ελληνική μουσική
    838 online   ·  210.833 μέλη

    έντεχνοι σκυλάδες

    ph
    08.03.2006, 23:07

    Είναι έντεχνος, σοβαρός, καλός, ποιοτικός, με προσεγμένη δισκογραφία, με τρυφερότητα. ΄Ενα προφίλ σεβαστό... Κι όμως μπήκε στο αυτοκίνητο με άνεση σκυλά, μίλησε στο κινητό με την πουτανίτσα που θα συναντούσε όταν θα επέστρεφε στην Αθήνα. Πουτανίτσα την είπε την κοπέλα. Δεν τον ένοιξε καθόλου που στο αυτοκίνητο βρισκόταν και μία κυρία. Το ήθος των έντεχνων! Να ζήσει η Βέρα Λάμπρου! Τελικά οι μεγαλύτεροι σκυλάδες είναι οι έντεχνοι.
    jorge
    09.03.2006, 00:43
    Εσύ ήσουν η "κυρία" που αναφέρεις;
    ATROMITOS
    09.03.2006, 02:36
    PH δώσε μας περισσότερα στοιχεία του καλλιτέχνη.
    W4TT4N4B3
    09.03.2006, 04:33
    αριθμος αστυνομικης ταυτοτητας σου κανει?
    XeniaRodo
    09.03.2006, 09:24
    υπάρχουν πολλοί τέτοιοι... και αντίστοιχα υπάρχουν και πολλές τέτοιες....
    ph
    09.03.2006, 12:33

    Δε θέλω να αναφέρω τον καλλιτέχνη, ούτε στοιχεία του, διότι δεν θέλω να "κράξω" κανέναν. Απλά αναφέρω ένα γεγονός που μου έκανε πολύ κακή εντύπωση, για έναν άνθρωπο που πλάθει άλλη δημόσια εικόνα. Αηδία ένιωσα παιδιά...
    ATROMITOS
    09.03.2006, 18:17
    Ο ΚΟΤΣΙΡΑΣ ΕΙΝΑΙ?
    jorge
    10.03.2006, 01:47
    Και κάπως έτσι κυρίες και κύριοι ξεκινούν οι ...φήμες
    just_fell
    10.03.2006, 04:07
    ph, δεν απάντησες στον jorge αν εσύ ήσουν η κυρία στο αυτοκίνητο...

    ...και κάτι είπες για τρανσέξουαλ στο thread περί Γιορτής Γυναίκας-Ραλλίας...

    ...και για Κότσιρα-Ραλλία είχε ξεκινήσει με παρόμοιο τρόπο μια φημολογία, η οποία τελικά απασχόλησε περισσότερο αυτούς που τη δημιούργησαν παρά αυτούς στους οποίους απευθυνόταν...

    ...επίσης, στο thread "Έχετε βρει το άλλο σας μισό;" λες ότι στα ερωτικά είσαι μπερδεμένος...

    ...ΜΟΥ ΕΞΑΠΤΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ!! WHO THE HELL ARE YOU??
    W4TT4N4B3
    10.03.2006, 04:31
    ενδιαφερον topic για να κανεις 1ο post just fell
    just_fell
    10.03.2006, 09:00
    ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΖΛ?
    Άμα σας αρέσουν, να κάτσετε να συναρμολογήσετε τα παρακάτω κομματάκια. Εγώ, επειδή ψιλοβαριέμαι, απλώς τα ταξινόμησα. Για ό,τι προκύψει, ευθύνεστε εσείς. Ενδεχομένως και ενώπιον των Ελληνικών Δικαστηρίων!!!!!

    ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ
    1) syriza.gr (επίσημο site Συνασπισμού): 16/12/05 «Συζήτηση στη Βουλή ερώτησης του προέδρου του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. Αλ.Αλαβάνου για την αναγνώριση της συμβίωσης ομοφυλόφιλων»
    2) Down-Town 22/12/05, editorial: «Ο Αλαβάνος φαίνεται πως έχει μια ροπή μεταξύ άλλων και προς τον Κότσιρα.»

