ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη

    Όποιος έχει ιδέα απο συνδυασμό ήχου και εικόνας ας βοηθήσει!

    augustina
    11.05.2006, 21:04
    Λοιπόν!Να σας εξηγήσω.Έχω τραβήξει με βιντοκαμερα μια συναυλία.Αλλα ο ήχος είναι απαίσιος!μωρα κλαίνε , φωνές κλπ.Επίσης έχω τον ήχο των οργάνων μέσα απο κονσόλα.Ξέρετε λοιπόν κανένα προγραμματάκι για να συνδιάσω αυτά τα δύο? Εικόνα και να προσθέσω τον ήχο.Η βοήθεια σας θα μου έιναι πολύτιμη! Ευχαριστώ εκ των προτέρων


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 11-05-2006 22:28 ]
    assasinos
    11.05.2006, 21:27
    Το πορόγραμμα που ζητάς ονομάζεται Adobe Premiere και νομίζω η έκδοση 1,5 είναι και η τελευταία του.Θέλει λίγο ψαχούλεμα όμως καθώς κάνει παπάδες!Άμα χρειαστείς τίποτα και μπορώ να βοηθήσω πες μου.
    augustina
    11.05.2006, 21:59
    ΟΚ!!!Eυχαριστώ πολυ!!!

    challenger_4
    12.05.2006, 12:59
    Αν το μόνο που θές να κάνεις είναι να βάλεις τον ήχο απο την κονσόλα στο video, η δουλειά και το export γίνονται πολύ απλά με το nerovision Express
    pastella
    12.05.2006, 13:05
    Επειδη εχω κανει αυτο που ζητας, το Adobe premiere ειναι το καλυτερο. Ακομη και με την απλη εκδοση θα κανεις τη δουλεια σου

    Επισης το εχω κανει με το Windows Movie Maker(ειχα παρει μονο εικονα απο βιντεο που τραβηξα και εβαλα απο πανω μουσικη, και μαλιστα τα εκοβα και τα εραβα οπως ηθελα...) που δεν θελει ιδιαιτερο ψαξιμο κι ετσι και το κατεχεις το αθλημα με τους Η/Υ, σε 10' θα εχεις βρει τι χρειαζεσαι.

    Διαλεγεις και παιρνεις!
    assasinos
    11.06.2006, 07:33
    nai ontws pio aplo to Movie Maker...ksekina apo ekei giati me to Premiere isws xa8eis!
    sylvester1979
    21.06.2006, 18:04
    Εγώθα σου πρότεινα ΜΟΝΟ το movie maker διότι το Premier, αφενός είναι αρκετά ως πολύ δύσκολο και θέλει αρκετό χρόνο, αφετέρου πρέπει να διαθέτεις καλό ηχάνημα για να σου δουλέψει χωρίς να σου σπάσουν τα νεύρα. το movie maker για το είδος του και την απλότητά του είναι απλά πάρα πολύ καλό και εύκολο.
    georgianoua
    21.06.2006, 18:24
    Εγώ θα βγώ έξω απότο θέμα αν ρωτήσω πως ενώνω 2 βίντεο με το movie maker;

    Βάζω τα αρχεία στο collection κάπως έτσι λέγεται... και μετά παίρνω αυτό που θέλω και το βάζω κάτω στην μπάρα και μετά ένα άλλο. Όταν όμως πατήσω play να δω πως θα είναι δε μου τα φανερώνει παρα μόνο μαυρίλλα μόνο ο ήχος από τα βίντεο ακούγεται

    Ένα χέρι βοηθείας παρακαλώ....