ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.830 μέλη

    Ο Τζίμης Πανούσης σε τηλεοπτική εκπομπή!

    Emaki
    20.03.2006, 15:48
    Ο Τζίμης Πανούσης
    "Με Τα Μάτια Της Έλλης"
    Τη Δευτέρα 20/3 στις 24.00


    Ο Τζίμης Πανούσης σπάει τη σιωπή του ύστερα από αρκετό καιρό τηλεοπτικής απουσίας και «ξαναχτυπά», αυτή τη φορά στην εκπομπή της Έλλης Στάη.

    Ζωντανά και χωρίς περικοπές θα αποκαλύψει τα πάντα και για τους πάντες… Από τις Μουσικές Ταξιαρχίες μέχρι και την τωρινή παράσταση στην οποία για μία ακόμη φορά την τιμητική του έχει ο Αρχιεπίσκοπος και όχι μόνο …

    Μια συζήτηση εφ΄ όλης της ύλης, χωρίς όρια και φραγμούς, για γερά νεύρα και στομάχια…






    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 20-03-2006 15:49 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 20-03-2006 15:52 ]
    dijo
    20.03.2006, 16:57
    Ελπίζω να μη μας απογοητεύσει ο Τζιμάκος.
    Αλλά, ρε παιδί μου: Στη Στάη;;;
    spathasref
    20.03.2006, 17:54
    Δεν ξέρω, αλλά έχω την εντύπωση πως ή θα γίνει "μακελειό" σε αυτήν τη συνέντευξη, ή θα καταρριφθεί η εικόνα που έχουν πολλοί για τον Πανούση. Όπως και να έχει πάντως, το δίδυμο Πανούση-Στάη διαθέτει όλες τις προδιαγραφές για μία υψηλού επιπέδου συζήτηση σε ξέφρενους ρυθμούς. Ανυπομονώ να δω τί μας "περιμένει"!!!
    Emaki
    20.03.2006, 18:33
    Εγώ είμαι περίεργη πώς θα τα βγάλει πέρα η Στάη με τον Πανούση?

    Θα έχει γέλιο η εκπομπή νομίζω!!!!!!!!!!!





    MOMO
    21.03.2006, 15:18
    Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούρια, μόλις χτες το βράδυ έγινα μέλος στην
    κοινότητα. Η μουσική είναι ένα από τα σημαντικότερα κομμάτια της ζωής μου.
    Anyway, θέλω να συνεχίσω αυτό που ξεκινήσατε χτες, μιας και είδα την εκπομπή
    με το Τζίμη. Έχω να πω ότι μόλις τελείωσε είπα ''θέλω κι άλλο'', αφού είμαι μεγάλη
    fan του. Πραγματικά όμως η Στάη, που είναι παντελώς άσχετη με το ύφος και το
    στυλ του Πανούση, φαινόταν να μη μπορούσε να εγκλιματιστεί στην ίδια της την
    εκπομπή. Συμφωνείτε;
    GL
    21.03.2006, 15:40
    Αγρίμια κι αγριμάκια μου
    Αγρίμια κι αγριμάκια μου
    Λάφια, και λάφια μου με-, μερωμένα, να μερωμένα
    Πέστε μου πού, πού ’ν’ οι τό-
    Πέστε μου πού ’ναι οι τόποι σας

    Πέστε μου πού ’ναι οι τόποι σας
    Πέστε μου πού ’ναι οι τόποι σας
    και πού, ε, και πού τα χει-, χειμαδιά σας, τα χειμαδιά σας
    Γκρεμνά ’ναι εμάς, εμάς οι τό-
    Γκρεμνά ’ναι εμάς οι τόποι μας




    επισυναπτόμενα: Tzimakos.jpg 
    MOMO
    21.03.2006, 15:49
    Θεός ο Τζίμης!!!!!!!!
    Άσε που ομόρφυνε πάρα πολύ
    KAKOFONIKS
    21.03.2006, 17:55
    ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΕΙΜΟΥΝ "ΕΝΑΝΤΙΟΝ" ΤΟΥ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΣΑΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ!
    skouiler
    21.03.2006, 20:06
    Ο Πανούσης το μόνο σοβαρό που είπε χτες και που πρέπει να μείνει στον κόσμο είναι το ότι στην υπογραφή επί Μητσοτάκη για τη Νατοική Βάση στη σούδα μετείχε και ο γνωστός "αγωνιστής" Μίκης Θεοδωράκης.

