ελληνική μουσική
    462 online   ·  210.844 μέλη
    the_mist
    17.06.2006, 12:56
    http://www.barcodetattoo.com/index2.htm

    http://cortsroyalink.com/

    http://www.jimmystattoo.gr/main/

    http://www.tattoodles.com/?source=tattoos.com

    http://www.eurotattoo.co.nz/

    http://www.tattoos.gr/



    Δεν πάμε να γκρεμίσουμε αυτούς που μας γκρέμισαν, πάμε να τους δείξουμε πως δεν πέσαμε!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : the_mist στις 07-07-2006 15:01 ]


    Soulessome
    17.06.2006, 13:20
    Εχω κι εγώ τατουαζ...το έκανα πριν 3 χρόνια και δεν το εχω μετανιωσει στιγμή...Ηταν και είναι κατι που με εκφραζει και στολίζει και το δεξι μερος της πλατης μου...

    Ο πονος ειναι διαφορετικος αναλογα με το δερμα του καθενα, και για να κανεις τατουαζ πρεπει να το σκεφτεις καλά γιατι αν τα μετανιωσεις επειτα θα ταλαιπωρηθεις....και φυσικα πρεπει να πας σε καποιον που ξερει και εφαρμοζει όλες τις μεθοδους ωστε να εισαι ασφαλης...

    Το θεμα ειναι να το κανεις για τον εαυτο σου και όχι για το πως θα φανεις στους αλλους γιατι ειδαλλως θα κανεις σιγουρα γκαφα!!!
    ageras
    17.06.2006, 14:15
    Θα συμφωνήσω με την πολύ αγαπητή Soulessome.Φυσικά ένα tattoo το κάνεις για σένα κι όχι για να το δείχνεις στους άλλους.Φυσικά και θέλει ώριμη σκέψη για να το κάνεις.Έχω μια κιθάρα που σχεδίασα στο δεξί μου χέρι ψηλά την οποία ήθελα να την κάνω από τα 16 μου.Το tattoo τελικά το χτύπησα πριν 4 χρόνια γιατί ήμουν απόλυτα σίγουρος ότι το ήθελα.
    όντως ο πόνος διαφέρει αναλογα με το δέρμα,το σημείο του σώματος κ.τ.λ
    Προσωπικά δεν πόνεσα καθόλου.Φυσικά παίζει ρόλο και ο άνθρωπος που θα στο χτυπήσει καθώς και τα εργαλεία του.Θέλει μεγάλη προσοχή στο που θα πάτε.Πρέπει ο χώρος να είναι προσεγμένος και να είναι τα πάντα αποστειρωμένα προς αποφυγή μολύνσεων.
    revekka
    18.06.2006, 00:26
    Κι εμένα μου αρέσουν τα τατού, πολύ μάλιστα. Τα περισσότερα όμως που βλέπω δεν μου αρέσουν καθόλου. Έχω ένα αλογάκι της θάλασσας στον αστράγαλο, που έκανα με τα πρώτα χρήματα που πήρα απο μουσική παράσταση με το σαξοφωνάκι μου. Το σχεδίασαμε μαζί με έναν καλό μου φίλο και το είχα στο μυαλό μου 3 χρόνια πριν το κάνω.
    georgianoua
    18.06.2006, 00:41
    Δεν έχω κάνει ούτε piercing ούτε tatoo. Οι μόνες τρύπες που έχω είναι αυτές που μου βγάλαν οι γονείς μου όταν ήμουνα μικρή.. (αν δεν πήγαιναν να μου τις βγάλουν τότε δεν υπήρχε περίπτωση να πάω τώρα. Τρέμω και μόνο στην ιδέα να με τρυπήσουνε, έστω και με αναισθητικό)

    Δε ξέρω, κάτι που δε με εκφράζει δεν το κάνω.

    Έχω ένα θείο ο οποίος είχε κάνει tatoo όταν ήταν νεαρός και το μετάνοιωσε και πήγε να το βγάλει.....
    Το βγαλε αλλά του έμεινε σημαδι μια ουλή άσχημη

    Θέλει μεγάλη σκέψη για όσους πάρουν την απόφαση.....
    the_mist
    09.07.2006, 20:37
    Ούτε εγώ έχω κάνει piercing ή tattoo (προς το παρόν).
    Έχω 5 τρύπες στο αριστερό αυτί και 3 στο δεξί, αλλά δεν τις θεωρώ piercing. Ένας φίλος μου όμως έχει κάνει τρύπα στο κάτω χείλος, στο φρύδι και στο ένα αυτί. Δεν μετάνιωσε ούτε στιγμή που της έκανε. Την τρύπα στο αυτί, μάλιστα, την είχε κάνει στην Τρίτη Δημοτικού!!!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : the_mist στις 09-07-2006 20:37 ]


    επισυναπτόμενα: LipRing.jpg 
    Feggarenia261
    14.07.2006, 23:34
    Το μέλος dimi589 στις 30-04-2006 στις 17:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έχω ένα στο πιγούνι,ένα στον τράγο,ένα στην βάση του αυτιού και 2 streching
    Tattoo όχι ακόμα






