ελληνική μουσική
    576 online   ·  210.844 μέλη

    Συναυλία Βασίλη Παπακωνσταντίνου

    tranzistoraki
    25.03.2006, 12:41
    Τι να πω....
    Απλά τέλεια!!!!

    Από τις 23:00 το μαγαζί ήταν ήδη γεμάτο...
    Η συναυλία ξεκίνησε στις 23:30 με της δυο κυρίες στη σκηνή... να τραγουδούν... (λέμε τώρα) και μετά από 2-3 τραγούδια ανεβαίνει ο Βασίλης και γίνεται Πανικος!!!
    Τραγούδια δικά του... του Άσιμου... του Λοίζου...
    αλλά και του Μπηθικώτση (ένα όμορφο αμάξι με δυο άλογα)!

    Ο κόσμος δεν έλεγε να φύγει... αλλά το ίδιο κι ο Βασίλης...

    Τελικά μας αποχαιρέτισε... στις 2:30 με το "Από μένα το Βασίλη"...
    και μας ανανέωσε το ραντεβού του για σήμερα το βράδυ στις 23:00!


    Xrononaytis
    25.03.2006, 18:28
    Για χαρα , τυχεροί εκεί στην Ρόδο θυμάμε παλιά θυμάμαι που έπαιζε στο γήπεδο του Διαγόρα και γινόταν ο χαμός . Αντέ ερχέται καλοκαίρι θα τα λιόσουμε πάλι όλα καπνογόνα και όλα τα συναφή και φέτος θα έχει ηλεκτρικό ήχο γιατί πέρσυ ήταν με τις Σειρήνες χωρίς ηλεκτρική κιθάρα και θα ειναι μαζί με τους 1550 στην καλοκαιρινή περιοδεία .

    Τον περιμένουμε και εμείς εδώ εδώ ενοοώ Αθήνα θα μου πείς εκεί στην Ρόδο μια φορά το χρόνο τον βλέπετε και τα δίνεται όλα και καλά κάνεται ξεδίνεται .

    Τα λέμε καλη αντάμωση στους δρόμους .
    antonLOrd
    26.03.2006, 11:42
    Εγώ είχα στηθεί έξω από το Κολοράντο από τις 2 το μεσημέρι..Γνώρισα όλους τους μουσικούς και ιδιαίτερα τον κ. Πατεράκη(που είναι πολύ καλός άνθρωπος) και τον Τρύφωνα(που είναι αφασία)...Ο Βασίλης ήταν καταπληκτικός..Τέτοιο Παπακωνσταντίνου δεν έχω ξαναδεί..Όλη η μπάντα είχε τρελά κέφια και είπαν υπέροχα τραγούδια..Εδώ φαίνεται το μεγαλείο του..Μας τραγουδούσε 3 ώρες με ένα 15λεπτο διάλλειμα και μας ξεπάτωσε..Αυτός είναι ο Παπακωνσταντίνου που μου έλειπε..Και να προσθέσω ότι ο κιθαρίστας(Σάκης Γατσιός), καλύπτει και με το παραπάνω την απουσία του Χριστόφορου..Ήταν μαγικά....
    DavidDT
    26.03.2006, 12:08
    Πάντως ο Βασίλης μας είπε οτι θα έρθει στην Κρήτη ξανά τον Αύγουστο...


    Τον περιμένουμε...
    kremasti-rodos
    26.03.2006, 13:33
    Πηγα χτες στην συναβλια και ηταν φοβερα!!!!!!!!!!!!!!!!!1ουδεν σχολιο
    antonLOrd
    26.03.2006, 15:23
    Quote:

    Το μέλος DavidDT στις 26-03-2006 στις 12:08 έγραψε:

    Πάντως ο Βασίλης μας είπε οτι θα έρθει στην Κρήτη ξανά τον Αύγουστο...


    Τον περιμένουμε...





