ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.851 μέλη

    Εχει κανεις παρτιτουρες με κλιμακες για Μπουζουκί?

    pallinis
    04.04.2006, 17:29
    Γεια σε ολους.Ειμαι καινουργιο μελος στο music heaven και ψαχνω για παρτιτουρες με κλιμακες και δαχτυλοθεσια για εξασκηση.Ευχαριστω.
    panos35
    05.04.2006, 15:56
    Δεν έχω scanner για να τις μετατρέψω σε ηλεκτρονική μορφή
    Είναι από ένα βιβλίο του Πολυκανδριώτη για αρχάριους
    apocalyptica
    07.04.2006, 05:43
    Καλησπέρα σε όλους!Έχω και εγώ το ίδιο μεράκι που έχουν όλοι όσοι ασχολούνται με το μπουζούκι!Έχω κάποια βιβλία με παρτιτούρες αλλα έχω μείνει στάσιμη εδώ και αρκετό καιρό.Όποιος έχει υλικό θα τον παρακαλούσα να μου στείλει.Καλές πενιές παιδια!katerina2810@hotmail.com



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : apocalyptica στις 07-04-2006 05:56 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : apocalyptica στις 07-04-2006 06:00 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : apocalyptica στις 07-04-2006 06:00 ]
    panos35
    07.04.2006, 14:18
    Ο μόνος τρόπος για να σας στείλω ότι έχω είναι να βγάλω φωτοτυπίες και να τις
    στείλω ταχυδρομικά αν το θέλετε.
    Κατερίνα πες μου αν θέλεις πόσο καιρό ασχολείσαι και τι ρεπερτόριο εχεις μεχρι τώρα.
    pallinis θέλεις μόνο κλίμακες? κοίτα και εδώ

    το e-mail μου: takis_engineer@hotmail.com

    Κάθε άνθρωπος που συναντάς κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : panos35 στις 07-04-2006 14:21 ]
    apocalyptica
    07.04.2006, 18:13
    Καλησπέρα!Πάνο,μου ήρθε το μνμ στο msn αλλά δεν ήξερα ποιος ήταν και έκανα μπλοκ αν θες ξαναστείλε.Χθες μίλησα με ένα φίλο μου που έχει scanner και μια από αυτές τις μέρες θα ανεβάσω τις παρτιτούρες που έχω για τους φίλους που δεν έχουν καθόλου υλικό.Έχω παλιά λαικά και ρεμπέτικα του μπουκουβάλα.
    panos35
    07.04.2006, 18:36
    Quote:

    Το μέλος apocalyptica στις 07-04-2006 στις 18:13 έγραψε:

    Καλησπέρα!Πάνο,μου ήρθε το μνμ στο msn αλλά δεν ήξερα ποιος ήταν και έκανα μπλοκ αν θες ξαναστείλε.Χθες μίλησα με ένα φίλο μου που έχει scanner και μια από αυτές τις μέρες θα ανεβάσω τις παρτιτούρες που έχω για τους φίλους που δεν έχουν καθόλου υλικό.Έχω παλιά λαικά και ρεμπέτικα του μπουκουβάλα.




    Θα περιμένω με λαχτάρα !!!
    Ισως μπορέσω να βρώ κι εγώ ένα scanner οπότε θα λάβει γρήγορα και ο
    pallinis το υλικό που θέλει
    apocalyptica
    19.04.2006, 18:36
    Γειά σας!!!Λοιπόν παιδιά τις παρτιτούρες δεν μπορώ να τις ανεβάσω σε αυτό το site.Πείτε μου το e-mail σας κ θα σας τις στείλω.Μέχρι την Παρασκευή γιατί μετά φεύγω για την Ελλαδίτσα,διαφορετικά όταν γυρίσω 10 Μαίου.Καλό πάσχα σε όλους μας!!!!!
    vissi
    09.07.2006, 12:40
    Γεια χαρά παιδιά, είδα το θεματάκι αυτό που μ'ενδιαφέρει γι'αυτό και δε θα δημιουργήσω άλλο αν και έχει μείνει στάσιμο κάπως αυτό...

    Θα ξεκινήσω κι εγώ φέτος μαθήματα με δάσκαλο μπουζουκιού, δυστυχώς δεν κατέχω τίποτα επί του θέματος και ξεκινάω από το μηδέν.

    Απλά μαζεύω μερικές παρτιτούρες για τώρα. Αν ενδιαφέρεστε έχω αρκετές του Τσιτσάνη κυρίως, και Βαμβακάρη.

    Μήπως μπορεί κανείς να μου στείλει κι εμένα αυτές τις παρτιτούρες? Ειδικά του Μπουκουβάλα ??

    Ευχαριστώ πολύ
    Birkos
    12.07.2006, 11:20
    yparxei ena biblio tou Nikolopoulou apoklistika gia klimakes. Exei oles tis klimakes mazi me partitoures eksaskisis kai cd. sou protino na to pareis giati exei kai klimakes pou den tha tis breis eukola allou.
    puntix
    14.08.2007, 15:00
    re παιδια τα βιβλια εχουν τις κλιμακες απο ρε , θα ηταν καλυτερα αν βρισκατε τις βασικες και καταληληες θεσεις γιατι δε ειναι ολες οι σωστες
    dionisismpouzouki
    25.02.2009, 17:37

    πεδια βοηθεια! οποιος εχει παρτιτουρες για οχταχορδο ας κανει το καλο! το ειμαιιλ μου ειναι dionisis13@hotnail.com! ευχαριστω!!!!


    luminous
    29.03.2009, 00:01

    Γεια χαρα!! Ειμαι αρχαριος στο εξαρδο μπουζουκι και θα ηθελα καποιοες ταμπατουρες η παρτιτουρες απο διαφορα τραγουδια.mitsouraki@yahoo.gr.