ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.851 μέλη

    Νταλάρας-Χατζηγιάννης σε περιοδεία

    GL
    26.02.2006, 19:01
    Κοινή mini περιοδεία σε Αμερική και Καναδά θα πραγματοποιήσουν την ερχόμενη 'Ανοιξη ο Γιώργος Νταλάρας και ο Μιχάλης Χατζηγιάννης.


    Η κοινή περιοδεία των δύο τραγουδιστών θα ξεκινήσει την 1η Απριλίου, με μια συναυλία στο Atlantic City και θα συνεχιστεί μέχρι τις 15 Απριλίου, με πέντε, συνολικά, συναυλίες στο Connecticut (2/4), την Νέα Υόρκη (5/4), το Chicago (8/4), το Montreal (14/4) και το Toronto (15/4).

    Γιώργος Νταλάρας και Μιχάλης Χατζηγιάννης ανήκουν πλέον στην ίδια δισκογραφική εταιρεία, την Universal, αφού ο πρώτος, μετά από 35 χρόνια συνεργασίας με την Minos EMI, πρόσφατα άλλαξε "δισκογραφικό σπίτι", ενώ ο δεύτερος -επίσης πρόσφατα- ανανέωσε το δισκογραφικό του συμβόλαιο με την εταιρεία στην οποία ανήκει από το "Κρυφό Φιλί" μέχρι σήμερα.

    Μέσα στις επόμενες μέρες θα έχουμε στα χέρια μας και το ολοκαίνουριο live album του Μιχάλη Χατζηγιάννη, που περιλαμβάνει δύο cd και ένα dvd.



    πηγη:mad.tv
    antonLOrd
    27.02.2006, 14:37
    Μόλις έχασα πάσα ιδέα για τον Νταλάρα.
    spathasref
    27.02.2006, 14:57
    Οι δικές μου εντυπώσεις, πάντως, και για τους δύο δικαιώνονται άλλη μία φορά!!!
    jorge
    27.02.2006, 15:18
    Απ' οτι θυμάμαι είχαν ξαναεμφανιστεί οι 2 τους, στο Μέγαρο Μουσικής πριν κάποια χρονια.
    ageras
    27.02.2006, 15:21
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 27-02-2006 στις 15:18 έγραψε:

    Απ' οτι θυμάμαι είχαν ξαναεμφανιστεί οι 2 τους, στο Μέγαρο Μουσικής πριν κάποια χρονια.




    Καλά θυμάσαι.Είχαν εμφανιστεί στις 10+11 Ιουνίου του 2004

    doritsa78
    28.02.2006, 20:54
    Quote:

    Το μέλος GL στις 26-02-2006 στις 19:01 έγραψε:

    Κοινή mini περιοδεία σε Αμερική και Καναδά θα πραγματοποιήσουν την ερχόμενη 'Ανοιξη ο Γιώργος Νταλάρας και ο Μιχάλης Χατζηγιάννης.


    Η κοινή περιοδεία των δύο τραγουδιστών θα ξεκινήσει την 1η Απριλίου, με μια συναυλία στο Atlantic City και θα συνεχιστεί μέχρι τις 15 Απριλίου, με πέντε, συνολικά, συναυλίες στο Connecticut (2/4), την Νέα Υόρκη (5/4), το Chicago (8/4), το Montreal (14/4) και το Toronto (15/4).

    Γιώργος Νταλάρας και Μιχάλης Χατζηγιάννης ανήκουν πλέον στην ίδια δισκογραφική εταιρεία, την Universal, αφού ο πρώτος, μετά από 35 χρόνια συνεργασίας με την Minos EMI, πρόσφατα άλλαξε "δισκογραφικό σπίτι", ενώ ο δεύτερος -επίσης πρόσφατα- ανανέωσε το δισκογραφικό του συμβόλαιο με την εταιρεία στην οποία ανήκει από το "Κρυφό Φιλί" μέχρι σήμερα.

    Μέσα στις επόμενες μέρες θα έχουμε στα χέρια μας και το ολοκαίνουριο live album του Μιχάλη Χατζηγιάννη, που περιλαμβάνει δύο cd και ένα dvd.



    πηγη:[i]mad.tv


    [/I]

    Σουπερ!
    doritsa78
    28.02.2006, 20:58
    Εχει ηδη κυκλοφορησει το cd-dvd live απο χτες.
    Μετα απο την Αμερικη ο Χατζηγιαννης θα εμφανιστει στη Θεσσαλονικη μαζι με την
    Νατασα Θεοδωριδου.
    ageloudaki
    28.02.2006, 20:58
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 27-02-2006 στις 14:37 έγραψε:

    Μόλις έχασα πάσα ιδέα για τον Νταλάρα.




    ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Δεν το κατάλαβα αυτό........
    DavidDT
    01.03.2006, 01:42
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 27-02-2006 στις 14:37 έγραψε:

    Μόλις έχασα πάσα ιδέα για τον Νταλάρα.




    Βαριά κουβέντα ξεστόμισες φίλε Αντώνη...
    Όταν είναι με Βασίλη ειναι σούπερ και όταν είναι με Χατζηγιάννη χάνεις πάσα ιδέα;
    Για ξανασκέψου το...

    dijo
    01.03.2006, 01:56
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 27-02-2006 στις 14:37 έγραψε:

    Μόλις έχασα πάσα ιδέα για τον Νταλάρα.





    Αυτό περίμενες να ακούσεις για να χάσεις πάσα ιδέα;
    Orfeus
    01.03.2006, 03:11
    (Έχω 3 εκατομμύρια)

    Νταλάρας, Νταλάρας, Νταλάρας...

    (Τα ...........είχα!!!!!!)


    spathasref
    01.03.2006, 09:53
    Το καλύτερο πάντως είναι του Λαζόπουλου, το οποίο πλέον μετατρέπεται και εκφέρεται ως εξής: "Χατζηγιάννη, πόσο Νταλάρας είσαι;"
    antonLOrd
    01.03.2006, 14:48
    Quote:

    Το μέλος DavidDT στις 01-03-2006 στις 01:42 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 27-02-2006 στις 14:37 έγραψε:
    [i]
    Μόλις έχασα πάσα ιδέα για τον Νταλάρα.




    Βαριά κουβέντα ξεστόμισες φίλε Αντώνη...
    Όταν είναι με Βασίλη ειναι σούπερ και όταν είναι με Χατζηγιάννη χάνεις πάσα ιδέα;
    Για ξανασκέψου το...


    [/I]



    Ακριβώς για αυτό το λόγο..Υποτίθεται ότι είναι καλλιτέχνης επιπέδου..Δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση την φωνή του αν κατάλαβες αυτό. Είναι και το θέμα της προσωπικότητας που κοιτάζεις.. Ο Νταλάρας έχει συνεργαστεί με τρομερούς καλλιτέχνες(βλέπε Dulce Pontes και δε συμμαζεύεται..) και τώρα επειδή άλλαξε εταιρία τα καταστρέφει όλα...? Δεν το θεωρώ σωστό σε καμία περίπτωση.. Και με τον Παβαρότι να συνεργαστεί τώρα,ακόμα δεν θα μου "κάθεται" καλά..
    ageras
    01.03.2006, 14:55
    Ρε παιδιά μην τρελλαίνεστε.Το οτι άλλαξε εταιρεία δεν σημαίνει τίποτα!!!!Με την Μινος έπειτα από 30 + χρόνια ύπηρξε κορεσμός.Στο κάτω κάτω εταιρεία άλλαξε ο άνθρωπος όχι νοοτροπία κ.τλ,κ.τλ!!!!!Τώρα όσο για την συνεργασία με τον Χατζηγιάννη δεν βλέπω που είναι το άσχημο.Άλλωστε είχαν συνεργαστεί και στο παρελθόν.Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω προς τι όλη αυτή εμπάθεια για αυτήν την συνεργασία.Αλλά προφανώς όπου υπάρχει το όνομα Νταλάρας υπάρχει και λιθοβολισμός!!!!!!!
    Whatever........
    jorge
    01.03.2006, 15:06
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 01-03-2006 στις 14:48 έγραψε:

    ... και τώρα επειδή άλλαξε εταιρία τα καταστρέφει όλα...? Δεν το θεωρώ σωστό σε καμία περίπτωση.. Και με τον Παβαρότι να συνεργαστεί τώρα,ακόμα δεν θα μου "κάθεται" καλά..





    Καταρχήν ο Νταλάρας συνεργάστηκε με τον Χατζηγιάννη και πριν 2 χρόνια, πολύ πριν αλλάξει εταιρία. Άσε που μου φαίνεται και εντελώς απλοϊκή η σκέψη οτι "τα καταστρέφει όλα επειδή αλλάζει εταιρία". Μπορείς να το δικαιολογήσεις αυτό, γιατί πραγματικά δεν σε πιάνω.

