ελληνική μουσική
    746 online   ·  210.851 μέλη

    Πιστεύτε στα Α.Τ.Ι.Α.?

    Feggarenia261
    23.06.2006, 23:16
    Το μέλος dijo στις 13-05-2006 στις 05:38 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μα καλά, θέλει κι ερώτημα; Σαφώς και υπάρχουν ΟΥΦΟ! Βρίσκονται ανάμεσά μας, βγαίνουν στην τηλεόραση και στο ραδιόφωνο, γράφουν μουσική και στίχους, τραγουδούν, τους εκλέγουμε και μας κυβερνούν, και εσείς ακόμη αναρωτιέστε αν υπάρχουν;
    Ευτυχώς που ακόμη στο Σείριο υπάρχουνε παιδιά...

    Πάντως φαντάζεστε τι θα γινόταν αν κάποια μέρα κατέβαιναν πραγματικά UFOs στην Αθήνα; Ο Αντώναρος θα έβγαινε να το διαψεύσει, ο Βουλγαράκης θα απήγαγε τους εξωγήινους για να τους ανακρίνει και να διαπιστώσει αν είναι τρομοκράτες/αναρχικοί/κομουνιστές κλπ., ο Κολοζώφ θα έβγαινε να καταγγείλει προβοκάτσια των ιμπεριαλιστών με σκοπό τον αποπροσανατολισμό της κοινής γνώμης και τη διάσπαση του ταξικού μετώπου, η Vodafone θα τους προσέφερε φθηνό συμβόλαιο χωρίς πάγιο και δωρεάν παρακολούθηση των συνομιλιών όλο το 24ωρο, η Μπήλιω θα τους καλούσε στην εκπομπή της για να τους ρωτήσει για τη σχέση τους με τον Ε.Τ., ο Μάκης θα έκανε αποκαλύψεις με παράνομες προμήθειες στην αγορά των ιπταμένων δίσκων, και η Τατιάνα θα έβγαζε τα άπλυτά τους στη φόρα! Ε, ρε γλέντια που θα έκανε ο Λιακόπουλος!


    χαχα! είσαι απιστευτικός (που θα λεγε και ένας φίλος :P !!! Οχι παιδιά μου καλά! δεν υπάρχουν ουφο... υπάρχει μόνο ο μικρός πριγκιπας που κατοικεί στον αστεροιδή Β12 και γελά με τη καταντια μας...
    whitetiger
    24.06.2006, 01:17
    Ολόκληρα σύμπαντα με αφάνταστες αποστάσεις, αμέτρητα ηλιακά συστήματα...
    Δεν νομίζετε πως θα 'ταν λίγο εγωιστικό να πούμε πως είμαστε μόνοι;
    Τώρα οι επισκέψεις από τα "φιλαράκια" μας καλό θα ήταν να γίνονται εν γνώση μας
    γιατί ποτέ δεν ξέρεις...ίσως τωρα να μας κυβερνούν πίσω από γήινα πρόσωπα...
    (χμ...πρέπει να κόψω τις ταινίες επιστημονικής φαντασίας...)
    aggeliki
    24.06.2006, 02:32
    Το μέλος dijo στις 13-05-2006 στις 05:38 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μα καλά, θέλει κι ερώτημα; Σαφώς και υπάρχουν ΟΥΦΟ! Βρίσκονται ανάμεσά μας, βγαίνουν στην τηλεόραση και στο ραδιόφωνο, γράφουν μουσική και στίχους, τραγουδούν, τους εκλέγουμε και μας κυβερνούν, και εσείς ακόμη αναρωτιέστε αν υπάρχουν;
    Ευτυχώς που ακόμη στο Σείριο υπάρχουνε παιδιά...

