ελληνική μουσική
    472 online   ·  210.845 μέλη

    Μιχάλης Χατζηγιάννης

    elina
    03.11.2003, 21:54
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΤΖΙΓΙΑΝΝΗΣ ΕΝΑΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!!!!

    ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ!!!

    ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΚΑΛΕΣ Η' ΚΑΚΕΣ......

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: jorge στις 22-11-2003 01:54 ]
    Eugenia2003
    21.11.2003, 19:22
    Ανοίγεις πληγές τώρα...Πιστεύω πως ο άνθρωπος είναι φαινόμενο...Δεν νομίζω πως μπορεί κάποιος να πει το αντίθετο.Είναι ταλεντάρα!Έχει καταπληκτική φώνη,γράφει μουσική και στίχους σε πανέμορφα κομμάτια...και είναι και πολύ σεμνό παιδί από ότι φαίνεται!Δεν βγαίνει κάθε τόσο χωρίς αιτία και σκοπό στα κανάλια όπως μερικοί μερικοί...Είναι ο αγαπημένος μου!!!
    Φιλιά..
    Anonymous
    21.11.2003, 22:17
    Χατζηγιάννης=κορυφή. Από τις πιο ωραίες φωνές στην Ελλάδα. Από τα νεότερα τραγούδια του το "Αν μου τηλεφωνούσες" και "Το Πάρτυ", εξαιρετικά.
    elina
    22.11.2003, 00:45
    Ayti tin periodo eimai erwteymeni trela kai akouw mono xatzigianni alla panta akoyga!!!!!
    Symfwno mazi sou oti einai korifi ton paw poli kia gia ayto dimiourgisa ayto to forum!!


    jorge
    22.11.2003, 01:43
    Quote:

    Symfwno mazi sou oti einai korifi ton paw poli kia gia ayto dimiourgisa ayto to forum!!



    Το Forum;;;

    Elinaki, εννοείς το "θέμα" ή "topic". Forum λέμε όλο το τμήμα...
    Eugenia2003
    22.11.2003, 16:55
    Παιδιά να ζητήσω μια χάρη;Επειδή στις παρτιτούρες δεν υπάρχουν πολλά κομμάτια του Χατζηγιάννη αν έχει κάποιος το ''θέλω ν'αφεθώ'' και το ''Χειμώνας'' θα μ'άρεσε πολύ να τα έβαζε!..Τhanks...
    OzzY
    21.02.2005, 14:47
    Aneksartita apo to ti tou syroun pisteuo oti einai o poio aksiologos tis genias tou...auto allwste fainetai kai apo tis sunergasies tou!poios allos sta 25 tou ekane sunaulies sto megaro me tn Giorgo Ntalara?poios mporei na pei episis oti o Ntalaras den einai aksiologos kalitexnis?Apo kei kai pera opoioi theloun na lene oti einai EPIFANIAKOS o xatzigiannis as mas poun allon stin ilikia tou pou grafei tetoia mousiki,pou exei ptuxio pianou,kitharas kai theorias tis mousikis?Oxi prokalo as mas poun!!!!Ta leo epidi asxoloume me tin mousiki kai blepo tin diafora!!!!!Auti einai i apopsi mou paides!!!
    Allo an se kapoion den tou aresei to stil tis mousikis tou auto einai apoluta dekto!!!
    GL
    21.02.2005, 14:52
    Καλος ο Μιχαλακης,αρκετα καλος θα ελεγα....ομως δεν πιστευω οτι σε 10 χρονια θα θυμαται κανεις τα ωραια τραγουδακια που ερμηνευει αυτη την εποχη....
    elenigeladari
    21.02.2005, 15:01
    για μένα προσωπικά είναι ένας απο τους δυο καλλιτέχνες που λατρεύω.. ο τρόπος που ερμηνεύει τον έρωτα, πιστεύω πως είναι μοναδικός.. το κάθε τραγούδι του κρύβει μέσα του ένα συναίσθημα που λίγο πολύ το έχουμε ζήσει όλοι.. αν και είναι μικρός ακόμα έχει καταφέρει και έχει μπει σχεδόν στις καρδιές όλων μας..

    του εύχομαι λοιπον μέσα απο τη ψυχή μου να κάνει τα όνειρά του πραγματικότητα...


    elenigeladari
    21.02.2005, 15:04
    Quote:

    Το μέλος GL στις 21-02-2005 στις 14:52 έγραψε:

    Καλος ο Μιχαλακης,αρκετα καλος θα ελεγα....ομως δεν πιστευω οτι σε 10 χρονια θα θυμαται κανεις τα ωραια τραγουδακια που ερμηνευει αυτη την εποχη....






