ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.851 μέλη

    O Σταμάτης Μεσημέρης στις 7 Νύχτες Live !

    jorge
    27.04.2006, 19:58
    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

    Ο γνωστός τραγουδοποιός Σταμάτης Μεσημέρης (Ελλάς - Δε σηκώνει - Πόρτο Ρίκο – Δε πάει άλλο) στη μουσική παράσταση “Ανάποδες Στροφές”, στις 7 Νύχτες Live, ξετυλίγει το νέο του υλικό (από το καινούργιο ομώνυμο προσωπικό του cd) κάθε Παρασκευή και Σάββατο για τις τέσσερις εβδομάδες του Μαΐου (έναρξη 5/5 – ώρα 10:30 μ.μ.)

    Συμμετέχουν ο Δημήτρης Νεονάκης – Χρήστος Δαλιάνης και ο Αλέξανδρος Αντωνίου.

    Επτά Νύχτες Live: Ηρώνδα 6 (πεζόδρομος), Καλλιμάρμαρο
    Τηλ.: 210 7245385

    Χορηγός Επικοινωνίας: MusicHeaven




    επισυναπτόμενα: mesim.jpg 
    SWEETHOPE
    27.04.2006, 20:27
    Φίλε Jorge κάτι φίλες από τα Χανιά και το Ρέθυμνο μας ειδοποίησαν πως έχετε εγκαινιάσει το καινούργιο μπανερ με τις συναυλιακές εμφανίσεις του Σταμάτη Μεσημέρη τον Μάϊο στην Αθήνα και μπήκαμε αμέσως[εννοείται πως παρατήσαμε για λίγο το διάβασμα]και καταχαρήκαμε.
    Αυτό που μας ενθουσιάζει εμάς εδώ στη παρέα της Ρόδου είναι ότι πρώτο από όλα τα μέσα ενημέρωσης το Music Heaven ξεκίνησε[αλλά και συνεχίζει προς μεγάλη μας ευχαρίστηση] την ενημέρωση γύρω από τις καθόλου μέχρι σήμερα[επί 18 συνεχή χρόνια]διαφημιζόμενες δραστηριότητες ενός αγαπημένου μας δημιουργού που κρατιέται πολύ σοβαρά στις επιλογές του και δεν εμφανίζεται στα μέσα παρά σπάνια και εφόσον υπάρχει λόγος].
    Αλήθεια πότε είδαμε συνέντευξη του Σταμάτη σε κάποιο έντυπο;μήπως το περιοδικό μας κάποια στιγμή πρέπει να πρωτοτυπήσει και σε αυτό το τομέα[αν φυσιά το θέλει κι ο Σταμάτης];
    Οπως και νά’χει μπράβο σας και μπράβο μας που επί τέλους δικαιώνεται σε ολοένα και περισσότερους το έργο κάποιου που εμπνέει αλλά και ταξιδεύει όχι μόνο αισθήματα αλλά κυρίως συνειδήσεις χωρίς να το προβάλει ούτα να το εξαγοράζει.Συγχαρητήρια φίλε και είναι ευκαιρία σε μιά από τις καθόδους μας στην Αθήνα να γνωριστούμε αλλά και να έρθουμε σε επαφή με όποιο μέλος του περιοδικού μας θέλει να μοιραστούμε τις επιλογές μας.Πάντα τέτοια.Πολύ πολύ φιλικά
    jorge
    27.04.2006, 20:51
    Quote:

    Το μέλος SWEETHOPE στις 27-04-2006 στις 20:27 έγραψε:

    Mήπως το περιοδικό μας κάποια στιγμή πρέπει να πρωτοτυπήσει και σε αυτό το τομέα[αν φυσικά το θέλει κι ο Σταμάτης];




