ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.848 μέλη

    Νέος Live δίσκος του Χατζηγιάννη

    rompa
    04.03.2006, 15:51
    Κυκλοφορεί νέος δίσκος από χατζηγιάννη με 2 cd & 1 dvd το Μάρτιο.Γνωρίζει κανείς πότε? Ακούσατε τα 3 καινούργια τραγούδια του δίσκου:"Μοιάζουμε'' λέγεται το ένα και το άκουσα σήμερα.Τέλειο!!Τα άλλα 2 έχουν γίνει ήδη γνωστά από τη σειρά ''Κινούμενη άμμος''.''Για πάντα-Δε φεύγω'' και ''Δεν είμαι εδώ για κανέναν''. Πείτε απόψεις!!!!!!!!!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 04-03-2006 16:09 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 04-03-2006 20:26 ]
    antonLOrd
    04.03.2006, 18:17
    Το "Δε φεύγω" είναι αρκετά καλό κομμάτι για τα δεδομένα του κυρίου...
    Όμως συνεχίζει να αποδεικνύει ότι ασχολείται με την μουσική μόνο κ μόνο για να βγάλει χρήματα..Η τιμή απ' ότι έμαθα είναι κοντά στα 28 ευρώ..(κρίνετε εσείς αν είναι απαράδεκτο).
    Και μία ερώτηση...Γιατί ενώ το λάιβ έγινε αρχές καλοκαιριού κυκλοφορεί με τόση μεγάλη καθυστέρηση..???
    Μήπως έπρεπε να γίνουν πολλές διορθώσεις στο στούντιο...??

    jorge
    04.03.2006, 20:24
    Το συγκεκριμένο άλμπουμ έχει 2 CDs και 1 DVD. Γιατί είναι τόσο απαράδεκτη η τιμή των 28 ευρώ, όταν άλλες δουλειές με 1 μόνο CD έχουν 20 ευρώ;
    Dalaromania
    04.03.2006, 20:43
    Τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη δεν τον εκτιμώ καθόλου! Μπορεί να έχει μια καλή φωνή για τα δεδομένα του σημερινού ελληνικού μουσικού τοπίου, όμως όλα τα υπόλοιπα στοιχεία που χαρακτηρίζουν ένα καλλιτέχνη, βρίσκονται σε πολύ κακό και χαμηλό επίπεδο. Τα τραγούδια του δε μου λένε τίποτα πια! Άρχισε πολύ ωραία, καθώς τα πρώτα του cd ήταν πολύ καλά, όμως μετά εμπορευματοποιήθηκε υπερβολικά πολύ, σε σημείο που να μας έχει πρήξει η φάτσα του στη διαφήμιση του ΟΤΕ προκειμένου να διαφημίσει τα τραγούδια του! Το νέο cd το αγόρασε ένας φίλος μου και μου είπε ότι δεν πρόκειται για κάτι ιδιαίτερο..
    doritsa78
    05.03.2006, 18:19
    Το εχω αγορασει και νομιζω ειναι καταπληκτικη δουλεια.Ωραια τα καινουργια τραγουδια αλλα και το live ακομα καλυτερο.Το dvd με το booklet επισης.Το αγορασα 24 ευρω.
    ZOI
    05.03.2006, 20:42
    το album 21 ευρω στην ομονοια παιδια κ στα metropolis κ pmw.ειδατε η ελευθερη αγορα?

    δε νομιζω να χρειαστηκε διορθωσεις στο στουντιο,ημουν στη συναυλιες.οπως παντα απιστευτος στα live του ο χατζηγιαννης.τα καινουργια τραγουδια μ'αρεσουν και αν και τα παλια τα εχουμε ακουσει αρκετα ωστοσο μονο και μονο επειδη οι Live εκτελεσεις του ειναι φοβερες και η ενεργεια του στις συναυλιες ειναι απιστευτη,οπως και η επικοινωνια του με το κοινο ,αξιζει να υπαρχουν σε ενα δισκο!
    antonLOrd
    06.03.2006, 11:24
    Απίστευτος στα λαιβ του....?? Συμφωνώ...
    Έχω γράψει κι εγώ ένα τραγούδι...Αν κάνω μια συναυλία και το πω 20 φορές λέτε να γίνω φίρμα...??
    Άσε που υπάρχει μεγάλη επαφή με το κοινό...Τα δωδεκάχρονα στις πρώτες-πρώτες γραμμές είναι εκπληκτικά...Και φυσικά οι κινήσεις του πάνω στη σκηνή είναι το κάτι άλλο..
    Πότε θα βαρεθούν κάποιοι να αγοράζουν 5 φορές τα ίδια τραγούδια.........!!!!
    rompa
    06.03.2006, 11:50
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 04-03-2006 στις 18:17 έγραψε:

    Το "Δε φεύγω" είναι αρκετά καλό κομμάτι για τα δεδομένα του κυρίου...
    Όμως συνεχίζει να αποδεικνύει ότι ασχολείται με την μουσική μόνο κ μόνο για να βγάλει χρήματα..Η τιμή απ' ότι έμαθα είναι κοντά στα 28 ευρώ..(κρίνετε εσείς αν είναι απαράδεκτο).
    Και μία ερώτηση...Γιατί ενώ το λάιβ έγινε αρχές καλοκαιριού κυκλοφορεί με τόση μεγάλη καθυστέρηση..???
    Μήπως έπρεπε να γίνουν πολλές διορθώσεις στο στούντιο...??