    ΠΩΣ ΒΡΕΘΗΚΕ Η ΡΑΛΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΤΣΙΡΑ
    1) simerini.com 9/11/04: «Στους Τερζή-Χατζηγιάννη δε συναντάμε famestorίτες, διότι ο Χατζηγιάννης άσκησε βέτο. Βέτο για τους famestorίτες άσκησε και η Γαλάνη κι έτσι στο Vox, όπου θα εμφανίζεται με την Πρωτοψάλτη, δε θα συμμετέχει η Ραλλία. Η οποία όμως δε χάνεται. Θα εμφανίζεται με τον Κότσιρα. Το σχήμα Κότσιρας - Μανώλης Φάμελος - Μελίνα Ασλανίδου και Ραλλία θα ξεκινήσει στα τέλη Ιανουαρίου σε ένα νέο χώρο στην Ιερά Οδό. Στον ίδιο χώρο θα εμφανίζονται στο δεύτερο stage οι Σφακιανάκης-Πιερίδη.»
    2) ellinikosfm.gr: «Ενώ αρχικά είχε συμφωνηθεί να συνυπάρξουν Πρωτοψάλτη-Γαλάνη και Ραλλία, η Γαλάνη δε συμφώνησε με τίποτα να εμφανιστεί μαζί τους η Ραλλία.»

    ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ
    1) musiccorner.gr 20/12/05: «Το ξέρατε εσείς ότι και στις μουσικές σκηνές πλέον πετάνε γαρίφαλα; Εγώ δεν το ήξερα μέχρι προχτές, αλλά ισχύει!»
    2) Down-Town 22/12/05, Συνέντευξη Κότσιρα: «O Γιάννης Κότσιρας θέλει να το γυρίσει στο σκυλάδικο.»
    3) Νέα 10/1/06:
    «e-mail - Φοίβη Αθηναίου:
    Κυρία Φοίβη μου,
    Έβλεπα όλες αυτές τις ημέρες, τις γιορτινές, η άτυχη όλα τα μπουζουκοσκυλάδικα στα κανάλια να παίζουν έως τις πέντε το πρωί, σε κονσέρβα. Θα μου πείτε, άλλη δουλειά δεν είχα; - εμ, τι να κάνω, έβαζαν και τίποτε άλλο τα κανάλια; Χώρια οι μπουζουκοεκπομπές. Που για να μας δείξουν ότι το γιορτάζουν, έριχναν και μερικές πενιές από σκυλάδικο-έντεχνο. Μου δημιουργήθηκε όμως μια απορία: γιατί όπου και να γυρνούσα στα κανάλια, μαζί με όλους τους άλλους, έβλεπα είτε την Ελενίτσα Τσαλιγοπούλου είτε τον Γιώργο Μαργαρίτη; Παντού! Ήταν σύμπτωση;
    Ελένη Ζαφειροπούλου, Πεντέλη
    * Όοοοοχι, αγαπητή Ελένη. Δεν ήταν σύμπτωση. Ατυχία ήταν. Που δεν καθήσατε να το απολαύσετε παντού. Δυο τέτοιες Φωνές. Δυο μεγάλες μουσικές προσωπικότητες. Που δε χωράνε σε ένα κανάλι. Χρειάζονται πολλάαααααα για να ανθίσουν!»