    Δεν μπορώ να σκεφτώ καταλληλότερο πρόσωπο για να του πάρει συνέντευξη από εσένα. Τι λες; Να το οργανώσουμε;
    SWEETHOPE
    27.04.2006, 21:18
    Βεβαιότατα όσο με αφορά[θα βρίσκομαι στην Αθήνα στις 6 Μαϊου για το foroum και τη συναυλία του Σταμάτη],Μόνο που θα πρέπει να μου πείς τί πρέπει να κάνω γιατί είμαι σ’αυτά σκράπας.Δηλαδή πώς να το οργανώσουμε;αυτό που μπορώ είναι το να έρθω τότε σε επαφή με τον Σταμάτη αλλά πρέπει να μου πείς τί να του ζητήσω.Στη διάθεσή σου για οδηγίες πολύ φιλικά
    jorge
    27.04.2006, 21:36
    Σου έστειλα "οργανωτικό" ΠΜ
    SWEETHOPE
    27.04.2006, 21:54
    To πήρα και είναι όλα εντάξει.Φιλικά
    Alan
    29.04.2006, 12:47
    Γεια σε όλους!
    Ανυπομονούμε να ξεκινήσουν οι παραστάσεις στο Επτά Νύχτες!!
    Σίγουρα θα είναι μοναδικές και θα είμαστε εκεί!
    Ενθουσιάστηκα με την ιδέα σας να πάρετε συνέντευξη από τον Σταμάτη Μεσημέρη!Μπράβο ρε παιδιά! Συγχαρητήρια που το σκεφτήκατε! Ανυπομονούμε και γι αυτή!
    Πότε λέτε να να μπορέσουμε να τηδιαβάσουμε?
    SWEETHOPE
    02.05.2006, 15:27
    Τη Τετάρτη το βράδυ στις 9 ο Σταμάτης Μεσημέρης θα δώσει μουσική συναυλία στη κεντρική πλατεία της Ελευσίνας[πλατεία ηρώων] στα πλαίσια των εκδηλώσεων του Ελληνικού Κοινωνικού Φόρουμ.Φιλικά
    SWEETHOPE
    04.05.2006, 18:11
    Φίλε Alan δε ξέρω αν καταφέρω να είμαι στην Αθήνα τη Παρασκευή αυτή στη πρεμιέρα ή την ερχόμενη[στις 12].Τότε θα προσπαθήσω να έρθω σε επαφή και να κανονίσω σχετικά με τη συνέντευξη.Φιλικά
    SWEETHOPE
    08.05.2006, 13:29
    Aγαπητέ φίλε Jorge κρατάω στα χέρια μου τη συνέντευξη που μας έδωσε ο Σταμάτης Μεσημέρης για το περιοδικό.Την πήρα στα χέρια μου πριν λίγο [μαγνητοφωνημένη] και στρώνομαι αμέσως στη δουλειά.Μιά αδελφική μου φίλη [Μάγια Αναστασίου]φανατική λάτρης του Σταμάτη φοιτήτρια της Παντείου στο 2 έτος της κοινωνιολογίας και μέλος της παρέας μας βρήκε επαφή και συναντήθηκαν χτές[Κυριακή]με το Σταμάτη,αφού εγώ θα έρθω με τη παρέα της Ρόδου αυτό το Σάββατο για τη συναυλία του στις 7 Νύχτες.Φωτογραφίες όμως δεν υπάρχου.Περιμένω οδηγίες και ξετυλίγω τη κασέττα.
    Jorge εμείς στο ΜΗ έχουμε τη συνέντευξη του Σταμάτη μετά από 16 ολόκληρα χρόνια!!!!!!Νοιώθω και για το περιοδικό μας αρκετά παράξενα περήφανη[δεν είναι λίγο πράγμα αυτή η αποκλειστικότητα νομίζω].Περιμένω άμεσα οδηγίες.
    Πάρα πολύ φιλικά
    jorge
    08.05.2006, 15:19
    Sweethope ελπίζω να ήταν ωραία εμπειρία για τη φίλη σου και να πέρασαν καλά

    Όποτε θες την απομαγνητοφωνείς και την στέλνεις σαν δημοσίευση (e-Περιοδικό > Αποστολή Δημοσίευσης). Καλό είναι να μας στείλεις και 2-3 φωτογραφίες του Σταμάτη στο email info@musicheaven.gr, για να συνοδεύσουμε το κείμενο.