    Και 'γω θα 'ρθω...........(αφού έχεις και σπίτι...)...
    Xrononaytis
    26.03.2006, 17:48
    Ναι Κρήτη θα ερθει τον Αύγουστο αυτό που λες το είπε και στο Σταθμό στα Χανιά εκεί πήγα στο Αστρο και στο Μυλο στο Ηρακλείο δεν πήγα είχα παει το 2004 τον Απρίλη όταν είχε ξαναέρθει . Το καλοκαίρι φέτος θα παίξει Χανιά στην Ανατολική Τάφρο στο θέατρο εκεί . Και μετά Ηρακλείο αλλά ίσως παίξει και Σητεία έτσι συζιτιέται έχει να πάι απο το 1998 στην Σητεία . Πάντως το Αστρό δε μου αρέσει το μαγαζί γιατί μου θυμίζει κέντρο για γάμους :) .

    Και εγώ είμαι απο τα Χανιά οπότε παλι όταν έρθει ο Βασίλης Κρήτη θα κάνουμε Tour .

    Είδατε πως γίνεται ο χαμός όταν ο Βασίλης είναι μόνος του τα λιώνει όλα γιατί στο Vox φέτος ήταν με την Βιτάλη και είχα ξενερώσει πολύ . Αντε ερχεται καλοκαίρι θα τα σπάσουμε όλα .


    Xrononaytis
    26.03.2006, 17:54
    Ο καινούριος κιθαρήστας καλός είναι αλλά φέτος στην καλοκαιρινή περιοδεία δε θα παίζει αυτός αλλά ένας απο τους 1550 γιατί ο Βασίλης θα κάνει περιοδεία μαζι τους . Για μένα ο Χριστοφόρος ήταν μορφή φοβερά σολα αλλα ως εκεί σκηνική παρουσιασει δεν είχε καλώς σε αυτά ήταν ο Γιαννης Κωνσταντινίδης πολύ φάση παιδί και πάλια ο Αγγελος ήταν το 2000 μαζι του σε συναυλιες είχε στυλ Metal τα χώνε πολυ .

    Και ο κιθαριστάς αυτος τώρα που είναι στον Βασίλη έχει δάσκαλο τον Γιαννη Σπάθα .
    SWEETHOPE
    27.03.2006, 09:47
    Φίλοι[ες] αυτό το ΠαρασκευοΣάββατο έζησα με τη παρέα μου κάτι ανεπανάληπτο που έχει μεγάλη σχέση με τη μεγάλη μας αγάπη τον Βασίλη.Το Σάββατο[ξεπατωθήκαμε οικονομικά με αεροπορικά εισιτήρια κ.αλ.]πήγαμε στη συναυλία του Βασίλη κι έγινε το έλα να χαρείς[ένας Βασίλης από τα παλιά].
    Τη Παρασκευή όμως είχαμε ταξιδέψει αντίστροφα[από Ρόδο Αθήνα]και σεληνιαστήκαμε με τον Σταμάτη Μεσημέρη στους Βάτραχους.
    ΠΟΤΕ θα ξαναβρεθούν ο Βασίλης με τον Σταμάτη;;;;;;;για να πέσουν πάλι τα τείχη:ΠΟΡΤΟ ΡΙΚΟ-ΕΛΛΑΣ-ΔΕ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ-ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΑ-ΔΕ ΣΗΚΩΝΕΙ-ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ-ΓΙΑ ΣΕΝΑ και πάει λέγοντας].
    Αν ποτέ ξανασμίξουν ο Βασίλης και ο Μεσημέρης είναι σε τέτοια θηριώδη φόρμα που οι άλλοι θα ψάχουν και θα ψάχνονται.Μακάρι να γίνει αυτή τους η επανασυνάντηση!!!!!!
    ΄΄αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει΄΄.Φιλικά
    antonLOrd
    27.03.2006, 14:15
    Συμφωνώ απολύτως για τον Σάκη Γατσιό.. Αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν ότι πλήκτρα έπαιζε μόνο ο Τρύφωνας και ήταν καλύτερα, καθώς δόθηκε έμφαση στην κιθάρα,κάτι που είχε χάσει η μπάντα του Βασίλη με την απουσία του Χριστόφορου..Όπως και να έχει ο Κουτσουρέλης είναι μουσικάρα και χαίρεσαι να τον βλέπεις την ώρα που παίζει...
    Xrononaytis
    27.03.2006, 14:23
    Ektos apo ton Trifon Koutsoureli enas allos poli kalos pliktras pou ta elione ola stin skini apo to 1985 eos to 1994 itan o Andreas Apostolou gia trela sola me ta pliktra kai o Andreas tha einai fetos stin kalokairini periodia .
    DavidDT
    27.03.2006, 19:59
    Quote:

