του Βασίλη στην πρεμιέρα του Μίλτου Πασχαλίδη. Τον είδα και τον άκουσα ξανά από τότε.

    "...μα η μουσική μου είναι φτηνή φτηνή και η φωνή μου..." έλεγε.

    Φτάνει λιγότερο από μισό τραγούδι για να μην σου μείνει καμία αμφιβολία για το αντίθετο.

    βαθεία υπόκλισις στο γίγαντα με τα blues,
    καλό δρόμο.

    (κι εμείς εκεί γύρω θα είμαστε, δε λέω καλή τύχη, δεν χρειάζεται τύχη)
    pramateftis
    07.02.2006, 02:25
    Για τον Θοδωρή ότι και να πώ είναι λίγο...
    Ας μιλήσουν τα τραγούδια του...
    Θα τα πουμε από κοντά...

    "Είμαι εντάξει, μην ανησυχείς..."
    jorge
    07.02.2006, 10:12
    Πολύ χάρηκα που επιτέλους άκουσα Live το Θοδωρή. Ήταν στο Live του MusicHeaven στο ίδιο μαγαζί που θα εμφανισθεί και τώρα ο Θοδωρής. Έπαθα πλάκα τότε με την ερμηνεία στο Soldier Of Fortune, αλλά και με τη γλυκιά ροκιά που βγάζει σε κάθε τραγούδι.

    Θοδωρή (pavel) θα προσπαθήσω κάποια Τετάρτη να περάσω για ένα ποτό, καλές μουσικές περιπλανήσεις σου εύχομαι.


    ΥΓ. Μπράβο στο 5/4 και στον ιδιοκτήτη, τον Χρήστο (christos54) που στηρίζει αυτή τη μουσική.
    faltsoo
    07.02.2006, 12:30
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 07-02-2006 στις 10:12 έγραψε:

    Πολύ χάρηκα που επιτέλους άκουσα Live το Θοδωρή. Ήταν στο Live του MusicHeaven στο ίδιο μαγαζί που θα εμφανισθεί και τώρα ο Θοδωρής. Έπαθα πλάκα τότε με την ερμηνεία στο Soldier Of Fortune, αλλά και με τη γλυκιά ροκιά που βγάζει σε κάθε τραγούδι.

    Θοδωρή (pavel) θα προσπαθήσω κάποια Τετάρτη να περάσω για ένα ποτό, καλές μουσικές περιπλανήσεις σου εύχομαι.


    ΥΓ. Μπράβο στο 5/4 και στον ιδιοκτήτη, τον Χρήστο (christos54) που στηρίζει αυτή τη μουσική.






    περα απο το οτι ο Χρηστος ειναι φιλαρακι και μουσικαρα ... πρεπει και εμεις να στηριξουμε αυτο το μαγαζι , γιατι ειναι απο τους ελαχιστους υπαρχοντες φιλοξενους χωρους , που ειναι φτιαγμενοι για ζωντανη μουσικη .
    στο κατω κατω ας ξεφυγουμε και λιγο απο τις τρυπες που πετουν το μουσικο σε μια γωνια , του βαζουν και ενα μικροφωνο (φονο) μπροστα και οτι προκυψει.

    καλη αρχη στο Θοδωρη





    pavel
    08.02.2006, 09:55
    ...Θέλω κι εγώ,λοιπόν, να ευχαριστήσω τα παιδιά (τρόπος του λέγειν!!!) που έστησαν αυτόν τον ζεστό χώρο, γιά την συνεργασία πού χωρίς πολύ σκέψη, μου πρότειναν.
    Ελπίζω να μήν τούς διαψεύσω, ούτε αυτούς,ούτε εκείνους που με τιμούν με τα καλά τους λόγια...
    Εχω σπάσει το κεφάλι μου, δυό μέρες τώρα, για να "φτιάξω" ένα -ας πούμε-
    πρόγραμμα, αλλά με τίποτα δεν μένω ευχαριστημένος απόλυτα...
    Οπότε, λέω να αφήνω τήν βραδιά να μάς πηγαίνει εκείνη...
    Ισως να ξέρει καλύτερα...


