ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.830 μέλη

    Μαζευω Ημερολογια και στιχους!

    eleana
    12.03.2006, 15:07
    Εχω μια αντιπροταση να κανω σε οσους γραφουν στιχους...και γενικα γραφουν.Το παρακάτω κειμενο θα μπορουσε να μπει και στις αγγελιες, αλλα νομιζω οτι εδω θα το δει περισσοτερος κοσμος, για αυτο και παρακαλω τους διαχειριστες να τον αφησουν.Το κυριως επαγγελμα μου (εκτος απο την ενασχοληση μου με την μουσικη) ειναι εικαστικός (ζωγραφος-γλυπτρια).Ετοιμαζω λοιπον μια μεγαλη έκθεση, σε ένα από τους μεγαλύτερους εικαστικούς εκθεσιακούς χώρους της Αθήνας, με μια καινουρια δουλεια που εχει να κανει με τις σχεσεις των δυο φύλων. Φωτογραφιες καποιων εργων μου θα δειτε στο προφιλ μου.Λεπτομεριες για την έκθεση θα δωθουν σε οσους ενδιαφερθουν για συνεργασία..
    Μεσα στα πλαισια αυτης της δουλειας θελω να φτιαξω μια εικαστικη εγκατασταση-κατασκευη με χειρογραφες σελιδες απο ημερολογια και σελιδες με στίχους, ολα με θεματα που αφορουν τις ερωτικες και συναισθηματικες σχεσεις αναμεσα στα δυο φύλα. Η ιδέα είναι να συγκεντρωσω χιλιάδες χειρογραφα οπου θα παρυσιαστουν με έναν συγκεκριμένο τρόπο στον εκθεσιακό χώρο (η ιδέα έχει κατοχυρωθει). Μπορούν να παρατεθούν και τα στοιχεία των «συγγραφεων» εφόσον το επιθυμήσουν. Πραγματικα κάθε είδους βοήθεια θα ήταν ανεκτίμητη. Οποίος ενδιαφέρεται να με βοηθήσει σε αυτό μπορεί να αφήσει κάποιο μήνυμα. Επίσης αν κάποιος έχει καμιά ιδέα (site?) που θα με βοηθούσε να συγκεντρωσω τις σελίδες, να μου την πει! Φιλικά, Έλενα.
    dijo
    12.03.2006, 19:49
    Δεν ξέρω αν μπορεί να σε ενδιαφέρει αλλά εδώ υπάρχουν μερικές φωτογραφίες με χειρόγραφους στίχους.
    Αν βρω κάποιον ακόμη κάποιον τρόπο για να βοηθήσω θα το κάνω.

    Υ.Γ. Καλή επιτυχία με την έκθεση.