ελληνική μουσική
    888 online   ·  210.833 μέλη

    Παιχνίδι με καλλιτέχνες!

    Giorgos
    24.02.2004, 10:25
    Κατερίνα, καλό μου, μην είσαι στριμμένο και πες "Σταύρος Λάντσιας" να πάμε παρακάτω
    jorge
    24.02.2004, 10:30
    "Σταύρος Λάντσιας" και η δική μου επιλογή
    KIT_KAT
    24.02.2004, 10:40
    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ! ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΟ! ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΙΑ ΞΕΠΟΥΛΗΜΕΝΗ ΠΑΡΤΙΔΑ! ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ!

    ΜΗΝ ΨΗΦΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΛΑΝΤΣΙΑ! ΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΔΩ ΑΥΤΗ Η ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ! ΑΣ ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ Η ΠΑΡΤΙΔΑ ΤΗΣ ΝΤΡΟΠΗΣ!!

    ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΛΑΝΤΣΙΑ!!!!
    Giorgos
    24.02.2004, 10:55
    ...ξέχασα να αναφέρω ότι η ΚΙΤ_ΚΑΤ κατεβαίνει στις εκλογές στην Α' Θεσσαλονίκης με τον συνδυασμό ΚΚΕ-μ-λ και διαβάζει μόνο "Πράβδα" (όχι Prada, αγαπητές δεσποινίδες μου, καμία σχέση!) και μάλιστα εις άπταιστην ρωσικήν. Φήμες που την θέλουν να έχει συμμετάσχει στα γεγονότα της Γένοβας δεν έχουν επιβεβαιωθεί ακόμα.

    "Εμπρός της γης οι κολασμένοι..."
    composer
    24.02.2004, 15:55
    Zήτω η Κατερίνα η επαναστάτρια....................ΖΗΤΩ!!!!

    Ένα άτομο ακόμη και θα κάνω αποκάλυψη για να τελιώσει αυτό το ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΟ παιχνίδι!
    rapsodos
    24.02.2004, 16:31
    Κατερίνα αν και ήμουν έτοιμος να ψηφίσω και εγώ (σας παρακολουθώ μέρες αλλά απο απόσταση) ώστε να λήξει επιτέλους αυτό το παιχνίδι (να πάμε στο επόμενο) μετά τις εξαγγελίες του φίλτατου Giorgos περι συμμετοχής σου στις συγκεντρώσεις της Γένοβα (αν και ανεπιβεβαίωτες) οφείλω να σου συμπαρασταθώ και να υπερασπισθώ το δικαίωμα της ισότητας, της κοινωνικής αλληλεγγύης, της αντίστασης σε αυτόν τον άδικο αγώνα με μοναδικό όπλο την φωνή μας που στην προκειμενη περίπτωση είναι το πληκτρολόγιο.
    Αλλα φτάνει πια. Το παιχνίδι των παρασκηνίων ας σταματήσει επιτέλους και ας παίξουμε πλέον με ανοιχτά χαρτιά, πάνω απο το τραπέζι και σε ώρες που όλοι μπορούμε.
    Μαζι σου Κατερινα ... για μια Θεσσαλονικη ενωμένη.
    Αλλος για Γαύδο?(γιατί κατα εκεί μας κόβω , σωστά Ανδρέα?)
    KIT_KAT
    24.02.2004, 18:48
    Μπράβο Γιώργο! Αγαπητοί νότιοι, με τη Θεσσαλονίκη ενωμένη φοβάμαι πώς δε σας σώνει τίποτα! Ειδικά αν έχουμε και το νότιο άκρο μαζί μας... ο αποκλεισμός είναι γεγονός. Αντρέα έτσι, γερά, μαζί μας στον αγώνα!!!!
    mmm
    24.02.2004, 19:00
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 24-02-2004 στις 18:48 έγραψε:

    Αγαπητοί νότιοι, με τη Θεσσαλονίκη ενωμένη φοβάμαι πώς δε σας σώνει τίποτα!





    Α, όχι, αυτό δεν το δέχομαι... Μπορεί να μη μιλάμε πολύ από δω από τας Αθήνας, αλλά μη μας βάζεις όλους στο ίδιο καζάνι !

    Από τον πυρήνα αντίστασης λοιπόν εδώ στο Φάληρο, κατά του στημένου και του κατεστημένου, ψηφίζουμε ΣΤΑΥΡΟ ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...

    ΞΑΡΧΑΚΟ

    (Πω πω πως μ' αρέσει να πηγαίνω κόντρα στο ρεύμα )
    composer
    24.02.2004, 20:45
    Eμπρός Λαοί ας ενωθούμε η νέα τάξη μας καλεί!!!
    gate
    25.02.2004, 01:22
    Τι να πω....
    Δηλαδή για να καταλάβω...
    Αν ας πούμε είχα πει γενικά και αόριστα "μήπως είναι ο Σταύρος Λάντσιας" και όχι " μήπως είναι ο αγαπημένος σου Σταύρος Λαντσιας" θα είχε αποφευχθεί η εξέγερση...???

