ελληνική μουσική
    605 online   ·  210.844 μέλη

    ΟΙ Η.Ι.Μ στην Ελλάδα

    rompa
    04.03.2006, 13:20
    Έρχονται οι Η.Ι.Μ στην Ελλάδα! Το Σάββατο 11 Μαρτίου και τη Δευτέρα 13 Μαρτίου θα πραγματοποιήσουν 2 συναυλίες σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα αντίστοιχα. Ώρες έναρξης 21.30 για Θεσσαλονίκη και 21.00 για Αθήνα. Εισιτήρια προπωλούνται στο tickethouse .Τιμή : 38€ και V.I.P:80€
    rompa
    12.03.2006, 01:49
    Πήγε κανείς σήμερα στη Θεσαλλονίκη για να πει εντυπώσεις????????
    the_gunslinger
    12.03.2006, 23:40
    Και να το θυμόμουν σιγά μην πήγαινα για να τους δω.....
    GeorgeSt
    13.03.2006, 00:07
    Πήγα στη Θεσσαλονίκη αλλά ήταν λίγο απογοήτευση. Ο ήχος ήταν μπουκωμένος και η φωνή του Ville ασθενική. Έπαιξαν 1:15 περίπου (με το encore) και πάνω που ξεκίνησαν το τελευταίο κομμάτι, πετάει το μικρόφωνο ο Ville και φεύγει αφήνοντας το υπόλοιπο συγκρότημα να κοιτιόνται μεταξύ τους. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα τερματίζουν το κομμάτι και φεύγουν.
    Θέλει προσοχή το ότι ξεκίνησαν σχεδόν στην ώρα τους.

    rompa
    13.03.2006, 10:53
    Μιλάς σοβαρα? Θα πάω σήμερα που θα είναι στην Αθήνα.Και το περίμενα πως και πως....Δεν έχω ακούσει τίποτα ούτε στην τηλεόραση ούτε στο ραδιόφωνο...Μόνο το δικό σου σχόλιο!!
    Amelie
    13.03.2006, 12:04
    Κι εγώ είναι να πάω σήμερα, μη με απογοητεύετε γιατί περισσότερο για παρέα πάω παρά επειδή είχα διάθεση να τους δω(δε φύλαγα τα λεφτουδάκια μου για τους Rolling Stones?). Μήπως ξέρετε αν το 049(Πειραιάς-Ομόνοια) περνά από το Αθηνών Αρένα?
    rompa
    14.03.2006, 00:58
    Τελικά στην Αθήνα ήταν πολύ καλά.Διήρκησε πάνω από μίαμιση ώρα και ο ήχος ήταν πολύ καλός....Κρίμα που δεν το απόλαυσες..
    GeorgeSt
    14.03.2006, 01:17
    Εγώ πάντως δεν θα ξαναπήγαινα μετά από την συμπεριφορά τους στην Θεσ/κη. Έχω δει θρυλικά συγκροτήματα με δεκαετίες στην πιάτσα να τιμάνε πολύ περισσότερο τον φαν τους.
    rompa
    14.03.2006, 02:03
    Το καταλαβαίνω απόλυτα.Εδώ πάντως ο κόσμος το απόλαυσε.Ήταν πολύ καλοί.Δεν είχα ξαναπάει ώστε να ξέρω πως είναι συνήθως ζωντανά..Πάντως είχε απίστευτο κόσμο.Πολύ τσαλαπάτημα.Ο χώρος που έγινε - δεν ξέρω αν γνωρίζεις το Αθηνών Αρένα- είναι τεράστιος ..Ξέρεις αν θα παίξουν κανένα αφιέρωμα σε κανένα κανάλι?[
    GeorgeSt
    14.03.2006, 02:11
    Δεν έχω κάτι υπόψη μου.
    rompa
    14.03.2006, 02:34
    Ευχαριστώ
    rompa
    11.06.2007, 23:51
    Αυτό το καλοκαίρι απολαύστε το "Summer Wine" με την σκέψη στραμμένη στο...Σεπτέμβριο. 

    Οι ΗΙΜ θα είναι εδώ !! Ο Ville Valo και η παρέα του θα εμφανιστούν στις 13 και 14 Σεπτεμβρίου στο Λυκαβηττό και στην Θεσσαλονίκη αντίστοιχα για να μας χαρίσουν στιγμές συγκίνησης όπως μόνο αυτοί ξέρουν. 

    Ερχονται με την παγκόσμια αίγλη της σταθερά ανοδικής πορείας, όλα τα αγαπημένα κομμάτια τους όπως "Rip out the wings of a butterfly", "The funeral of hearts", "Killing Loneliness",την διασκευή του "Wicked Game" αλλά και δείγματα από τη νέα τους δουλειά . Προ -Ετοιμαστείτε ! ...

    Οι His Infernal Majesty, θα μας καταπλήξουν όπως πάντα.