ελληνική μουσική
    554 online   ·  210.848 μέλη

    Μιχάλης Χατζηγιάννης

    freakhood
    11.02.2008, 11:11
    Παιδια, μιλάμε για εντελως ξεφτιλισμένο ατομο. Καλα ετσι κι αλλιως τη μουσικη του δεν την ακουω ουτε για αστειο...τα εντεχνα μου καθονται στο λαιμο...οχι πως ειναι εντεχνος αλλα λεμε τωρα...

    υγ1: καποιος μιλησε για τον αλκινοο. Ας μην ασχοληθουμε με αυτον καλυτερα. Υπαρχουν πολλα ραμματα για την γουνα του. Μπορει να μην δειχνει τοσο ζωο οσο ο Χατζηγιαννης αλλα καμια φορα τα σιγανα ποταμακια να φοβασαι.

    υγ2: πριν τρια χρονια ειχα δουλεψει για ενα χαρτζηλικι στα "ΑΡΙΩΝ". Παιδια...μιλαμε..σιχαθηκα τον εαυτο μου. Τοση ψευτια, τοση υποκρισια, τοση γελοιοτητα...τι να πω. Κι οσο βλεπω οτι καθεστε καποιοι απο σας και τους δοξολογειτε (οπως αυτον τον τελειως ανυπαρκτο τον Χατζηγιαννη) δεν ξερω τι αλλο να πω. Αλλά ξεχναω πως η μουσική πλεον ειναι ενα ατελειωτο
    show-bussiness και ενα τηλε(μαρκετινγκ) σταρ συστεμ, οποτε δεν θα μπορουσα να περιμενω κατι καλυτερο...οντως.
    analystis
    11.02.2008, 12:22
    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 11-02-2008 στις 11:11 έγραψε...

    Παιδια, μιλάμε για εντελως ξεφτιλισμένο ατομο. Καλα ετσι κι αλλιως τη μουσικη του δεν την ακουω ουτε για αστειο...τα εντεχνα μου καθονται στο λαιμο...οχι πως ειναι εντεχνος αλλα λεμε τωρα...

    υγ1: καποιος μιλησε για τον αλκινοο. Ας μην ασχοληθουμε με αυτον καλυτερα. Υπαρχουν πολλα ραμματα για την γουνα του. Μπορει να μην δειχνει τοσο ζωο οσο ο Χατζηγιαννης αλλα καμια φορα τα σιγανα ποταμακια να φοβασαι.

    υγ2: πριν τρια χρονια ειχα δουλεψει για ενα χαρτζηλικι στα "ΑΡΙΩΝ". Παιδια...μιλαμε..σιχαθηκα τον εαυτο μου. Τοση ψευτια, τοση υποκρισια, τοση γελοιοτητα...τι να πω. Κι οσο βλεπω οτι καθεστε καποιοι απο σας και τους δοξολογειτε (οπως αυτον τον τελειως ανυπαρκτο τον Χατζηγιαννη) δεν ξερω τι αλλο να πω. Αλλά ξεχναω πως η μουσική πλεον ειναι ενα ατελειωτο
    show-bussiness και ενα τηλε(μαρκετινγκ) σταρ συστεμ, οποτε δεν θα μπορουσα να περιμενω κατι καλυτερο...οντως.


    Πέστα ρε μεγάλε, μας τα΄χουν κάνει τσουρέκια με τον ΟΤΕγιάννη πια!!!


    MIrrOr
    12.02.2008, 15:33
    ΜΕ ολο το σεβασμο για αυτον τον καλλιτέχνη που εχει και ταλεντο και φωνη!!!Πιστευω οτι το εχει κουρασει το θεμα!!!!!Ολα τραγουδια του,τουλαχιστον στα αυτια μου,ακουγονται ιδια!!!!!!! Πολυ εμπορικοποίηση εχει πεσει στα τραγουδια του!!Χερια ψηλα και μαλακιες!!!!Ελεος ποια!!!Οχι οτι τα παλιοτερα τραγουδια του ειναι καλυτερα!!!!!!!
    xristos_rock
    13.02.2008, 12:11
    Το ξέρω ότι θα φάω πολύ βρίσιμο, αλλά πολύς ντόρος για το τίποτα...
    Άκουγα Χατζηγιάννη στα πρώτα του βήματα, ήταν πραγματικά αξιόλογος. Τώρα όμως με έχει κάνει να σιχαθώ και τα παλιά του "καλά" κομμάτια.