    Αν είναι έτσι...και αν στέρησα και από την Κατερίνα τη χαρά να ρωτά...τότε... δεν μπορώ παρά συντετριμμένη να ζητήσω συγγνώμη και άλλη φορά υπόσχομαι ότι αν γνωρίζω τον αγαπημένο καλλιτέχνη οποιουδήποτε στη συνέχεια λαβει μέρος στο παιχνίδι, ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ ΑΥΤΟΥ μαζί με την υποσχημείωση ότι γνωρίζω πως είναι ο αγαπημένος του...


    composer
    26.02.2004, 18:22
    Eπειδή το κουράσαμε πολύ το παιχνίδι....να γίνει τελικα αποκάλυψη??τι λέτε??
    jorge
    26.02.2004, 19:03
    "ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ" από μένα!

    Έλα, άλλοι 4 να πουν τη ίδια λέξη!
    KIT_KAT
    26.02.2004, 22:39
    Λοιπόν, μιας και δε θέλω να στερήσω τη χαρά να συνεχιστεί το παιχνίδι και καθόσον αναγνωρίζω ότι με βαρύνει η ευθύνη της πρόκλησης της εξέγερσης που παρολίγο να οδηγήσει σε πραξικόπημα, λαμβάνοντας υπόψη την ειλικρινή μεταμέλεια της gate αλλά και του Giorgou - που δεν την εξέφρασε βέβαια, στο μ-λ κόλλησε - προτείνω, μιας και δεν μπορώ να πάρω μόνη μου την απόφαση, να μιλήσουν και οι σύντροφοι και αν τελικά κάτι τέτοιο συμφωνηθεί, μπορούμε να επιτρέψουμε στο παιχνίδι να συνεχιστεί και να τερματιστεί αυτή η πολυσυζητημένη παρτίδα. Εμπρός, λαέ!
    ΥΓ: Jorge...hello...
    Kotsiraki
    27.02.2004, 01:15
    Ας γίνει επιτέλους η αποκάλυψη για να προχωρήσουμε παρακάτω!
    christos-reg
    27.02.2004, 02:26
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 26-02-2004 στις 22:39 έγραψε:

    προτείνω, μιας και δεν μπορώ να πάρω μόνη μου την απόφαση, να μιλήσουν και οι σύντροφοι και αν τελικά κάτι τέτοιο συμφωνηθεί, μπορούμε να επιτρέψουμε στο παιχνίδι να συνεχιστεί και να τερματιστεί αυτή η πολυσυζητημένη




    Κατερίνα μη σταμάτας: Σθεναρή αντίδραση...Πρέπει να κρατήσουμε το συνασπισμό των Bορείων ενωμένο κόντρα στις πολλαπλές πιέσεις που δέχεται


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: christos-reg on 27-02-2004 02:28 ]
    Nekros
    28.02.2004, 22:06
    παιδια εγω νομιζω πως ξεφυγατε απο τον σωστο δρομο...! και αυτο για 2 σημαντικους λογους... ειναι ποτε δυνατον απο την στιγμη που ξερεται πολυ καλα την "μανα" να βαλει καποιον αγαπημενο του (δεν νομιζω)? αλλα και παλι ο λαντσιας απο τραγουδαει (για αυτο δεν ειμαι και τοσο σιγουρος)? οποτε απο τις απαντησεις "ειναι απο την κυπρο", "γραφει τραγουδια", "τραγουδαει", "τραγουδαει εντεχνο και οχι μονο" βγαινω στο συμπερασμα οτι ο τραγουδιστης που ψαχνεται ειναι ο................................. ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    jorge
    29.02.2004, 02:51
    Μια από τις ερωτοαπαντήσεις ήταν η:

    Έχει κυκλοφορήσει ποτέ δίσκο με τίτλο "Το ταξίδι μιας νότας"; ΝΑΙ

    ...άρα αποκλείεται να είναι ο Αλκίνοος...

    Έλα άλλοι 4 να πουν "αποκάλυψη" για τον Σταύριο Lancia να βάλει και κανένας άλλος

    composer
    29.02.2004, 03:53
    Άλλοι 2 πρέπει να πούν 'αποκάλυψη΄για τον Λάντσια για να τελιώσει το παιχνίδι και να πω ποιος καλλιτέχνης είναι!!
    avgi
    29.02.2004, 15:05
    den simetexa sto pexnidi alla epidi k go pistevo oti ine o sigekrimenos kalitexnis "APOKALI4I"
    rapsodos
    01.03.2004, 09:42
    Αντε και εγώ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ . Σταύρος Φίατ.

    Καλα ντε μη βαρατε, Λαντσιας.


    Υ.Γ. (προς jorge) Αριθμός Εθνικής Τραπέζης : 11236/...
    Δεχόμαστε και επιταγές.