ελληνική μουσική
    636 online   ·  210.826 μέλη

    Πολλές συναυλίες και πολλά τα λεφτά

    Noname80
    08.03.2006, 20:52
    thelo na thixo to monimo provlima pou exoume oloi mas. Para polla ta onomata kai ta lefta pou tha ta vroume. Synoptika anafero gia tis epiloges mou. Sisters of mercy (01/04) 35 euro. Eutyxos den yparxei kati allo mexri ton iounio kai logiki timi. Ton iounio omos exoume kai leme
    Sting 16/06 Thessaloniki, 17/06 Terravibe
    RogerWaters 18/06, Terravibe
    Rolling Stones 25/06, terravibe ton iounio.
    Mia diakosara diladi
    Syn tous depeche mode stis 01/08 kai akoma den exoun anakoinothei ta onomata tou rockwave festival ton ioulio.
    Gia na mi fanei san gkrinia ego exo skistei sti douleia kai tha skaso mexri teleytaio cents gia na do tous parapano. Apla to anafero. Polla ta lefta megala ta onomata


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 08-03-2006 22:23 ]
    XeniaRodo
    09.03.2006, 10:35
    και δε χαίρεσαι για όλα αυτά?
    Blackmore
    09.03.2006, 22:04
    Παιδιά, έχει δίκιο ο Noname80. Οι τιμές των εισιτηρίων είναι υπερβολικές σε βαθμό κακουργήματος. Για να πάω σε όλες τις συναυλίες που θέλω το καλοκαίρι, θα πρέπει να δώσω σχεδόν όλο το επίδομα αδείας μου και να ξεχάσω τις διακοπές μου!
    Δεν είναι μόνο τα εισιτήρια πανάκριβα, αλλά και όλα τα περελκόμενα μιας μεγάλης συναυλίας, όπως π.χ. ένα σάντουιτς ή μια μπύρα, ένα αναμνηστικό μπλουζάκι κ.ο.κ.. Και σα να μην έφτανε μόνο αυτό, ο ήχος των συναυλιών είναι τις περισότερες φορές απαράδεκτος.
    Δεν πιστεύω ότι αξίζει να δώσει κανείς 78€ για να πάει σε μια συναυλία, όσο μεγάλο κι αν είναι το όνομα που θα παίξει.
    Το θέμα είναι πολύ πιο σοβαρό απ' ό,τι το παίρνουμε και θα πρέπει να βρούμε ένα τρόπο να σταματήσει αυτή η κορο'ι'δία εις βάρος μας.