    HEAVEN
    1) medianews.gr 8/7/05: «Ολο και πληθαίνουν οι φήμες ότι ο Γιάννης Κότσιρας θα αφήσει τη Minos για τα μάτια (και τα... σποτάκια) της Heaven. Οι "κακές γλώσσες" επιμένουν ότι οι σχέσεις του καλλιτέχνη με τη διευθύντρια της εταιρίας, Μαργαρίτα Μάτσα, είναι στο χειρότερό τους σημείο κι αυτό διευκολύνει την "έξοδό" του προς τη δισκογραφική του ΑΝΤ1.»
    2) Βήμα 5/3/06: «Εμπορικό άνοιγμα στο κοινό προτίθεται να επιχειρήσει ο Γιάννης Κότσιρας, αλλά δεν σκοπεύει να ξανοιχτεί στις μεγάλες πίστες. Θα κάνει κάτι ασφαλέστερο: λαϊκό δίσκο. Τραγούδια τού γράφουν, ανάμεσα σε άλλους, ο Στέλιος Ρόκκος και ο Κυριάκος Παπαδόπουλος (γνωστός από επιτυχίες τής Θεοδωρίδου). Ενας ένας οι έντεχνοι αποενοχοποιούνται και περνάνε απέναντι. Σε λίγο, ο μόνος σταθερός έντεχνος θα είναι ο νεκρός έντεχνος...»
    3) ellinikosfm.gr: «Η Νατάσσα Θεοδωρίδου απέρριψε Γλυκερία, Κότσιρα, Καννά και Δέσποινα Ολυμπίου και αρκέστηκε στον Θαλασσοχώρη, που έχει μικρές οικονομικά απαιτήσεις!»
    4) musiccorner.gr 10/3/06: «Συμμετείχαν στη βραδιά της Ραλλίας για τη Γιορτή της Γυναίκας οι Γιάννης Κότσιρας, με τον οποίο μοιράζονται και ένα τραγούδι στο cd της, και ο Μάνος Πυροβολάκης με τη ...διάσημη πια [χάρη και στην επάρατη Eurovision] κρητική λύρα του. Παρόντες οι Καλομοίρα, Νίκος Μίχας, Δόμνα, Γιώργος Περρής, Γρηγόρης Πετράκος, Τάμτα [όλος ο καλός ο κόσμος των realities δηλαδή] κ.ά.»
    5) famestory.gr 10/3/06: «Ο Γιάννης έχει αναλάβει να τραγουδήσει για το νέο cd της Ακαδημίας, αλλά και για το live της Κυριακής, το "Μέθυσ' απόψε το κορίτσι μου".»
    6) ellinikosfm.gr 10/3/06: «Ακούστε τα καινούργια τραγούδια από το νέο άλμπουμ του Γ.Κότσιρα "Ο Δρόμος"!
    3. Μέθυσ' Απόψε Το Κορίτσι Μου - Γ.Κότσιρας
    To νέο άλμπουμ θα κυκλοφορήσει στις 14 Μαρτίου!»
    [δηλ. την Τρίτη. Ο Γιάννης του fs θα πει το Μέθυσε 2 μέρες πριν, για να προλειάνει το έδαφος...]


    **********************
    ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ-ΑΡΑ-ΔΗΛΑΔΗ-ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ-ΗΤΟΙ...
    Ο ΚΟΤΣΙΡΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΤΕΧΝΟ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΤΣΕ ΑΠΟ ΤΟ LIVE ΚΑΙ ΜΕΤΑ, ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ, A.K.A. ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ. ΤΟ ΨΕΥΤΟΕΥΓΕΝΕΣ-ΓΛΥΚΟ-ΤΡΥΦΕΡΟ-ΞΕΛΙΓΩΜΕΝΟ-ΜΠΙΜΠΕΛΟ-ΑΔΕΡΦΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΔΙΟΧΕΤΕΥΟΝΤΑΣ ΟΠΟΥ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΗΜΕΣ-ΦΟΥΣΚΕΣ, ΚΑΙ ΔΗ ΜΕΓΕΘΟΥς '99 (ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΙΑ, ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ, ΑΛΛΑΞΕ Ο ΜΑΝΩΛΙΟΣ ΚΙ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΑΛΛΙΩΣ... YOU GET THE PICTURE)
    ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΕΝΑ, ΕΧΜ, ΠΕΙΡΑΜΑ. ΣΑΝ ΤΟΝ ΝΤΑΛΑΡΑ ΠΕΡΥΣΙ. BOOOOOOMMMMMM Καλή επιτυχία, ήθελα να πω...
    spiroos
    10.03.2006, 09:37
    ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΤΣΙΡΑ!!!!
    Θέλετε να ξεσηκωθούν τα 13χρονα και να μας κλείσουν το site........ ;

