ελληνική μουσική
    554 online   ·  210.848 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    MOMO
    23.05.2006, 00:19
    Whatever.......
    neerie
    23.05.2006, 00:22
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 22-05-2006 στις 15:41 έγραψε:

    Καλε ολόκληρο link "Αρχική" υπάρχει στο τέλος κάθε σελίδας. Δεξιά κάτω, με έντονα γράμματα...

    Τώρα το να μπει κουμπάκι να μας πηγαίνει πάνω πάνω... χμμμμ.... θα βοηθούσε σίγουρα; Για να έχεις φτάσει να διαβάζεις το τελευταίο post στο κάτω μέρος της σελίδας, υποτίθεται έχεις διαβάσει και αυτό που είναι πάνω-πάνω. Σε εμένα δηλαδή δε θα χρησίμευε ιδιαίτερα. Αλλά αν όντως σε διευκολύνει, να το βάλω, καμιά αντίρρηση.


    ΥΓ. Κολπάκι: Όταν είσαι στο κάτω μέρος της σελίδας, πάτα το κουμπάκι Home. Σε πηγαίνει στην κορυφή της σελίδας.





    Jorge με κάλυψες! Ευχαριστώ!


    jorge
    23.05.2006, 00:54
    Quote:

    Το μέλος MOMO στις 22-05-2006 στις 23:58 έγραψε:

    Εντάξει ρε παιδιά κι αν δηλαδή ένα θέμα ξανασυζητηθεί
    ή μπει σε λάθος κατηγορία, τι έγινε;




    Στη συγκεκριμένη περίπτωση, αν πρόσεξες, δεν είχαμε ούτε το ένα, ούτε το άλλο.
    Είχαμε απλά αλλαγή θέματος, γι' αυτό και η παρατήρηση. Για άλλο σκοπό δημιουργήθηκε το topic. Αν τώρα εσένα σ' αρέσει το χάος, είναι δικό σου θέμα, όχι δικό μου.
    KAKOFONIKS
    23.05.2006, 17:53
    Quote:

    Το μέλος katerina229 στις 28-04-2006 στις 15:12 έγραψε:

    Προς το παρόν ΤΙΠΟΤΑ. Το μόνο που με εκνευρίζει είναι που δεν το είχα ανακαλύψει νωρίτερα!





    Ακριβώς τον ίδιο εκνευρισμό έχω και εγώ (πολύ έξυπνο)
    christos-reg
    23.05.2006, 19:39
    Quote:
    Το μέλος XeniaRodo στις 28-04-2006 στις 16:01 έγραψε:

    Θα μου άρεσε -το έχω ξαναπει- αν στο φόρουμ τα quotes επαναλαμβάνονταν με πιο μικρούς χαρακτήρες και μέσα σε πλαίσιο (όπως γίνεται σε πολλά φόρουμς) έτσι ώστε να μην πιάνουν τόσο χώρο....



    Αυτό το βρίσκω αρκετά σημαντικό! Με τη συγκέκριμενη τους μορφή οι παραθέσεις πιάνουν αρκετό χώρο, και επιμηκύνουν -χωρίς λόγο- τις συζητήσεις.

    Θα πρόσθετα ότι ίσως θα έπρεπε να μπουν και κάποιοι κανόνες σχετικά την χρήση των παραθέσεων: Πολλά μέλη, αντί να κάνουν quote μόνο τη λέξη, πρόταση ή παράγραφο στην οποία αναφέρονται, παραθέτουν ολόκληρα τα προηγούμενα posts, με αποτέλεσμα να γεμίζουν τα topic με τεράστια -αντιαισθητικά- κατεβατά και επαναλήψεις. Το quote έχει την έννοια του να τονίσεις 2-3 σημεία ενός κειμένου/απάντησης στο οποίο αναφέρεσαι.
    Πολλοί επίσης μου φαίνεται ότι αντί να πατήσουν το κουμπί "απάντηση", πατάνε το κουμπί "παράθεση"... με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα...
    composer
    23.05.2006, 19:54
    Όπως είπε και ο Πάυλος μετά απο 3 χρόνια το site έχει βρεί τον δρόμο του και πάει καλά, εύχομαι και καλύτερα όμως.

