ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη

    Ζητούνται μέλη για δημιουργία ελληνικού σχήματος

    rapsodos
    26.09.2003, 10:58
    Είμαι κιθαρίστας/τραγουδιστής, δουλεύω εδώ και 10 περίπου χρόνια σε μουσικές σκηνές της πόλης της Θεσσαλονίκης και γράφω μουσική και στίχους. Επιθυμώ τη δημιουργία ενός σχήματος στο χώρο της έντεχνης-ροκ σκηνής με άτομα που έχουν προοπτικές για κάτι καλό και σοβαρό. Δεν επιζητώ προσωπική προβολή αλλά καλή συνεργασία και συλλογική αναγνώριση. Όσοι πιστεύουν οτι μπορούν και θέλουν να κάνουν κάτι παραπάνω στο χώρο της μουσικής και είναι απο τη περιοχή της Θεσσαλονίκης ας επικοινωνήσουν.
    yiannisyiannis
    26.09.2003, 13:25
    Ελπίζω να μην γίνομαι αδιάκριτος, αλλά ήθελα να σε ρωτήσω αν θα εμφανίζεσαι σε κάποια μουσική σκηνή της πόλης μας φέτος το χειμώνα. Νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα ενδιέφερε όσα μέλη του musicheaven βρίσκονται στη Θεσ/νίκη.
    Φιλικά,
    Γιάννης.
    rapsodos
    26.09.2003, 14:39
    Προς το παρόν δεν έχω κλείσει κάτι σε κάποια μουσική σκηνή γι'αυτό και θέλω κάποιο σχήμα. Κάποιες άκρες υπάρχουν. Κατα τα άλλα θα παίζω σε κάποιο μπαρ μόνος μάλλον με τη φυσαρμόνικά μου ή με έναν ακόμα κιθαρίστα. Το μπαρ λέγεται Saga (περιοχή αρχαίας ρωμαϊκής αγοράς) όπου και παίζω περιστασιακά εδώ και 3 χρόνια.
    KIT_KAT
    26.09.2003, 16:15
    Έχει δίκιο ο Γιάννης. Σ'ευχαριστούμε πολύ Ορφέα για τις πληροφορίες και είτε στο Saga είτε αν κλείσεις κάπου αλλού θα είναι ωραία να έρθουμε να σε ακούσουμε!

    yiannisyiannis
    26.09.2003, 16:40
    Εύχομαι σύντομα να βρεις το μουσικό σχήμα που ζητάς orpheus. Κράτα μας ενήμερους...
    Valandil
    27.09.2003, 16:27
    Πολύ ωραίο μαγαζάκι Ορφέα και κατάλληλο για μουσικές συναντήσεις.
    Αν ενδιαφέρεσαι να φτιάξεις σιγα-σιγά το σχήμα, είμαι και γω πρόθυμος να βοηθήσω. Υλικό και διάθεση υπάρχουν. Τώρα ο ελεύθερος χρόνος παίζεται γιατί έχω πολλές πρόβες τελευταία.
    rapsodos
    29.09.2003, 09:31
    Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον σας. Εύχομαι όταν ξεκινήσω στο Saga να τα πούμε και απο κοντά (όλοι είναι ευπρόσδεκτοι εννοείται).
    Valandil αν ενδιαφέρεσαι μπορούμε να επικοινωνήσουμε.
    Mariagoros
    29.09.2003, 15:00
    Orpheus,

    Κι εγώ σου εύχομαι ότι καλύτερο... Μακάρι να ήσουν λίγο πιο κοντά! Εγώ είμαι Αθήνα και θα ήθελα πολύ να συμμετάσχω! Δε πειράζει! Θα στέλνω πάντα θετική ενέργεια!

