ελληνική μουσική
    652 online   ·  210.844 μέλη
    aggelosnegas
    20.03.2006, 11:44
    Hi m/h!!!
    Ενα παιδί όπως κι εγώ της 3 λυκείου θα πάω 5ήμερη!Θέλω να πάρω την κιθάρα μαζί μου για να διασκεδάσουμε μέσα στο πλοίο(8 ωρες ταξίδι για ρόδο)!Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω ρεπερτόριο και θα ήθελα τη βοήθεια σας σε αυτό!Να φτιάξουμε μια λίστα τραγουδιών για μια κιθάρα!Όσοι θέλετε πείτε από ένα τραγουδάκι ο καθένας για να συμπληρωθεί αυτή η λίστα!Όσα πιο πολλά τόσο πιο καλά!!!
    Ευχαριστώ....
    rory166
    20.03.2006, 13:35
    σε τετοιες περιπτωσεις αυτοσχεδιαζεις!!δεν πας να παιξεις επαγγελματικα σε μαγαζι!!
    παρτο πιο χαλαραααα.........
    (και να την παρεις οπωσδηποτε την κιθαρα στην 5ημερη οχι σαν κι εμενα που βαριομουν να κουβαλαω....τι μ****ας......)
    EffieKakaflika
    20.03.2006, 13:58
    Να΄χεις υπόψη σου ότι σ'αυτές τις φάσεις είναι ωραία τραγουδάκια που τα ξέρουν όλοι όπως Πυξ Λαξ, Κατσιμιχαίοι, Πορτοκάλογου (τα παλιά), αλλά και Μάλαμας, Κανά κλπ.
    Αν, μάλιστα ξέρεις να γρατζουνάς και μερικά ελαφρολαϊκά (κανένα Νταλάρα, καμία Αλεξίου, Γαλάνη) είναι μια χαρά.
    Και φυσικά αν ξέρεις ροκάκια είναι καλά.
    Αν ξεκινήσεις να παίζεις μετά θα σού'ρχονται μόνα τους τα τραγούδια.

    piterpiano
    20.03.2006, 18:29
    Τα τραγούδια έρχονται!Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να θυμάμαι τα ακκόρντα!Ευχαριστώ πάντως...
    piterpiano
    20.03.2006, 18:30
    O aggelosnegas είμαι!Έστειλα απο του αδερφού μου!!!!
    EffieKakaflika
    21.03.2006, 10:19
    Πάντα υπάρχει το kithara.vu. Κατέβασε από κει μερικά τραγούδια από τους καλλιτέχνες που σου είπα που να σ'αρέσουν και βάλτα σ'ένα ντοσιέ ανά είδος. Έτσι θα τα ξεφυλλίζεις χωρίς να ξεφυλλίζεις τα νεύρα των φίλων σου...

    aggelosnegas
    21.03.2006, 15:26
    Αυτό θα έκανα έτσι κι αλλιώς!Το θέμα ήταν τι τραγούδια να βάλω μέσα!Αρχίζω να κατεβάζω από τώρα!!!