    Αυτό που έχω εγώ να παρατηρήσω , κυρίως στα καινούρια μέλη και σε κάποια παλιότερα έιναι να ΜΗΝ απαντάνε άσκοπα στο φόρουμ. Απαντήσεις με μόνο ένα φατσάκι ή μόνο μια έκφραση off topic δεν βοηθάει καθόλου εκείνους που διαβάζουν το συγεκριμένο θέμα.

    ΥΓ. Βλέπουμε πολύ καλά τα μέλη που έιναι ιδιαίτερα δραστήρια...δεν είναι ανάγκη να μιλάμε αν δεν έχουμε κάτι ουσιαστικό να πούμε.
    Δεν νομίζω ότι η διαχείρηση δίνει δώρο κάποιο αυτοκίνητο στα μέλη που έχουν πολλά μηνύματα στα φόρουμ ή πολλές χρυσές νότες.Εκτός άν κάνω λάθος jorge??

    Mήν τρελένετε το φόρου με άσκοπα μηνύματα παιδιά!!
    maroulaki_321
    23.05.2006, 20:33
    Συγνώμη, που επαναλαμβάνομαι. Το πα και σε προηγουμενο ποστ. Αλλα δεν βλέπω να πιανει τοπο. Πραγματικά σας μιλαω απο forum ξέρω ελάχιστα πράγματα, και γενικά εχω μια ήπια συμμετοχή. Βάση λογικής ΚΑΙ ΜΟΝΟ-ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΑΣ ΟΥΤΕ ΝΟΜΟΣ πριν ανοιξετε νεο θέμα δείτε αν υπάρχει ήδη ανοιγμένο κάποιο παρόμοιο με ενα keyword στην αναζήτηση, δεν ειναι τπτ δυσκολο ουτε χρειαζεται πολυ φιλοσοφία.
    Στην ίδια στήλη με τα νεα θεματα βλεπω τα εξής 2 τοπικ.
    -Το νεο videoclip των Lordi
    -Ψάχνω το videoclip των Lordi.

    Είμαι παράλογη???
    jorge
    30.05.2006, 11:15
    Παράθεση:
    Το μέλος XeniaRodo στις 28-04-2006 στις 16:01 έγραψε:
    Θα μου άρεσε -το έχω ξαναπει- αν στο φόρουμ τα quotes επαναλαμβάνονταν με πιο μικρούς χαρακτήρες και μέσα σε πλαίσιο (όπως γίνεται σε πολλά φόρουμς) έτσι ώστε να μην πιάνουν τόσο χώρο....


    Άλλαξε η μορφή της παράθεσης, για να δούμε αν μας βολεύει έτσι. Τι λέτε;
    dimitrapan
    30.05.2006, 11:18
    Ωραία είναι κι έτσι αλλά νομίζω μου άρεσε περισσότερο πριν... Βέβαια η συνήθεια είναι μεγάλο πράγμα!!! Στο γήπεδό σας η μπάλα Χορχίτο!!!
    georgianoua
    30.05.2006, 11:20
    Είναι πιο ελκιστικό αλλά το ότι δε θα πιάνει τόσο χώρο δεν το νομίζω. Όπως ήταν παλιά θα είναι και τώρα πιστεύω......

    Καλή προσπάθεια
    jorge
    30.05.2006, 11:38
    Παράθεση:

    O/H georgianoua στις 30-05-2006 στις 11:20 έγραψε:
    Είναι πιο ελκιστικό αλλά το ότι δε θα πιάνει τόσο χώρο δεν το νομίζω. Όπως ήταν παλιά θα είναι και τώρα πιστεύω......

    Καλή προσπάθεια



    Ναι, ο χώρος δε μειώθηκε, είν' αλήθεια. Για να μειωθεί θα πρέπει να μικρύνουν πολύ τα γράμματα και ίσως γίνουν δυσανάγνωστα.
    jorge
    30.05.2006, 11:45
    Το μέλος georgianoua στις 30-05-2006 στις 11:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είναι πιο ελκιστικό αλλά το ότι δε θα πιάνει τόσο χώρο δεν το νομίζω. Όπως ήταν παλιά θα είναι και τώρα πιστεύω......