    Ax σε πόνεσε στον τράγο? σου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα κτλ??? έχω ακούσει οτι είναι πολυ επικύνδινο και πονάει πολύ! πλιζ πές μου!!!!!!
    Feggarenia261
    14.07.2006, 23:41
    Για τατου μ'αρέσουν να τα βλέπω αλλα δεν θα στιγμάτιζα το σώμα μου... Έχω όμως τρέλα με τα piercings Μαρεσουν πολύ αλλά δεν μαρέσουν τα ακραία πράγματα! Έχω ένα στον αφαλό και δεν σχεδιάζω κάτι άλλο γιατί το θεωρώ too much (για τ σώμα μ...)
    kelli
    15.07.2006, 18:51
    Το μέλος dimi589 στις 30-04-2006 στις 17:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έχω ένα στο πιγούνι,ένα στον τράγο,ένα στην βάση του αυτιού και 2 streching
    Tattoo όχι ακόμα




    Μιας και είσαι έμπειρος θα θελα να ρωτήξω αν θα πονέσω.Θέλω ένα στην πλάτη.Παρακαλώ την αλήθεια!
    kelli
    15.07.2006, 18:54
    Το μέλος kelli στις 15-07-2006 στις 18:51 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος dimi589 στις 30-04-2006 στις 17:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έχω ένα στο πιγούνι,ένα στον τράγο,ένα στην βάση του αυτιού και 2 streching
    Tattoo όχι ακόμα




    Μιας και είσαι έμπειρος θα θελα να ρωτήξω αν θα πονέσω.Θέλω ένα στην πλάτη.Παρακαλώ την αλήθεια!

    λάθος λάθος1σε άλλον ήθελα να στείλω.Εσύ δεν έχεις τατού
    sindy-windy
    16.07.2006, 16:56
    ενα τατουαζ πολυ ευχαριστως, αλλα δυστυχος, δεν μου το επιτρεπουν οι μεγαλες δυναμεις!!
    dieselaki200sexy
    06.08.2006, 18:24
    θελω να κανω Piercing στα χειλη.το μονο που σκευτομαι ειναι το σημαδι που θα αφησει.γενικα εγω βαριεμαι πολυ γρηγορα κ ειμαι σιγουρη πως δεν θα το θελω μετα απο καποιο διαστημα.ξερετε τι ειδους σημαδι θα αφησει?πως θα φαινεται?
    meltica
    06.08.2006, 18:54
    Έχω τρεις τρύπες στο αριστερό και μία στο δεξί... καλά αυτό δεν είναι piercing θα πείτε! Ήθελα να κάνω στον αφαλό σαν τρελή, και θα έκανα, αλλά μια φίλη που έχει παθαίνει μόλυνση αρκετά συχνά, και γενικά θέλει πολύ φροντίδα και γω δεν είμαι γι' αυτά...

    Όσο για tattoo... Είναι στα υπόψιν ένα νεραιδάκι στο κάτω μέρος της πλάτης, θα δούμε... Πάντως με εκφράζει, δεν μπορώ να πω, δεν είναι μόνο για ομορφιά. Τυχαία είχα πατήσει μια μέρα ''Fainia'' στο google και μου έβγαλε ένα αγαλματένιο νεραιδάκι που πουλιέται στο e-bay και σε κάτι άλλα... Είμαι νεραιδάκι κατά κάποιον τρόπο λοιπόν!





    επισυναπτόμενα: FH-003.jpg 
    jackal
    07.08.2006, 06:00
    Προσωπικα tattoo η8ελα απο το γυμνασιο το 8εωρω τεχνη και οχι μόδα,αλλο τωρα αν τα τελευταια 2 χρονια εγινε "trendy"!πριν 4 χρονια πηγα και "χτυπησα" το δικο μου σχεδιο και δεν το μετανοιωνω!Στην τελική αν φοβαται καποιος οτι θα βαρεθει ας το χτυπησει σε σημειο που δεν 8α το βλεπει!Πονος απο οτι 8υμαμαι δεν υπηρξε ιδιαιτερος.Το piercing δεν με συγκινει ιδιαιτερα!Δοκιμασα και γω την συνταγη του 3ου ρουθουνιου αλλα την βαρε8ηκα, ουτε καν μπηκα στον κοπο να κανω κατι πιο "σοβαρο"!Ξερω αν8ρωπους με μπαρες στην γλωσσα που καναν μια βδομαδα να μιλησουν, μπαρες στην κοιλια που επα8αν αλλεργιες,κρικους στο στη8ος που πιαστηκε η μπλουζα....., Γενικα δεν μου αρεσει,στους αλλους δεν με απασχολει απλα το 8εωρω πολυ τρεξιμο για το τιποτα!
    melageorgiadoy
    07.08.2006, 10:11
    Το μέλος dieselaki200sexy στις 06-08-2006 στις 18:24 έγραψε...
    Παράθεση:

    θελω να κανω Piercing στα χειλη.το μονο που σκευτομαι ειναι το σημαδι που θα αφησει.γενικα εγω βαριεμαι πολυ γρηγορα κ ειμαι σιγουρη πως δεν θα το θελω μετα απο καποιο διαστημα.ξερετε τι ειδους σημαδι θα αφησει?πως θα φαινεται?