    Καλός είναι ο Πανούσης και φυσικά ικανός να γελοιοποιεί το κοινό του. Στο μαγαζί που δουλεύει και που εγώ φυσικά δεν προτείθεμαι να βρεθώ ποτέ των ποτών, από ότι μου έχουν πει χρεώνει το μπουκάλι 100 και πάνω (κάτι τέτοιο).
    Ο ίδιος μένει στο Ψυχικό; Αυτό δεν είπε χτες;
    Βλέπετε όμως που το προμοτάρισμα παίζει ρόλο;
    Χτες μιλαγε ο Πανούσης για το σύστημα και το καταδίκαζε και το αποδομούσε. Και έχει οπαδούς την πλειοψηφία των νέων (και γω νέος είμαι και τον συμπαθώ). Μα ο ίδιος εκεί που φτήνει τρώει και το κοινό του σαν αποβλακωμένο γελά.

    Πάντως στερεύει από χιούμορ και ο Πανούσης. Τα πιο πολλά που είπε χτες ήταν αποτυχημένα αστεία.

    Γενικά τον γουστάρω αλλά ξέρω που τον βάζω. Ένας αργόσχολος λεφτάς που τρώει καταδικάζοντας τα διαπλεκόμενα και το σύστημα εκ του ασφαλούς σε χώρους της Ιεράς Οδού.

    Το καλλίτερο τραγούδι του : "Όχι άλλο Νταλάρα, Πάριο κι Αλεξίου...Χέντριξ και Καζαντζιδης 10.000 βατ να κλασουνε πατάτες οι μπάτσοι και τα ματ".

    Ο Τζιμάκος καλά τα λέει. Το θέμα είναι ποιος τα ακούει και ποιός τα καταλαβαίνει στην ουσία τους. Γιατί πολλοί από αυτούς που χασκογελάνε όταν βρουν τον λόγο του τζιμάκου, απομονομένο από τη χιουμοριστική διάθεση, τον καταδικάζουν (το λόγο αυτό) ως γραφικό και παρωχημένο.

    Δείγμα της ελαφρότητας των καιρών μας.

    Γεια.
    spiroos
    21.03.2006, 20:13
    skouiler, αν και σε ορισμένα σημεία είσαι αντιφατικός, τα είπες σωστότατα.
    Χαίρομαι που ένα πολύ νέο παιδί, βλέπει πίσω από τη βιτρίνα.
    jorge
    21.03.2006, 20:25
    Πέτυχα μόνο το σημείο που η Στάη τον ρωτούσε για πολιτικούς και μουσικούς. Χαριτωμένες, μα ανούσιες οι απαντήσεις του, αλλά και το ίδιο το concept "πες μου τη γνώμη σου για τον Χ". Η ευκολία σε όλο της το μεγαλείο... Μπας και βγει καμιά μπιχτή και γίνει θέμα την άλλη μέρα στην Τατιάνα...

    Περίμενα περισσότερα, αλλά δεν παρακολούθησα τι είπαν πριν, ώστε να έχω ολοκληρωμένη εικόνα. Απλά είδα οτι η Στάη είχε τεράστια απόσταση από τον καλεσμένο της, ο οποίος ένιωσα πως σε καμιά περίπτωση δεν "αφέθηκε", πράγμα πολύ σημαντικό σε μια συνέντευξη...