    Πάντως φαντάζεστε τι θα γινόταν αν κάποια μέρα κατέβαιναν πραγματικά UFOs στην Αθήνα; Ο Αντώναρος θα έβγαινε να το διαψεύσει, ο Βουλγαράκης θα απήγαγε τους εξωγήινους για να τους ανακρίνει και να διαπιστώσει αν είναι τρομοκράτες/αναρχικοί/κομουνιστές κλπ., ο Κολοζώφ θα έβγαινε να καταγγείλει προβοκάτσια των ιμπεριαλιστών με σκοπό τον αποπροσανατολισμό της κοινής γνώμης και τη διάσπαση του ταξικού μετώπου, η Vodafone θα τους προσέφερε φθηνό συμβόλαιο χωρίς πάγιο και δωρεάν παρακολούθηση των συνομιλιών όλο το 24ωρο, η Μπήλιω θα τους καλούσε στην εκπομπή της για να τους ρωτήσει για τη σχέση τους με τον Ε.Τ., ο Μάκης θα έκανε αποκαλύψεις με παράνομες προμήθειες στην αγορά των ιπταμένων δίσκων, και η Τατιάνα θα έβγαζε τα άπλυτά τους στη φόρα! Ε, ρε γλέντια που θα έκανε ο Λιακόπουλος!





    Σψστός!

    tolaruba
    03.07.2006, 13:46
    Το μέλος tzoy στις 07-05-2006 στις 15:25 έγραψε...
    Παράθεση:

    εγώ πιστεύω και μάλιστα το καλοκαίρι ένα από αυτά τα "ά.τ.ι.α" προσγειώθηκε στο μπαλκόνι μου!


    περιστερι ηταν τελικα;;;
    sindy-windy
    03.07.2006, 13:49
    ενταξει σιγουρα υπαρχει κατι αλλα τωρα ουφο με τεσσερα ματια και δωδεκα ποδια δεν νομιζω!!
    nikos_f3n
    03.07.2006, 18:36
    Δηλαδη ο Χαρδαβελας ακομα δεν σας επεισε
    Brokenchord
    15.07.2006, 14:32
    Το μέλος grammophone στις 13-05-2006 στις 02:26 έγραψε...
    Παράθεση:


  • Αιώρηση

  • Γκάζια και πάλι





  • Λοιπόν το όχημα του πρώτου βίντεο δεν μπορώ να πω αν είναι γήινο η εξωγήινο πάντος είναι της τεχνοτροπίας του κώνου μέσα σε κώνο. Αν προσέξει κανείς την αιώρηση του γέρνει πλευρικά σαν σβούρα (Για θυμηθείτε μια σβούρα που έχει αρχίσει να χάνει της στροφορμή της πώς γέρνει πλευρικά) τέτοιου είδους χορευτική αιώρηση έχουν τα διαστημόπλοια όπως είπα της τεχνοτροπίας του κώνου μέσα σε κώνο. Αυτό λόγου του περιστρεφόμενου βαρυτομαγνητικού πεδίου που δημιουργεί η ταλάντωση των κώνων (δείτε την ¨εικόνα¨)

    Τώρα για το δεύτερο βίντεο μπορώ να πω ότι είναι σίγουρα γήινο γιατί δεν περιβάλετε από το ανάλογο πεδίο (που δημιουργείται από το λεγόμενο κηρύκειο πηνίο). Επόμενος σίγουρα δεν είναι της τεχνοτροπίας του κηρύκειου πηνίου. Το πεδίο αυτό εκτός από της αντβαρυτικές του ικανότητες μεταξύ άλλον όταν αποκτήσει πυρήνα και τροφοδοτηθεί με ηλεκτρικό ρεύμα υψηλής συχνότητας δείχνει να παραβιάζει τους βασικούς νόμους του ηλεκτρομαγνητισμού. Το πρώτο πράγμα που το κάνει να ξεχωρίζει είναι ότι έχει μηδενική εμπέδηση. Έτσι όταν τροφοδοτηθεί με ηλεκτρική ενέργεια δεν θερμαίνεται. Δεύτερη ιδιότητα του είναι ότι έχει άπειρο συντονισμό. Σε αντίθεση με ένα κοινό πηνίο το οποίο συντονίζετε κυρίως στη φυσική θεμελιώδη του συχνότητα και ασθενικά στη δεύτερη η τρίτη αρμονική. Το κηρύκειο πηνίο μπορεί να συντονίζετε ισχυρά σε οποιοδήποτε αριθμό τυχαίων συχνοτήτων. Το σήμα που λαμβάνετε με ένα τέτοιο πηνίο δεν μπορεί να ανιχνευθεί από μία τυπική συσκευή έλεγχου ραδιοσυχνότητας .Και αυτός είναι και ένας από τους πολλούς λόγους που πολλά UFO δεν έχουν ίχνος στο ραντάρ .Τέλος πάντων το ρεπερτόριο των δυνατοτήτων του είναι αρκετά μεγάλο συμπεριλαμβανομένου και πολλών αδρανειακών φαινομένων.
    Στη διάρκεια πειραμάτων (βλέποντας το βίντεο προσέξτε τα σακατεμένα κομμάτια μετάλλου και τη χορευτική κίνηση του πιάτου μήπως σας θυμίζει κάτι!!!!) με τέτοια πηνία πολλά υλικά χάσαν τις φυσικές ιδιότητες τους και έγιναν ιδιαίτερα εύθραυστα.(Φαντασθείτε μια βαριά ράβδος από σίδηρο να σπάει σαν πράσο). Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που πολλοί άνθρωποι έχουν αρρωστήσει πιάνοντας το χώμα όπου ¨έκαψε¨ ένα UFO κατά την προσγείωση του.
    Πολλά μαχητικά έχουν εξαερωθεί πλησιάζοντας UFO. Επομένως εφόσον το όχημα στο βίντεο πέρασε σχεδόν ξυστά από το ελικόπτερο θα έπρεπε να το είχε κάνει κομματάκια άρα είναι γήινη κατασκευή !!!!
    Όταν μιλούσα για Αντιβαρύτητα εσείς ακόμα βλέπατε Λιακόπουλο !!!