    (μη νευριάζετε, λογικό είναι να υπάρχουν και θετικές και αρνητικές απόψεις )
    ilio
    13.02.2008, 13:39
    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 13-02-2008 στις 12:11 έγραψε...

    Το ξέρω ότι θα φάω πολύ βρίσιμο, αλλά πολύς ντόρος για το τίποτα...
    Άκουγα Χατζηγιάννη στα πρώτα του βήματα, ήταν πραγματικά αξιόλογος. Τώρα όμως με έχει κάνει να σιχαθώ και τα παλιά του "καλά" κομμάτια.

    (μη νευριάζετε, λογικό είναι να υπάρχουν και θετικές και αρνητικές απόψεις )


    Αχ..καλά τα λες....αφού και τα παλιά του που μου άρεσαν πολύ
    πλέον δεν μπορώ να τα ακούσω αφού μπαφιάσαμε πια....
    ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ...κατά το ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    Rinio524
    03.03.2008, 09:04
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 21-02-2005 στις 14:52 έγραψε...

    Καλος ο Μιχαλακης,αρκετα καλος θα ελεγα....ομως δεν πιστευω οτι σε 10 χρονια θα θυμαται κανεις τα ωραια τραγουδακια που ερμηνευει αυτη την εποχη....


    symfwnw mazi sou! den lew exei kala tragoudia (oxi ola) alla den me entiposiazei san tragoudistis kai ontos meta apo merika xronia pou 8a yparxoun kainourgoi tragoudistes o Xatzigiannis den 8a einai tpt allo apo enan aplo tragoudisti me tpt to simantiko...

    Holding my breath as i walk to your garden
    Everything seemed so abandoned
    Roses have grown just as high as a mountain
    Fireflies glow in the dark

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Rinio524 στις 03-03-2008 09:06 ]


    marylin
    03.03.2008, 14:53
    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 11-02-2008 στις 11:11 έγραψε...

    Παιδια, μιλάμε για εντελως ξεφτιλισμένο ατομο. Καλα ετσι κι αλλιως τη μουσικη του δεν την ακουω ουτε για αστειο...τα εντεχνα μου καθονται στο λαιμο...οχι πως ειναι εντεχνος αλλα λεμε τωρα...

    υγ1: καποιος μιλησε για τον αλκινοο. Ας μην ασχοληθουμε με αυτον καλυτερα. Υπαρχουν πολλα ραμματα για την γουνα του. Μπορει να μην δειχνει τοσο ζωο οσο ο Χατζηγιαννης αλλα καμια φορα τα σιγανα ποταμακια να φοβασαι.

    υγ2: πριν τρια χρονια ειχα δουλεψει για ενα χαρτζηλικι στα "ΑΡΙΩΝ". Παιδια...μιλαμε..σιχαθηκα τον εαυτο μου. Τοση ψευτια, τοση υποκρισια, τοση γελοιοτητα...τι να πω. Κι οσο βλεπω οτι καθεστε καποιοι απο σας και τους δοξολογειτε (οπως αυτον τον τελειως ανυπαρκτο τον Χατζηγιαννη) δεν ξερω τι αλλο να πω. Αλλά ξεχναω πως η μουσική πλεον ειναι ενα ατελειωτο
    show-bussiness και ενα τηλε(μαρκετινγκ) σταρ συστεμ, οποτε δεν θα μπορουσα να περιμενω κατι καλυτερο...οντως.