    ATROMITOS
    12.03.2006, 00:54
    ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.ΕΠΕΙΔΗ Ο ΚΟΤΣΙΡΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ ΩΣ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΝΤΕΧΝΟΣ ΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΜΙΚΡΩΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΠΟΚΤΩΝΤΑΣ FUN CLUB ΠΟΥ ΘΑ ΖΗΛΕΥΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΣΑΚΗΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΝΤΕΧΝΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΩΝ.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΑΛΕΞΙΟΥ,ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ,ΤΣΑΛΙΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ,ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ Ο ΕΝΤΕΧΝΟΣ ΧΩΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΕΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ.ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΟΙ ΕΝΤΕΧΝΟΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΣΚΥΛΑΔΕΣ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΤΑ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΟ ΕΝΤΕΧΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΜΑΓΑΖΙ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΚΟΤΣΙΡΑ ΡΕΜΟΥ Η ΑΛΈΞΙΟΥ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ.ΕΙΝΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΕΝΑΣ ΕΝΤΕΧΝΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΤΟΥΕΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΟΝΙΟ ΡΕΜΟ.ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΡΕΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΣΚΥΛΟΛΑΙΚΟ ΠΙΣΤΑΣ ΠΟΥ ΧΟΥΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΟΠΩΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ,ΓΟΝΙΔΗΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΤΑΙΡΙΑΣΤΗ Η ΣΥΝΥΠΑΡΞΗ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΝΕΟΣ ΣΥΝΘΕΤΗΣ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ Ο ΛΕΙΒΑΔΑΣ!Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΦΟΙΒΟΥ ΣΤΟΥΣ ΕΝΤΕΧΝΟΥΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ.ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΙ ΣΥΝΘΕΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ.ΕΤΣΙ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΟΠΩΣ Ο ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ Η Ο ΒΑΡΔΗΣ ΠΟΥ ΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΝΤΕΧΝΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟΛΑΙΚΟ ΠΟΠ ΟΠΩΣ Ο ΦΟΙΒΟΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΟΠΩΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΓΛΩΒΙΣΤΕΙ ΣΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΤΗΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΠΛΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ.ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΧΛΙΑΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΟΠΩΣ Ο ΠΥΡΟΒΟΛΑΚΗΣ ΠΟΥ ΧΟΥΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΕΝΑ ΣΟΥΞΟΤΡΑΓΟΥΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΝΩΣΤΟΙ ΠΧ (ΣΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ,ΠΙΠΑ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ, ΚΤΛ), Η ΜΙΣΗ ΑΘΗΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΑ ΧΑΖΟΤΡΑΓΟΥΔΟ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΚΤΑΚΤΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΞΕ ΒΑΡΥΣ ΑΝΤΡΑΣ,Η ΑΘΗΝΑ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΟΜΑΓΑΖΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΠΙΣΤΑΣ,ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΣΤΗ ΣΕΜΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΟΥΝ,Η ΕΡΤ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ,ΚΟΙΝΩΣ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΑΠ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.
    spiroos
    12.03.2006, 17:44
    Ατρόμητε..... !!!!!
    dijo
    12.03.2006, 19:07
    Quote:

    Το μέλος ATROMITOS στις 12-03-2006 στις 00:54 έγραψε:

    ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΙ ΣΥΝΘΕΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ.ΕΤΣΙ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΟΠΩΣ Ο ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ Η Ο ΒΑΡΔΗΣ ΠΟΥ ΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΝΤΕΧΝΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟΛΑΙΚΟ ΠΟΠ ΟΠΩΣ Ο ΦΟΙΒΟΣ.




    Κατά τη γνώμη μου, οι ταλαντούχοι συνθέτες δεν είναι λίγοι, αλλά άντε ψάξε βρες τους. Κι αν βρεθούν θα είναι άγνωστοι στο ευρύ κοινό, οπότε ο Θεοφάνους και ο Βαρδής αποτελούν την εύκολη λύση. Γράφουν λίγο καλλίτερα από τον Φοίβο ή τον Καρβέλα, και η εμπορική επιτυχία είναι σχεδόν εξασφαλισμένη. Πιστεύω πως αν ο Χατζιδάκις ήταν σήμερα ένας νέος καλλιτέχνης και έγραφε έναν δίσκο όπως ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΗΣ ΤΖΟΚΟΝΤΑΣ, θα τον έτρωγε το μαύρο σκοτάδι.
    ph
    12.03.2006, 21:40

    Με έκπληξη διάβασα πριν λίγο τα μηνύματα γι' αυτό το θέμα που άνοιξα πριν λίγες μέρες. Νόμιζα πως δεν είχε σχολιαστεί ιδιαίτερα.

    ΟΧΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΤΣΙΡΑΣ.

    Εγώ ανέφερα ένα γεγονός που συνέβη (όχι δεν είμαι εγώ η κυρία, είμαι ανήρ!), χωρίς να θέλω να αναφερθώ στο πρόσωπο, ούτε να το σκιαγραφήσω, για να προβληματιστούμε, αν θέλουμε, για την πιθανή υποκρισία πολλών έντεχνων που πουλάνε το στυλάκι του ευαίσθητου ευγενή στον κόσμο και είναι κανονικοί γάιδαροι, που θα έκαναν τον Λευτέρη Πανταζή (που είναι κύριος στις διαπροσωπικές του σχέσεις) να ντραπεί. Και αν είπα μερικά επίθετα, δεν το έκανα για να αρχίσουμε τις μαντεψιές, αλλά για να πάει το μυαλό μας σε όλη αυτή τη φουρνιά τραγουδιστών και τραγουδοποιών που είναι υπέρμαχοι της ποιότητας, αλλά όταν τους γνωρίσεις αηδιάζεις. (΄Εχω εκπλαγεί από την ευγένεια πολλών που γνώρισα προσωπικά και νόμιζα πως είναι γάιδαροι).

    Εγώ ούτε στον Κότσιρα αναφέρθηκα, ούτε καταλαβαίνω τι σχέση έχει η Ραλλία και όλα αυτά που αναφέρονται. Είναι σενάρια και τελείως έξω από τα ενδιαφέροντά μου. Αν θέλετε συζητάμε για το θέμα που έθεσα. Οι μαντεψιές στην εκπομπή της Τατιάνας παρακαλώ.
    pastella
    12.03.2006, 21:57
    Quote:

    Το μέλος ph στις 12-03-2006 στις 21:40 έγραψε:

    Εγώ ανέφερα ένα γεγονός που συνέβη (όχι δεν είμαι εγώ η κυρία, είμαι ανήρ!), χωρίς να θέλω να αναφερθώ στο πρόσωπο, ούτε να το σκιαγραφήσω, για να προβληματιστούμε, αν θέλουμε, για την πιθανή υποκρισία πολλών έντεχνων που πουλάνε το στυλάκι του ευαίσθητου ευγενή στον κόσμο και είναι κανονικοί γάιδαροι, που θα έκαναν τον Λευτέρη Πανταζή (που είναι κύριος στις διαπροσωπικές του σχέσεις) να ντραπεί. Και αν είπα μερικά επίθετα, δεν το έκανα για να αρχίσουμε τις μαντεψιές, αλλά για να πάει το μυαλό μας σε όλη αυτή τη φουρνιά τραγουδιστών και τραγουδοποιών που είναι υπέρμαχοι της ποιότητας, αλλά όταν τους γνωρίσεις αηδιάζεις. (΄Εχω εκπλαγεί από την ευγένεια πολλών που γνώρισα προσωπικά και νόμιζα πως είναι γάιδαροι).




    Συμφωνώ απόλυτα ph. Το αν κάποιος κάνει υποδειγματικά και αξιοθαύμαστα τραγούδια δεν σημαίνει ότι είναι και υπόδειγμα ανθρώπου. Κι όχι μόνο στο τραγούδι αλλά και σε άλλους χώρους.
    ATROMITOS
    12.03.2006, 23:44
    SPIROS στην υγειά μας που λέει και ο Παπαδόπουλος. Πάντως προσωπικά το πρώτο όνομα που μου πήγε στο μυαλό ήταν ο Κότσιρας μόνο και μόνο επειδή είναι ο πιο προβεβλημένος έντεχνος στο χώρο και χωρίς δεύτερη σκέψη.Μου ήρθε ασυνείδητα. .;Είναι αισχρό να αποκαλείς μια κοπέλα π....α αν και δεν κατάλαβα καλά πως έγινε το περιστατικό.Εσύ πού ακριβώς ήσουν ph δίπλα του στεκόσουν και αν ναι μήπως το λέγε χαριτολογώντας όπως κάνουμε η αντροπαρέα μεταξύ μας όταν μιλάμε για γκόμενες.