ελληνική μουσική
    482 online   ·  210.823 μέλη

    Η ηχορύπανση, οι Rolling Stones και η γιαγιά

    vouliakis
    18.04.2006, 15:43
    Ελεγκτές ηχορύπανσης κλήθηκαν στο στάδιο του Οκλαντ Ουέστερν Σπρινγκ κατά τη διάρκεια της συναυλίας των Ρόλινγκ Στόουνς, μετά από παράπονα των περιοίκων.

    Οι κάτοικοι δήλωσαν ότι η χθεσινοβραδινή συναυλία των Ρόλινγκ Στόουν ήταν η πιο θορυβώδης εκδήλωση που έχουν πραγματοποιηθεί μέχρι σήμερα στο στάδιο αυτό, όπου συνήθως διεξάγονται αγώνες ταχύτητας και ποπ συναυλίες, γράφει η εφημερίδα Νιου Ζίλαντ Χέραλντ.

    Πολλοί από τους περιοίκους παραπονέθηκαν σε "ζωντανές" ραδιοφωνικές εκπομπές ότι τα σπίτια τους τραντάζονταν.

    Ωστόσο ο θόρυβος δεν ενόχλησε καθόλου μια 59χρονια γιαγιά τη Φέι Ντγκαταουάου, μια φανατική του ροκ, η οποία δήλωσε χαρακτηριστικά στην εφημερίδα " Εάν μπορούσα να κάνω αυτά που κάνουν αυτοί στην ηλικία τους, θα έκανα κι εγώ σεξ, θα έπαιρνα ...ναρκωτικά (!) και θα τραγουδούσα ροκ όσο περισσότερο μπορούσα".

    Πηγή: news.pathfinder.gr με πληροφορίες από ERT3, ΑΠΕ

    yiannisyiannis
    18.04.2006, 16:02
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 18-04-2006 στις 15:43 έγραψε:

    Ωστόσο ο θόρυβος δεν ενόχλησε καθόλου μια 59χρονια γιαγιά τη Φέι Ντγκαταουάου, μια φανατική του ροκ, η οποία δήλωσε χαρακτηριστικά στην εφημερίδα " Εάν μπορούσα να κάνω αυτά που κάνουν αυτοί στην ηλικία τους, θα έκανα κι εγώ σεξ, θα έπαιρνα ...ναρκωτικά (!) και θα τραγουδούσα ροκ όσο περισσότερο μπορούσα".







    Το κλασσικό τρίπτυχο, όχι..........πατρίς - θρησκεία - οικογένεια, αλλά sex and drugs and Rock n' roll. Αχ βρε Ντγκαταουάου χαλλλλλλλλαρά
    Orfeus
    18.04.2006, 16:46
    Ασε τη γυναίκα βρε Γιάννη....


    mariaaa
    18.04.2006, 16:52
    Εμένα πάλι άλλο μου έκανε εντύπωση.Δεν τους ενοχλεί ο θόρυβος από αγώνες ταχύτητας και παραπονιούνται για τους Rolling Stones....
    Τι να πει κανείς?

    Hastaroth
    19.04.2006, 00:50
    Μάλλον πρέπει να τους συστήσουμε κανέναν καλό ΩΡΛ....
    faltsoo
    19.04.2006, 12:44

    Εμένα πάλι άλλο μου έκανε εντύπωση

    Ωστόσο ο θόρυβος δεν ενόχλησε καθόλου μια 59χρονια γιαγιά
    -----------------------------------------------------------------------

    59χρονη και γιαγια?(γρια)
    δηλαδη οι ιδιοι οι STONES τι ειναι ? ?





    nightwalker
    19.04.2006, 13:18
    Quote:

    Το μέλος faltsoo στις 19-04-2006 στις 12:44 έγραψε:


    Εμένα πάλι άλλο μου έκανε εντύπωση

    Ωστόσο ο θόρυβος δεν ενόχλησε καθόλου μια 59χρονια γιαγιά
    -----------------------------------------------------------------------

    59χρονη και γιαγια?(γρια)
    δηλαδη οι ιδιοι οι STONES τι ειναι ? ?








    Ενα βημα πριν τον ταφο!!