ελληνική μουσική
    707 online   ·  210.832 μέλη

    Φιλική Λίστα στο MusicHeaven

    jorge
    11.05.2006, 14:34
    Από σήμερα μπορούμε να βάζουμε τους φίλους μας, στο Προφίλ που έχουμε στο MusicHeaven! Μαζί με τα υπόλοιπα στοιχεία μας, θα εμφανίζονται και μέλη που εκτιμούμε και τέλος πάντων τους θεωρούμε φίλους μας.

    Παράλληλα και το δικό σας nickname θα εμφανίζεται στα Προφίλ άλλων μελών, εφόσον σας έχουν βάλει και αυτά στη λίστα τους!

    Στο μέλλον θα μπορουμε να χρησιμοποιούμε τη λίστα αυτη για να επικοινωνούμε πιο γρήγορα με τους φίλους μας μέσω Προσωπικών Μηνυμάτων (πχ θα μπορούμε να στείλουμε σε όλους ΠΜ με μια κίνηση, αντί να στέλνουμε στον καθένα το ίδιο μήνυμα ξεχωριστά), ενώ στην πορεία θα προστεθούν και άλλες ευκολίες, με σκοπό την ευκολότερη και γρηγορότερη επικοινωνία.

    Για να προσθέσετε Φίλους πατήστε ΕΔΩ.
    (το ίδιο link υπάρχει και στο Προφίλ σας)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 22-05-2006 16:52 ]
    Orfeus
    11.05.2006, 14:46

    EffieKakaflika
    11.05.2006, 14:57
    Φοβερό!!!
    Μόνο διόρθωσε αυτό:
    "Από τη σελίδα αυτή, μπορείτε να φτιάξετε μια λίστα με τους φίλους σας στο MusicHeaven. Αυτή η λίστα θα εμφανίζεται στο Προφίλ σας, ενώ και το δικό σας nickname θα εμφανίζεται στα Προφίλ άλλων μελών, εφόσον σας έχουν βάλει και αυτά στη λίστα τους! Έτσι, θαμ "
    tzoy
    11.05.2006, 15:01
    ευχαριστούμε!!!!!
    jorge
    11.05.2006, 15:04
    Quote:

    Το μέλος EffieKakaflika στις 11-05-2006 στις 14:57 έγραψε:

    Φοβερό!!!
    Μόνο διόρθωσε αυτό:
    "Από τη σελίδα αυτή, μπορείτε να φτιάξετε μια λίστα με τους φίλους σας στο MusicHeaven. Αυτή η λίστα θα εμφανίζεται στο Προφίλ σας, ενώ και το δικό σας nickname θα εμφανίζεται στα Προφίλ άλλων μελών, εφόσον σας έχουν βάλει και αυτά στη λίστα τους! Έτσι, θαμ "





    Thanks !
    Orfeus
    11.05.2006, 15:36
    Θα ξεχάσω ίσως αρκετούς στην πρώτη μου επίσκεψη στο link αυτό.

    Υποθέτω όμως ότι θα μπορούμε να κάνουμε edit.

    Ε Χορχίτο;;;;;


    jorge
    11.05.2006, 16:33
    24 ώρες το 24ωρο
    manblaz
    11.05.2006, 19:19
    Γιωργο νομιζω οτι υπαρχει ενα μικρο προβλημα.....

    εχω βαλει καποιους φιλους στο προφιλ μου και τους εμφανιζει μια χαρα

    οταν ομως μπαινω στο προφιλ ενος αλλου μελους (οποιου να 'ναι) μου εμφανιζει σαν φιλους του τους δικους μου φιλους...


    Συνέχισε να προσπαθείς, χάνει μόνο όποιος σταματάει...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : manblaz στις 11-05-2006 19:20 ]
    jorge
    11.05.2006, 19:30
    Μπράβο βρε Μανωλιό, σωστή η παρατήρηση. Πρέπει να λύθηκε τώρα.
    manblaz
    11.05.2006, 19:33
    μα καλα ειμαι ο μονος που εχω βαλει φιλους.....????

    εκτος και αν εχουν βαλει και αλλοι και δεν φαινονται φιλε γιωργο....

    χορχιτο αν δεν εχεις βαλει, βαλε εστω εναν για να δω αν φαινεται στο προφιλ σου...

    Συνέχισε να προσπαθείς, χάνει μόνο όποιος σταματάει...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : manblaz στις 11-05-2006 19:34 ]
    manblaz
    11.05.2006, 19:41
    νομιζω γιωργη οτι ειναι μαι χαρα.....
    jorge
    11.05.2006, 19:55
    Τώρα στο Προφίλ μας φαίνονται και όσοι ...μας έχουν φίλο!

    Έτσι για να μπορούμε να βλέπουμε ποιοί μας έχουν φίλο, να τους βάλουμε κι εμείς, μη γίνει και καμιά παρεξήγηση

    ΥΓ. Καλά έχει πολύ γέλιο. Μου θυμίζει όταν πήγαινα νηπιαγωγείο, όταν η χειρότερη βρισιά μου ήταν "Δε σ' έχω φίλο!"
    manblaz
    11.05.2006, 19:58
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 11-05-2006 στις 19:55 έγραψε:

    Τώρα στο Προφίλ μας φαίνονται και όσοι ...μας έχουν φίλο!

    Έτσι για να μπορούμε να βλέπουμε ποιοί μας έχουν φίλο, να τους βάλουμε κι εμείς, μη γίνει και καμιά παρεξήγηση

    ΥΓ. Καλά έχει πολύ γέλιο. Μου θυμίζει όταν πήγαινα νηπιαγωγείο, όταν η χειρότερη βρισιά μου ήταν "Δε σ' έχω φίλο!"