    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 15-07-2006 14:33 ]





    επισυναπτόμενα: hfsanim.gif 
    sindy-windy
    16.07.2006, 16:34
    ναι προχθες μου μιλησε ενας αρειανος!!!!!!(καθως εοινα καφεδακι στη πλατεια)
    Brokenchord
    17.07.2006, 22:12
    Αν δείτε σε καμιά σπηλιά αυτό το η σύμβολο η παρόμοιο να γίνετε λούης γιατί θα βρείτε αλλιώς μεγάλο μπελά !!!! ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΣΟΒΑΡΑ !!!! προσοχή λοιπόν!!! Είμαστε off topic ώμος το θέμα είναι τα ΑΤΙΑ και όχι οι πιθανοί ή οι υποψήφιοι χειριστές τους !!

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 17-07-2006 22:12 ]





    επισυναπτόμενα: reptilian 3.JPG 
    vero
    17.07.2006, 23:13
    Ναι εγω πιστεύω στα ΑΤΙΑ και παρακολουθω πολυ. Δεν ειμαστε οι μονοι ανθρωποι πανω στον πλανήτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    nikos_f3n
    18.07.2006, 09:41
    Ασχολουμαι απο μικρος με το θεμα. Παντα μου αρεσε το μυστηριο! Πιστευω και στα ufo και στους εξωγηινους αφου για μενα εχει αποδειχθει η υπαρξη και των δυο. Αλλα απο την αλλη δεν νομιζω οτι αξιζει καποιο ον απο το διαστημα να ασχοληθει με ενα πλασμα τοσο στενομυαλο, αρνητικο και τοσο καταστροφικο οσο ο ανθρωπος. Οπως λενε και οι GUNS θα τους πουμε WELCOME TO THE JUNGLE και θα φυγουν οπως ειναι
    KAKOFONIKS
    18.07.2006, 13:08
    Το μέλος Brokenchord στις 17-07-2006 στις 22:12 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αν δείτε σε καμιά σπηλιά αυτό το η σύμβολο η παρόμοιο να γίνετε λούης γιατί θα βρείτε αλλιώς μεγάλο μπελά !!!! ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΣΟΒΑΡΑ !!!! προσοχή λοιπόν!!! Είμαστε off topic ώμος το θέμα είναι τα ΑΤΙΑ και όχι οι πιθανοί ή οι υποψήφιοι χειριστές τους !!

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 17-07-2006 22:12 ]










    ?????????????? Έιμαι λίγο τούβλο και δεν το κατάλαβα τι εννοείς?
    uNick
    18.07.2006, 13:28
    Προφανώς αναφέρεται στα Reptilian Humanoids, αναφορές για τα οποία υπάρχουν από την αρχαιότητα... Ακόμα και στην χριστιανική μυθολογία που αναφέρεται το φίδι από το οποίο η Εύα πήρε το μήλο, κάποιοι θέλουν να βλέπουν το φίδι αυτό σαν Reptilian Humanoid (φωτο - απόσπασμα από πίνακα)...

