ελληνική μουσική
    759 online   ·  210.832 μέλη
    ATROMITOS
    27.02.2006, 22:23
    Για μία ακόμη χρονιά το τηλεοπτικό τοπίο χαρακτηρίζεται από την παρουσία μουσικών ριάλιτυ.Ο κύκλος τους δεν έχει κλείσει ακόμη παρά το γεγονός ότι η μείωση της τηλεθέασης είναι αισθητή.Εσείς είδατε ένα απο αυτά που πρόσφατα ξεκίνησαν στην τηλεόραση και αν ναι σας έκανε τίποτα εντύπωση.Πώς είδατε τις φωνές φέτος?Πιστεύεται οτι θα χουμε΄κάτι το αξιόλογο για το μέλλον?


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 27-02-2006 22:39 ]
    NektariosTheodorou
    07.03.2006, 09:27
    Γειά σου φίλε μου.
    Αυτό το πράγμα έχει φτάσει στο αμήν.
    Από την στιγμή που παρουσιάζονται οι μπουζουκσίδες στα πρωινά κανάλια ντυμένοι στα μαύρα και οι σκυλάδες με σκισμένα παντελόνια (δεν έχω πρόβλημα με τους ανθρώπους, την δουλειά τους κάνουν άλλωστε), επόμενο ήταν να δούμε και τους υποτιθέμενους ροκάδες σε αυτές τις εκπομπές και μάλιστα να γυρνάνε οι "κριτές" και να λένε "επιτέλους και ένας γνήσιος ροκάς στην εκπομπή". (Το αναφέρω αυτό γιατί με πείραξε).
    Τώρα ας μου πεί κάποιος. "Ποιός γνήσιος ροκάς θα δεχόταν να έχει κάμερα πάνω από το κεφάλι του και να περιμένει την βαθμολογία του τηλεοπτικού κοινού για να επιβεβαιωθεί για την αξία του"; Αλίμονο ρε παιδιά, για τί ροκ μιλάμε; Τί ροκ είναι αυτό; Τις νέας γενιάς; Εκτιμώ την προσπάθεια που κάνουν κάποιοι άνθρωποι αλλά ας επιλέξουν κάποιο πιό σοβαρό τρόπο. Μην προσβάλουν κάποιες αξίες.
    Επί χρόνια βλέπουμε να χάνονται σοβαροί μουσικοί και διάφοροι άλλοι καλλιτέχνες για τους λόγους ότι το κακό με τις ελληνικές εταιρείες έχει παραγίνει.Δεν προωθούν νέα σχήματα, νέους καλλιτέχνες που έχουν ΑΠΟΨΗ, γιατί τους αρέσει να πράτουν επί της ασφαλής πώλησης. Και δεν μιλάω μόνο για την ροκ σκηνή. Είναι γενικό το κακό.
    Αλλά δεν μπορεί όμως ο άνθρωπος που ασχολείτε με την μουσική να γίνετε "αντικείμενο" κάποιον ...
    Υπάρχουν φωνές καλές σε αυτού του είδους τις εκπομπές, αλλά πρέπει να προσέχουν γιατί τους κουβαλάνε πάνω τους σφραγίδα με ημερομηνία λήξης.
    Πρέπει να μάθουν ότι ο κόσμος τους ανεβάζει και ο κόσμος τους κατεβάζει.
    Προσοχή λοιπόν... , ...στην γοητεία του γυαλιού.
    Kwn_na
    07.03.2006, 13:51
    αν θέλετε τη δική μου γνώμη παίρνεις τη μία εκπομπή και χτυπάς την άλλη.Πάλι καλά που δεν τυχαίνει να τα έχω δει ούτε από τύχη,αλλιώς θα είχα πετάξει την τηλεόραση από το μπαλκόνι.