ελληνική μουσική
    623 online   ·  210.830 μέλη
    Jimy
    06.05.2006, 13:51
    Αναζητώ σε mp3 το Requiem του Mozart ολόκληρο,όποιος το έχει θα με βοηθούσε πολύ





    επισυναπτόμενα: capt.889cd5605fb54f7586bbb223dbd0d0a8.mars_orbiter_ny130.jpg 
    Frida
    06.05.2006, 17:05
    Υπάρχει σε αυτή την ιστοσελίδα που είναι για δωρεάν μπ3ς. Προσπάθησα να το κατεβάσω, αλλα καποιο προβλημα θα έχει. Αν θέλεις προσπάθησε κι εσυ. καλή τύχη!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Frida στις 06-05-2006 17:10 ]
    Jimy
    06.05.2006, 18:16
    Όντως υπάρχει ένα πρόβλημα αλλά ευχαριστώ πάντως


    Frida
    06.05.2006, 18:21
    παρακαλώ
    Jimy
    06.05.2006, 18:51
    Έχω παρτιτούρα αλλά δεν υπάρχει το ηχητικό υλικό!


    gkokk
    06.05.2006, 19:15
    Καλησπέρα, μπορείς να το αγοράσεις απο κάποιο κατάστημα τύπου Metropolis, σε πολύ χαμηλή τιμή και με εξαιρετική ποιότητα! Τα cd κλασσικής μουσικής πλέον στοιχίζουν μόνο λίγα ευρώ, συνήθως απο 3 ευρώ και πάνω και προσφέρουν νέες καλές εκτελέσεις και ψηφιακή ποιότητα! Είναι κρίμα να παιδεύεσαι στο νετ, όταν μπορείς να έχεις το πρωτότυπο με 3 ευρώ!!
    Jimy
    06.05.2006, 19:27
    Είναι η πιο σωστή επιλογή αλλά το ήθελα τώρα να το διαβάζω κι'όλας


    dmantzou
    07.05.2006, 13:18
    Καλημέρα,
    πες μου mail να στο στείλω..

    Aiolos56
    08.05.2006, 02:38
    Θλιβερο!!!
    Σε ενα site το οποιο υποτιθεται οτι πλαισιώνεται απο ανθρώπους που αγαπουν και σεβωνται την μουσικη να αναζητουνται στοιχεια για πειρατικα downloads.
    Και το χειροτερο υπαρχουν και προθυμοι να τους τα υποδειξουν.
    Αστεια ανθρωπακια



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos56 στις 08-05-2006 02:42 ]
    jorge
    08.05.2006, 11:13
    Παρακαλώ να μην χρησιμοποιούμε τέτοιες εκφράσεις. Σωστή σε γενικές γραμμές η τοποθέτησή σας, αλλά δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιείτε χαρακτηρισμούς.

    Επίσης, απ' όσο γνωρίζω (αν κάνω λάθος διορθώστε με) όσα έργα έχουν ηλικία 50-60 ετών και άνω, δεν εμπίπτουν σε πνευματικά δικαιώματα. Πόσο μάλλον όταν η χρήση τους γίνεται για εκπαιδευτικούς σκοπούς, όπως νομίζω γίνεται στη συγκεκριμένη περίπτωση του Jimy.

    Και για να μην παρεξηγηθώ, εννοείται πως το MusicHeaven είναι εντελώς αντίθετο με την παράνομη ανταλλαγή μουσικής.
    vouliakis
    08.05.2006, 12:39
    Ναι, θα μπορούσαμε να είμαστε λιγότερο προσβλητικοί...

    Να υπενθυμίσω -με την ευκαιρία- δυο παραγράφους της ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΜΕΛΩΝ (από τους όρους χρήσης του ΜΗ:)

    ...

    Οι χρήστες/μέλη συμφωνούν και αποδέχονται να μην κάνουν χρήση των υπηρεσιών του MusicHeaven για:
    ...

    Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου από άτομο που δεν έχει δικαίωμα να διαθέσει το συγκεκριμένο περιεχόμενο βάσει νόμου ή βάσει εμπιστευτικής σχέσης.

    Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση λογισμικού ή περιεχομένου κάθε μορφής (κειμένου, εικόνας, ήχου, video, animation) που παραβιάζει οποιαδήποτε δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας οποιουδήποτε φορέα (συμπεριλαμβανομένων των εμπορικών μυστικών).

    ...


    Jimy
    08.05.2006, 16:04
    Καλημέρα τα στοιχεία ζητούνται να μεταφερθόυν μέσω υπολογιστή και δεν αναζητούνται ούτε καταζητούνται,επειδή είδα οτι είστε και συνθέτης θα περίμενα μια όχι και τόσο άκομψη και έμεση επίθεση αλλά και πάλι δεν κατάλαβα σε ποιόν.. αλήθεια ξέρατε οτι ο Δημήτρης Μητρόπουλος Διήθυνε απο μνήμης? Ενάς απο τους μεγαλύτερους μαέστρος της δεκαετίας του "50 και νομίζω ήταν Ελληνικής καταγωγής..Θα μπορούσαμε να είμαστε λιγότερο προσβλητικοί σίγουρα Vouliakis


    St_Anger
    08.05.2006, 22:54
    Ένα μόνο θα πω: Υπάρχεο ποτέ περίπτωση ο Μόζαρτ, ο Μπαχ, ο Μπετόβεν και άλλοι πολλοί να πουν "όχι μην το κατεβάσεις το τραγούδι, πρέπει να το πληρώσεις πρώτα!