    Καλή προσπάθεια



    Αλλη μια δοκιμούλα...
    georgianoua
    30.05.2006, 11:49
    Το μέλος jorge στις 30-05-2006 στις 11:45 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος georgianoua στις 30-05-2006 στις 11:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είναι πιο ελκιστικό αλλά το ότι δε θα πιάνει τόσο χώρο δεν το νομίζω. Όπως ήταν παλιά θα είναι και τώρα πιστεύω......

    Καλή προσπάθεια



    Αλλη μια δοκιμούλα...



    Για να δω τώρα πως θα φανεί... Αν και τώρα ομολογώ θα είναι πιο δύσκολο να κάνω edit ενα quote. Δηλ να επικεντρωθώ μόνο σε συγκεκριμένα λόγια και να μην τα πάρω όλα και να βγεί σαν κατεβατό...
    Εχει πολλά σύμβολα και μου γίνεται πιο δύσκολο......
    jorge
    30.05.2006, 11:54
    Το μέλος georgianoua στις 30-05-2006 στις 11:49 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 30-05-2006 στις 11:45 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος georgianoua στις 30-05-2006 στις 11:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είναι πιο ελκιστικό αλλά το ότι δε θα πιάνει τόσο χώρο δεν το νομίζω. Όπως ήταν παλιά θα είναι και τώρα πιστεύω......

    Καλή προσπάθεια



    Αλλη μια δοκιμούλα...



    Για να δω τώρα πως θα φανεί... Αν και τώρα ομολογώ θα είναι πιο δύσκολο να κάνω edit ενα quote. Δηλ να επικεντρωθώ μόνο σε συγκεκριμένα λόγια και να μην τα πάρω όλα και να βγεί σαν κατεβατό...
    Εχει πολλά σύμβολα και μου γίνεται πιο δύσκολο......



    Ωχ
    jorge
    30.05.2006, 11:55
    Το μέλος georgianoua στις 30-05-2006 στις 11:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είναι πιο ελκιστικό αλλά το ότι δε θα πιάνει τόσο χώρο δεν το νομίζω. Όπως ήταν παλιά θα είναι και τώρα πιστεύω......

    Καλή προσπάθεια



    Γιωργιάννα για δοκίμασε σε ένα κανονικό (χωρίς να έχει ήδη παράθεση) post.
    Λογικά δε θα δεις συμβολάκια.
    jorge
    30.05.2006, 11:56
    Το μέλος jorge στις 30-05-2006 στις 11:55 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος georgianoua στις 30-05-2006 στις 11:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είναι πιο ελκιστικό αλλά το ότι δε θα πιάνει τόσο χώρο δεν το νομίζω. Όπως ήταν παλιά θα είναι και τώρα πιστεύω......

    Καλή προσπάθεια



    Γιωργιάννα για δοκίμασε σε ένα κανονικό (χωρίς να έχει ήδη παράθεση) post.
    Λογικά δε θα δεις συμβολάκια.




    Άκυρο, θα δεις... Εχει δουλίτσα, λίγο υπομονή ε;
    georgianoua
    30.05.2006, 11:58
    θα το μάθουμε και αυτό :) το πολύ πολύ πριν το στείλουμε να κάνουμε μια προσπισκόπηση πριν το στείλουμε να βλέπουμε πως θα φανει....
    jorge
    30.05.2006, 11:58
    Το μέλος jorge στις 30-05-2006 στις 11:55 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος georgianoua στις 30-05-2006 στις 11:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είναι πιο ελκιστικό αλλά το ότι δε θα πιάνει τόσο χώρο δεν το νομίζω. Όπως ήταν παλιά θα είναι και τώρα πιστεύω......

    Καλή προσπάθεια



    Γιωργιάννα για δοκίμασε σε ένα κανονικό (χωρίς να έχει ήδη παράθεση) post.
    Λογικά δε θα δεις συμβολάκια.




    τεστ
    jorge
    30.05.2006, 11:59
    Α οκ τώρα. Τα πολλά σύμβολα φύγανε και έμεινε μόνο το γνωστό μας quote
    georgianoua
    30.05.2006, 12:03
    Το μέλος jorge στις 30-05-2006 στις 11:59 έγραψε...
    Παράθεση:

    Α οκ τώρα. Τα πολλά σύμβολα φύγανε και έμεινε μόνο το γνωστό μας quote



    Για να σε δοκιμάσω τώρα

    Όντως... Είπαμεν είσαι τσιακκούι (ατσίδα )