    Μπορείς να βρείς κάποια πράγματα εδώ.







    επισυναπτόμενα: Bosch_Last_Judgement_Detail.jpg Reptoid2.jpg 
    Brokenchord
    18.07.2006, 13:40
    Άμα δεις αυτό το σύμβολο να φύγεις από εκεί γιατί αργά η γρήγορα θα βρεις μεγάλο μπελά. Τι δεν κατάλαβες. Δεν είναι μέρος για ανθρώπους εκεί !! Σωστός uNick
    Άλλωστε το λέει και η αποκάλυψη του Ιωάννη 5,3 Γώγ και μαγκόκ εξέλθουν επί την επιφάνεια της θαλάσσης όταν ανοίξουν οι πύλες και για αυτά που ήταν στον ουρανό και για αυτά που ήταν πάνω στη γή και αυτά που ήταν κάτω απο τη γη (Ρώτησα την καθηγήτρια των θρησκευτικών στο σχολείο και φυσικά απάντηση δεν πήρα !!!)


    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 18-07-2006 18:03 ]


    KAKOFONIKS
    18.07.2006, 13:44
    Α ευχαριστώ φίλε δάσκαλε ! Και κάτι άλλο δηλαδή αυτα τα Reptilian Humanoids είναι κακό κάτι σαν τον Schreder στα χελωνονιτζάκια (πως σου φάνηνκε η παρομοίωση)
    Emaki
    18.07.2006, 13:50
    Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι οι εξωγήινοι είμαστε εμείς....


    KAKOFONIKS
    18.07.2006, 13:55
    Το μέλος Emaki στις 18-07-2006 στις 13:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι οι εξωγήινοι είμαστε εμείς....





    ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ καθόλου απίθανο (αν σκεφτεις οτι βριζόμαστε και πειραζόμαστε μεταξύ μας λέγοντας ο ένας τον άλλο ufo )
    nikos_f3n
    18.07.2006, 13:58
    XAXAXA Schreder, Καλο!
    Παντως μιλαω και για ζωγραφικους πινακες του μεσαιωνα (δεν υπηρχε Χολυγουντ για να δουν τον πολεμο των αστρων και να παρουν ιδεες), σκαλισματα σε βραχους και σπηλιες πολλα χρονια π.Χ. Σουμεριοι ή Ινκας ειναι απο τους λαους που μας εχουν αφησει τρομερα στοιχεια (δυαδικο συστημα πριν χιλιαδες χρονια και τρελοι αστρονομικοι υπολογισμοι) τα οποια ομως ο κοσμος αγνοει.

    Appetite for Destruction

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nikos_f3n στις 18-07-2006 14:00 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nikos_f3n στις 18-07-2006 14:03 ]


    Emaki
    18.07.2006, 14:05
    Το μέλος KAKOFONIKS στις 18-07-2006 στις 13:55 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 18-07-2006 στις 13:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι οι εξωγήινοι είμαστε εμείς....





    ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ καθόλου απίθανο (αν σκεφτεις οτι βριζόμαστε και πειραζόμαστε μεταξύ μας λέγοντας ο ένας τον άλλο ufo )



    Σωστά!
    Αν και δεν είχα ακριβώς αυτό στο μυαλό μου , νομίζω ότι ακόμα και έτσι μπορούμε να τεκμηριώσουμε την άποψη μου!

    Εγώ πάντως, με εντάσω στους εξωγήινους για πολλούς και διαφορους λόγους....
    KAKOFONIKS
    18.07.2006, 14:14
    Το μέλος Emaki στις 18-07-2006 στις 14:05 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος KAKOFONIKS στις 18-07-2006 στις 13:55 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 18-07-2006 στις 13:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι οι εξωγήινοι είμαστε εμείς....





    ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ καθόλου απίθανο (αν σκεφτεις οτι βριζόμαστε και πειραζόμαστε μεταξύ μας λέγοντας ο ένας τον άλλο ufo )



    Σωστά!
    Αν και δεν είχα ακριβώς αυτό στο μυαλό μου , νομίζω ότι ακόμα και έτσι μπορούμε να τεκμηριώσουμε την άποψη μου!

    Εγώ πάντως, με εντάσω στους εξωγήινους για πολλούς και διαφορους λόγους....



    Όπως?