ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.832 μέλη

    δεν ειναι παραξενο;

    philiptheg
    28.03.2006, 01:40
    καταρχας καλησπερα σας...
    εχω μια μεγαλη απορια...γιατι ενω εισαστε χιλιαδες τωρα που ψαχνω για το γκρουπ που παιζω δεν μπορουμε να βρουμε ενα καλο συνειδιτοποιημενο κιθαριστα;


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : philiptheg στις 28-03-2006 01:43 ]
    jorge
    28.03.2006, 10:08
    Καλημέρα. Έβαλες αγγελία που να περιγράφεις αυτό ακριβώς που ζητάς;
    philiptheg
    28.03.2006, 11:54
    ναί φυσικά και έχω βάλει αγγελείες και έχουν απαντήσει καποιοι ενδοιαφερόμενοι αλλα οι περισσότεροι ήταν 17χρονα που έχουν μόνο μια κιθαρίτσα ή πολύ καλοί κιθαρίστες που ζητούσανε μέχρι και δικό τους καμαρίνι για τις πρόβες...νομίζω κατάλαβες τι εννοώ
    jorge
    28.03.2006, 12:12
    Ναι, κατάλαβα. Μήπως όμως πρέπει στο κείμενο της αγγελίας να προσδιορίσετε ΑΚΡΙΒΩΣ τι θέλετε και τι ΔΕΝ θέλετε, ώστε να επικοινωνούν μαζί σας μόνο άνθρωποι που να καλύπτουν τις απαιτήσεις σας;
    philiptheg
    28.03.2006, 12:43
    πες μου και εσυ την γνωμη σου

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=NukeC&op=ViewDetail&id_ads=1560
    ageras
    28.03.2006, 12:47
    Μια χαρά είναι η αγγελία σου φίλε.
    Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι οι καλοί κιθαρίστες θα είναι "πιασμένοι"!!!
    Keep lookin'....

    jorge
    28.03.2006, 12:58
    Όντως, πολύ σωστά διατυπωμένη αγγελία. Πιστεύω οτι είναι θέμα χρόνου να βρείτε αυτό που ψάχνετε. Καλή τύχη!
    fiaimf
    28.03.2006, 17:12
    Sorry gia ta greeklish!
    Oi kitharistes einai upervolika poloi kai pantou gyrw mas. Proswpika mou exoun spasei ta neura. Eimai mpasistas 10 xronia exw allaksei polla sximata kai exw kanei polla live. Mathima gia na vreis kalo... kitharista:
    Prosexeis ton perigyro sou. Molis entopuseis kapoion me kapws nyxia gia klasiki kithara tou milas, ton rwtas akrivws me ti eidi asxoleitai kai tou kaneis parea. Den tou les na erthei sto sxima sou. Afou tou deikseis ti douleia sou tha psithei monos tou kai tha valei dikes tou idees. An sou aresoun to proxwras. To kaneis parallila me pollous kai syntoma tha exeis ena diktuo apo kitharistes. Se kana mina diladi.
    Yparxoun panta 2 eidi, oi solistes kai oi enorxistrwtes. Proswpika protimw tous deuterous.
    Pote aggelies!
    Kali tyxi,
    Ioannes key


    Quote:

    Το μέλος philiptheg στις 28-03-2006 στις 12:43 έγραψε:

    πες μου και εσυ την γνωμη σου

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=NukeC&op=ViewDetail&id_ads=1560




    anderchan
    28.03.2006, 18:10
    philiptheg, διαβάζοντας την αγγελία σου παρατήρησα ότι ενώ είναι πολύ σωστά διατυπωμένη, δεν αναφέρεται το πιο σημαντικό. Ότι ψάχνετε για κιθαρίστα!
    Βέβαια είναι ευνόητο γιατί τι άλλο θα μπορούσε να ψάχνει ένα rock group που έχει τύμπανα, μπάσο και πλήκτρα;

    Πάντως επειδή μου έκανε λίγο εντύπωση, και επειδή μπορεί να μην το έχεις προσέξει, το αναφέρω.


