ελληνική μουσική
    738 online   ·  210.851 μέλη

    Πως προεκυψε η υπογραφη σας..?

    --Elena--
    03.03.2008, 16:08
    Μμμ....τη διάλεξα γιατί αντιπροσωπεύει τη θεωρία μου!!!!Είμαι ένα άτομο γεμάτο θετική ενέργεια και με πολύ όρεξη!!!!Επομένως,πιστεύω ότι πρέπει να ζούμε την κάθε μας στιγμή ανεξαιρέτως αν μερικές φορές περνάμε ορισμένες αναποδιές!!!!Γιατί πολύ πολύ πολύ πολύ απλά.....

    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ!!!!!

    swkraths
    04.03.2008, 11:52
    Χμμμμ.... Έλα ντε.... Το πράγμα μιλάει από μόνο του!!
    margot
    31.05.2008, 00:48

    Από την Μπρίντα του Πάουλο Κοέλο, καθώς είμαι ένα άτομο που δρα κυρίως με το ένστικτο και συχνά αφήνω το συναίσθημα να κυριαρχεί στο μυαλό...


    Blacksad
    31.05.2008, 11:34

    Απο την κορυφαία ταινία "Ο Καλός ο Κακός και ο Άσχημος"


    esta
    31.05.2008, 22:30

    μπούχτισα με την ελληνικά παιδεία και το σχολείο και έβαλα έτσι για υπογραφή τη γνωστή φράση του Αϊνστάιν!!


    Desmar
    31.05.2008, 22:41

    Ο Καβάφης είναι η μεγάλη μου αδυναμία γενικότερα αλλά το συγκεκριμένο κομμάτι νοιώθω ότι με αντιπροσωπεύει κιόλας ΑΠΟΛΥΤΑ αυτό το διάστημα ...

    {#emotions_dlg.thumbup}

     


    Moonchild92
    31.05.2008, 23:04

    "The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools..."

    Την έγραψα γιατί μπορεί να την αλλάξω αργότερα.... Είναι δύο στίχοι από ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια και ένα απ' τα καλύτερα όλων των εποχών....

     

    -----------------
    "The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools..." Epitaph - King Crimson

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Moonchild92 στις 02-06-2008 23:30 ]


    punkster
    01.06.2008, 11:52

    Δεν θα πρωτοτυπησω.....
    Στιχος ειναι και η δικη μου υπογραφη.....
    Απο τα Μωρα στη Φωτια που λατρευω τοοοοοοσο πολυ! 

    {#emotions_dlg.thumbup}


    Eliza21
    01.06.2008, 22:55

    Από το τραγουδι του Χρήστου Θηβαιου "περικοπές ενός απόκρυφου ευαγγελιου"

    Ούτε η εκδίκηση ούτε η συγνώμη
    βρήκαν μέσα μου κάποια γωνιά
    Η λησμονιά είναι η μόνη συγνώμη
    και η μόνη εκδίκηση η λησμονιά....

    Σημαινει πάρα πολλά για μένα αυτό το τετράστιχο....το πρωτοάκουσα στα 18 μου και απο τοτε πορεύομαι με αυτο....{#emotions_dlg.walkman}


    StavmanR
    01.06.2008, 23:41

    Η υπογραφή μου (κενό) έχει ως βαθύτερο στόχο την παρότρυνση για ελάτωση της οπτικής ρύπανσης, η οποία αποτελεί ένα σκαλί στην κλίμακα της ανάπτυξης οικολογικής συνείδησης και ευαισθησίας. Επίσης, το κενό, καταδεικνύει έναν υφέρποντα μηδενισμό και μία αποδοχή της λιτής οπτικής της πραγματικότητας. Τέλος, το κενό, δηλώνει πως ότι έχω να πω το λέω μέσα στα ποστς, ενώ ταυτόχρονα η περιβόητη και ελεγχόμενη παράδοση μας υπενθυμίζει ότι πρέπει να ξέρουμε πού βάζουμε την υπογραφή μας...προς το παρόν δε γνωρίζω το λόγο για τον οποίο θα έπρεπε να τη βάλω εδώ...{#emotions_dlg.biggrin}


    punkster
    02.06.2008, 11:34

    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 01-06-2008 στις 23:41 έγραψε...

    Η υπογραφή μου (κενό) έχει ως βαθύτερο στόχο την παρότρυνση για ελάτωση της οπτικής ρύπανσης, η οποία αποτελεί ένα σκαλί στην κλίμακα της ανάπτυξης οικολογικής συνείδησης και ευαισθησίας. Επίσης, το κενό, καταδεικνύει έναν υφέρποντα μηδενισμό και μία αποδοχή της λιτής οπτικής της πραγματικότητας. Τέλος, το κενό, δηλώνει πως ότι έχω να πω το λέω μέσα στα ποστς, ενώ ταυτόχρονα η περιβόητη και ελεγχόμενη παράδοση μας υπενθυμίζει ότι πρέπει να ξέρουμε πού βάζουμε την υπογραφή μας...προς το παρόν δε γνωρίζω το λόγο για τον οποίο θα έπρεπε να τη βάλω εδώ...{#emotions_dlg.biggrin}



    {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.laugh}

    OOOOOOΛΕΕΕ!!!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    marakiasteraki
    02.06.2008, 23:13

    Μεγάαααααααααλη ιστορία!