    Πολλά φιλία στην όμορφη Θεσσαλονίκη ΧΧΧΧ
    rapsodos
    30.09.2003, 10:54
    Mariagoros την θετική ενέργεια την έχω, όπως και όλοι μας, μεγάλη ανάγκη. Αν είχες και κανέναν μουσικό εδώ κοντά...Ας είναι, πλάκα κάνω. Και η θετική ενέργεια καλή είναι. Μπορεί να με βοηθήσει, που ξέρεις. Να'σαι καλά πάντως.
    rapsodos
    20.10.2003, 09:46
    Καλή σας μέρα φίλοι του MusicHeaven. Σε όσους έχουν δείξει ενδιαφέρον για τη σχετική αγγελία θα ήθελα να στείλω τους χαιρετισμούς μου και να τους ενημερώσω οτι θα εμφανιστώ τελικά στις 24/10 στο SAGA. Επίσης ευπρόσδεκτοι είναι όλοι οι φίλοι του MusicHeaven. Εύχομαι... καλή αντάμωση
    Anonymous
    21.10.2003, 10:18
    καλημερα. Μηπως θα μπορουσα να μαθω τη διευθυνση του μαγαζιου και περιπου που κυμαινεται το προγραμμα? Ειμαι και εγω μουσικος
    jorge
    21.10.2003, 10:58
    Προβλέπεται λοιπόν συνάντηση μελών του MusicHeaven στη Θεσσαλονική! Αν γίνει θα είναι η πρώτη εκτός Αθήνας, οπότε ελπίζω να βρεθεί κάποιος να απαθανατίσει φωτογραφικά αυτό το ιστορικό γεγονός!
    yiannisyiannis
    21.10.2003, 11:18
    Φίλε Ορφέα σου εύχομαι κάθε επιτυχία! Αυτό το Σ/Κ είναι πολύ δύσκολο για μένα, λόγω προγραμματισμένων...υποχρεώσεων. Θα έρθω όμως οπωσδήποτε να σε ακούσω και να γνωριστούμε από κοντά, το επόμενο Σάββατο. Θα ήθελα κι εγώ να σε ρωτήσω που ακριβώς είναι το SAGA και ποιές μέρες θα εμφανίζεσαι;
    Φιλικά,
    Γιάννης
    rapsodos
    21.10.2003, 12:01
    Καταρχάς θα ήθελα να αναφέρω οτι το orpheus είναι ψευδώνυμο ( το όνομά μου είναι Γιώργος). Κατα δεύτερον παίζω Παρασκευή (μου το ζήτησαν πολλοί γνωστοί λόγω των αργιών και δεν μπορούσα να χαλάσω χατήρι). Για τις επόμενες εμφανίσεις, οι μέρες δεν είναι ακόμα γνωστές - συνήθως 2 φορές το μήνα. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τραγούδια απο το χώρο της ξένης ροκ σκηνής και του ελληνικού έντεχνου - ροκ. Γενικά τραγούδια που μπορούν να παιχτούν - και να ακουστούν κάπως αξιοπρεπή - ακουστικά. Όσον αφορά τη διεύθυνση είναι Αμύντα 12 (κάθετος Όλύμπου και Φιλίππου, περιοχή αρχαίας Ρωμαϊκής Αγοράς). Εύχομαι να ανταλλάξουμε εικόνες και λέξεις απο κοντά. Να είστε καλά.
    yiannisyiannis
    21.10.2003, 14:14
    Αγαπητέ Γιώργο, μάθαμε λοιπόν που βρίσκεται το SAGA. Βολική περιοχή, με σχετικά εύκολο parking τις βραδυνές ώρες. Το πρόγραμμα όπως το περιγράφεις, σύμφωνα με τα δικά μου γούστα ακούγεται πολύ καλό. Ενημέρωσέ μας για τις επόμενες εμφανίσεις σου, μια που αυτή την Παρασκευή εγώ τουλάχιστον αδυνατώ. Εύχομαι όμως τα άλλα μέλη να μπορέσουν να έρθουν, για να γνωριστείτε από κοντά και να περάσετε μια όμορφη βραδυά, ντυμένη στους ήχους της κιθάρας και της φυσαρμόνικάς σου.
    apostolopoulouefi
    23.10.2003, 02:50
    εχει ενδιαφερον μια συναντηση μελών στη Θεσσαλονίκη
    περιμένω σχετική ενημέρωση....
    rapsodos
    24.10.2003, 09:37
    Εφη καλημέρα. Ενδιαφέρεσαι απο ότι είδα για μια συνάντηση μελών στη Θεσσαλονίκη αλλά μάλλον δεν την βλέπω σήμερα (αργίες βλέπεις). Ίσως κάποιοι να έρθουν το βράδυ αλλά ποιος το ξέρει. Ένα πρώτο βήμα έγινε πάντως και ίσως κάποιες γνωριμίες να λάβουν χώρα. Σίγουρα θα υπάρξουν και άλλες προσπάθειες με καλύτερα αποτελέσματα γιατί τα μέλη του Heaven στη Θεσσαλονίκη είναι αρκετά. Αυτά σχετικά με την ενημέρωση. Όπως καταλαβαίνεις δεν έχει κανονιστεί τίποτα σίγουρο για απόψε. Μόνο το LIVE ( να μην ξεχνιόμαστε )
    jorge
    24.10.2003, 12:03
    Καλό live και καλή διασκέδαση σε όσους παρευρεθούν!
    yiannisyiannis
    30.10.2003, 10:40
    Φίλε Γιώργο πως τα πήγατε την Παρασκευή στο SAGA; Τελικά εμφανίστηκε κανένα μέλος του Musiheaven, ή λόγω αργιών όλοι απουσίαζαν; Τις προάλλες πέρασα απ' έξω από το μπαράκι και τουλάχιστον εξωτερικά, μου άρεσε το στυλ του.
    rapsodos
    31.10.2003, 15:59
    Γεια σου Γιάννη. Τελικά αλλιώς ξεκίνησε αυτή η αγγελία και αλλού κατέληξε. Δεν πειράζει όμως, σχετικά είναι όλα. Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον. Όσον αφορά για την Παρασκευή μάλλον τα πήγαμε καλά (απο ότι άκουσα δηλαδή γιατί εγώ ποτέ δεν είμαι ικανοποιημένος). Το βασικό είναι οτι ο κόσμος φάνηκε να το διασκέδασε και να πέρασε καλά. Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές απαιτήσεις. Τώρα σχετικά με το αν ήρθαν μέλη του Heaven δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν το γνωρίζω. Μπορεί να ήρθαν, μπορεί και όχι. Εμένα δεν μου μιλησε κανείς τους πάντως αν ήταν εκεί. Το περίμενα λόγω αργιών. Δεν ήρθαν και πολλοί γνωστοί. Την επόμενη φορά.
    Αυτά σχετικά με την Παρασκευή. Τελικά το είδες το bar. Απο μέσα είναι ακόμα πιο ωραίο με ζεστή ατμόσφαιρα και καλή μουσική. Και όταν ανάβει και το τζάκι ... όλα τα λεφτά. Να το επισκεφτείς έχει δεν έχει Live.
    Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον και εύχομαι την επόμενη φορά να τα πούμε απο κοντά. Να είσαι καλά