ελληνική μουσική
    533 online   ·  210.830 μέλη
    morello
    10.03.2006, 11:21
    γεια σας...θα ηθελα να παρω 2 καλα μικροφωνα για overheads στα ντραμς...προς το παρων θα κανω δουλεια με αυτα τα 2 και μετα θα παρω και ενα d-112 και ενα sm57...τωρα οταν λεω καλα δεν ειμαι και κανενας επαγγελματιας ουτε εχω τον ιδανικο χωρο (5χ3 μ ειναι αλλα πολυ καλα ηχομονωμενος και συντομα θα τον φτιαξω και εσωτερικα) απλα θα θελα να παρω τα καλυτερα mic που μπορω με τα λεφτα που διαθετω και να τα χω πολυ καιρο ακομη και για επαγγελματικα πραματα αν χρειαστουν στο μελλον...δλδ δεν θελω κατι φτηνο και προσωρινο...και ακομη δεν λεω πως κατι φτηνο δεν μπορει να ναι καλο οποτε θα σας παραθεσω μερικα mic να μου πειτε γνωμες (θα προτιμουσα γνωμες απο ανθρωπους που τα χουν χρησιμοποιοιση) απολες τις κατηγορις τιμων...τωρα τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι απο 100 μεχρι 350 ευρω περιπου (τιμες εξωτερικου)...ευχαριστω πολυ...


    mic:

    mxl 603
    joemeek jm27
    studio project b1
    rode nt1a
    rode nt-5
    akg c 1000
    akg 451
    beringer c2 :D
    shure sm94

    αποτι βλεπεται μερικα απο τι λιστα δεν μπορουν να συγκριθουν με αλλα...
    Hastaroth
    10.03.2006, 12:30
    Quote:

    Το μέλος morello στις 10-03-2006 στις 11:21 έγραψε:

    γεια σας...θα ηθελα να παρω 2 καλα μικροφωνα για overheads στα ντραμς...προς το παρων θα κανω δουλεια με αυτα τα 2 και μετα θα παρω και ενα d-112 και ενα sm57...τωρα οταν λεω καλα δεν ειμαι και κανενας επαγγελματιας ουτε εχω τον ιδανικο χωρο (5χ3 μ ειναι αλλα πολυ καλα ηχομονωμενος και συντομα θα τον φτιαξω και εσωτερικα) απλα θα θελα να παρω τα καλυτερα mic που μπορω με τα λεφτα που διαθετω και να τα χω πολυ καιρο ακομη και για επαγγελματικα πραματα αν χρειαστουν στο μελλον...δλδ δεν θελω κατι φτηνο και προσωρινο...και ακομη δεν λεω πως κατι φτηνο δεν μπορει να ναι καλο οποτε θα σας παραθεσω μερικα mic να μου πειτε γνωμες (θα προτιμουσα γνωμες απο ανθρωπους που τα χουν χρησιμοποιοιση) απολες τις κατηγορις τιμων...τωρα τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι απο 100 μεχρι 350 ευρω περιπου (τιμες εξωτερικου)...ευχαριστω πολυ...


    mic:

    mxl 603
    joemeek jm27
    studio project b1
    rode nt1a
    rode nt-5
    akg c 1000
    akg 451
    beringer c2 :D
    shure sm94

    αποτι βλεπεται μερικα απο τι λιστα δεν μπορουν να συγκριθουν με αλλα...





    Εχεις σκεφτεί καθόλου τά sennheiser (e-604 καί 904) που εφαρμόζουν με κλιπάκι πανω στά στεφάνια τών τυμπάνων (οπότε No need for overheads!);Εγώ έχω δύο 604 καί ένα 904 (και ετοιμάζομαι γιά το επόμενο...)
    morello
    10.03.2006, 12:34
    ναι τα ξερω αλλα δεν τα σκεφτηκα καθολου...θα πιανουν ομως καλα τα πιατινια?