ελληνική μουσική
    477 online   ·  210.821 μέλη

    H πρόσφατη συναυλία των PLACEBO...

    Dreamtheater
    20.09.2003, 19:23
    Πριν από μερικές μέρες οι PLACEBO, ήρθαν στην χώρα μας προκειμένου να πραγματοποιήσουν μία εμφάνιση στον Λυκαβητό...

    Αν και όχι ο μεγαλύτερος φαν του συγκροτήματος παραβρέθηκα εκεί και παρατήρησα τα ανάμεικτα συναισθήματα του κόσμου μετά το τέλος της πολυαναμενόμενης συναυλίας....

    ΟΚ, σίγουρα ήταν η καλύτερη μέχρι τώρα εμφάνιση τους,(αντίθετα με τις δύο προηγούμενες φορές στο Rock wave k ροδον όπου κυριαρχούσε η μετριότητα στις καλές στιγμές!!!) αφού οι εκτελέσεις ήταν άψογες και η φωνή του lead man Brian Molko όπως θα έπρεπε να είναι, και η σκηνική τους παρουσία ήταν μια χαρά.Το πρόβλημα όμως δεν βρίσκεται εκεί.....

    Φυσικά όσοι έδωσαν εισητήριο(εγώ είμαι από τους τυχερούς που απολαμβάνω κάποια προνόμοια)35 ευρώ παρακαλώ....περίμεναν να έχει και κάποια διάρκεια αυτή η συναυλία...

    Λοιπόν:Kαθαρός χρόνος συναυλίας σχεδόν...1 ώρα και 50 λεπτά περίπου!!!Σαν να λέμε για κάποιον που περιμένει πως κ πως να δει τα είδωλα του..σχεδόν τίποτα.Έχω βρεθεί σε παρόμοιες καταστάσεις όμως πιστεύω πως επιτέλους κάτι πρέπει να γίνει.Κάποιοι διοργανωτές πρέπει να λάβουν τις ευθύνες τους.

    *για αυτόγραφα ούτε καν το συζητάμε...μετά το τέλος έφυγαν αμέσως από τον χώρο σαν κυνηγημένοι!Παρόλα αυτά έλεγαν στη διάρκεια τησ συναυλίας ότι δεν είναι κάποια American BAND που κοροϊδεύει τον κόσμο.(Οι Whitesnake πάντως που είναι και 3 μιση ώρες συναυλία έκαναν και έδιναν αυτόγραφα για άλλες 2....