    XeniaRodo
    08.02.2006, 15:04
    Quote:

    Το μέλος faltsoo στις 07-02-2006 στις 12:30 έγραψε:

    .. πρεπει και εμεις να στηριξουμε αυτο το μαγαζι , γιατι ειναι απο τους ελαχιστους υπαρχοντες φιλοξενους χωρους , που ειναι φτιαγμενοι για ζωντανη μουσικη .
    στο κατω κατω ας ξεφυγουμε και λιγο απο τις τρυπες που πετουν το μουσικο σε μια γωνια , του βαζουν και ενα μικροφωνο (φονο) μπροστα και οτι προκυψει.


    [/I]



    Θα συμφωνήσω πολύ με τον Faltsoo πάνω σε αυτό.

    Θα ήθελα να ευχηθώ κι εγώ καλή επιτυχία.
    ageras
    08.02.2006, 19:41
    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες και φυσικά καλή επιτυχία και εκ μέρους μου
    Godinplayer
    09.02.2006, 08:17
    Τι να πω για τον φίλο Θοδωρή... έχει τύχει να παίξουμε και παρέα σε φάση από το πουθενά...
    -Angel-
    10.02.2006, 20:11
    Αχ βρε Θοδωρη ! φιλαράκι και συνάδελφε απο τα ... (ποοολυ ) παλιά
    .... Τί μου θύμησες τώρα ...

    ... Στο καφενείο του Θύμιου -απέναντι στη Σχολή (που σα στραβόψαρο εψαχνα να βρώ κάποιον από το .. Μουσικό κι έπεσα πάνω σου )

    ... Στο καμαράκι του Μουσικού να γκρεμίζεις ... ταβάνια τραγουδώντας ... "κι ααααν είμαι Rock ...!! "
    (το κόλλημα με το Βασίλη από τότε ... )

    ... Στη συναυλία στο Σινεακ που εγινε ..χαμός και .. πέταγες !

    Σαν ... μεγαλύτερος (λιγααακι χε χε ) τέλειωσες πρώτος , έφυγες ....
    Χρόνια περιμενα να μάθω κάτι για σένα γιατι από τοτε τόχα ... σίγουρο και δεδομένο ... ΄Το άξιζες' !

    Προσφατα σε 'ξαναβρίσκω' στη δουλειά με το Μιλτο κι από μακρυα σε καμαρωνω ...

    Θοδωρή μου , χαρηκα πολύ που έμαθα πάλι για σένα και είμαι σίγουρη
    για την καλή ( ... την ΚΑΛΥΤΕΡΗ !!! ) επιτυχία που εύχομαι νάχεις στο LIVE
    γιατι είσαι φωναρα και ψυχαρα ...

    (κι ελπιζω νάσαι ακόμα ...... Rock !!! - όπως τότε στη Σχολή που γκρέμιζες τα ταβάνια !!! )

    Θα περάσω από κει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κάποια Τετάρτη για ένα ποτό στην υγειά σου .... !

    kapa
    20.02.2006, 12:40
    ΔΙΕΙΣΔΥΤΙΚΗ, ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ ΦΩΝΗ, ΟΜΟΡΦΗ ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ,ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!
    androniki
    24.02.2006, 06:44
    θοδωρη την Τεταρτη περασαμε πολυ καλα και περιπλανηθηκαμε με τις μπαλαντες σου θα ειμαστε εκει και την αλλη τεταρτη οπωσδηποτε!!!!!
    matilaw
    08.03.2006, 15:04
    Παιδιά μέχρι πότε θα πάνε οι παραστάσεις;
    pavel
    08.03.2006, 15:20
    Quote:

    Το μέλος matilaw στις 08-03-2006 στις 15:04 έγραψε:

    Παιδιά μέχρι πότε θα πάνε οι παραστάσεις;





