ελληνική μουσική
    371 online   ·  210.841 μέλη
    LAKIS1
    17.10.2007, 17:42
    paidia ego exo to extreme kai to pa 50 thelo na to doso kai na paro to pa 800 tha einai kali i epilogi mou
    gster
    25.11.2007, 12:24
    geia sas paidia.poios mporei na me voithisei gia kati.eimai pliktras dimotikos kai mexri tora doyleya me ena roland d50.den exo polles apaitiseis apo to organo alla moy xalase.leo na paro korg pa50.poia einai i gnomi sas?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gster στις 25-11-2007 12:29 ]


    stragalos
    27.11.2007, 03:35
    παιδια εχω εδω και μισο χρονο το κοrg pa800 ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και η βλακεια με αυτο το αρμονιο ειναι οτι δεν εχει ελληνικο manual με αποτελεσμα να μην μπορω να εκμεταλευτω ουτε το 30 της εκατο το δυνατοτητων του ειλικρινα εχει πολλες και εξιδικευμενες ρυθμισεις που πρεπει να ξερεις πολη καλη μουσικη τεχνολογια για να το χειριστης αψογα εκει που θελω να καταλειξω ειναι ο καθενας να παιρνει ενα οργανο το οποιο να ειναι πανω στης απαιτησεις του ουτε παρακατω ουτε παραπανω αλλιως μενει αναξιοποιητω και ειναι και χασιμο χρηματων εκτος και εαν εχει την καταλληλη βοηθεια για να το εκμεταλευτη εγω θα ελεγα οτι το pa50 υπερεχει βαση αποδοσης-τιμης τα υπολοιπα ειναι θεμα γουστου και ειδικα για λαικα και παραδοσιακα ειναι αψογο!!!(εχει κανεις αλλος στο forum to pa800 να ανταλαξουμε email για αποριες?)
    mi3s
    04.01.2008, 12:53
    πάρτο το έχω εγώ σχεδόν έναν χρόνο.Είναι πολύ καλό και μη σε παραμυθιάζουν δεν έχει καμοιά διαφορά με το pa80 σε επιπεδο ήχου και εσωτερικής κατασκευής.Η μόνη διαφορά είναι στην εξωτερική κατασκευή που είναι λίγο ευαίσθητο το 50.Για να σου δώσω να καταλάβεις μόνο μέσα στο σπίτι το έχω και έχω αλλάξει δύο κουμπάκια γιατί δεν έκανν επαφή.Αλλά κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος.’ και κάτι ακόμα σε σχέση με τα roland έχουν πιο ελαφρύ πλήκτρο τα αρμόνια της korg.Αυτό είναι μόνο ένα μειονέκτημα
    LawREnCe
    28.02.2008, 02:46
    Παράθεση:

    Το μέλος neospianistas στις 01-03-2007 στις 22:36 έγραψε...

    δεν θα σου πρότεινα το pa50, υπάρχουν και πολύ καλύτερα σε πολύ καλύτερη τιμή.
    To exr5 δεν τι ξέρω



    xaxaxa!!!xaxaxa!!!plaka kaneis re file?eisai sigouros oti milame gia to idio organo??
    LawREnCe
    28.02.2008, 02:49
    Παράθεση:

    Το μέλος mi3s στις 04-01-2008 στις 12:53 έγραψε...

    πάρτο το έχω εγώ σχεδόν έναν χρόνο.Είναι πολύ καλό και μη σε παραμυθιάζουν δεν έχει καμοιά διαφορά με το pa80 σε επιπεδο ήχου και εσωτερικής κατασκευής.Η μόνη διαφορά είναι στην εξωτερική κατασκευή που είναι λίγο ευαίσθητο το 50.Για να σου δώσω να καταλάβεις μόνο μέσα στο σπίτι το έχω και έχω αλλάξει δύο κουμπάκια γιατί δεν έκανν επαφή.Αλλά κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος.’ και κάτι ακόμα σε σχέση με τα roland έχουν πιο ελαφρύ πλήκτρο τα αρμόνια της korg.Αυτό είναι μόνο ένα μειονέκτημα


    na exeresoume oti to 50 den exei after touch??basikh diafora etsi??epishs exei diafores kai stis exodous,gia opoion ton endiaferei kai h paragogh..
    sotkaklas
    07.01.2009, 18:07

    Παράθεση:

    Το μέλος Tympanology στις 27-07-2007 στις 01:38 έγραψε...

    Den ginete syngriso to 1000ari tis yamaha i ta oland, me tin authentikotita ton sound ke styles sto PA50!!!! Thelete arranger, parte Korg, olla ta alla eine gia to spiti na pernaei i ora!!!

     Θέλω να αγορασω ενα αρμονιο επαγγελματικοκαι ειμαι αναμεσα στο KORG PA 500 KAI YAMAHA PSR A_3000

    Τι προτείνεις;;

    Ευχαριστώ πολύ