    Εαν προσεξεις και δεν το ζοριζεις πολυ δηλ να μην το χτυπας το τραβας κλπ το μονο που θα μεινει ειναι μια μικρη τελεια.Κοιτα μην την πατησεις σαν και εμενα που εχω ενα σημδι στο φρυδι λες και πλακωθηκα στο ξυλο και μου εμεινε τσαμπουκας!!!!!!!
    melageorgiadoy
    07.08.2006, 10:17
    Το τατοο και οχι τοσο το piercing ειναι μια μορφη τεχνης που προσωπικα λατρευω.Περιμενω να τελειωσει το καλοκαιρι για να χτυπησω το κλειδι του φα στον αριστερο μου καρπο...Δεν ειναι για φιγουρα και ποτε μην κανετε τατοο η τρυπα για φιγουρα γιατι σιγουρα θα χιλιομετανιωσεται.Θα το κανετε μονο και μονο για εσας και οχι για δειξεται μαγκια ή το ποσο hot in και tredy ειστε.....
    augustina
    07.08.2006, 11:19
    Ένα tatoo θα ήταν ότι έπρεπε αλλά... όλοι μου λένε μετά τα 18. Τελικά συμφώνησα γιατί απο ότι καταλαβαίνω καθώς ψηλώνω το δέρμα μου "τεντώνει". Άρα το tatoo θα ανοίξει. Αν αυτο δεν ισχύει please ρίξτε μια ενημέρωση...
    dieselaki200sexy
    07.08.2006, 11:41
    Το μέλος melageorgiadoy στις 07-08-2006 στις 10:11 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος dieselaki200sexy στις 06-08-2006 στις 18:24 έγραψε...
    Παράθεση:

    θελω να κανω Piercing στα χειλη.το μονο που σκευτομαι ειναι το σημαδι που θα αφησει.γενικα εγω βαριεμαι πολυ γρηγορα κ ειμαι σιγουρη πως δεν θα το θελω μετα απο καποιο διαστημα.ξερετε τι ειδους σημαδι θα αφησει?πως θα φαινεται?


    Εαν προσεξεις και δεν το ζοριζεις πολυ δηλ να μην το χτυπας το τραβας κλπ το μονο που θα μεινει ειναι μια μικρη τελεια.Κοιτα μην την πατησεις σαν και εμενα που εχω ενα σημδι στο φρυδι λες και πλακωθηκα στο ξυλο και μου εμεινε τσαμπουκας!!!!!!!



    δηλαδη κ οταν κλεισει εντελως η τρυπα θα υπαρχει αυτη η τελεια?τι χρωμα?σε σενα τι εγινε,πως ειναι δηλαδη?
    ευχαριστω
    jackal
    08.08.2006, 20:23
    Το μέλος melageorgiadoy στις 07-08-2006 στις 10:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το τατοο και οχι τοσο το piercing ειναι μια μορφη τεχνης που προσωπικα λατρευω.Περιμενω να τελειωσει το καλοκαιρι για να χτυπησω το κλειδι του φα στον αριστερο μου καρπο...Δεν ειναι για φιγουρα και ποτε μην κανετε τατοο η τρυπα για φιγουρα γιατι σιγουρα θα χιλιομετανιωσεται.Θα το κανετε μονο και μονο για εσας και οχι για δειξεται μαγκια ή το ποσο hot in και tredy ειστε.....




    Εμ φιλε μου εχω χτυπησει το κλειδι του σολ και δυο 16τα!προσεξε μην το εχει χτυπησει και κανενας αλλος το κλειδι που 8ες,γιατι μολις συνειδητοποιησα απο το δικο σου ποστ οτι μπορει να υπαρχει και αλλος που να εχει σκεφτει να χτυπησει καποιο μουσικο κλειδι!!!!!!
    Ashley
    22.05.2007, 08:19
    Thimamai kapoios m eipe otan ponas, simenei oti niwtheis oti zeis oti estw iparxeis .....

    Oso gia autous me ta polla "siderika" k ta tattouazakia einai ligo ipervolika auta ....
    episis na anaferw oti aytoi p ta kanoun gia epidiksi k oxi giati tous ekfrazei einai autoi p to metaniwnoun ....
    p.x eixa ena filo p ekane ena tattouaz sti plati ena megalo me periergo sxima gia to kalokairi....meta otan perasan 1-2 xronakia den ton elkie k ithele na to eksafanisi apo panw t.... k akoma skeftete na kanei egxyrisi gia na fygei i na min...

    Kataligw k egw exw tripes panw sta aftia m 6 sto deksi k 3 sto aristero alla sto proswpo m den to diakindinevw epd panta me tous xronous orimazoume k oi apopseis mas gia merika pragmata allazoun... oso gia ena tattouazaki tha to ekana poli euxaristws k ti tha itan??...... ta kinezika grammata sto xeri p tha egrapha kati p pragmatika me ekfrazei

    parte mia mpira k.....

    as etoimasoume gia to kalokairi me ena mikro tatouaz tote

    kai as koularoume ligo re paidia