ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.851 μέλη

    Τρελαμένος με κρουστά

    latin
    26.09.2003, 02:06
    Aσχολείται αλήθεια κανείς με κρουστά? Εχω ξεκινήσει πρόσφατα και ήθελα απλά να δω αν ειμαι το μονο μέλος στη φορουμοκοινότητα που ασχολείται αποκλειστικά με το ρυθμό.
    music1
    26.09.2003, 18:57
    Oχι φίλε latin δεν είσαι μόνος! Ασχολούμαι κι εγώ με τα κρουστά πάνω από 20 χρόνια, παίζω drums (επαγγελματικά) και κατά καιρούς έχω διδάξει σε ωδεία. Αυτή την εποχή επειδή κάνω και πρωϊνή δουλειά δουλεύω σαν μουσικός μόνο 2-3 φορές την εβδομάδα και έχω σταματήσει τα μαθήματα. Πιστεύω ότι θα υπάρχουν κι άλλοι "κρουστοί" στην κοινότητα του site και κάποια στιγμή θα δώσουν το στίγμα τους. Γεια χαρά και καλή μελέτη!
    latin
    27.09.2003, 04:56
    Xαίρομαι, ευχαριστώ α και μια διόρθωση! Δεν είμαι φίλος είμαι φίλη όσο και αν φαίνεται παράξενο και αναρρωτιέμαι γιατί οι γυναίκες δεν ασχολούνται με τα κρουστά. Στην αρχή νόμιζα ότι είχε να κάνει με το ρυθμό, έλεγα ότι πιο πολύ ένρυθμοι είναι οι άντρες, μετά υπέθεσα ότι έχει να κάνει με τη δύναμη. Τώρα μετά από 3 μήνες κατάλαβα ότι απλά είναι αντικείμενο κοινωνιολογικής μελέτης Ευχαριστώ και πάλι!

    Με τι μουσική ασχολείσα αλήθεια? Εγώ μαθαίνω κονγκας
    soulless9
    23.07.2004, 13:44
    TA KROUSTA EINAI ENA APISTEYTO EIDOS. apla exeis to rythmo kai ton dineis se olous. twra giati den asxolounte oi gynaikes? ela nte. pantws exw mia filh popu asxoleitai me drums kai ths kanw mathima mprabo ths.
    Hastaroth
    24.07.2004, 01:14
    Τελικώς είμαστε αρκετοί "κρουστοί" στο Musicheaven...


    aseptic
    11.05.2005, 22:19
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΟΣ ΣΤΟ SITE ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΠΑΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΜΠΕΛΕΚΙ ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΛΩΝ ΤΟΝ ΕΙΔΩΝ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΣΤΟ CHAT ΓΙΑ ΤΑ ΚΡΟΥΣΤΑ.ΠΡΟΧΩΡΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΟΥΣΙΚΗ.
    antonLOrd
    09.07.2005, 22:30
    Και η Τάνια Κικίδη (από τις "Σειρήνες") που τραγουδάει στην μπάντα του Βασίλη παίζει ντραμς αυτό το καλοκαίρι στις περιοδίες.....
    Το είδαμε και αυτό....
    paramithi
    10.07.2005, 01:43
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 09-07-2005 στις 22:30 έγραψε:

    Και η Τάνια Κικίδη (από τις "Σειρήνες") που τραγουδάει στην μπάντα του Βασίλη παίζει ντραμς αυτό το καλοκαίρι στις περιοδίες.....
    Το είδαμε και αυτό....




    Ας σημειωθεί πως η κοπέλα έχει και ωραία φωνή..

    πάψε να κλαίς για ότι πέρασε σωστά..
    κλέισε τα μάτια σου κ κοίταξε μπροστά..




