ελληνική μουσική
    829 online   ·  210.833 μέλη

    Ανακοίνωση προς χρήστες Hotmail, Yahoo κλπ

    jorge
    11.02.2006, 19:18
    Εδώ και πολύ καιρό είχα παράπονα από μέλη που είχαν λογαριασμό στο Hotmail και στο Yahoo!, πως δεν λάμβαναν κανένα email από το MusicHeaven. Το πρόβλημα ήταν μεγάλο γιατί δεν δέχονταν και τον κωδικό για να συνδεθούν, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να γίνουν ενεργά μέλη και να ζητούν συνεχώς κωδικό μέσω της σελίδας Επικοινωνίας.


    Στην πραγματικότητα λάμβαναν τα emails, όμως τα παραπάνω προγράμματα έβαζαν τα emails στον κατάλογο Junk, γιατί τα θεωρούσαν SPAM. Έτσι τα μέλη δεν έβλεπαν τα emails και φυσικά δεν μπορούσαν να γραφτούν, να ζητήσουν κωδικούς, δεν λάμβαναν το newsletter, δεν ειδοποιούνταν για συζητήσεις που παρακολουθούσαν στο Forum κλπ.


    Σήμερα τροποποιήθηκε το σύστημα που στέλνει τα emails για να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα. Το Hotmail που δοκίμασα, φαίνεται πλέον να τα δέχεται κανονικά. Δεν τα θεωρεί SPAM δηλαδή. Στο Yahoo! δεν δοκίμασα ακόμα, αλλά πιστεύω θα περνάνε και εκεί.


    Επομένως όσοι είστε χρήστες Hotmail ή Yahoo, από δω και στο εξής ας βλέπετε που και που τον φάκελο Junk. Αν δείτε κάποιο email του MusicHeaven στον συγκεκριμένο φάκελο, ειδοποιήστε με.


    houlina
    11.02.2006, 19:25
    έχω λογαριασμό στο hotmail αλλά μέχρι τώρα τα e-mails του musicheaven τα λάμβανα κανονικά χωρίς να τα παραπέμπει στα junk mails
    jorge
    11.02.2006, 19:38
    Εγώ πριν τις αλλαγές δοκίμασα με έναν test λογαριασμό hotmail και το email εγγραφής το έστειλε στα Junk...

    Το email εγγραφής στο έστειλε κανονικά τη μέρα που γράφτηκες;
    12plus
    11.02.2006, 20:22
    Εμένα μου στέλνει 3 φορές την κάθε ειδοποίηση-newsletter , δεν με πειράζει καθόλου, πληροφοριακά μόνο το λέω...
    kanunspell
    11.02.2006, 20:32
    Στην αρχή τα mail έμπαιναν κατευθείαν στα junk. Από τότε που τα έβγαλα και έκανα το musicheaven "trusted", μου έρχονται κι εμένα κάθε φορά 3 ίδια mail.
    Frida
    11.02.2006, 20:42
    Quote:

    Το μέλος 12plus στις 11-02-2006 στις 20:22 έγραψε:

    Εμένα μου στέλνει 3 φορές την κάθε ειδοποίηση-newsletter , δεν με πειράζει καθόλου, πληροφοριακά μόνο το λέω...





    και σε μένα ακριβώς το ίδιο κάνει στο Yahoo.
    jorge
    11.02.2006, 20:45
    Κι εγώ 3 φορές τα λαμβάνω, αλλά δε μπορώ να βρω τι φταίει
    dmantzou
    11.02.2006, 22:18
    Εγώ τα παίρνω κανονικά όλα και στο inbox όχι στα junk!..Από τότε που γράφτηκα, όλα κανονικά..
    jorge
    11.02.2006, 22:30
    Ο μόνος provider που έχουμε σοβαρό πρόβλημα είναι το in.gr. Εκεί δε μας αφήνει να στείλουμε τίποτα... Οπότε αν έχετε λογαριασμό στο in.gr, φτιάξτε και έναν στο hotmail


    ΥΓ. Κάποια στιγμή θα ξεκινήσουμε να δίνουμε και emails στο musicheaven, πχ. mary@musicheaven.gr, dimitris@musicheaven.gr κλπ
    SWEETHOPE
    11.02.2006, 22:48
    Eχω κι’ εγώ το ίδιο πρόβλημα με κάποια από τα μέλη ιδιαίτερα τις τελευταίες τρείς μέρες[yahoo].Θα δοκιμάσω τώρα να δώ μήπως διορθώθηκε
    Frida
    11.02.2006, 22:51
    ααα λαμπρή ιδέα αυτή με τα ε μαιλς με λογαριασμό στο ΜΗ. εν τω μεταξύ τα newsletters που έρχονται 3 φορές, σιγά δεν είναι πρόβλημα αυτό!
    MarthaM
    12.02.2006, 01:12
    Στην αρχή όντως πήγαιναν στα junk αλλα με την τροποποίηση trusted εδώ και μήνες δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα (για το yahoo)