ελληνική μουσική
    512 online   ·  210.842 μέλη
    jimmis_kos
    09.03.2006, 00:12
    ποια η γνωμη σας για τον jason becker



    επισυναπτόμενα: default5_02.gif 
    the_gunslinger
    12.03.2006, 23:17
    Ένας απο τους καλύτερους,αν όχι ο καλύτερος κιθαρίστας όλων των εποχών.Ήξερε να παιζει γρήγορα, να σε συναρπάζει και είχε και πολύ δυνατό feeling στην κιθάρα του αν και ήταν αρκετά σκληρη.Δυστυχώς όμως τον φάγανε και αυτόν οι αρρώστιες....
    JASON
    Bruto
    15.03.2006, 22:46
    Απ ότι βλέπεις πόλλοι ξέρουν τον Βecker:)Ο Βecker ήταν απλά απίστευτος.Eίδα 2 βιντεο που κυκλοφόρησε και μου ήρθε να παρατήσω την κιθάρα lol.Στο μόνο πράγμα που νομίζω οτι έχανε μέσα στην μεγαλοπρέπεια του,ήταν το θέμα της σύνθεσης.Το παίξιμο του αν και εξωφρενικό ήταν όλα ασκήσεις.Τι μούτζα ήταν αυτή που έφαγε με την αρρώστια δεν κατάλαβα.Τι γκαντεμια ρε γαμωτο!Μια ο Becker μια ο Dimebag.Kρίμα!
    the_gunslinger
    04.06.2006, 15:23
    Το μέλος Bruto στις 15-03-2006 στις 22:46 έγραψε...
    Παράθεση:

    Απ ότι βλέπεις πόλλοι ξέρουν τον Βecker:)Ο Βecker ήταν απλά απίστευτος.Eίδα 2 βιντεο που κυκλοφόρησε και μου ήρθε να παρατήσω την κιθάρα lol.Στο μόνο πράγμα που νομίζω οτι έχανε μέσα στην μεγαλοπρέπεια του,ήταν το θέμα της σύνθεσης.Το παίξιμο του αν και εξωφρενικό ήταν όλα ασκήσεις.Τι μούτζα ήταν αυτή που έφαγε με την αρρώστια δεν κατάλαβα.Τι γκαντεμια ρε γαμωτο!Μια ο Becker μια ο Dimebag.Kρίμα!


    Eίπα να αφήσω το μηνυμα μπας και δω καμιά άλλη απάντηση αλλά....πολύ "ασχετοσύνη" σχετικά με τους σολίστες(όχι μόνο κιθαρίστες) σε αυτο το φόρουμ.Τεσπα.Έχει γράψει μερικά κλασικά κομμάτια που αφήνουν εποχή.Τώρα με το συγκροτημά του,τους Cacophony έχει γράψει μερικά κομμάτια όπως π.χ το "Ninja" που είναι δείγμα διαμαντένιου μέταλ και απίστευτης ικανότητας στο παίξιμο.