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: paramithi on 10-07-2005 01:45 ]
    TheAuthority
    10.07.2005, 03:21
    και εγω "κρουστος" ειμαι
    αν και ξεκινησα προσφατα (1 1/2 χρονο παιζω) και οπου ναναι συμπληρωνω το bugdet για εκεινη την πολυποθυτη Ρearl ELX σε χρωμα orange fade....
    billy_cobham_2005
    10.07.2005, 23:43
    Αν είμαστε πολλοί φίλε μου Ηastaroth, δεν θα ήμασταν τρεις και ο κούκος στο χθεσινό παρτάκι!! Πάντως από Latin κρουστά, τρελαίνομαι για Congas και Τιμπάλες!! Ειδικά οι τιμπάλες δίνουν ένα πολύ εξοτικό ηχόχρωμα!! Αλήθεια Latin, τι όργανο εχεις αρχίσει να μαθαίνεις?
    Hastaroth
    11.07.2005, 00:12
    Ποιός ήταν ο τρίτος "κρουστός" στο χτεσινό πάρτυ;

    (Και ποιός ήταν ο κούκος; χεχεχεχε)


    antreas_dr
    11.07.2005, 16:03
    εμένα με ξεχάσατε.
    drummer και κρουστόσ είμαι και εγώ....
    Βεβαια στο πάρτυ δεν είμουν γιατι δούλευα αλλα αν είμουν όλα και κάτι θα είχα μαζί μου...
    Hastaroth
    11.07.2005, 23:37
    Ιδού λοιπόν ο..τρίτος κρουστός τού Musicheaven.

    Μένει νά βρούμε καί τον..κούκο
    billy_cobham_2005
    13.07.2005, 15:20
    KOYKOY!!! KOYKOY!!!


    ktc
    03.08.2005, 16:00
    Quote:

    Το μέλος TheAuthority στις 10-07-2005 στις 03:21 έγραψε:

    και εγω "κρουστος" ειμαι
    αν και ξεκινησα προσφατα (1 1/2 χρονο παιζω) και οπου ναναι συμπληρωνω το bugdet για εκεινη την πολυποθυτη Ρearl ELX σε χρωμα orange fade....




    ασε ρε 3 χρονια τα ιδια μασ λεσ και ολο στα internetia τα χαλας !!!

    cu to septemvrio!
    annie_86
    13.08.2005, 01:07
    Τον τελευταίο χρόνο παρακολούθησα μαθήματα κρουστών στο ωδείο μου! Έκανα κρουστά της ορχήστρας: marimba, snare drum, timpani, και βιμπράφωνο. Παίζω πιάνο εδώ και 13 χρόνια και απλά ήθελα να ασχοληθώ με κάτι διαφορετικό. Ομολογώ ότι το βρήκα πάρα πολύ ενδιαφέρον και θα ήθελα πολύ να συνεχίσω.΄
    JaNick
    13.08.2005, 16:27
    Ρε παιδιά χωρίς να θέλω να φανώ κακός. Τα ανέκδοτα για τους ντράμερ τα ξέρετε???
    ronaldhinio
    18.12.2005, 12:48
    Κι εγώ είμαι μία κοπέλα παραδοσιακός κρουστός και παίρνω τα μαθήματα στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας!Ωραία τα λάτιν κρουτσά αλλά πιο πολύ μου αρέσουν τα ινδικά (βλ.τάμπλα). Καλή συνέχεια στα μαθήματά σου...
    Spotlight_Dancer
    18.12.2005, 13:57
    Εεεεεε ειμαι κι εγω εδωωωωω!Εχω τελειωσει κλασσικα κρουστα,διδασκω σε ενα μουσικο λυκειο και δυο ωδεια και τα τελευταια οκτω χρονια δουλευω και βραδυ ως drummer τοσο σε μουσικες σκηνες αλλα και σε μεγαλες πιστες κλπ.Γενικοτερα νιωθω περισσοτερο drummer παρα κλασσικος κρουστος.Οσο για το σχολιο του φιλου περι ανεκδοτων με drummers κλπ εχω να πω πως οσο περνανε τα χρονια,το πραγμα αλλαζει και οι καινουριοι drummers ειναι πολυ πιο καταρτισμενοι σε σχεση με το παρελθον,κατι που ειναι καλο για ολους μας...
    JaNick
    18.12.2005, 15:48
    Οσο γίνονται καλύτεροι οι Drummer φοβάμαι οτι δεν θα έχουν ποιον να κοροϊδεύουν και οτι θα ποιάσουν εμάς τους Μπασίστες....!