    ....δεν έχει μπεί χρονικό όριο... βλέποντας, και αναλόγως...
    πάντως, κανένα μήνα σίγουρα, και μετά βλέπουμε...
    και χαιρετισμούς στην Κρήτη....
    matilaw
    08.03.2006, 19:27
    Ευχαριστώ για την απάντηση! Ν αρχίσουμε απο τωρα τις παραγγελιές;
    Καλές παραστάσεις και ελπίζουμε να σε ακουσουμε ξανα απο κοντα.
    panagj
    08.03.2006, 19:51
    ΕΤΣΙ… ΑΠΛΑ…


    Περίοδος ιώσεων, μέρα γρίπης… Τι σπάνιο…Όπως όλη η Ελλάδα δηλαδή :), ανάλογα την πάτησα κάπως κι εγώ. Μακριά τουλάχιστον από γρίπη πουλερικών και τα συναφή…

    Έτσι λοιπόν, όχι δουλειά, ρέκλα, σπίτι, με όλους να σε προσέχουν, να σε ρωτάνε τι κάνεις, κλπ. Όμορφες καταστάσεις…
    Βάζω μουσική. Μέσα από τα πολλά, ομολογουμένως (ως ψωνάρα :)), cd μου, βάζω διάφορα και κάνω στο μυαλό μου επιλογές, κλπ.
    (Άμα το ακούσει ο Θωμάς, ακόμα θα βρίζει, που περιμένει ακόμη cd με επιλογές. Τι να πεί και αυτός ο άνθρωπος? Ένα cd ζήτησε και από τότε άνθρωποι, αγάπησαν, χώρισαν, ο Αλκίνοος έβγαλε άλλες δύο δουλειές, κλπ… :)).

    Τι μέρα είναι? Χμμ… Τετάρτη, 8 Μαρτίου, ημέρα της Γυναίκας λέει… Κάτι ανάλογο δηλαδή σαν το άλλο του Αγ. Βαλεντίνου, λές και άμα θες να γιορτάσεις αυτό που νιώθεις πρέπει να στο ορίζουν κάτι εμπορικούρες σαν κι αυτές. Ριάλιτι γιορτών και περιστάσεων δηλαδή…Έχει και ένα καλό η υπόθεση όμως. Κάτι αυτό, κάτι το Champions League σήμερα, ευκαιρία σε όποιον βγει σε ουκ ολίγους…πειρασμούς…Anyway… Στην ουσία τώρα!
    Αύριο Πέμπτη (Έξυπνο παιδί, έ? Εξ’ού σήμερα Τετάρτη :)).
    Αύριο λοιπόν, παίζει ο Μίλτος στο “Αλάβαστρον”. Ένας από τους οποίους με την μουσική του διαμόρφωσε σημαντικό μέρος της ζωής μου. Το χαρτί αυτό άρχισε να « ζευγαρώνει » με το μελάνι και να σημειώνονται όλα αυτά, την ώρα που ακούγεται στο δωμάτιο το “Παραμύθι με λυπημένο τέλος”. Αναμνήσεις πολλές, κυρίως καλές. Δεν μπορούσα να αντισταθώ στο να ξεκινήσω να γράψω αυτές τις γραμμές. Μέσα σε όλο αυτό? Μία είναι η απάντηση φυσικά. Ο «Πρίγκηπας». Είναι μέρος του κορμού του Μίλτου. Και μουσικά δίνουν το στίγμα που ανέφερα πριν στην επιρροή σε μένα. Πολλές στιγμές, πολλές βραδιές είναι σε αυτό ο Θοδωρής ο Παυλάκος.

    Χαρακτηριστική είναι η βραδιά πριν από 7-8 χρόνια (ούτε εγώ δεν θυμάμαι καλά-καλά), όταν έμαθα πως στο “Thesis”, κάποιος Θοδωρής παίζει live, έντεχνο-ροκ καταστάσεις, κλπ. Τι καλύτερο λοιπόν, στο στέκι μου, όπως έγινε στην συνέχεια για Δευτέρες-Τετάρτες, και έπειτα για Τρίτες, που ήταν δίπλα στο σπίτι μου.