    mi_me_oneireuteis
    01.06.2008, 16:24

    Ο ίδιος κάποια στιγμή είχε δηλώσει πως η παραγωγική περίοδος για έναν συνθέτη κρατάει το πολύ 8 χρόνια.Βέβαια δεν ισχύει και τόσο πολύ αυτό γιατί υπαρχουν πολλές εξαιρέσεις.Αλλά αυτό που βλέπω είναι ότι μάλλον η παραγωγική περίοδος γι'αυτόν όπου να'ναι τελειώνει.Ακούγεται πολύ άσχημο και εύχομαι να μην ισχύει.Δεν ξέρω αν φταίει η πίεση και οι περιορισμοί που τους βάζουν αλλά εδώ και λίγο καιρό έχω αρχίσει να αποδοκιμάζω τις καινούριες του δουλειές.Κάποτε μου άρεσαν σχεδόν όλα τα κομμάτια του τώρα όχι και τόσο.Χρειάζεται το κάτι παραπάνω για να συνεχίσει δημιουργικά!


    -----------------
    Να κοιτάς είναι να βάζεις χρώμα....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mi_me_oneireuteis στις 01-06-2008 16:26 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mi_me_oneireuteis στις 01-06-2008 18:48 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mi_me_oneireuteis στις 05-06-2008 14:55 ]


    fireroc
    01.06.2008, 22:28

    ειναι γελοιος να και η αποδειξη ! στην συναυλια του στην κερκυρα( οπως μου ειπε μια φιλη μου γιατι εγω δεν πηγα να δω τον σαχλο) ανεβηκε στην σκηνη να  τραγουδησει μαζι του βουλευτης της νεασ δημοκρατιας! ολα για την διαφημηση!ειπαν ενα τραγουδι μαζι ! προεκλογικη  περιοδος βλεπετε!  το παζει και εντεχνος   χαζοποπας ειναι( χορις να θελω να προσβαλω τους ποπ φαν )! να διαφημισει  βουλευτη  ηθελε! για λευτα λεσ και τα εχει αναγκη!

    υγ. πρεπει να βρει αλλα θεματα στα τραγουδια του εχει καταντησει αηδια!


    renabill
    02.06.2008, 16:35

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 04-02-2008 στις 23:20 έγραψε...

    O χατζηγιαννης ειναι απο τους πιο γελοιους που περασαν απο το μουσικο στερεωμα ever.Τρανη αποδειξη της καταντιας του star system. Αλλα εδω που τα λεμε τι προωθει το star system?Τους ανυπαρκτους (βλεπε: καλομοιρες κλπ).

    υγ: για τα δεκαχρονα και τα δωδεκαχρονα, καλός ειναι. Μεχρι εκει.

    Φίλε μου μακάρι όλοι να είχαν τη θεϊκή φωνή του.Και μόνο που την ακούς σε συνδυασμό με τους πόλύ ερωτικούς στίχους που έχει τραγουδήσει, στίχοι με νόημα, δεν μπορείς παρά να ερωτευτείς! Εδώ η μητέρα μου έχει κόλλημα με το Μιχάλη που ναι και 60 χρονών. Όσα δε φτάνει η αλεπού.........


    renabill
    02.06.2008, 16:39

    Η αλήθεια είναι ότι η μουσική στα τραγούδια του επαναλαμβάνεται, με αποτέλεσμα να κουράζει, αλλά ερμηνεύει με την ψυχή του τραγούδια με ωραίο στίχο,  είναι από τους πιο μετριόφρονες ΣΤΑΡ (ΟΚ και θύμα κάπως του ΣΤΑΡ ΣΥΣΤΕΜ) και έχει αξίες που άλλοι δεν έχουν!Αυτό πρέπει να το δεχτούν κι όσοι δεν το συμπαθούν!


