ελληνική μουσική
    227 online   ·  210.815 μέλη

    Ο Λαντσιας,ο Κιουρτσογλου, ο Σαββοπουλος και ο Πυρηνας

    Shu_Ji
    13.09.2006, 02:26
    Μια ...σκληρη σαββοπουλικη βραδια σημερα 12/9/2006 στη Μονη Λαζαριστων στη Σαλονικη,οπου εφευγες γεματος χρωματα, μαγια, αυτοπεποιηθηση, απολυτη χαρα, αγαπη....τα παντα ηταν εκει και χορευαν μεσα μας!
    μια πραγματικα εξαιρετκη βραδια απο αυτες που δεν πρεπει να χανονται...
    Οι ενορχηστρωσεις ηλεκτρικες, νοσταλγικες, μελωδικες, ηρεμες, ερωτικες...οπως μονο ενας ΛΑΝΤΣΙΑΣ ξερει!ο ιδιος τασπαγε στα ντραμς, μας μελαγχολησε με τη γλυκια μελοντικα του, μας ξετρελανε με τα πληκτρα και τις λουπες και οσο για το παιξιμο του?ε τι να πω...δεν εχω τιποτα να πω εφοσον τον θεωρω τον αγαπημενο μου πιανιστα...εχει απιστευτη δεξιοτεχνεια και μελωδικοτητα οταν παιζει.
    Παμε στον ετερο Χιουμαν Τατς, τον μεγα Γιωτη Κιουρτσογλου....τα μπλα μπλα περι εξαιρετικου μπασιστα τα αφηνω, τα ξερετε....ξερετε ομως τι καλος που ειναι ως κωμικος?ως ρωσος ραπερ?εεε??καλα μιλαμε, μξας πεθανε, εκλαιγα απτα γελια!
    και παμε στο Νιονιο. τον κατηγοουν, του προσαπτουν τα μυρια οσα, ομως ο Νιονιος που ειδα εγω ηταν ενα ζωντανο παιδι που ταδωσε ολα!που λατρευει αυτο που κανει σαν ναναι στις αρχες με τον πρωτο ενθουσιασμο."Μη μας φυγεις Νιονιο για το μαγεμενο χωριο..."2.30 σχεδον ωρες τοσο γεματες μα τοσο γεματες...
    αν τυχει να ακουστε για τουτο το προγραμματακι...σπευστε...κ δε θα χασετε!

    "Η αληθεια καθενος ειναι το ψεμα του που το έκανε να μοιαζει αληθινο!"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Shu_Ji στις 13-09-2006 02:28 ]