    καλέ μου γιώργο, ακόμα και να μην τον θυμάται κανείς μετά απο δέκα χρόνια, εμείς που έχουμε ζήσει κάποιες καταστάσεις με τα δικά του τραγούδια, πάντα θα τον θυμόμαστε..


    sofiaroz
    21.02.2005, 16:15
    ki egw pisteuw pws o Xatzigiannis einai polu kalos,polu wraia fwni......... auto pou anagnwrizw panw tou einai pws grafei stixous kai mousiki monos tou se ola sxedon ta tragoudia tou, pragma pou deixnei pws xerei mousiki, kai pws den prokalei............
    christ25
    21.02.2005, 23:08
    anamfisvitita exei kapoia kala tragoudia an k ton vrisko kapos eboriko.ego prosopika piga se sinaulia tou to kalokairi pou perase k propersi k to savvato 8a pao na ton akouso.vasika tha pao gia ton Terzi alla mazi me ton vasiliko potizetai k i glastra
    vaninoui
    22.02.2005, 18:29
    Pisteuw an pigaine ligo pros to entexno 8a tou pigainei perissotero
    kali sinexeia sto Mixalaki
    marina23
    23.02.2005, 00:04
    Μιχάλης Χατζηγιάννης! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!! Θα προτιμούσα όμως να άλλαζε το πρόγραμμά του στις συναυλίες και να μην επαναλαμβανόταν! Υπάρχουν πολλά καλά κομάτια που δεν τα έχει πει ποτέ!
    Kotsiraki
    23.02.2005, 16:51
    Θα συμφωνήσω πως πρέπει να κάνει κάποια αλλάγή στο πρόγραμμά του, γιατί όντως υπάρχουν τραγούδια του που δεν τα λέει ποτέ, αλλά αντίθετα σε κάποια συναυλία του μπορεί να ακούσουμε 2 ή και 3 φορές το ίδιο τραγούδι. Χθες που πήγα στο Live του δεν είδα και δεν άκουσα τίποτα διαφορετικό από ότι άκουσα το καλοκαίρι στις συναυλίες του. Πραγματικά, αν δεν είχα πρόσκληση θα το σκεφτόμουν πολύ να πληρώσω για να ξανακούσω τα ίδια και τα ίδια. Αυτή η άποψη ακούστηκε και υποστηρίχθηκε από πολλά πηγαδάκια χθες βράδυ.
    OzzY
    01.03.2005, 15:55
    Ola kala!!!min zitatai polla!Ontws prepei na alaksei to repertorio tou alla skefteite oti exei ena koino apo atoma ta opoia isws na apogoiteutoun....kai mena tha mareze na ton akouw se poio "poiotiki" mousiki!!!Alla.......PERIMENOUME TO CLICK......
    posa
    07.04.2005, 19:12
    Quote:

    Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου αν και λιγο ετεροχρονισμενα σας βρηκα! Τα σουξεδακια εχουν ημερομηνια ληξης. Θα τον προτιμουσα σε ποιο δυσκολα πραγματα γιατι φωνη διαθετει!

    Το μέλος GL στις 21-02-2005 στις 14:52 έγραψε:

    Καλος ο Μιχαλακης,αρκετα καλος θα ελεγα....ομως δεν πιστευω οτι σε 10 χρονια θα θυμαται κανεις τα ωραια τραγουδακια που ερμηνευει αυτη την εποχη....




    Spilman44
    08.04.2005, 00:59
    Γιά όποιον, πριν απ τη φωνή του, "ακούει" το χαρακτήρα του-σε συνδυασμό με το νεαρό της ηλικίας του,...δεν αξίζει να ασχολείται κανείς μαζί του !

    Μου χάρισες κόσμο να με χωράει...Λυπήσου με !


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Spilman44 on 08-04-2005 01:02 ]
    Spilman44
    08.04.2005, 01:02
    Quote:

    Το μέλος sofiaroz στις 21-02-2005 στις 16:15 έγραψε:

    kai pws den prokalei............





    Πηγαίνοντας σ ενα κοσμικό γεγονός -προσκεκλημένος κι υποψήφιος- (Μέγαρο Μουσικής)- με...τζιν !!!
    koripaki
    08.04.2005, 14:09
    Ας ξεκινήσω από το γεγονός πως όταν πρωτοβγήκε ο Χατζηγιάννης μου άρεσε πάρα πολύ. Μου άρεσε η φωνή του, αλλά και τα τραγούδια που έλεγε. Μετά όμως φαίνεται πως πήραν τα μυαλά του αέρα. Δεν ξέρω τι έπαθε, αλλά οι δηλώσεις του σχετικά με το θάνατο της έντεχνης μουσικής ήταν τουλάχιστον προσβλητικές, κυρίως για τους ανθρώπους που τον είχαν βοηθήσει τόσο πολύ. Τα τραγούδια που λέει τώρα είναι μάλλον εύκολα και αδιάφορα και γενικότερα η στάση του δε με ενθουσιάζει.
    Τώρα, σχετικά με το αν υπάρχει άλλος σαν και αυτόν που να γράφει στίχους και μουσική, υπάρχει. Ο Ζακ Στεφάνου. Βέβαια, είναι πολύ νεαρότερος, 20 χρονών, και είναι μόλις ένα-ενάμισυ χρόνο που ασχολείται επαγγελματικά με τη μουσική, μα φαίνεται υπέροχος. Τον είχα δει ζωντανά και μου άρεσε πάρα πολύ. Αυτό το παιδί έχει μια απίστευτη ενέργεια, μια γλυκήτητα, μια ομορφιά. Είναι αξιαγάπητος και πολύ ταλαντούχος.