    Stroumfita456
    02.06.2008, 17:35

    μ'αρεσει και η φωνή και τα τραγούδια του..αν και θα συμφωνησω με την προλαλησασα οτι   η μουσική στα τραγούδια του επαναλαμβάνεται, με αποτέλεσμα να κουράζει...αλλά πιστευω πως αν ακομα ειναι στην κορυφη(όπως ολα δείχνουν)κάτι θα εχει ρε παιδια..μην τα ισοπεδωνουμε και όλα!Smile


    gioreta
    02.06.2008, 17:46

    Egw giati den akouga pote mou Xatzigianni?!?!?!?De lew,den einai tragoudistis "tragoudistis"alla den kseftilizei to elliniko tragoudi opws...xm....Petrelis kai ta...sinafi...Tespa,pote mou den akouga,kai proswpika den nomizo na giei kai pote aksiologos tragoudistis gia t gousta mou....

    {#emotions_dlg.beer}


    F_ANGEL
    02.06.2008, 20:07

    Είναι αξιόλογος τραγουδιστής και μιλούν από μόνες τους οι επιτυχίες που κάνει..Το να μπένετε στον κόπο κάποιοι να ρίχνετε χολή επειδή απλά δεν αγγίζει τα αυτιά σας το θεωρώ ανούσιο,άσκοπο και χαζό..Να αρκεστείται στο δεν σας αρέσει οκ αλλά να λέτε τον άλλον ξεφτιλισμένο χμμμμ δεν νομίζω να τον αγγίζουν οι προσβολές σου φίλε που τον αποκάλεσες έτσι..


    -----------------
    Ο Παράδεισος δεν φτιάχτηκε για μας..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : F_ANGEL στις 02-06-2008 20:11 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : F_ANGEL στις 02-06-2008 20:12 ]


    Stroumfita456
    23.06.2008, 20:30

    Αφου το τοπικ ειναι για τον χατζηγιαννη...το ετσι σε θέλω...ειναι ενα πολύ καλο κομματι!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    Vasilis22
    23.06.2008, 22:28

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 02-06-2008 στις 20:07 έγραψε...

    Είναι αξιόλογος τραγουδιστής και μιλούν από μόνες τους οι επιτυχίες που κάνει..Το να μπένετε στον κόπο κάποιοι να ρίχνετε χολή επειδή απλά δεν αγγίζει τα αυτιά σας το θεωρώ ανούσιο,άσκοπο και χαζό..Να αρκεστείται στο δεν σας αρέσει οκ αλλά να λέτε τον άλλον ξεφτιλισμένο χμμμμ δεν νομίζω να τον αγγίζουν οι προσβολές σου φίλε που τον αποκάλεσες έτσι..


    -----------------
    Ο Παράδεισος δεν φτιάχτηκε για μας..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : F_ANGEL στις 02-06-2008 20:11 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : F_ANGEL στις 02-06-2008 20:12 ]


    Πολύ καλά τα είπες!


    -----------------
    Περνούν γερνούν τα γεγονότα,μα είναι καλό που είμαστε΄δώ,φαντάσου,φτάνει και μια νότα κι αλλάζεις όλο το σκοπό.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 24-06-2008 00:16 ]


    Vasilis22
    23.06.2008, 22:41

    Και η διαφωνία στο τραπέζι βρίσκεται!

    Προσωπικά πιστεύω οτι είναι ένας νέος με ταλέντο στη σύνθεση στην μουσική και σαφώς στην ερμηνεία και αυτό αποδεικνύεται απο τις μεγάλες επιτυχίες που κάνει κάθε φορα και κάνει χρυσούς και πλατινένιους δίσκους και παραμένει στις πρώτες θέσεις για δεκάδες εβδομάδες!

    Είναι ο ιδανικότερος να τον ακούς πρωι!Τι άλλο να ακόυσεις πρωι?Δε δένει!

    Στα live σαρώνει,και απο το πακέτο LIVE με τα 2 cd και το dvd όλα του τα κομμάτια είναι ένα και ένα ...το ένα καλύτερο απο το άλλο!

    Μακάρι να είχαμε περισσότερους καλλιτέχνες σαν και αύτον!