    Έχω την μικρή εντύπωση και γνώμη ότι αυτές οι κορυφές της μουσηκής δεν γράφανε τραγούδια για τα λεφτά.......αλλά για τον κόσμο και κυρίος για τον εαυτό τους!

    Όσο για τις προσβολές "κύριε" Aiolos56 είμαι απόλυτα σίγουρος πως και εσύ έχεις αντιγραφές και πειρατικά τραγούδια όπως όλοι μας πάνω κάτω! Άλωστε ας μην ξεχνάμε πως οι εταιρείες μουσικής έχουν τον τρόπο όχι μόνο να μην μπορείς να αντιγράπσεις ένα CD αλλά και να μην μπορεί καν να το "διαβάσει" ο υπολογιστής!

    Και πάλι πραγματικά μετά από 30 χρόνια κυκλοφορίας ενός τραγουδιού δεν θεωρήτε πειρατικό ένα CD που είναι αντιγραφή! απλά παραμένυν τα π.δ. μόνο και μόνο για αναγνώριση του δημιουργού...."κύριε" Aiolos56
    sintorin
    09.05.2006, 15:01
    Tha sou po Jimmy oti to Requiem den einai mon ena komati, ala mia leitourgia komation. Einai pola komatia, to ena pio oreo apo to alo, ta opia legontai Requiem Mass. Ta suggekrimena komatia einai:

    - Introitus
    - Kurie
    - Sequenz
    - Offertorium
    - Sanctus
    - Benedictus
    - Agnus Dei
    - Communio:Lux Aeterna

    Kalutera loipon na pas se kanena diskadiko, kai na to zutiseis. Uparxoun cd apo diafores sumphonikes orxistres. Pisteuo oti aksizei ena dekariko euro gia mia tetia sulogi.
    Aiolos56
    19.05.2006, 06:17
    Ζητω συγνώμη κυριοι και κυριες αν σας ταραξα την μουσικοφιλη συνειδηση σας.

    Ομολογω οτι δεν καταλαβα τους συσχετισμους με Μητροπουλο, και θα θεωρησω δόκιμη την αγνοια για το αν οι κλασικοι εγραφαν και ζουσαν απο την δημιουργια τους ή οχι. Οποιαδηποτε ιστορια της μουσικης ακομα και οι εκλαικευμενες ειναι πολυ κατατοπιστικες σε αυτα τα θεματα.
    Τα περι 30 ή 50 χρονια απο τον Θανατο ( μακαβρια λογικη ) και για τα περι εκπαιδευτικου, διαβαστε τον νομο πριν να γραφετε οτι θελετε
    http://www.emse.gr/index.asp?pathID=1_2_12_16&art=114
    Τι κριμα ολοι οι σπουδαστες μουσικης ή και οι 'αλλοι φοιτητες να αγοραζουν τις παρτιτουρες τους και τα βιβλια τους. Κανονικα θα έπρεπε να τα διακινουν λαθραια, αφου ειναι για εκπεδευτικους λογους.
    Νεοελληνικη λογικη συγχαρτηρια.

    Οσο για τα περι ευγενειας, εχω να θυμήσω την ρηση του Ασημακη Πανσεληνου:
    "Οι καλοι τροποι συνηθως κρυβουν μια εμφυτη γαιδουργιά"

    Ομως εχω μια απορια:
    Ηθελα να ηξερα, οταν η τεχνη παψει να αυτοχρηματοδοτηται, εσεις με τι θα ασχολειστε σε αυτη την ιστοσελιδα;
    Αλλα...
    Μην Θορυβηστε, τα πραγματα ειναι πληρως τακτοποιημενα.
    Καλο βολεμα
    Φιλικα


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos56 στις 19-05-2006 07:05 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos56 στις 19-05-2006 07:26 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos56 στις 24-05-2006 03:44 ]
    oulion
    14.09.2007, 19:57
    Τι να σου πω;Εγώ το αγόρασα γιατί νομίζω ότι αξίζει να έχεις γνήσιο ένα τέτοιο έργο...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : oulion στις 14-09-2007 19:58 ]


    niceday1808
    14.09.2007, 20:29
    ΌΧΙΙΙ!...Μην το ακούσεις!!!...Eίναι κάψιμοοοοο!!!

    Υ.Σ. Καλή ακρόαση
    deathminor88
    15.09.2007, 11:21
    Einai hli8ia ola auta pou leme... To paidi h8ele na to akuei giati eprepe na diavasei to kommati, kai isws to h8ele ekeinh th stigmh. Meta an tou arese eimai siguros oti 8a phgaine na to agorasei... Pleon exume thn dunatothta na agorazume auta pou pragmatika mas aresun... dn nomizw oti an mas aresei ena album dn 8a to pros8aisume sth sullogh mas...