    Καλές μουσικές!!!


    trooper_206
    28.03.2006, 19:17
    Εμενα παντως μου φαινεται παραξενο που δεν μπορω να βρω ενα σχημα που να 'βαραει' ρε παιδια κλασσικο 'raw' heavy metal...Δεν θελω σαν κιθαριστας ουτε καμαρινι ουτε καναρινι(χεχε)...αλλα γιατι ολοι σαν μπαντες αγγιζετε μονο δυο ακρα στην μουσικη,οι μεν τυπου 'εως rock', οι δε αλλοι απο death και πανω?!
    philiptheg
    29.03.2006, 14:01
    anderchan εχεις δικιο...το κειμενο της αγγελιας το εκανα κοπι παιστ απο μια αλλη μας αγγελια που εγραφε τι ψαχνουμε στον τιτλο.
    φιλε τρουπερ καταλαβαινω τι μου λες.το εχω παρατηρησει και εγω αυτο που λες.

    Rifle
    29.03.2006, 15:14
    ρε συ και τα 17χρονα ξερουν να παιζουν.
    philiptheg
    29.03.2006, 16:01
    τι εννοεις?
    korgy
    30.06.2006, 09:30
    οσο και να ξερεις τεχνικα κιθάρα αμα δεν εχεις καλο πατημα κ εξοπλισμο τοτε τι ηχο να περιμενουμε?
    chorrer
    30.06.2006, 12:29
    Αααααααχ, χτυπησες φλεβα που ποναει κι οχι μονο για τους κιθαριστες....
    ....Εχουμε βαλει 2 αγγελιες μεχρι τωρα (πληκτρα /μπασσο/κιθαρα) και εχουμε αλλαξει/φυγει/δεν εμφανιστηκαν στη προβα ουκ ολιγα ατομα μεχρι τωρα...
    .....Τελικα εγω ενα πραγμα εχω συμπερανει μεχρι τωρα στην αθηνα: Οσοι ξερουν να παιζουν καλα , γουσταρουν να παιζουν ξενο ροκ ή funk , οι περισσοτεροι πιτσιρικαδες γουσταρουν να παιζουν heavy/thrash/doom/black/power/κ.λ.π. κι ολοι σνομπαρουν το ελληνοφωνο εκτος κι αν τους ταξεις συναυλιες και live. (που ακομα και σε αυτη την περιπτωση ερχονται να παιξουν αλλα δεν ειναι διατεθιμενοι να βγαλουν τα τραγουδια οπως ειναι αλλα θελουν τα παιξουν οπως γουσταρουν αυτοι)
    .....Καλο κουραγιο αδερφε και υπομονη, τουλαχιστον αυτο κανουμε εμεις μεχρι τωρα!!!
    SMARTYN89
    02.07.2006, 12:18
    Το μέλος Rifle στις 29-03-2006 στις 15:14 έγραψε...
    Παράθεση:

    ρε συ και τα 17χρονα ξερουν να παιζουν.


    Μα ναι ρε παιδια!!! Δε ξερετε τι ηλικια αρχισαν να αναδεικνυοντε οι Mettalica ο Slash (απο τους Guns and Roses) και σχεδον ολοι οι καλοι??!!! Αμα σου λεει ενα κοπελι που μπορει να ξερει θεΐκα θελω να μπω στο σχημα κ του πεις "εισαι μικρος ακομα(!)" θα κανεις βλακεια. Βεβαια πως θα το ξερεις, αυτο ειναι αλλη ιστορια.. Αυτος σε 3-4 χρονια θα θελει καμαρινι αν με ποιανεις!!..
    philiptheg
    14.09.2006, 22:57
    και για να επαναφέρουμε το θέμα κιθαρίστας μετά απο πάρα πολλές προσπάθειες βρέθηκε.Μια γυναικεία φωνή μας έμεινε μόνο και 'ολα θα ειναι έτοιμα!Με λίγες θετικές σκέψεις και απο όλους μας θα τα καταφέρουμε νομίζω!
    Αν γνωρίζετε κάποια ενδοιαφερόμενη επικοινωνείστε μαζί μου.