    Το μέλος Xrononaytis στις 26-03-2006 στις 17:48 έγραψε:

    Ναι Κρήτη θα ερθει τον Αύγουστο αυτό που λες το είπε και στο Σταθμό στα Χανιά εκεί πήγα στο Αστρο και στο Μυλο στο Ηρακλείο δεν πήγα είχα παει το 2004 τον Απρίλη όταν είχε ξαναέρθει . Το καλοκαίρι φέτος θα παίξει Χανιά στην Ανατολική Τάφρο στο θέατρο εκεί . Και μετά Ηρακλείο αλλά ίσως παίξει και Σητεία έτσι συζιτιέται έχει να πάι απο το 1998 στην Σητεία . Πάντως το Αστρό δε μου αρέσει το μαγαζί γιατί μου θυμίζει κέντρο για γάμους :) .

    Και εγώ είμαι απο τα Χανιά οπότε παλι όταν έρθει ο Βασίλης Κρήτη θα κάνουμε Tour .

    Είδατε πως γίνεται ο χαμός όταν ο Βασίλης είναι μόνος του τα λιώνει όλα γιατί στο Vox φέτος ήταν με την Βιτάλη και είχα ξενερώσει πολύ . Αντε ερχεται καλοκαίρι θα τα σπάσουμε όλα .






    Συμφωνώ για το "Άστρο" αφου το μαγαζί έχει φτιαχτεί για να παίζουν μπουζούκια(όχι ότι είναι κακό αυτό),όμως ήταν για μένα πολύ καλύτερα απο το "Μύλος" που ήταν ο ένας πάνω στον άλλο.Ας μην ξεχνάμε ότι τι Άστρο είναι το μόνο που έχουμε στο Ρέθυμνο που έχει φιλοξενήσει (φέτος τουλάχιστον που είμαι Ρέθυμνο)μεγάλα ονόματα...π.χ.ο Βασίλης.ο Μαχαιρίτσας,ο Θαλασσινός,ο Πασχαλίδης,Ο Περίδης,ο Πορτοκάλογλου και άλλοι...

    antonLOrd
    28.03.2006, 14:11
    Quote:

    Το μέλος Xrononaytis στις 27-03-2006 στις 14:23 έγραψε:

    Ektos apo ton Trifon Koutsoureli enas allos poli kalos pliktras pou ta elione ola stin skini apo to 1985 eos to 1994 itan o Andreas Apostolou gia trela sola me ta pliktra kai o Andreas tha einai fetos stin kalokairini periodia .





    Σέβομαι την άποψή σου, όμως προτιμώ τον Τρύφωνα..Χρησιμοποιεί τρομερούς ήχους κ είναι πιο επιθετικός στο παίξιμο...Αναγνωρίζω όμως και την μεγάλη αξία του Αποστόλου...

    Φιλικά...
    Xrononaytis
    29.03.2006, 08:35
    Αυτά είναι όταν είναι ο Βασίλης μόνος του στην σκηνή τα λιώνει όλα αντε να ερθει καλοκαίρη να τα σπ'ασουμε όλα σε συναυλίες .

    Τα λέμε καλή αντάμωση στους δρόμους .
    tranzistoraki
    02.04.2006, 09:27
    Ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου και πάλι στο δρόμο....

    9 Απριλίου στις 9 το βράδυ στο Πνευματικό κέντρο Γιαννιτσών!
    Xrononaytis
    30.04.2006, 00:32
    Gia xara o Basilis tha kani sinavlia stis 06 / 05 sto Elliniko stis olimpiakes egatastastis arxizi stis 21 : 00 gia to 4 europaiko forum tha pexi sto gipedo basket kai xifaskias stin kentirki skini tha einai kai alli mazi tou opos Pasxalidis , Pavlos Pavlidis , Maria Dimitriadi , Pasxalidis kai alla dio tris o Basilis tha bgi teleftaios eisodos exi 5 evro .

    Basili ela mas exi piasi trela .