    Ευχαριστούμε πολύ τον Σταμάτη, αν μπορείς να του το μεταφέρεις οκ;
    SWEETHOPE
    08.05.2006, 22:14
    Εντάξει όλα είναι στη θέση τους.Θα το έχεις σύντομα.Φιλικά
    Anthos
    09.05.2006, 10:09
    Keep walking SWEETHOPE...
    SWEETHOPE
    10.05.2006, 20:33
    Φίλε καλέ Anthos σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Η συνέντευξη είναι έτοιμη την έστειλα και τώρα πιά όσα μέλη επιθυμούν θα διαβάσουν τί μας είπε ο Σταμάτης Μεσημέρης αποκλειστικά για το ΜΗ μετά από 16 ολόκληρα χρόνια σιωπής.Νομίζω ότι αξίζει και χαίρομαι πάρα πολύ για το περιοδικό και τη συντροφιά μας.Φιλικά
    SWEETHOPE
    15.05.2006, 12:19
    Κάτι πολύ τιμητικό νομίζω για το περιοδικό μας και τα μέλη του έγινε το Σάββατο στη συναυλία του Σταμάτη στις 7 Νύχτες.Απρόσμενο αναπάντεχο και στη δική μου αντίληψη δημιουργικά πρωτοποριακό:μέσα σε μιά κατάμεστη αίθουσα ανθρώπων πού πήγαμε να ακούσουμε με τα ηχεία της ψυχής μας ένα αλλοιώτικο πρόγραμμα κάποια στιγμή ο Μεσημέρης ενώ οι συνεργάτες του παίζουν μιά πανέμορφη διασκευή εισαγωγής αυτοσχεδιασμού στον ύμνο που έχει γράψει[Πόρτο Ρίκο]πηγαίνει στο μικρόφωνο και ανάμεσα στα άλλα λέει πώς αν στο χώρο του Ελληνικού τραγουδιού οι δημιουργοί-μουσικού και τραγουδιστές επικοινωνούσαν τις απόψεις τους όπως κάνουμε για παράδειγμα εμείς στο ΜΗ τότε τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά!!!!!!!Χωρίς κυκλώματα παρεούλες ευκαιριών και διάφορες συντεχνιακές μηχανοραφίες να μοίραζαν απόψεις [διαφωνίες αλλά και ενστάσεις]όπως κάνουμε εμείς καθημερινά στο περιοδικό για το έρμο το τραγούδι.........
    Η έκπληξη όμως μεγάλωσε πολύ όταν η μουσική αυτή σκηνή σείστηκε από χειροκροτήματα που δεν έλεγαν να σταματήσουν.Ορθιοι όλοι επιβράβευαν τα λεγόμενα.Αυτοί που τελευταίοι σταμάτησαν αυτό το χειροκρότημα ήταν πολύ αξιόλογοι μουσικάνθρωποι του τραγουδιού από διάφορους χώρους [μουσικοί από τις μπάντες του Σωκράτη Μάλαμα,Μίλτου Πασχαλίδη,Θανάση Παπακωνσταντίνου,Νίκου Ξυδάκη κλπ]πράγμα που έκανε ακόμα πιό έντονη αίσθηση.Ετριβα τα αυτιά μου αν άκουσα καλά:την επικοινωνία και την ανταλλαγή απόψεων για το τραγούδι που έχουμε εμείς στο ΜΗ!!!!!!!Μπράβο μας.
    Να συνεχίσουμε έτσι.Φιλικά
    jorge
    15.05.2006, 12:28
    Να 'ναι καλά, είναι μεγάλη τιμή για όλους μας τα λόγια του Σταμάτη.

    Τα χειροκροτήματα βέβαια φαντάζομαι πως πήγαιναν στον ίδιο τον Σταμάτη και όχι στο MusicHeaven, μια και δε νομίζω να μας ξέρει τόσος κόσμος
    SWEETHOPE
    15.05.2006, 12:51
    Εγώ πάντως φίλε Jorge [παρ'όλο το κόλλημά μου με τον Σταμάτη]τάχασα κι'έπιασα τον εαυτό μου να χειροκροτάει για μάς.Οι άλλοι δε ξέρω.Πολύ φιλικά
    jorge
    15.05.2006, 13:12
    Σ' ευχαριστούμε για το χειροκρότημα λοιπόν
    SWEETHOPE
    19.05.2006, 11:43
    Φίλε Alan αν θέλετε να συναντηθούμε στις 7 Νύχτες με τις παρέες μας ελάτε απόψε κατά τις 10.30 έξω απ τις 7 Νύχτες να μπούμε και να καθήσουμε μαζί γιατί αύριο Σάββατο και το τελευταίο στις 27 έχουν τελειώσει οι θέσεις σε τραπεζάκια και δε θα μπορέσουμε να τα πούμε έτσι στα όρθια.Ασε που θέλω να βρώ το Σταμάτη πριν αρχίσει γιατί αύριο θα γίνεται γενικά χαμός.Φιλικά