ελληνική μουσική
    635 online   ·  210.830 μέλη

    Πρόβλημα με Radio MusicHeaven

    maspa
    17.12.2006, 17:00
    Επέστρεψα με τις απορίες μου!

    Τραγούδια που έχω περάσει στο pc από cd δεν ακούγονται, σε αντίθεση με τραγούδια που έχω κατεβάσει από το limewire. Μόνο στα δεύτερα η μπλε μπάρα είχε γεμίσει. Τα πρώτα τα έπαιζε το winamp αλλά δεν ακούγονταν καθόλου.
    pastella
    17.12.2006, 17:06
    1) Τσεκαρε οτι το winamp παιζει ολες τους τυπους αρχειων (θα το βρεις απο το General Preferences>File Types & πατα 'All'

    2) Αν δεν τα παιζει παλι, δες σε τι μορφη τα μετετρεψε το προγραμμα με το οποιο τα περασες στο σκληρο σου. Απο τις εππιλογες του προγραμματος καθορισε τη μορφη με την οποια θες να τα παιζει.


    Like any decent superhero, I am always there for the adventure!

    PaStella ? is Baby Moderator
    Υ.Γ.: ΔΕΝ με λένε Χριστίνα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Christine στις 17-12-2006 17:07 ]


    maspa
    17.12.2006, 17:17
    Το πρώτο το τσέκαραα, ήταν όλα επιλεγμένα.
    Τώρα για το δεύτερο.... Π.χ. αρχεία από i tunes δεν τα έπαιζε(που είναι σε μορφή mp3)....
    maspa
    17.12.2006, 18:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Christine στις 17-12-2006 στις 17:06 έγραψε...

    1) Τσεκαρε οτι το winamp παιζει ολες τους τυπους αρχειων (θα το βρεις απο το General Preferences>File Types & πατα 'All'

    2) Αν δεν τα παιζει παλι, δες σε τι μορφη τα μετετρεψε το προγραμμα με το οποιο τα περασες στο σκληρο σου. Απο τις εππιλογες του προγραμματος καθορισε τη μορφη με την οποια θες να τα παιζει.


    Ευχαριστώ πολύ Στελλίτσα!
    Λύθηκε το πρόβλημα!
    pastella
    17.12.2006, 18:52
    τιποτα!

    Aiolos_m
    17.12.2006, 20:04
    Γειά σου ρε συντονίστρια!!!!
    maspa
    23.12.2006, 04:28
    Γιατί ενώ έχω πατήσει "disconnect" εξακολουθεί να παίζει συνέχεια το τελευταίο τραγούδι που έβαλα?

    (Το παθαίνω συνεχώς γι αυτό....)



    Πότε θ' ανθίσουνε τούτοι οι τόποι, πότε θα 'ρθούνε κανούριοι ανθρώποι να συνοδεύσουνε την βλακεία στην τελευταία της κατοικία
    (Γκάτσος)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 23-12-2006 04:29 ]


    W4TT4N4B3
    23.12.2006, 08:11
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 23-12-2006 στις 04:28 έγραψε...

    Γιατί ενώ έχω πατήσει "disconnect" εξακολουθεί να παίζει συνέχεια το τελευταίο τραγούδι που έβαλα?

    (Το παθαίνω συνεχώς γι αυτό....)



    Πότε θ' ανθίσουνε τούτοι οι τόποι, πότε θα 'ρθούνε κανούριοι ανθρώποι να συνοδεύσουνε την βλακεία στην τελευταία της κατοικία
    (Γκάτσος)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 23-12-2006 04:29 ]




    Μερικες φορες κολλαει ο server...Για να μη συμβαινει αυτό, μπορείς να κάνεις επανεκκίνηση του server. Για να κάνεις επανεκκίνηση του server
    1. πηγαίνεις στην ιστοσελίδα ----->>> www.musicheaven.gr/html/radio/rfs.php
    2. Γράφεις το nickname σου με μικρά γράμματα και τον Κωδικό Επανεκκίνησης που σας έχει στείλει με email ο διαχειριστής (προσοχή: αυτός ο κωδικός είναι διαφορετικός από τον Κωδικό Σύνδεσης που βάζετε στο DSP του Winamp, μην μπερδευτείτε)

    Και καλό είναι να ρίχνετε μια ματια στην ιστοσελίδα για τις συχνές ερωτήσεις του ΜΗ
    ge01415
    23.12.2006, 08:17
    Άλλο λέει η maspa Βατ! Το τραβάω κι εγώ αυτό! Πατάω Disconnect και πρέπει να κάνω 2 φορές επανεκκίνηση για να μπορέσει να μπει ο επόμενος!Αυτό γίνεται κάθε φορά που κάνω εκπομπή!
    Πρόβλημα!!!!
    W4TT4N4B3
    23.12.2006, 08:31
    Παράθεση:

    Το μέλος ge01415 στις 23-12-2006 στις 08:17 έγραψε...

    Άλλο λέει η maspa Βατ! Το τραβάω κι εγώ αυτό! Πατάω Disconnect και πρέπει να κάνω 2 φορές επανεκκίνηση για να μπορέσει να μπει ο επόμενος!Αυτό γίνεται κάθε φορά που κάνω εκπομπή!
    Πρόβλημα!!!!


    Αυτο γινόταν και παλαιότερα. Καλό είναι λοιπόν ο καθε παραγωγός να κάνει επανεκκίνηση του server όταν τελειώνει την εκπομπη του έτσι ωστε να μη φαίνεται οτι κάποιος κάνει εκπομπή, χωρίς αυτό να ισχύει.
    Συνήθως τα ξημερώματα το έχω εντοπίσει αυτό το φαινόμενο. Τις λοιπές ωρες δεν εχει παρατηρηθεί από μένα τουλάχιστον.