    ShiningStar
    20.06.2008, 15:17

    Από την εμπειρία της μέχρι τώρα ζωής μου...


    -----------------
    Οι ωραιότεροι Παράδεισοι, είναι οι Παράδεισοι που έχουμε χάσει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ShiningStar στις 20-06-2008 15:18 ]


    nowaveband
    20.06.2008, 17:33

    ela mou nte????????/kali erwtisi....


    PashalinaMakia
    20.06.2008, 20:12

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 20-06-2008 στις 17:33 έγραψε...

    ela mou nte????????/kali erwtisi....



    Να πω εγώ γτ???????{#emotions_dlg.biggrin}


    kwstasagas
    21.06.2008, 00:54

    Πρόκειται για τον πρώτο στίχο του τραγουδιού "Space Child" των UFO, που περιέχεται στον δίσκο "Phenomenon" του 1974. Δύο είναι οι λόγοι που επέλεξα αυτήν την υπογραφή :

    α/ Τον ανωτέρω δίσκο τον αγόρασα σε ηλικία 14 ετών [βινύλιο φυσικά !!!] και .... μέχρι σήμερα τον βάζω να παίξει στο πικάπ με λαχτάρα παρόμοια με αυτήν που είχα όταν τον έβαζα στο πικάπ μου για πρώτη φορά !!! Και ... μάλλον αυτό θα συμβαίνει για πολλά - πολλά χρόνια ακόμη !!!! Αυτός ο δίσκος θα μού θυμίζει πάντα ότι ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΔΕΝ ΓΕΡΝΑΝΕ ΠΟΤΕ !!!! Όσα χρόνια κι αν περνάνε, όσο κι αν οι δημιουργοί τους θα γερνάνε, αυτά θα τα ακούμε πάντα σαν να είναι η πρώτη τους ακρόαση και θα ανακαλύπτουμε ξανά και ξανά απ' την αρχή τα κρυμμένα μυστικά τους ........

    β/ Ο τίτλος του εν λόγω τραγουδιού .... μού θυμίζει τον εαυτό μου μέσα στο .... αχανές σύμπαν του ίντερνετ !!! Είμαι ένα "space child" που προσγειώθηκε σε έναν τελείως μα τελείως άγνωστο πλανήτη που ονομάζεται "Διαδύκτιο" {#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.confused1}


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 21-06-2008 00:56 ]


    panosbousalis
    21.06.2008, 02:18

    Από το τραγούδι 'Πως να σωπάσω' σε στίχους Κώστα Κινδύνη και μουσική Σταύρου Ξαρχάκου τραγουδισμένο από τον Αθάνατο Νίκο Ξυλούρη..

    Μια κραυγή ελευθερίας. αγωνίας, αντίστασης, αγάπης


    thaliey
    21.06.2008, 09:52

    προεκυψε α το συγκροτημα που ειμαι εξου και η φωτο εμεις ειμαστε NON LEGATI!!!και απο το ετσιιιι που το χουμεμ  κολλησει και το λεμε με την μαργαριτα(romfaia) συνεχεια!!!Smile


    musicathy
    24.06.2008, 13:50

    Από το τραγούδι Ήμουνα εδώ και εδώ είμαι ακόμα' από Κίτρινα Ποδήλατα που λατρεύω

    Σας το παραθέτω

     

    Απόψε θέλω να καώ
    Σκόνη να γίνω να χαθώ
    Φτερό στον άνεμο να γίνω
    Να ψάξω να σε ξαναβρώ

    Στις ερημιές ταξίδεψα
    Μα ο φόβος μου θυμώνει
    Φοβίζει ότι πίστεψα
    Και με αναστατώνει

    Ήμουνα εδώ και εδώ είμαι ακόμα
    Σαν μια σκιά που τριγυρνά
    Ήμουνα εδώ και εδώ είμαι ακόμα
    Κι ότι θυμάμαι εκείνο με ξεχνά

    Απόψε θέλω να καώ
    Στα σύννεφα να σκορπιστώ
    Σαν μία σφαίρα να γυρίζω
    Μέσα στα χέρια σου τα δυο

    Όσες φορές κι αν κοίταξα
    Ο ήλιος σου θαμπώνει
    Με το μυαλό ταξίδεψα
    Να βρω τι μας ενώνει

    Ήμουνα εδώ και εδώ είμαι ακόμα
    Σαν μια σκιά που τριγυρνά
    Ήμουνα εδώ και εδώ είμαι ακόμα
    Κι ότι θυμάμαι εκείνο με ξεχνά


    marakiasteraki
    26.06.2008, 00:29

    Απλως προεκυψε........Ηταν στιγμιαιο.....