    στις επομενες συναντησεις θα τυχει να μην μου μιλανε γιατι δεν θα τους εχω βαλει στους φιλους μου....
    Orfeus
    11.05.2006, 20:21
    Μάνο δεν σου ξαναμιλάω...


    nefos
    11.05.2006, 20:24


    @ Give me a definition of "friend" and then we will see...

    San leukwma mou kanei: "Deikse mou ton filo sou na sou pw poios eisai...".

    Is you and you and you and you and you! Okay?
    thank
    11.05.2006, 20:32
    Γιώργο ... μια χαρά η ιδέα ... αλλα ... θα μας βάλεις να τρέχουμε .. βάλε, βγάλε, με έβαλε τον έβαλα ? .. Και αν ξεχάσω κάποιον ???? Πω πω ... άγχος ... σοβαρά το λέω ... Βέβαια η Νεφέλη έχει δίκιο ... απόλυτο .... Μάνο .. ναι άστα ...πριν από κάθε συνάντηση .. θα πρέπει να τσεκάρεις ... Ορφέα, αν δεν με βάλεις θα σου γεμίσω το ΠΜ σου με εμπρηστικά μην ... τέλος πάντων αγχώθηκα. Αλλά ... η ιδέα .. ειναι καλή Χορχίτο... σε πειράζουμε. Νασαι καλά ....
    jorge
    11.05.2006, 21:11
    Παιδάκια σκοπός είναι να μας διευκολύνει. Αυτή τη στιγμή, ναι, όντως, δεν έχει κάποια πρακτική εφαρμογή. Επομένως αν θέλετε μην το χρησιμοποιείτε.

    Στο μέλλον όμως μάλλον θα χρειαστεί να το χρησιμοποιήσετε...

    Γιατί; Σκεφτείτε εφαρμογές που χρησιμοποιούμε όλοι, όπως το MSN, το Skype, το ICQ κλπ. Εκεί ο καθένας έχει μια λίστα (contact list), με την οποία διευκολύνεται η εμπειρία του με την εφαρμογή. Πλέον αυτή η δυνατότητα μπορεί να περάσει και σε site. Ίσως μάλιστα είναι και η πρώτη εφαρμογή του σε ελληνικό site.

    Δε θα είναι ωραίο αν πχ μπαίνετε στο MusicHeaven και στη λίστα των online μελών βλέπετε πρώτα τους φίλους σας για να μην ψάχνετε μέσα σε 40-50 εγγραφές; Δεν είμαστε πλέον 10-15 online, έτσι δεν είναι; Πρέπει με κάποιο τρόπο να διευκολυνόμαστε.

    Το ίδιο θα γίνει όταν θα μπορούμε να στείλουμε ένα ΠΜ σε πολλούς παραλήπτες, στους "φίλους" μας. Πχ κάνετε συναυλία ή θέλετε να κάνετε πάρτυ. Θα στέλνετε μόνο ένα ΠΜ και τέλος.

    Έχω σκεφτεί και άλλα πραγματάκια, είμαι σίγουρος πως θα μας διευκολύνει. Κάθε ιδέα δεκτή
    Orfeus
    11.05.2006, 21:20
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 11-05-2006 στις 21:11 έγραψε:

    Γιατί; Σκεφτείτε εφαρμογές που χρησιμοποιούμε όλοι, όπως το MSN, το Skype, το ICQ κλπ. Εκεί ο καθένας έχει μια λίστα (contact list), με την οποία διευκολύνεται η εμπειρία του με την εφαρμογή. Πλέον αυτή η δυνατότητα μπορεί να περάσει και σε site. Ίσως μάλιστα είναι και η πρώτη εφαρμογή του σε ελληνικό site.

    Το ίδιο θα γίνει όταν θα μπορούμε να στείλουμε ένα ΠΜ σε πολλούς παραλήπτες, στους "φίλους" μας. Πχ κάνετε συναυλία ή θέλετε να κάνετε πάρτυ. Θα στέλνετε μόνο ένα ΠΜ και τέλος.






    Ναι βρίσκω την ιδέα πολύ χρήσιμη.

    Quote:

    Το μέλος jorge στις 11-05-2006 στις 21:11 έγραψε:

    Δε θα είναι ωραίο αν πχ μπαίνετε στο MusicHeaven και στη λίστα των online μελών βλέπετε πρώτα τους φίλους σας για να μην ψάχνετε μέσα σε 40-50 εγγραφές; Δεν είμαστε πλέον 10-15 online, έτσι δεν είναι; Πρέπει με κάποιο τρόπο να διευκολυνόμαστε.






    Με τι τρόπο δηλαδή θα “ξεχωρίζουν” οι φίλοι μας από όλους τους on line?

    jorge
    11.05.2006, 22:01
    Ίσως θα είναι με άλλο χρώμα ή θα εμφανίζονται πρώτοι στη λίστα, διαχωρισμένοι με γραμμή από τους υπόλοιπους. Ότι κάθεται πιο καλά στο μάτι.
    vouliakis
    11.05.2006, 22:09
    Ας μου επιτραπεί να διαφωνήσω με όλο αυτό.

    Οι συμπάθειες θα φέρουν γρήγορα εμπάθειες…

    Γιατί –ας πούμε- να απαντήσει κάποιος στο τάδε topic σε κάποιον που δεν τον διάλεξε για φίλο, ενώ εκείνος νόμιζε πως θα τον διάλεγε για φίλο, και άλλα τέτοια -μικρά ή μεγάλα που μπορώ να φανταστώ…

    Αφήστε που γρήγορα θα αρχίσουμε να μιλάμε για "κλίκες" κ.λπ...

    Ευχαριστώ, δεν θα πάρω…

    Εγώ είμαι φίλος του MusicHeaven.