    Μην ξεχνάς ότι είχε κυκλοφορήσει την άνοιξη "το όνειρο ζω" και σε νέα μορφή την "ακατάλληλη σκηνή"...Θα έβγαζε αμέσως μετά άλλο δίσκο?Η καθυστέρηση δεν οφείλεται στις αλλαγές που έπρεπε να γίνουν αλλά στο σωστό timing που έπρεπε να κυκλοφορήσει ο δίσκος.Λες και δεν ξέρεις τις δισκογραφικές.Όσο για την τιμή είδες που άλλοι αναφέρουν και άλλες τιμές....
    ageloudaki
    06.03.2006, 14:13
    το album του το πήρα στην τιμή 21.50 euro απο τον Πάτση της Θεσσαλονίκης με το που ήρθε.
    Τα καινούργια τρεια τραγούδια είναι πολύ ωραία. Όσο αναφορά το υπόλοιπο cd κ dvd είναι πολύ καλά....
    geordan
    07.03.2006, 01:47
    Να διευκρινήσω ότι ο Χατζηγιάννης μου είναι ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ συμπαθής και ως τραγουδιστής και ως δημιουργός. Τη μοναδική φορά που τον άκουσα ζωντανά (μαζί με τη Δήμητρα Γαλάνη) τον εκτίμησα ακόμα περισσότερο. Επίσης, του αναγνωρίζω ότι πριν αρχίσω να τον ακούω σνόμπαρα εντελώς την ποπ μουσική και τη θεωρούσα κάτι εξ ορισμού κακό. Έκτοτε έχω γίνει πιο ανοικτός και πιο κριτικός.

    ΑΛΛΑ,

    ο δίσκος για τον οποίο συζητάμε είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ. Βέβαια, δεν τον έχω ακούσει ολόκληρο, αλλά 6-7 κομμάτια, που όμως αρκούν για να βγάλω συμπέρασμα. Ο περισσότερος χρόνος σπαταλείται από χειροκροτήματα, επεφημείες, τσιρίγματα, συνθήματα τύπου "να σας ακούσω", "πάμε πάλι", "είστε υπέροχοι" και λοιπές παρεμβολές που όταν επαναλαμβάνονται συνεχώς καταντούν αηδία. Στα ελάχιστα κομμάτια που ακούγονται καμία πρωτοτυπία προς το καλύτερο και γενικότερα μια αίσθηση ότι "ευτυχώς δεν ήμουν σε αυτή τη συναυλία". Καταλαβαίνω ότι κάποιοι δίσκοι βγαίνουν μόνο για οικονομικούς λόγους, αλλά αν κάποιος θέλει να λέγεται καλλιτέχνης οφείλει να τα προσέχει όλα, να σέβεται όλο το κοινό του και όχι ένα μέρος αυτού και ύστερα να τα οικονομήσει - γιατί όχι; Καλώς ή κακώς ο καθένας έχει το κοινό που του αξίζει και νομίζω ότι ο Χατζηγιάννης είναι στη φάση που πρέπει να αποφασίσει τι κοινό θέλει για να συνεχίσει παραπέρα.
    Όσο για τα δυο-τρία καινούρια τραγούδια, μια χαρά είναι, αλλά αυτό σώζει την κατάσταση;
    ATROMITOS
    11.03.2006, 03:33
    ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ.ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΠΑΝΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΩΝ.ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ CD ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΙΠΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙ ΣΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΧΑΧΑΝΗΤΑ ΤΩΝ ΛΙΛΙΠΟΥΤΕΙΩΝ ΘΑΥΜΑΣΤΡΙΩΝ ΤΟΥ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ POP STAR ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΗΣ COSMOTE ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΘΙΕΡΩΘΗΚΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΩΣ Ο ΝΕΟΣ ΣΤΑΡ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕ ΙΣΕ ΔΙΠΛΟ ΤΑΜΠΛΟ..ΚΑΙ ΕΝΤΕΧΝΟ ΚΑΙ POP ΚΑΙ ΛΙΓΟΣ ΑΧΤΑΡΜΑΣ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ Ο ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΙΣΚΟ ΤΟΥ ΚΡΥΦΟ ΦΙΛΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΣΥΝΘΕΤΗΣ ΚΑΙ ΩΣ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΣΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΣΤΗΝ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΤΟΥ.ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΤΟΝ ΕΥΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΕΡΔΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΕΡΙΦΗΜΑ.ΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΤΕΧΝΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ.ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΤΕΧΝΟ ΟΤΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΕΝΤΕΧΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΣΚΟ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΠΝΙΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΣΑΦΗΣ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ.ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΡΑΜΑ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ.ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙ ΤΟΥ.









    rompa
    26.03.2006, 15:45
    Τελικά το αγόρασα όλο αυτό το πακέτο 21 ευρώ και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά περιποημένο το υλικό..