    Ξεκινάω λοιπόν με παρέα και πάω. Λίγες μέρες πριν, είχα αγοράσει το cd του Μίλτου. Αφού η βραδιά είχε πάρει τα πάνω της και ο Θοδωρής κατέβαινε για το 10λεπτο διάλειμμά του (που μετά τόσα χρόνια, είναι 45λεπτο:)), ήρθε στο τραπέζι μου και αφού με ρώτησε πως περνάμε, κλπ, (διακρίνοντας το μοναδικό φυσικά :) ταλέντο μου από τα φωνητικά), με ρώτησε αν παίζω κάποιο όργανο, πέρα από το φυσικό μου, όπως ταυτόχρονα επισημάναμε και οι 2 και εγώ του είπα όχι ακόμα. Ύστερα με ρώτησε αν υπήρχε κάποια μουσική προτίμηση για την συνέχεια και του απάντησα ότι “δεν πειράζει, ό,τι θές εσύ, δεν θα το ξέρεις, κλπ ”. Εκείνος επέμενε πάλι και τελικά τον ρώτησα:
    “ Μήπως ξέρεις κάποιο « Σαν Τραγουδάκι » του Μίλτου Πασχαλίδη?” κι εκείνος γουρλώνοντας τα μάτια με έκπληξη απάντησε: “ Ρε μαλάκα, αυτό είναι είναι δικό μου!! ”… Η συνέχεια αυτονόητη… Μία από τις καλύτερες βραδιές της ζωής μου, μέχρι και σήμερα. Από τότε, πολλές βραδιές, πολλές μελωδίες, πολλές συγκινήσεις, πολλά απρόοπτα, πολλές καταστάσεις. Σε αυτό το μπαράκι πολλά μουσικά βράδια είχαν να δώσουν τόσα πολλά, που ο χρόνος σταμάταγε. Τώρα τα λέμε με τον Θοδωρή, σπανιότερα από πριν, αλλά όταν παίζει είναι πάντα ο ίδιος «Πρίγκηπας». Πρόσφατα έμαθα ότι παίζει και στα 5/4, και να δώ πότε θα πάω, γιατί αυτό με τις καθημερινές είναι αρκετά δύσκολο, ομολογώ… (Εξαίρεση η αυριανή έξοδος, κάτι λόγω ίωσης σε άδεια, κλπ, μην μου κρατήσεις κακία Θόδωρα…:))

    Αύριο, θα ξεκινήσει ο Μίλτος, θα έρθει η στιγμή, θα πεί το «Σαν Τραγουδάκι», θα εξηγήσω στο μωρό μου ότι “αυτό είναι του Θοδωρή που σου έλεγα,κλπ ”, και εκείνη θα θυμηθεί. “Είναι εκείνος που τραγούδαγε Ψυρρή και άκουσες απ’έξω την φωνή του καθώς περνάγαμε, περιμένοντας στην πλατεία τα παιδιά να έρθουν”, θα μου πεί εκείνη…

    Χαθήκαμε λίγο…Πολλές οι υποχρεώσεις θα πεις και όχι άδικα. Εκείνον βέβαια τον καφέ, 8 χρόνια περιμένω να τον πιούμε…:)
    Δεν πειράζει, οι πρίγκηπες, δεν χάνονται και είναι πάντα δυνατοί.
    Και όπως λέμε “κάτω” : “ Να είμαστε καλά και πάντα να ανταμώνουμε”…

    faltsoo
    13.03.2006, 13:37
    ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ πολυχρωμος

    που σαι βρε σε χασαμε , ακεραστους μας αφησες






    pavel
    13.03.2006, 16:50
    ...Γιά διάβασε στο Forum το "γιορτή ανάμεσα σε φίλους" !!!Είστε καλεσμένοι όλοι, γνωστοί και άγνωστοι , ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟΣ, και το πρώτο ποτό είναι κερασμένο απο μένα, για την γιορτή μου.... Αντε, ξεκουνάτε!!! Πάω τώρα να κάνω πρόβα ...τα σχετικά!! Βέρα Λάμπρου, Καλομοίρα,Ταμπάκη,και άλλες τέτοιες ροκιές!!!!