    Και μια ερώτηση: Έχεις ενημερωθεί για τη συναυλία που είχαν δώσει οι 2 τους πριν 2 χρόνια; Έχεις διαβάσει κριτικές και εντυπώσεις όσων παραβρέθηκαν εκεί; Ρωτάω γιατί όσοι την είδαν (κυρίως θαυμαστές του Νταλάρα), έπαθαν πλάκα με το Χατζηγιάννη και το concept της συγκεκριμένης συναυλίας. Ταίριαξαν πολύ οι δυο τους πάνω στη σκηνή.

    Και Orfeitto το νου σου, γιατί θα αρχίσω να γράφω κι εγώ στο τοπικ του Ντύλαν για Coca-Cola κλπ.
    Orfeus
    01.03.2006, 15:31
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 01-03-2006 στις 15:06 έγραψε:

    Και Orfeitto το νου σου, γιατί θα αρχίσω να γράφω κι εγώ στο τοπικ του Ντύλαν για Coca-Cola κλπ.






    dijo
    02.03.2006, 01:44
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 01-03-2006 στις 03:11 έγραψε:

    (Έχω 3 εκατομμύρια)

    Νταλάρας, Νταλάρας, Νταλάρας...

    (Τα ...........είχα!!!!!!)







    Τα είχες... Τώρα τα έχει πάρει αφιλοκερδώς ο Νταράλας!


    spirosk
    02.03.2006, 10:48
    Νταλάρας/Χατζηγιάννης? Κλαίω από συγκίνηση και δέος.
    Μεγαλειώδης σύμπραξη.Πραγματικά,το γεγονός της χρονιάς....
    Βρε δε πα
    Astron
    02.03.2006, 14:25
    Παρ' ότι δεν μου αρέσει καθόλου ο Χατζηγιάννης νομίζω ότι είναι λίγο υπερβολικά αυτά που λέγονται. Καταρχήν είχαν συνεργαστεί ξανά και μάλιστα στο Μέγαρο όπου έπαιξαν μπαλάντες της Μεσογείου κλπ
    Σε μια τέτοια συνεργασία είναι προφανές ότι το έντεχνο στοιχείο είναι αυτό που υπερέχει. Μην περιμένετε να δείτε τον Νταλάρα διαφορετικό απ' όπως τον ξέρετε.
    Αν και κατά τη γνώμη μου δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω αυτή η συνεργασία.

    Τώρα σχετικά με τα σχόλια που διάβασα...
    Εσύ βρε AntonLord πολύ εύκολα δεν χάνεις πάσα ιδέα; Δεν έλεγες τις προάλλες ότι σ'αρέσει πάρα πολύ ο νέος του δίσκος με τίτλο "Μεσόγειος";
    Είναι δυνατόν να κρίνουμε έναν άνθρωπο που είναι κορυφή στο χώρο του εδώ και 35-40 χρόνια από μια συνεργασία; (-που δεν είναι δα και τόσο τραγική!)

    Όσο για τους υπολοίπους είναι φανερό ότι είτε το topic έλεγε Νταλάρας-Χατζηγιάννης είτε Νταλάρας-Παβαρότι σε περιοδεία, πάλι τον Νταλάρα θα βρίζανε, απλά ψάχνουνε για αφορμές.
    Σωστά το 'πε ο Jorge. Αλήθεια αν ακούγαμε στο διαφημιστικό της Coca Cola τραγούδι του Νταλάρα, δεν θα είχαμε 15 topics να τον σκυλοβρίζουνε ως πουλημένο, άπληστο κλπ;

    (Ξαναλέω ότι εγώ δεν θα πήγαινα σ' αυτή τη συναυλία ακόμα κι αν έπαιζαν στην γειτονιά μου γιατί ο Χατζηγιάννης δεν με εκφράζει καθόλου).
    doritsa78
    02.03.2006, 14:36
    Quote:

    Το μέλος doritsa78 στις 28-02-2006 στις 20:58 έγραψε:

    Εχει ηδη κυκλοφορησει το cd-dvd live απο χτες.
    Μετα απο την Αμερικη ο Χατζηγιαννης θα εμφανιστει στη Θεσσαλονικη μαζι με την
    Νατασα Θεοδωριδου.



    Πιστευω πως το ονομα Χατζηγιαννης θα μας απασχολησει πολυ ακομη στη δισκογραφια.Εχει πολλα να κανει ακομα.